Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.373
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ovo je drugi slučaj što sam vidio na forumu da je spalio procesor netko
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Otkud znas da je spalio?
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
cvaja997 kaže...

Kak se kolega Rambo diže na zadnje noge čim nije sve med i mlijeko u baba Su štabu, to je smiješno.

 A meni je isto smješno, ali ja samo stavljam poklopac realnih informacija oko cmizdrenja koji procesori se više kvare.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-club-opca-tema-o-procesorima/202738.aspx?page=387&jumpto=6468559&sort=asc&view=flat

boxer kaže...
Kao i sva elektornika, ali šta znam, CPU je jedina komponenta za koju možemo reći da su najpouzdaniji inajdugotrajniji. 

Lično nisam nikada naletio na neispravan cpu niti poznajem ikoga da je imao neispravan cpu. Na netu ima mnogo primjera sa savijenim ili otkinutima pinovima koji na kraju rade...

 

Ovi koji rade u IT trgovinama i servisima bi trebali imati više informacija koliki je broj ukupno prodanih i defektnih procesora. 

Da žuto je realno, zato je glupo kad vidiš da neki tupavi Jutuber ide na Jubitu cmizdrit da je eto njemu krepal bilo kakav procesor.

 

Dalje nemam kaj puno komentirat, a da več ranije nisam komentiral vezano za svoj slučaj itd.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=927&jumpto=6456294&sort=asc&view=flat

 

Živimo u ludom svijetu, i to je ljudima kak ti sasvim ok i normalno.

 

- iPhone od 1000eura, 2godine garancije

 

- Lidl pumpa za bicikl 70kn, 3 godine garancije da to je realnost

 

- Kaufland brendirani(još ima i Litijsku bateriju) aparat za šišanje 130kn, 3 garanije garancije da to je realnost

 

Kupio si proc pa imaš garanciju i to 3 godine, a dalje te nije briga šuti i trpi fučkaj ga sad.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2022 18:35 (rambox).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...
Ovo je drugi slučaj što sam vidio na forumu da je spalio procesor netko

 Ja sam prije 10god spalio i5 2500k i Asrokicu exstreme 4,  probao cpu na drugoj ploci i nju takoder spalio, dobio preko garancije novo, također sam jos prije bio shebo jedan athlon 64 i Znam lika koji je spalio phenoma,, kako se sve desilo, nepitaj.

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Koju memoriju bi preporučili uz mbo MSI Pro Z690-A DDR4 i i5-12600?

Nisam još odlučio ide li 2x8GB ili 2x16GB pa molim preporuku za obije varijante.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 12:10 (tintin).
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...

Koju memoriju bi preporučili uz mbo MSI Pro Z690-A DDR4 i i5-12600?

Nisam još odlučio ide li 2x8GB ili 2x16GB pa molim preporuku za obije varijante.

 ja koristim ovu https://www.gskill.com/product/165/166/1536657065/F4-4000C18D-16GTZR, brzinu nisam dirao samo malo latencije utegnuo

sa 32Gb kitovima nemam iskustva

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 14:11 (tintin).
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

 ma nemaš brige da će ti kitovi raditi na deklariranom XMP-u, to da uzimaš neki nabrijani b-die sa XMP-om na  4400-4800mhz onda može biti problema, ali mislim da kod adlera bi i takvi na XMP-u radili bez greške u bar 95% slučajeva

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

 ma nemaš brige da će ti kitovi raditi na deklariranom XMP-u, to da uzimaš neki nabrijani b-die sa XMP-om na  4400-4800mhz onda može biti problema, ali mislim da kod adlera bi i takvi na XMP-u radili bez greške u bar 95% slučajeva

Naravno da 4800 ne bi radilo, 3800 i iznad je zavisno o IMC-u procesora... Nije adler nego alder...

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 17:31 (ansha).
2 godine
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

 ma nemaš brige da će ti kitovi raditi na deklariranom XMP-u, to da uzimaš neki nabrijani b-die sa XMP-om na  4400-4800mhz onda može biti problema, ali mislim da kod adlera bi i takvi na XMP-u radili bez greške u bar 95% slučajeva

Naravno da 4800 ne bi radilo, 3800 i iznad je zavisno o IMC-u procesora... Nije adler nego alder...

 zašto ne bi radilo 4800, meni ovaj kit može na 4800??? sumnjam da me potrefio baš najbolji mogući IMC na alderu

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mrki_trpi kaže...
ansha kaže...
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

 ma nemaš brige da će ti kitovi raditi na deklariranom XMP-u, to da uzimaš neki nabrijani b-die sa XMP-om na  4400-4800mhz onda može biti problema, ali mislim da kod adlera bi i takvi na XMP-u radili bez greške u bar 95% slučajeva

Naravno da 4800 ne bi radilo, 3800 i iznad je zavisno o IMC-u procesora... Nije adler nego alder...

 zašto ne bi radilo 4800, meni ovaj kit može na 4800??? sumnjam da me potrefio baš najbolji mogući IMC na alderu

Pricamo o gear 1 modu...

2 godine
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...
mrki_trpi kaže...
ansha kaže...
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

 ma nemaš brige da će ti kitovi raditi na deklariranom XMP-u, to da uzimaš neki nabrijani b-die sa XMP-om na  4400-4800mhz onda može biti problema, ali mislim da kod adlera bi i takvi na XMP-u radili bez greške u bar 95% slučajeva

Naravno da 4800 ne bi radilo, 3800 i iznad je zavisno o IMC-u procesora... Nije adler nego alder...

 zašto ne bi radilo 4800, meni ovaj kit može na 4800??? sumnjam da me potrefio baš najbolji mogući IMC na alderu

Pricamo o gear 1 modu...

 default xmp učita g2, jasno da je g1 teško/nemoguće dobiti te brzine, g1 su bolje latencije i na dosta nižim brzinama, zato i koristim svoj u g1 na 4000 nego g2 4800

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mrki_trpi kaže...
ansha kaže...
mrki_trpi kaže...
ansha kaže...
mrki_trpi kaže...
tintin kaže...

Ove bi trebale biti kompatibilne sa MSI Z690-A PRO pločom, nadam se da su ok izbor.

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x16, 32GB KF432C16BB1K2/32

Kingston DDR4 FURY Beast, 3200MHz, 2x8,16GB KF432C16BBK2/16

 ma nemaš brige da će ti kitovi raditi na deklariranom XMP-u, to da uzimaš neki nabrijani b-die sa XMP-om na  4400-4800mhz onda može biti problema, ali mislim da kod adlera bi i takvi na XMP-u radili bez greške u bar 95% slučajeva

Naravno da 4800 ne bi radilo, 3800 i iznad je zavisno o IMC-u procesora... Nije adler nego alder...

 zašto ne bi radilo 4800, meni ovaj kit može na 4800??? sumnjam da me potrefio baš najbolji mogući IMC na alderu

Pricamo o gear 1 modu...

 default xmp učita g2, jasno da je g1 teško/nemoguće dobiti te brzine, g1 su bolje latencije i na dosta nižim brzinama, zato i koristim svoj u g1 na 4000 nego g2 4800

g2 je nebitan..

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Pozdrav,

 

Kolega Tintin - jučer složeno sa GSkill 16GB (2x8) DDR4 3600MHz, gear 1, staviti zadnji bios za ploču.

 

Lp,

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 10:04 (Kvod).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Horned Reaer kaže...

* * * a prvo da pohvalim ADM jer mi je riknio Ryzen 5800x * * *

 

Znači nakon Opterona opet AMD silicij se spaja u staklo 

Ajde shvati to kao znak da ti Svemir šalje neku poruku. 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
@Kvod
Koja točno gskill je u pitanju?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Koliko sam skontao iz ovog podužeg posta na jednom forumu Gear1 iznad 3600 je jaaaaako teško progurati (ovisi o IMC na CPU), a ako te prebaci na Gear2 onda se izjednačiš sa Gear 1 3600 tek na 4400 - tako da je puno bolje gurnit na 3600 i onda stiskat tajminge.

 

https://forum-en.msi.com/index.php?threads/ram-explained-why-two-modules-are-better-than-four-single-vs-dual-rank-stability-testing.363139/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Koliko sam skontao iz ovog podužeg posta na jednom forumu Gear1 iznad 3600 je jaaaaako teško progurati (ovisi o IMC na CPU), a ako te prebaci na Gear2 onda se izjednačiš sa Gear 1 3600 tek na 4400 - tako da je puno bolje gurnit na 3600 i onda stiskat tajminge.

 

https://forum-en.msi.com/index.php?threads/ram-explained-why-two-modules-are-better-than-four-single-vs-dual-rank-stability-testing.363139/

Ma kakvi, 3.8-4ghz je neki prosjecan IMC za gear 1, gear 2 se pak nikad ne isplati... 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
tintin kaže...
@Kvod
Koja točno gskill je u pitanju?

Pozdrav,

 

Trident Z Neo 3600 8GBx2, CL18-22-22-42 1,35V

 

Lp,

11 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

postavljen novi 12400f i msi z690a pro ploča mojem dobrom frendu, nažalost zasad nisam imao vremena puno prčkati po opcijama, jer smo imali sitnih problemčića (kako to obično biva)

već prva zajebancija je bila što win 10 na starom ssd-u nisu htjeli bootati, dok nisam u biosu prebacio uefi u csm mode, (pretpostavljam da mu moram najprije prebaciti ssd format sa mbr na gpt, ali zasad nisam imao vremena pa ćemo to drugi put) - btw., jel veliki problem ukoliko to ostavimo neizmijenjeno, jel se što gubi što bitno ako ostane csm mode?

drugi je problem bio sa zvukom, što je ustvari nekakav čudni problem s njegovim prastarim zvučnicima kojih se ne želi odreći, pa sam morao donijeti svoje zvučnike da mu pokažem da nije problem u već trećoj matičnoj ili windozama, nego doista u njegovim prastarim zvučnicima

 

uglavnom, zasad mu sve fercera dobro (osim zvuka koji smo nekako jedva podesili i još mu nije to to ) i radi sa starim windozama (nisu toliko stare, ali nisam imao vremena raditi clean install)

frend zadovoljan, nestalo je trzanje na nekim igrama koje se počelo pojavljivati u zadnje vrijeme sa starim 4core i5 4460, malo ga muči što se promijenio raspored diskovlja, pa sam mora tražit gdje mu je što (štoš, mi stariji prdonje volimo kad je sve kako smo navikli )

 

inače, kućište mu je prastari antec (mislim da je p183b), napajanje isto tako prastari asus u-75ha za koje sam ga još kod kupovanja prošle konfe (haswell) nagovarao da ga promijeni (bezuspješno, kao i sad , nadajmo se da mu neće spalit novu konfu ako cicikrepne)

i tako..., ako tko ima neku ideju što isprobati kad idući put odem do njega slobodno recite (grafa je stara gtx 970, čeka se slom majnanja)

 

EDIT:

nakratko sam isprobao occt stress test, ovaj stock hladnjak je sasvim solidan - proc nejde puno preko 80 stupnjeva, ventilatorčić čak i nije preglasan, all core turbo je 4ghz

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 20:53 (picajzla0707).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Imati novu 12. generaciju Intela sa starim Windowsima 10 = svetogrđe. Ne znam zašto to uopšte instalirati na SSD naspram Windowsa 11.

Eli eto - ima nas svakakvih.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Envy kaže...

Imati novu 12. generaciju Intela sa starim Windowsima 10 = svetogrđe. 

Pa evo ja sam nedavno složio konfiguraciju čovjeku za posao, i5 11600k sa 64 GB RAMa, nisam želio zadnju generaciju procesora da izbjegnem moguće probleme iako sam snimio gore Win 11, ne Win 10. Svatko si neka izabere kako mu odgovara najbolje, tako treba biti.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ne znam kakve veze imaju windoze s ičim, obzirom da je ovo čisti 6/12 proc bez malih jezgri i potpuno jednako radi na win 10 i 11.
Osim što frend ne voli puno mijenjat ništa i ništa zapravo ne dobiva prelaskom na win 11, friški os donosi potencijalne probleme koje bi opet ja morao rješavat, a nisam baš od volje za zajebanciju
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Postoji li pozdan i user frendly nacin da na Lenovo V530S sa i3 8 generacije instaliram Win7?
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

PS/2 tipkovnica i DVD ?

14 godina
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Slozio jednu 12400 konfu za jednu firmu pa nabrzinu protestirao, stock hladnjak se u par runova cinebencha jedva cuo, max temp 72C, 4ghz all-core. Za gaming mislim da nema potrebe uzimat aftermarket cooler...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma hladno je kod nas, bila je bura. Triba to liti cuti naravno!!!

Inace ti 400 su postali fini gaming

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Mladen kaže...

PS/2 tipkovnica i DVD ?

 Jesi probao?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

stock hladnjak se u par runova cinebencha jedva cuo, max temp 72C, 4ghz all-core. Za gaming mislim da nema potrebe uzimat aftermarket cooler...

 ma to je meni osobno bilo čudo, na cpuz stress testu taj 12400f ne prelazi 70 stupnjeva, jedva jedvice čujan (znam da je spuz drek od stress testa, ali sasvim solidno pokazuje što će se događat u gejmanju)

tek na occt stess testu se počne glasnije čut, a proc ide malo preko 80 stupnjeva, no obzirom da moj 11400 u toj situaciji za dvije minute dođe do 100 stupnjeva i to sa be quiet hrgom od hladnjaka, ovo je više nego super

16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...
Mladen kaže...

PS/2 tipkovnica i DVD ?

 Jesi probao?

Da, ako se radi o problemu da je noviji chipset za koji Win 7 nemaju drivere pa ne vide disk na koji bi se trebali instalirati.

Problem je ako taj PC nema PS/2 priključak, a USB-PS/2 nije u stanju pravilno emulirati port (npr. imam tipkovnicu staru 20-tak godina sa DIN priključkom, adapterom na PS/2 i onda to sve na USB adapter i radi ok).

 

Ovisi što smatraš pod "user friendly" ali osim slipstreana (dodavanje drivera u instalacijski image Win 7) možeš iskrcati i instalaciju Windowsa na drugu particiju i pokrenuti setup ručno iz command prompta (bootaš sa nečega tipa WinPE, live WinXP/7 koji su znali biti na Hiren's boot CDima). Nisam to već dugo radio, ali ako imaš pri ruci neki drugi komp, možeš probati sve započeti na njemu, dodati drivere a onda premjestiti i nastaviti.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice