Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.527
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...

 A zbilja sad... ne mogu vjerovati da za jedan Hardware Unboxed  tvrdis da su AMD fanboji i se pumpaju Intel rezultati ili da osakacuju AMD rezultate, pa gdje se izgubio zdravi razum  kada je takva izjava postala neki argument ? Ajde kad si vec spomenio tomshardware procitaj ovo:

 ajde, nije valjda da se čudiš što stevica malkoc naginje amd-u, a po intelu pljuje već godinama, toliko da mu je to postalo hobi i da se jedva suzdržava od cerekanja kad to radi

daleko do toga da jedan i drugi stevica nisu relevantni, meni su omiljeni recenzenti, ali da malkoc naginju, naginju

čemu inače namještanje postavki, negdje ultra, negdje samo high, i biranje ovakvih pizdarija od igara koje dižu na 500fps da bi dobili po 50fps prednosti gdje mu paše za dići prosjek

i nemam ništa protiv da su malo nagnuti za amd, to je uvijek bolje za nas kupce nego naginjanje recenzenata i općenito javnosti prema onome koji nije underdog kako često radi većina

 

a što se tiče toms hw, ništa im ne odskaču rezultati od ovih ostalih koji su testirali na b660, tako da ne vidim zašto je to relevantno, pogotovo jer ti je i valosek pokazao da je potrošnja nebitna i da 12400 ne ovisi o power limitima u gejmanju

ali da, naravno da 12400 ne dere 5600x, razlika je minimalna ili čak nepostojeća

ja isto malo pretjerujem, priznajem, ali pretjerujem radi tvojeg bahatog nastupa s početka rasprave i dobacivanja doskočica o kromanjoncima, neznanju kojeg si sam i prepun i ostalog sranja

ako ništa drugo radi zabave koju donosi zajebavanje fanbojčeka koji su godinama pljuvali po intelu radi stvari koje sad toleriraju amd-u i to ne da samo toleriraju, nego žmire čvrsto ili se ponašaju kao intel fanboji nekad i viču - najbolje se plaća kad amd odere 300usd za mid range cpu, baš kako su nekad intelovci vikali za preskupi 7700k

 

a i ove priče o cijeni matičnih za koje si se uhvatio kao pijan plota, zanimljivo, uvijek se rasplamsaju kad u prodaji imaš par komada intel ploča, prvih dana dok kod nas trgovci deru cijenama itd., dok kasnije sve to zamre jer više nije zanimljivo, jelda

tako je bilo i za 11 gen, kad sam kupio svoju b560 ploču u alzi skoro prvi dan od predstavljanja, za 200 kuna jeftinije nego u domaćim trgovinama, ali kad je cijena i kod nas pala ispod soma kuna, onda ovakve rasprave o skupim intel pločama više nisu bile zanimljive

zato ćemo se sad pravit da su ove cijene relevantne, a jesu preskupe to je jasno da su skuplje nego prijašnje serije,

pravit ćemo se da će tako ostat, iako cijene kasnije kod nas uvijek padnu, pravit ćemo se da ipon ne postoji i da je alza relevantna (iako u alzi još nemaju niti jednu b660 ploču) itd. itd. itd., dakle poprilično seratorski argumenti

pa kad je već tako, onda ćemo tako s druge strane i vratit, bezobrazlukom, sprdnjom, ukazat na neznanje i cherrypicking i slično, pogotovo takvima poput tebe koji tako bahato ulijeću u raspravu, a nemaju pojma

zato se nemoj ništa čuditi, nego zahvali ovdje dobrim ljdima na edukaciji i poklopi se ušima

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Nakon 12 godina druzenja sa AMD procesorom, presao na Intel 11400. Nadam se da ce me dobro i vjerno sluziti kao AMD...
Btw treba li kome Gigaherza imam ih ocito viska? 😁
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
9 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
pravit ćemo se da ipon ne postoji i da je alza relevantna (iako u alzi još nemaju niti jednu b660 ploču) itd. itd. itd., dakle poprilično seratorski argumenti

 Alza je samo jedan od 4-5 shopova koje sam random naveo, sama po sebi nebitna za cjelu raspravu i nije nikakav argument, uopce ne kuzis bit sta se smatra pod "normalnom" trgovinom. Ipon i Edigital to nisu niti ce ikada biti..  Nazalost, nista u tvojim postovima nema edukativno, samo manja ili veca doza vulgarnosti, psovke, opce nekulture i danas kako je taj test izasao sada imamo i Teorije Zavjere protiv AMD-a ili Intela.

 

Ono sto je najgore da bas taj Kromanjoski kapacitet koji imas, ti ne dozvoljava da shvatis kako Intel i AMD nisu korporacije koje zderu jedna drugu i nijedna nebi bila sretna da propadne ona druga. Zar ti zbilja mislis da su cijene tih B660 ploca onako random odluka Intela ili vendora ? Pa generalno se dogovaraju zadnjih 40 godina kako da zderu takve fanbojeve ko ti i tebi slicne.... na obje strane.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 23:01 (spaljeni).
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...
Btw treba li kome Gigaherza imam ih ocito viska? 😁

Je... ja gledam jel mi se to čini ili koji klinac.  Gledam i ne vjerujem. 

Sa kojega AMD procesora si prelazio i jesi radio reinstall Windowsa? 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 21:29 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...
Nakon 12 godina druzenja sa AMD procesorom, presao na Intel 11400. Nadam se da ce me dobro i vjerno sluziti kao AMD...
Btw treba li kome Gigaherza imam ih ocito viska? 😁

 hehe, dobra gigaherzaža

čime ga hladiš i ako imaš dobro hlađenje, daj malo podataka da vidimo kako to izgleda pod prime ili occt

 

meni inače sasvim solidan be quiet drži 11400 bez problema u gejmanju i potpuno je tih

tek kad upalim occt u roku minute, dvije se zapali na 100 stupnjeva, vent na hladnjaku poludi na max rpm i odmah zatim počne trokiranje, matična nema nikakvih problema - doduše i opterećenje ne traje dugo zbog za takve testove slabog hladnjaka

to me živciralo u početku, ali evo u svakodnevnom korištenju već godinu dana nema zapravo problema s hlađenjem i bukom, tek vrlo rijetko čujem hladnjak kako se na kratko zavrti malo jače

 

EDIT

Valentin17 kaže...

Sa kojega AMD procesora si prelazio i jesi radio reinstall Windowsa? 

a to je tak nebitno, mislim

windoze se ionako prilagode novom hw, eventualno ubaciš nove drajvere i to je ok

ja sam prelazio sa pentiuma g4560 na 2400g i odgovarajuće b450 ploče bez reinstalacije, samo upinuo ssd i sve fercera savršeno

nekad se zajebavam s kolegama da mi rajzen radi bez problema zato jer windoze još misle da su na intelu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 21:35 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Sa prastarog Phenoma II X4 965 BE... 😁
Naravno da je bio clean install Win 10 jer sam uzeo plocu, cpu, memoriju, napajanje i Kingston A2000 1TB. Ovih 4gb sto pise u biosu je samo za probu.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
@picajzla

Hlađenje je LC-CC 120 i za gaming ga vrlo dobro hladi. Nemam potrebe da ga opterecujem sa occt ili prime. Imam R9 290 i konacno moze raditi punim kapacitetom. Cekam da mi zamijene memoriju da to konacno poslozim.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
boxer kaže...
Sa prastarog Phenoma II X4 965 BE... 😁
Naravno da je bio clean install Win 10 jer sam uzeo plocu, cpu, memoriju, napajanje i Kingston A2000 1TB. Ovih 4gb sto pise u biosu je samo za probu.

 a vidiš, kod mene je bio upgrejd na ovoj konfi sa isto tako prastarog i5 4590 i h97 na b560 i 11400 sa intelovim 520 ssd-om na kojem su bile windoze (također imam a2000 od 1tb, ali samo za instalaciju igara, jer intelov ssd još radi savršeno na 99% healtha)

dakle isto kao i kod drugog kompa gdje sam rajzen stavio umjesto pentiuma, nikakvog problema, samo upiknem ssd sa starim windozama i pokrenem, nakon kratke prilagodbe sve radi bez problema

 

tako da ne znam koliko je zapravo potreban clean install obzirom da sve fercera bez greške i bez toga, a nisu jedini slučajevi jer sam i kolegama rješavao na isti način više konfi

ono što mene živcira je namještanje kojekakvih postavki kod clean installa poput blokade updejta hardvera da mi windoze ne sjebu drajvere i drugih postavki, ubacivanje hrpe kojekakvih pizdarija poput visual c paketa i programa koje redovno koristim, odnosno svega na što potrošim više vremena da upicanim komp nego što traje sama instalacija novih windoza

 

ovako samo prebacim ssd ili eventualno napravim reinstall windoza sa zadržavanjem postavki i korisničkih datoteka, tako da ljudima sve izgleda kao stare windoze bez da se zajebavaju i prilagođavaju iznova

meni osobno je to tlaka sve iznova namještat, drugima koji nemaju pojma još i više 

 

boxer kaže...
@picajzla

Hlađenje je LC-CC 120 i za gaming ga vrlo dobro hladi. Nemam potrebe da ga opterecujem sa occt ili prime. Imam R9 290 i konacno moze raditi punim kapacitetom. Cekam da mi zamijene memoriju da to konacno poslozim.

 ok, to je otprilike kao moj be quiet, obzirom da je tvoj tower, a moj top flow pa su potencijalom tu negdje iako je moj bio triput skuplji

jedino što top flow hladnjak paše malo više vrm-u i tom a2000 nvme ssdu jer pirka direktno po njima, makar je to zapravo i manje bitno kod normalnog korištenja

 

mda, i ja sam sa 1070 skužio da u nekim igrama poput ac odyssey konačno grafa diše punim plućima umjesto ranijeg 4core haswella, makar je to vjerojatno izraženije kod nekog tko igra cpu zahtjevnije mp igre

meni je ram 3200mhz kingston predator, radi na gear 1 bez problema, navodno da je brža od 3200 morao bi prebaciti na gear 2, a to onda ima neke posljedice, nisam baš previše istraživao

vjerujem se da ćeš ti malo više oko toga isprobavati, imaš daleko više znanja i volje za zajebanciju

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 22:05 (picajzla0707).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...
picajzla0707 kaže...
 stevica uvijek pazi da amd ostavi s malom prednosti, sve ovisi koje se igre testiraju i na koji način
pa kad zatreba, onda neku igru i podesiš da pokaže veću razliku, neku da pokaže manju i pažljivo ih biraš

 A zbilja sad... ne mogu vjerovati da za jedan Hardware Unboxed  tvrdis da su AMD fanboji. 

 Definitivno su amd fanboji i to vecina ekipe zna, imas par testova di se uspoređuju intel i amd konfe, pa kad malo bolje pogledas sta ti prvo pada u oko? Prilikom odabira ploca za obje konfe? Odabira rama? Itd.

Stevo uvijek gleda da izvuce na crvenoj strani maksimum a intela da ne frizira previše, uostalom zna se ko mu je sponzor

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
a to je tak nebitno, mislim

windoze se ionako prilagode novom hw, eventualno ubaciš nove drajvere i to je ok

Premalo si ti toga nadograđivao ako ovako misliš.

picajzla0707 kaže...
 a vidiš, kod mene je bio upgrejd na ovoj konfi sa isto tako prastarog i5 4590 i h97 na b560 i 11400 sa intelovim 520 ssd-om

Vidiš ja sam nadogradio tri računala sa i5 4570 + Gigabyte B85-HD3 + 32 GB RAMa, jučer na i5 11600k + Gigabyte B560-HD3 + 64 GB RAMa i gledao sam crni ekran nakon učitavanja BIOSa na sva tri računala umjesto Windows loga, instalacija Windowsa 11 prošla bez problema.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 5:32 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Valentin17 kaže...

Vidiš ja sam nadogradio tri računala sa i5 4570 + Gigabyte B85-HD3 + 32 GB RAMa, jučer na i5 11600k + Gigabyte B560-HD3 + 64 GB RAMa i gledao sam crni ekran nakon učitavanja BIOSa na sva tri računala umjesto Windows loga, instalacija Windowsa 11 prošla bez problema.

 jel to nadogradnja bila sa win11 ili win10

jer sa win10 sam nadogradio bar 10-ak računala bez clean installa windoza ili sa prebacivanjem istih sa hdd na ssd i nikad niti jedan problem, kamo li crni ekran

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...

 jel to nadogradnja bila sa win11 ili win10

jer sa win10 sam nadogradio bar 10-ak računala bez clean installa windoza ili sa prebacivanjem istih sa hdd na ssd i nikad niti jedan problem, kamo li crni ekran

Nadogradnja sa Win 10, kad sam u računalo vratio staru ploču, procesor i RAM, sustav se je podigao normalno.

Uzeo SSD iz druge konfiguracije (Phenom X4 neki, AM3+), ista stvar potpuno, umjesto da se pojavi logo Win 10 i pokrene repair, samo crni ekran.

Ista situacija sa tri identične konfiguracije i jednom sa AM3+ socketom, očita BIOS, krene dalje i tu stane.

ps. CSM sam upalio, secure boot ugasio, sustav je najnormalnije vidio SSD sa OSom, da je barem izbacio kakvu grešku, ne bi rekao ništa.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 11:26 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Svašta, to još nisam doživio. Još sam nedavno snimio na svojem kompu win10 na ssd i ubacio ga u neki laptop jer nikako na njemu nisam mogao pokrenut instalaciju i kad sam ga ubacio u laptop, digao se os bez problema, jednom se restartirao i to je bilo to
2 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
 

jer sa win10 sam nadogradio bar 10-ak računala bez clean installa windoza ili sa prebacivanjem istih sa hdd na ssd i nikad niti jedan problem, kamo li crni ekran

 imao si sreće, nema tu velike filozofije, ali nekada nešto zna krenuti naopako..

Valentin nadogradi 10 računala mjesečno pa mu se češće zna pojaviti Unfall.

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ma ok, jasno da kad se opečeš i na hladno pušeš. Meni je zasad ok ovako, tim više jer me poslije ljudi ne zovu stalno pitat gdje im je ovo ili ono što su imali prije.
Kad mi jednom istrese živce vjerojatno ću i ja čistu instalaciju, pa nek si sami slažu što im treba
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ovaj ubio kurcem u čelo
gaming da su ga otključali pa koji bi on nered napravio mislim da bi bio pri samom vrhu
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
sfc_PsychQ kaže...

 Definitivno su amd fanboji i to vecina ekipe zna, imas par testova di se uspoređuju intel i amd konfe, pa kad malo bolje pogledas sta ti prvo pada u oko? Prilikom odabira ploca za obje konfe? Odabira rama? Itd.

Stevo uvijek gleda da izvuce na crvenoj strani maksimum a intela da ne frizira previše, uostalom zna se ko mu je sponzor

Pišeš glupandrije, človek je realan uostalom pogledaj kakav je naslov stavil na video.

 

Stevo od klokana ili recimo Gamer Nexus, oni još koriste(izvan gejminga) prilično tanak izbor softvera za testiranje.Čekaj da vidiš kaj je sve testirala razna ostala ekipa, neusporedivo širi izbor aplikacija ili situacija za testiranje procesora u raznim primjenama.Treba gledat i testove izvan engleskog, as ti gospe procesore ne testiraju samo ljudi koji pišu ili govore engleski.To bum sve stavil u onu moju temu i5 vs R5. Ima toga prilično, ili opet spoiler alert i5 12400 u dosta situacija CPU performansama može bit kao stari i5 11400 ili čak i sporiji od njega.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 14:32 (rambox).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Jesi vidio ovog rambox od 130$ uništio tu ryzen armadu 1-2 i pola 3 generacije
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
Ma ok, jasno da kad se opečeš i na hladno pušeš. 

Ja nisam mogao drugačije, većina inače prolazi, čak je čovjek ostao u šoku jer te mašine su trebale biti bitno pojačanje i zbog toga su nadograđivane, na kraju smo odustali i vratili orginalne ploče jer nema vremena za postavljanje svega što koristi za programiranje, jebga, bilo mi je neugodno na kraju jer dosta novaca je potrošeno na to.

Kažem, na ovo sam spreman uvijek jer skok sa četvrte na jedanaestu generaciju Intel procesora nije mali i ovo mi nije ništa čudno ili novo, naviknut sam, većinom radi barem nešto, krene pa se resetira sa plavim ekranom pa se nakon par rušenja popravi sam, ali ovo nije ni krenulo, nikakvoga znaka, a kad sam vratio ploče stare, dignuo se (:D) kao da ništa nije bilo.

Zaporožac kaže...

Valentin nadogradi 10 računala mjesečno pa mu se češće zna pojaviti Unfall.

A na tako nešto sam spreman uvijek, čovjek čeka, posao mu stoji, radi se dok se ne odradi do kraja, pa i do kasno u noć. Nadaš se da će ići brzo, ali rijetko kada ide, srećom imam vlastiti cloud server (Ubuntu Server 20.04.3) pa brzo sve povučem s njega i ne moram skidati svaki put, ali problem su specifični programi koje ljudi koriste, a možda ne rade na Win 10 ili 11, ne znaju više postaviti, podesiti, nemaju vremena itd. itd, a da ne govorim kad žele kemijati nešto i traže nešto što nije moguće (šest diskova od 250 GB i dodao bi dva, a nema mjesta ni u kućištu, ni na ploči, neće uzeti dva nova od 2 TB i baciti ovih šest u tri p.. m...jer ovi šest još rade, jer mora biti šuma kabela da se ja izje... pola dana dok sve pospajam preko raznih adaptera, cirkusa i sl.)

 

Ovaj mi danas kaže mi se je računalo usporilo nešto, mrežni disk vidi pa ne vidi, pa vidi pa ne vidi, sada ne vidi trenutno, kasnije tko zna.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.1.2022 16:33 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
sfc_PsychQ kaže...

 Definitivno su amd fanboji i to vecina ekipe zna, imas par testova di se uspoređuju intel i amd konfe, pa kad malo bolje pogledas sta ti prvo pada u oko? Prilikom odabira ploca za obje konfe? Odabira rama? Itd.

Stevo uvijek gleda da izvuce na crvenoj strani maksimum a intela da ne frizira previše, uostalom zna se ko mu je sponzor

Pišeš glupandrije, človek je realan uostalom pogledaj kakav je naslov stavil na video.

 

Stevo od klokana ili recimo Gamer Nexus, oni još koriste(izvan gejminga) prilično tanak izbor softvera za testiranje.Čekaj da vidiš kaj je sve testirala razna ostala ekipa, neusporedivo širi izbor aplikacija ili situacija za testiranje procesora u raznim primjenama.Treba gledat i testove izvan engleskog, as ti gospe procesore ne testiraju samo ljudi koji pišu ili govore engleski.To bum sve stavil u onu moju temu i5 vs R5. Ima toga prilično, ili opet spoiler alert i5 12400 u dosta situacija CPU performansama može bit kao stari i5 11400 ili čak i sporiji od njega.

 Ako neko piše gluposti i ako je neko poklopac svakom loncu na ovom forumu, to si ti.

Pogledaj više testova od relevantniji ljudi pa usporedi sa stevom pa se vrati vamo komentirati i ne zaboravi upotrijebiti žutu boju da nam objasniš

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
Valentin17 kaže...

Vidiš ja sam nadogradio tri računala sa i5 4570 + Gigabyte B85-HD3 + 32 GB RAMa, jučer na i5 11600k + Gigabyte B560-HD3 + 64 GB RAMa i gledao sam crni ekran nakon učitavanja BIOSa na sva tri računala umjesto Windows loga, instalacija Windowsa 11 prošla bez problema.

 jel to nadogradnja bila sa win11 ili win10

jer sa win10 sam nadogradio bar 10-ak računala bez clean installa windoza ili sa prebacivanjem istih sa hdd na ssd i nikad niti jedan problem, kamo li crni ekran

 Isto tako sam podigo prvi svoj Ryzen PC, izvadio SSD iz FX kompa ubacio u Ryzen i kloniro Win10 na M.2 disk a poslije taj dalje kloniro za R5 3600 system i R5 5600X sve radilo od prve.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mirzet1976 kaže...
picajzla0707 kaže...
Valentin17 kaže...

Vidiš ja sam nadogradio tri računala sa i5 4570 + Gigabyte B85-HD3 + 32 GB RAMa, jučer na i5 11600k + Gigabyte B560-HD3 + 64 GB RAMa i gledao sam crni ekran nakon učitavanja BIOSa na sva tri računala umjesto Windows loga, instalacija Windowsa 11 prošla bez problema.

 jel to nadogradnja bila sa win11 ili win10

jer sa win10 sam nadogradio bar 10-ak računala bez clean installa windoza ili sa prebacivanjem istih sa hdd na ssd i nikad niti jedan problem, kamo li crni ekran

 Isto tako sam podigo prvi svoj Ryzen PC, izvadio SSD iz FX kompa ubacio u Ryzen i kloniro Win10 na M.2 disk a poslije taj dalje kloniro za R5 3600 system i R5 5600X sve radilo od prve.

 Ma da se to klonirat i kopirat ali kad mjenjam više stvari volim ja to na čisto - istina izgubim 3-4 sata na štimanje svega i svačega ali nakupi se sa vremenom sranja u winsima tako da clean svako par godina meni nije teško napravit.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ako se Intel pita,SMT ili Hyperthereding je eto preskup čak i danas 2022 godini.Dobro su ga osakatili, ili onako SMT mu fali kao budali šamarčina.

 

 

https://www.links.hr/hr/procesor-intel-celeron-g6900-box-s-1700-3-4ghz-4mb-two-core-050600206

 

 

Far Cry 6 je očito pao mrak na oči, kad je videl da mora radit sa samo 2 Threads. 

 

Eto 2/4 Ryzen jadničak može gurat Far Cry 6 na Vega3 iGPU grafulji.

 

 

Jeftino a dobro, pogotovo u kombinaciji sa novim UHD 710=bit če lošiji od Vega3 iGPU.

 

- pa čovječe a gdje su tek jeftine Intel socket 1700 matične ploče

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Kako se osjeca bol i gorcina iza ovih Rambovih smajlija od kada je izasao Alder Lake 

Moj PC  
10 0 hvala 3
11 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

naručen alder kombo iz češke za kolegu koji upgrejda prastari 4440 4460 haswell

ukupno 3700 laganih kuna (slika 1), što je u odnosu na staru kombinaciju (slika 2) dosta skuplje, ali treba uzet u obzir da je stara konfa imala 8 umjesto 16gb rama za potpuno istu cijenu (68e)

dakle realna razlika u cijeni stare i nove konfe je nekih 50 eura, što je sasvim ok obzirom na opća poskupljenja, inflaciju i činjenicu da u novoj konfi dobiva z ploču koja bi u staroj konfi također koštala barem 50e više

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 23:35 (picajzla0707).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
ansha kaže...

Kako se osjeca bol i gorcina iza ovih Rambovih smajlija od kada je izasao Alder Lake 

Vjeruj kada mene zaboli kada vidim koliko dobije TD (iako isti nikome ni za što ne dajem), ne znam kako se kolega rambox osjeća.

Pogotovo kad zna da ga je taj FarCray kao exkluzivu oprala Nvidija onako kako to stručna čistačica obriše pod sa vileda krpom.

Hint: Kolega rambox nemaš stvarno, ali stvarno i po drugi put ti govorim da pišeš u Intel i Nvidia clubu.... riješi se bolesti koje imaš sa AMD-om u glavi i skontaj da je sve to x86.
Doslovce svaki post ili thread ukaljaš glupostima i linkovima i kvazi-mazi glupostima da mi dođe da se odjavim od ovih clubova.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Ako se Intel pita,* * * SMT ili Hyperthereding je eto preskup čak i danas 2022 godini.Dobro su ga osakatili, ili onako SMT mu fali kao budali šamarčina.

 

 

* * *

Izvini radim u kompaniji koja ima preko 10.000 računala (!!!). Da, 10k računala. Ok?

Koji će bog SMT za Kasu i Robno knjigovostvo koje još dan danas gura neki Celeron star 10 godina, jer se treba malo to modernizovati a Intel nudi najeftinije i najoptimalnije rješenje.

Molim te ko boga, izvoli mi odgovoriti: Koji će đavo SMT za računar koji prima samo E-mailove i pokreće dva programa preskupi AMD?Adgovori mi jer trebam seldeće sedmice napraviti  dugoročnu ponudu?

Ako ne odgovtiš na ovo gore markirano zelenim slovima - odjavi se sa foruma u ime XYZ forumaša te molim!

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Envy kaže...
Izvini radim u kompaniji koja ima preko 10.000 računala (!!!). Da, 10k računala. Ok?


Koji će bog SMT za Kasu i Robno knjigovostvo koje još dan danas gura neki Celeron star 10 godina, jer se treba malo to modernizovati a Intel nudi najeftinije i najoptimalnije rješenje.

Molim te ko boga, izvoli mi odgovoriti: Koji će đavo SMT za računar koji prima samo E-mailove i pokreće dva programa preskupi AMD?Adgovori mi jer trebam seldeće sedmice napraviti  dugoročnu ponudu?

Ako ne odgovtiš na ovo gore markirano zelenim slovima - odjavi se sa foruma u ime XYZ forumaša te molim!

 Ti fakat očekuješ konkretan odgovor, i to na ovo tvoje zeleno vrlo glupo pitanje.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
Envy kaže...
Izvini radim u kompaniji koja ima preko 10.000 računala (!!!). Da, 10k računala. Ok?


Koji će bog SMT za Kasu i Robno knjigovostvo koje još dan danas gura neki Celeron star 10 godina, jer se treba malo to modernizovati a Intel nudi najeftinije i najoptimalnije rješenje.

Molim te ko boga, izvoli mi odgovoriti: Koji će đavo SMT za računar koji prima samo E-mailove i pokreće dva programa preskupi AMD?Adgovori mi jer trebam seldeće sedmice napraviti  dugoročnu ponudu?

Ako ne odgovtiš na ovo gore markirano zelenim slovima - odjavi se sa foruma u ime XYZ forumaša te molim!

 Ti fakat očekuješ konkretan odgovor, i to na ovo tvoje zeleno vrlo glupo pitanje.

Da očekujem. Obrazloži sa tim svim smajlijima. Ovima:    

I ne okolišaj.. nego obrazloži, jer biznis sa 10k računara je u pitanju? Izgleda da još ne kontaš?

Uređivano1: Naravna stvar da ne možeš obrazložiti! Nemaš rješenja za 10k računara!

Uređivano2: Zelen si na forumu! Tražiš linkove? Tražiš rješnje.. ajde nađi ga biti ćeš dobar 1000+ €. Jer ako ga ja ne mogu naći - ne možeš ni ti!

THE END!

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 1:50 (Envy).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kod gn sve živo razguzio dok kod hw unbox nije
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 2 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice