Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.871
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

meni nešto govoriš, a iz guzice izvlačiš zaključak da ploča nemere niti i3 držat bez throtlanja

sorry, ali ploča će vrlo vjerojatno sasvim normalno držat 12400, a taj procesor je u rangu donedavno najboljeg gaming procesora 5600x, dakle sasvim solidna budget konfa

 

da se ne bi dalje nadjebavali, a to ti je očito cilj s ovakvom hrpom bedastoća, pokaži test gdje ta ploča nemere držat niti i3, kako tvrdiš

10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Chico12 kaže...
@nicky.sl
Prije zamjene paste je temperatura isla i do 85c, poslije zamjene je ovakva što sam napisao. Fazon je to što hoću da uzmem 4785t koji je 4/8 35w procesor i ima isti tcase max kao i 4570t ali gledajući temperature ovoga 2/4 malo se dvoumim.

 Problem kod tih procesora je to što ispod IHS-a imaju termalnu pastu (nisu lemljeni) a ona s vremenom gubi svojstva tako da nikad ne znaš što ćeš dobiti.

Možda taj što kupiš bude bolji po pitanju temperatura a možda i ne. Čista lutrija.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

i5 12400f u gamingu troši samo 40w tak da ga ta ploča tjera na max po svim jezgrama 99.99% sigurno.

 

Intel Core i5-12400 Review - Efficient and cheap gaming CPU for the masses with way too expensive motherboards | Part 1 | Page 7 | igor'sLAB (igorslab.de)

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Rastrošni intel di češ to nekome preporučiti još zaključan
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

@nicky.sl

I ja mislim.

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...

meni nešto govoriš, a iz guzice izvlačiš zaključak da ploča nemere niti i3 držat bez throtlanja

sorry, ali ploča će vrlo vjerojatno sasvim normalno držat 12400, a taj procesor je u rangu donedavno najboljeg gaming procesora 5600x, dakle sasvim solidna budget konfa

 

 

 Tesko je nekome nesto objasniti kada ne razumije ili se svim silama trudi misliti kao Kromanjonac. Vrlo tesko no probat cemo...

 

Prvo da rijesimo "guzicu", dakle nije to od oka sto bi se reklo nego zdravo-razumsko zakljucivanje, logika na osnovi nekih poznatih informacija za i3 12100/300 procesor.

 

1. Procesor Base power = 60W

2  Maximum Turbo power = 89W

3. Max Tubo frekvencija = 4,3-4,4GHz

4. Base frekvencija = 3,3-3,5GHz

 

Ono sto ti je zagarantirano na takvom smecu od ploce za koju se drzis ko Šeks za flašu je to da ce ti procesor zasigurno raditi na Base frekvenciji jer ti jadni mofseti gore na njoj, bez hladnjaka i u takvom siromasnom broju i tipu regulacije zasigurno ne trebaju isporuciti vise od 60W za Base clock i to ce moci.  Nadalje, pravi budget u obliku B ili Z ploce ( da da .. i Z chipset moze biti budget kad shvatis tu rijec ) ne samo da nece imati problema sa pregrijavanjem mofseta dok isporuciju tih 89W nego ce i duze drzati taj turbo ( mjereno u sekundama ) sto blize tih 4,3-4,4GHz dok na ovom jadu od ploce se moze ocekivati turbo u trajanju 1-5 sekundi pa nazad frekvencija na Base clock. U takvom "osakacenom rezimu" rada tvoj proc nece imati ni blizu prefomanse koje citas po netu.

 

Jel kuzis sada da ono sto sam ja napisao, apsolutno nema nikakve veze sa throttlingom procesora i uopce mi nije jasno zasto tvrdis da sam ja napisao da ce i3 procesor throttati ?? Mozda rijec "turblati" tebi zvuci prestrucno pa ne razumijes ali eto zbilja ne znam.... Throttling je pad frekvencije ispod nazivnog Base clocka a ja to nisam ni tvrdio za i3! Sto se tice i5 12400 on moze povuc 117W za 4,4GHz turbo i da se vratimo sada na tvoj "budget gaming".

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/core_i5_12400_processor_review,5.html

 

Znaci ako je gaming onda imamo i graficku, ssd itd... imamo cjeli komp i cudna li cuda kako sad taj cjeli komp trosi svega 0-10W manje ili isto u multiju naspram 5600X ? Reci ces da su to diletenti nekakvi na guru3D pa izbacuju podatke onako "iz guzice" ?

 

Dali sada shvacas da ta ploca i budget gaming konfa temeljena na i5 12400 ne idu nikako zajedno u istu recenicu osim ako ces u kucistu napraviti Velebitsku buru od promaje sa 5 ventilatora no i to je ljeti upitno. Ako i3 nema sanse na takvoj ploci ispuniti svoj puni potencijal i raditi maximalno kako onda i5 moze proci, samo jos gore. Dakle odron od ploce koji kosta osjetno manje od soma kuna kako velis, ravno 989kn.

 

Netko gore mudro veli, trosi proc samo 40W u igricama.., pa da vjerojatno trosi samo 15W dok slusam radio na kompu, 25W ako blejim u netflix itd... ne sastavlja se komp ili kupuje u ovisnosti koliko trosi u nekoj aplikaciji jer aplikacije se brzo mjenjaju, izaci ce neka igrica/aplikacija koja je tako optimizirana da upogoni sto jace sve jezgre i onda cete sta ? Ako je maximalan Turbo power za procesor deklariran na 120W onda gledas da imas plocu gdje ti se mofseti nece ljeti vrtiti oko 100C, gledas hladnjak bar da hladi 130W i tome slicno....

 

Neki osnovni budget za B chipset DDR4 bi bila ploca za max 700-750kn sa prosjecnom regulacijom za VRM i hladnjakom za isti a ostali ficuri na njoj ( kom sta treba ) su dobrodosli.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 1:46 (spaljeni).
14 godina
protjeran
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Asrock bi bio prilicno retardirana firma da izbace plocu koja podrzava i 12900K a koja ima VRM koji ce se "otopiti" sa 65W i5....

Ta ploca sasvim sigurno nema nikakvih problema sa Intelovim stock postavkama za 65W cpu-ove... Gubitci u gamingu u odnosu na ploce s unlockanim power limitom su vjerojatno nepostojeci...

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...

 Tesko je nekome nesto objasniti kada ne razumije ili se svim silama trudi misliti kao Kromanjonac. Vrlo tesko no probat cemo...

gle, vređaj si mamu doma i govori joj da misli kao kromanjonac

nađi link, možeš i na stariju b560 ploču koja ima problema sa i3 starije 11 gen, to bi ti trebalo biti i lakše jer je 11 gen rastrošnija

 

ove tvoje izraze turblanja ne kužim, još manje me zanimaju tvoji izračuni izvučeni iz guzice

izvoli dokazati bedastoće koje prosipaš

 

najgori su ovakvi nemapojmići koji se još kurče svojim neznanjem i pametuju drugima

 

EDIT:

čisto da u svoje kalkulacije ubaciš i nešto znanja, linkat ću ti ponešto o potrošnji budget alder lake procesora (linkao je već kolega gore, ali niej zgorega ponoviti)

Intel Core i5-12400 Review - Efficient and cheap gaming CPU for the masses with way too expensive motherboards | Part 1 | Page 11 | igor'sLAB (igorslab.de)

 

Intel has really done an impressive job here and power consumption values between around 44 watts (720p in CPU limit) and just under 39 watts (1440p) are really impressive for a CPU on the level of a Ryzen 5 5600X. After all, the already frugal Ryzen 5 5600X needs more than 56 percentage points in the CPU limit at 720p, which is actually a humiliation of the first order

 toliko o tome koliko treba zahtjevne ploče sa 12400 za budget konfu na kojoj je gejmanje najteži zadatak

reci hvala na edukaciji i poklopi se ušima

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 11:30 (picajzla0707).
9 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

i3 12100f je ultra low budget king

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
pqweasdyxc kaže...

i3 12100f je ultra low budget king

 

Kako i nece bit, to je ekvivalent 7700K @5.1-5.2ghz...

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
pqweasdyxc kaže...

i3 12100f je ultra low budget king

 

Je ali na Hrvatskom tržištu taj i3 košta kolko, ja trenutno vidim 850kn ili 130$.

 

R5 3600 je isto tak znatno skuplji, i gotovo nigdje danas ne košta 200$ nego samo znatno više.

 

To se zove Klikbejt naslovna slika, tipična Jubitu navlakuša kao da su cijene zamrznute u vremenu i prostoru.Jubitu budaletine, sve cijene lijepe u dolarima a kod nas kao primjer R5 3600 košta 1800kn ili 270$.

 

Taj i3 štima za gejming, ali u koju jeftinu socket 1700 matičnu ploču buš posadil taj proc?Kad vidiš da češ za recimo dobru maitčnu dat više od 1000kn, onda ti baš i nije do skakanja u zrak.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 15:07 (rambox).
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Znači tebe smete jer youtube video nema hrvatske cijene? Low i mid range matične dolaze uskoro. Kao da je ryzen imao sve ploče isti dan. 

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
pqweasdyxc kaže...

Znači tebe smete jer youtube video nema hrvatske cijene?Low i mid range matične dolaze uskoro. Kao da je ryzen imao sve ploče isti dan. 

Ako nisi shvatio, opet pogledaj kaj sam napisal.

 

Jeftine socket 1700 matične, njih moš kupit več danas dakle one su stigle ali ne baš u domače oriđiđi Hrvaške dučane.

 

Dalje bum u detalje komentiral u temi o matičnim pločama. Onako ukratko, jeftina+dobra AM4 Asrock A520 matična za 380kn vs socket 1700 H610 kramp matična za 800kn.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 15:32 (rambox).
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
pqweasdyxc kaže...

Znači tebe smete jer youtube video nema hrvatske cijene?Low i mid range matične dolaze uskoro. Kao da je ryzen imao sve ploče isti dan. 

Ako nisi shvatio, opet pogledaj kaj sam napisal.

 

Jeftine socket 1700 matične, njih moš kupit več danas dakle one su stigle ali ne baš u domače oriđiđi Hrvaške dučane.

 

Dalje bum u detalje komentiral u temi o matičnim pločama. Onako ukratko, jeftina+dobra AM4 Asrock A520 matična za 380kn vs socket 1700 H610 kramp matična za 800kn.

 

 

 Jeftino i dobro nikad nije moglo bit u istoj rečenici a još i asšrot .

Daj ohladi malo s tim AMD-om u ovoj temi. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nicky.sl kaže...

  Jeftino i dobro nikad nije moglo bit u istoj rečenici a još i asšrot .

Daj ohladi malo s tim AMD-om u ovoj temi. 

Može itekako sve ovisi o modelu, a dalje eto napisal si jednu od večih gluposti u povijesti foruma.

 

Moja stara AM2+ Asrokača(plačena 440kn), eto radi i danas iako na leđima nosi 11 godina.

 

Još si mlad buš naučil, u međuvremeno trk po Intel H610 sklameriju za 800kn.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

jednom je neko na forumu u nekoj temi ostavio da asrock ima najmanji broj reklamiranih matičnih u garanciji u odnosu na broj prodanih znači u postotku, zanimljivo ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
nicky.sl kaže...

  Jeftino i dobro nikad nije moglo bit u istoj rečenici a još i asšrot .

Daj ohladi malo s tim AMD-om u ovoj temi. 

Može itekako sve ovisi o modelu, a dalje eto napisal si jednu od večih gluposti u povijesti foruma.

 

Moja stara AM2+ Asrokača(plačena 440kn), eto radi i danas iako na leđima nosi 11 godina.

 

Još si mlad buš naučil, u međuvremeno trk po Intel H610 sklameriju za 800kn.

 

 

 Zadnja ploča od 800kn koju sam sebi kupio bila je na 775 socketu te socijalne ploče zadrži za sebe ja sebi uzimam viši segment

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...

Je ali na Hrvatskom tržištu taj i3 košta kolko, ja trenutno vidim 850kn ili 130$.

 

R5 3600 je isto tak znatno skuplji, i gotovo nigdje danas ne košta 200$ nego samo znatno više.

 

To se zove Klikbejt naslovna slika, tipična Jubitu navlakuša kao da su cijene zamrznute u vremenu i prostoru.Jubitu budaletine, sve cijene lijepe u dolarima a kod nas kao primjer R5 3600 košta 1800kn ili 270$.

 

Taj i3 štima za gejming, ali u koju jeftinu socket 1700 matičnu ploču buš posadil taj proc?Kad vidiš da češ za recimo dobru maitčnu dat više od 1000kn, onda ti baš i nije do skakanja u zrak.

 

Jel bolje uzeti i3-12100f sa maticnom od 1650kn ili r5 3600 sa plocom od 850kn ? 

 

Ajde konkretno reci koju kombinaciju AMD-a (proc + MBO) bi ti danas predlozio novim kupcima da nije i skuplja i sporija od Intel ponude?

Jedna lasta ne čini proljeće, a kamoli dvije.
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dejo74 kaže...

jednom je neko na forumu u nekoj temi ostavio da asrock ima najmanji broj reklamiranih matičnih u garanciji u odnosu na broj prodanih znači u postotku, zanimljivo ;)

 Asrock je nastao kao ogranak Asusa i cijelo vrijeme nude kvalitetu za manje novaca, naravno uz pokoju trulu jabuku kao i svaki brend više manje. Mene moja služi savršeno, koštala manje do 700 kn.

Ima pleha po sebi kolko želiš, utora kakvih želiš, čak i svijetli decentno  drži u gamingu i7 4.6 ghza ko iz _ičke.

 

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
GdjeSuBikovi kaže...

Ajde konkretno reci koju kombinaciju AMD-a (proc + MBO) bi ti danas predlozio novim kupcima da nije i skuplja i sporija od Intel ponude?

Na ovo ne budeš dobio konkretan odgovor sigurno. 

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
gle, vređaj si mamu doma i govori joj da misli kao kromanjonac/

ove tvoje izraze turblanja ne kužim

 

 Vidi... spominjanje bilo cije majke nije neki argument, samo dokazuje tvoju opcu nekulturu i moram se ipak izviniti, ne da mislis kao kromanjonac nego na zalost, tako zakljucujes i ponasas se.

 

Iznio si vise neistina u par postova gore a ni problematiku ne razumijes bas u potpunosti.

 

1. Nemas pojma ili ne shvacas sta je budget.

2. Linkas plocu koja nije dostupna i ne po toj cijeni.

3. Ne razumijes uopce ili te nije briga kako radi jedan i3 ili i5 Alder Lake.

4. Napisao si da je tvrdim da ce proc throttlati a nisam to rekao.

5. Ignoriras link sa guru3D gdje se vidi cjelokupna potrosnja konfe i gdje je usporediva sa 5600X baziranoj konfi ili slicnima...

 

Koji dio ne shvacas kada napisem da ce i3 ili i5 biti vise manje stalno na Base clocku na ploci koje nema hladnjakom hladjen VRM ? Znaci nema turba bar ne onoliko koliko bi trebao ici i ne vremenski dugo koliko bi trebao trajati, procesor tavori unutar zadanog TDP-a vezanog za Base clock.

 

1. Procesor Base power = 60W

2  Maximum Turbo power = 89W

3. Max Tubo frekvencija = 4,3-4,4GHz

4. Base frekvencija = 3,3-3,5GHz

 

Ovo nije iz guzice, to je sluzbeni Intelov podatak za Alder i3 12100 te 12300. Kada vidim link gdje netko nesto, bilo sto testira na 720p a da ima veze sa gamingom, to nije vrijedno citanja....

Ajde da cak i uvazimo Igorov test sa linka, pa testirao je na ploci koja i vani dodje 210€ a kod nas 1800kn te ima VRM koji nije usporediv sa Asrock srotom, ta MSI ploca ima debelo kvalitetniji VRM sto se tice samog koeficijenta iskoristivosti istoga! Neces imati takvu nisku potrosnju procesora i bice vece zagrijavanje na Asrock ploci taman i da Asrock ima hladnjak na sebi.

 

GdjeSuBikovi kaže...
Jel bolje uzeti i3-12100f sa maticnom od 1650kn ili r5 3600 sa plocom od 850kn ?

R5 3600 bi imao smisla samo ako konfa nije cisti gaming, recimo da snimas kako se igras ili neki drugi zadatak u pozadini. Kod i3 bar za sada po testovima koji se mogu naci zauzece jezgri ide i do 90% tako da ako je cisti gaming to je jos OK no prava je problematika 12400f vs 5600X. Pristojna ploca za Alder trenutno ovih dana se nadje za 1400kn:

 

https://www.uzishop.hr/intel-maticne-ploce/94364-asus-prime-b660m-a-d4-intel-b660-lga-1700-mikro-atx-4711081508014.html

 

Znaci ~2930kn je Alder Lake komplet.

 

Pristojna ( donekle ) ploca za 5600X je oko 800kn.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=B550M+Pro4&cod=&cdo=

 

Znaci ~ 3050kn za Zen3 R5 komplet.

 

Ima neke razlike u perfomansama no realno je to skoro pa zanemarivo, ne odskace to nesto posebno jedno od drugoga a cijena je maltene ista i sve ovisi dali koja trgovina ima koju akciju itd, i jedno i drugo se moze nabaviti a da ispadne da je AMD ili Intel jeftiniji ili skuplji unutar 100kn vs ono drugo. Sada jednostavno jos nije vrijeme za kupovinu a tko bas na silu mora mozda ipak Intel ako nista drugo onda radi toga sto je sve do 12600K lakse ohladiti nego AMD pandan.

 

 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...
Kada vidim link gdje netko nesto, bilo sto testira na 720p a da ima veze sa gamingom, to nije vrijedno citanja....

 

 

 

 Zbog čega? Znaš li zašto se rade gaming testovi na 720p kada se testira CPU?

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Zbog čega? Znaš li zašto se rade gaming testovi na 720p kada se testira CPU?

 Naravno, neke cpu vrijednosti/rezultate mozes samo ustanoviti ako graficka ne radi punom parom i ne preuzima na sebe nesto sto bi cpu radio. Sve je tu jasno Ali... osim statistike i suhoparnog podatka sto ces dobiti za taj cpu u samoj realnosti gdje je 720p gaming rijetka devijacija a ne pravilo, koristi stvarne nema.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...
forumaš kaže...

Zbog čega? Znaš li zašto se rade gaming testovi na 720p kada se testira CPU?

 Naravno, neke cpu vrijednosti/rezultate mozes samo ustanoviti ako graficka ne radi punom parom i ne preuzima na sebe nesto sto bi cpu radio. Sve je tu jasno Ali... osim statistike i suhoparnog podatka sto ces dobiti za taj cpu u samoj realnosti gdje je 720p gaming rijetka devijacija a ne pravilo, koristi stvarne nema.

 Naravno da ima. Upališ DLSS i igra se renda na nižoj rezi, tak da 720p i dalje prolazi kao i CPU rezultati dobiveni takvim testovima.

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Briši post, ili pometi itd.
AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 22:05 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...

Ajde da cak i uvazimo Igorov test sa linka...

ma da, ajde čak i da uvažimo taj test, jelda 

kao da je valosek pi*kin dim, a ti si nekakav autoritet, pa ćeš kao ajde uvažit njegov test, ali onako preko ku*ca jer tko je taj igor

i onda 'čak i da uvažiš test', ti nastaviš palamudit bedastoće o tdp, iako očito nemaš pojma da tdp i potrošnja nemaju veze jedno s drugim

 

koji si ti lik... blage veze nemaš i ne prestaješ glumit pametnjakovića

faking 12400 troši manje od 50w u gejmanju, dakle bilo koja matična ploča to drži bez da se iole napregne ili zagrije, ali ti i dalje trumbetaš da jedna b660 nemere držat i3, a kamo li i5 i da može služit samo kao office konfa

odnosno da te citiram:

spaljeni kaže...

1. Konfa za citanje novina i fejsbuka.

2. Konfa za skolarca do 10 godina recimo. ( online nastava i otkrivanje igrica )

3. Konfa koja sluzi kao obracunska kasa u trgovini ili poslovanju.

4. Konfa koja glumi neki home beckup server ili komp za video nadzor.

ništa više od ovoga, jelda 

 

ne da nemaš pojma, nego nemaš apsolutno nikakve veze o računalima, procesorima, matičnim pločama i tome kako što funkcionira

potpuna si neznalica i nema nikakvog smisla s tobom uopće raspravljat dalje

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
ali ti i dalje trumbetaš da jedna b660 nemere držat i3, a kamo li i5 i da može služit samo kao office konfa

ništa više od ovoga, jelda 

 

 Ne jedna B660, opet piskaras nesto sto nije receno. Ajde polakse citaj ako ne razumijes jednostavne recenice. Ta konkretno Asrock maticna sto si slavodobitno linkao da kosta osjetno manje od soma kuna ( 989kn ) nije po mojem misljenju primjerena za i5 12xxx apsolutno bilo koji te je i dalje vrlo upitno kako bi se ponasao i radio i3 12xxx na istoj.

 

Nadalje, kako mozes izjaviti takvu glupost da Thermal Designed Power nema bas nikakave veze sa potrosnjom bilo koje hardverske komponente ?

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...

 Ne jedna B660, opet piskaras nesto sto nije receno. Ajde polakse citaj ako ne razumijes jednostavne recenice. Ta konkretno Asrock maticna sto si slavodobitno linkao da kosta osjetno manje od soma kuna ( 989kn ) nije po mojem misljenju primjerena za i5 12xxx apsolutno bilo koji te je i dalje vrlo upitno kako bi se ponasao i radio i3 12xxx na istoj.

 

Nadalje, kako mozes izjaviti takvu glupost da Thermal Designed Power nema bas nikakave veze sa potrosnjom bilo koje hardverske komponente ?

naveo sam ploču koja košta ispod 900 kuna, to što je sad nedostupna je nešto za što se ti hvataš kao krpelj pseta

isto tako prije toga sam naveo da ima i asusova b660 ploča, koju i ti nazivaš pristojnom, za ispod soma kuna, ali to zanemaruješ jer ti paše uhvatit se one asrokice

toliko o 'razumjevanju'

 

za tdp i potrošnju sam guglaj, nemam volje natezat se s neznalicama

 

u svakom slučaju, još uvijek nisi dao dokaz da će bilo koja b660 imat problema tjerat i3 kao što si tvrdio, i da može služit samo za pentiuma i office konfu

dakle i dalje lupaš gluposti i pretpostavke koje izvlačiš iz dupeta

 

EDIT

...u kraćem obliku

spaljeni kaže...

... nije po mojem misljenju primjerena za i5 12xxx apsolutno bilo koji te je i dalje vrlo upitno kako bi se ponasao i radio i3 12xxx na istoj.

 koga boli ku*ac hoće li ploča 'po tvojem mišljenju' primjerena ili ne obzirom da je tvoje mišljenje i znanje vrijedno koliko i pišanje uz vjetar ili prdac na buri

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 23:56 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
isto tako prije toga sam naveo da ima i asusova b660 ploča, koju i ti nazivaš pristojnom, za ispod soma kuna, ali to zanemaruješ

 Mislim da si se sad vec malo pogubio ili previse zelenog medju zutim...

 

O cemu ti pricas ? Koja Asus ploca ispod soma kuna i da joj je zajednicki nazivnik moje i tvoje spominjanje kao primjer ? Opet izmisljavas, ne kontam zasto ama bas svaki post moras nesto izmisliti ?

Uopstalom u cemu je sad glavni problem ? Sta te sekira tocno:

 

1. Intelovi jeftini procesori i skupe ploce = 3k za neku osnovu ?

2. AMD skupi procesori a jeftine ploce = 3k za neku osnovu ?

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
spaljeni kaže...

 Mislim da si se sad vec malo pogubio ili previse zelenog medju zutim...

 

O cemu ti pricas ? Koja Asus ploca ispod soma kuna i da joj je zajednicki nazivnik moje i tvoje spominjanje kao primjer ? Opet izmisljavas, ne kontam zasto ama bas svaki post moras nesto izmisliti ?

 ploča koju ti navodiš pod 1400 kuna može se nabavit za 1200 kuna, ne puno lošija je za 1000 kuna, za slijepce slika dolje (nažalost sad je kunu i pol skuplja os soma, prije je bila nešto jeftinija)

jedna i druga će 12400 držat bez problema u gejmanju, jer proc za te namjene troši pišljivih 40w

spaljeni kaže...

Uopstalom u cemu je sad glavni problem ? Sta te sekira tocno:

 

1. Intelovi jeftini procesori i skupe ploce = 3k za neku osnovu ?

2. AMD skupi procesori a jeftine ploce = 3k za neku osnovu ?

 natežeš kožicu, jer intelov kombo je jeftiniji - b660 ploča za soma kuna i proc za 1500 = 2500 +-par kuna, a čak i sa vrlo dobrom tuf b660 pločom (u iponu za 1260kn) je bar 200 kuna jeftiniji od ovoga što ti natežeš

a može i jeftinije od 2,5k, jer će za gejmanje radit jednako dobro i na još jeftinijim h610 pločama, zato jer, podsjetimo, troši samo 40w

 

i kad već pitaš, najviše me smeta što bahato ulijećeš sa bedastoćama, kur*iš se neznanjem i izigravaš nekog znalca, što nisi

a zapravo takve bedastoće možeš prosipati samo tamo na onom fanboj klubu od pc experta gdje se okupljaju uber budaletine

a zašto su uber budaletine, pa zato jer se vesele što amd ne mora spuštat cijene fake premium prizvoda nego i dalje prodaja ide dobro

a dobro ide prodaja jer ima ovaca koji ne kuže da se intelov budget model 12400f, koji je ulazni model u srednju klasu, posrao i popišao po premium gaming kralju 5600x

a posrao se zato jer ima bolje perfomanse u gejmanju čiji je kralj ovaj bio donedavno, popišao zato jer bivši kralj 5600x troši 50% više struje za tu istu namjenu 

a ono su uber budaletine jer su gluplji od ovaca kojima amd još uspijeva prodat 5600x, zato jer se glupavo vesele tom apsurdu, a nisu dioničari

 

dakle tamo možeš ići lupetat ovakve bedastoće jer je tamo fanboj klub, ovdje ćemo te ipak našamarat činjenicama na svaku bedastoću

reci hvala na edukaciji i poklopi se ušima

 

e da, jeftine ploče nekako baš ne pašu premium proizvodu poput jednog 5600x, to je samo za budget proizvode poput 12400 koji troše 40w pa ga mogu bez problema podnijet i šufterske h610 ploče

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2022 6:13 (picajzla0707).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice