Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.103.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

...pogotovo 11-a. 

 nije sve od 11-e žalibože, ja sam uzeo 11400 i dobru ploču, za skoro duplo manje novaca došao sam do perfomansi jedva 10-15% slabijih od 5600x

za gejmanje i kućnu upotrebu daleko bolje rješenje od precijenjenih amd opcija

 

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
i7 10700f platio 1500 kn par mjeseci star, proc rastura sve živo.
i5 10400f je par godina najbolji izbor uloženo/dobiveno.
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...
i7 10700f platio 1500 kn par mjeseci star, proc rastura sve živo.
i5 10400f je par godina najbolji izbor uloženo/dobiveno.

 ma joj, da je obrnuta situacija od ovih uloženo-dobiveno ne bi mogao živjet, do marsa bi kreštali o preskupom intelu

ali kad je amd preskup, nikom ništa 

 

eno onaj govori o jadnim pločama, te ne podržavaju ovo ili ono, a ploča sasvim uredna, valjda fali ddr5 i pcie 5.0 na budget ploči

s druge strane amd među zadnjim procesorima izda apu 5600g i 5700g koji uopće ne podržavaju pcie 4.0, dobro su zakinuti u odnosu na verzije bez gpu i to je ok

među 5xxx seriju uvali hrpu zen2 čipova da neiformiranima uvali staru tehnologiju pod novi proizvod i to je ok, nitko da bi guknuo

dvostruka mjerila i vječno trolanje

10 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Ne ponasaj se kao konzolas kolega! Iako dobra fora. Haha

 

Mi s AMD-om vecina imamo neki Intel laptop uvik, ili 2 kompa, bar moja ekipa i poznanici.

 

Pozz

 Pa normalno da morate imat neku mašinu s Intelom jer kad zatriba da imate na čemu radit 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel je neizbjezan, zato sebi uvik uzmem AMD za gust.

Survivor - eye of the tiger
8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...
i7 10700f platio 1500 kn par mjeseci star, proc rastura sve živo.
i5 10400f je par godina najbolji izbor uloženo/dobiveno.

 ma joj, da je obrnuta situacija od ovih uloženo-dobiveno ne bi mogao živjet, do marsa bi kreštali o preskupom intelu

ali kad je amd preskup, nikom ništa 

 

eno onaj govori o jadnim pločama, te ne podržavaju ovo ili ono, a ploča sasvim uredna, valjda fali ddr5 i pcie 5.0 na budget ploči

s druge strane amd među zadnjim procesorima izda apu 5600g i 5700g koji uopće ne podržavaju pcie 4.0, dobro su zakinuti u odnosu na verzije bez gpu i to je ok

među 5xxx seriju uvali hrpu zen2 čipova da neiformiranima uvali staru tehnologiju pod novi proizvod i to je ok, nitko da bi guknuo

dvostruka mjerila i vječno trolanje

 Dok je AMD bio underdog, to je bilo ok.

Sad kad su digli cijene Zen3-ci, konačno možemo biti objektivni .

Intelova 11. gen je super na laptopima.

A Zen2 5xxx serija jeste nešto bolja od Zen2 4xxx, a jednako jeftina, tako da za budžet laptopić uopće nije loša. Pogotovo Ryzen 5300U.

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
* * * nema niti stražnji gumbič(AMD matična za 500kn to ima) za automatsku nadogradnju Bios-a.

 

* * *

Za Automatsku nadogradnju BIOS-a sam donekle "ok" ali samo "kao entuzijasta", ali kada dođem do tog period da moram potezati rukom za stražnji dio kućišta - to je dan kada ću se objesiti. I to kritikuje lik koji ima neki Athlon sa nekakvom G iGPU grafikom.

Stvarno u ime svih kolega (neće ti svi priznati), izađi iz Intel Cluba. Hvala.

Da te barem možemo definisati.... ali to je daleko viša, tako reći kvazi-matematika.

10 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...

Intel je neizbjezan, zato sebi uvik uzmem AMD za gust.

 Tako je zato i ja imam šitzen mašinu u kući da se imam oko čega nervirat

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...

 Dok je AMD bio underdog, to je bilo ok.

Sad kad su digli cijene Zen3-ci, konačno možemo biti objektivni .

Intelova 11. gen je super na laptopima.

A Zen2 5xxx serija jeste nešto bolja od Zen2 4xxx, a jednako jeftina, tako da za budžet laptopić uopće nije loša. Pogotovo Ryzen 5300U.

 problem je što su digli cijene koliko nikad nisu bile bez ikakve osnove osim preuzimanja prednosti

6core za 200usd imamo već godinama, sad je odjednom cijena mu skočila na 300usd - toliko nikad prije mid range proc nije koštao

 

5300u je super procesor, ali bi bio još bolji sa zen3 jezgrama kao što je primjerice 5600u

samo se više zaradi kad pod novu seriju uvališ stare jezgre

u novoj 6000 seriji nit nećeš imat nasljednika 5300u koji bi došao s najvećim napretkom u apu segmentu - rdna2 igpu, jer taj igpu ide samo za najskuplje modele

zašto? pa zato jer se na procu tipa 5300u premalo zaradi da bi u njega stavili nešto jaču grafu, pa će to zakočit sve dok ih intel ne prisili da ga izdaju

tu su me posebno nasekirali jer sam čekao 6300u laptop za cca 4k kuna s rdna2 igpu, ali kurčina naravno

 

stvar je u tome da amd radi poteze koji su gori od intelovih iz čiste pohlepe, ali iz nekog razloga im se to tolerira dok se na ovu temu dolazi sraćkati po svemu, od hladnjaka do gumbiČa, ništ ne valja

8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
EricCartman kaže...

 Dok je AMD bio underdog, to je bilo ok.

Sad kad su digli cijene Zen3-ci, konačno možemo biti objektivni .

Intelova 11. gen je super na laptopima.

A Zen2 5xxx serija jeste nešto bolja od Zen2 4xxx, a jednako jeftina, tako da za budžet laptopić uopće nije loša. Pogotovo Ryzen 5300U.

 problem je što su digli cijene koliko nikad nisu bile bez ikakve osnove osim preuzimanja prednosti

6core za 200usd imamo već godinama, sad je odjednom cijena mu skočila na 300usd - toliko nikad prije mid range proc nije koštao

 

5300u je super procesor, ali bi bio još bolji sa zen3 jezgrama kao što je primjerice 5600u

samo se više zaradi kad pod novu seriju uvališ stare jezgre

u novoj 6000 seriji nit nećeš imat nasljednika 5300u koji bi došao s najvećim napretkom u apu segmentu - rdna2 igpu, jer taj igpu ide samo za najskuplje modele

zašto? pa zato jer se na procu tipa 5300u premalo zaradi da bi u njega stavili nešto jaču grafu, pa će to zakočit sve dok ih intel ne prisili da ga izdaju

tu su me posebno nasekirali jer sam čekao 6300u laptop za cca 4k kuna s rdna2 igpu, ali kurčina naravno

 

stvar je u tome da amd radi poteze koji su gori od intelovih iz čiste pohlepe, ali iz nekog razloga im se to tolerira dok se na ovu temu dolazi sraćkati po svemu, od hladnjaka do gumbiČa, ništ ne valja

 Slažem se da su tu šupci prema kupcima, aaaali ipak mislim da nam daju 4c/8t za manje para od Intela. Barem kolko vidim u laptopima.

Nadam se da će tu Alder Lake promijeniti situaciju, volio bih jedan ultra lagani a jeftini laptop sa 2 velike jezgre i 8 malih.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Možda i daju sve dok ne preuzmu vodstvo u prodaji laptopova...Shvatite, Intel i AMD i Nvidia...sve su to jednaka "govna" i cilj je uvijek i kod svih maksimalni profit. Svaka čast babi, napravila je izvrstan dugoročni plan za kompaniju, i treba joj skinuti kapu.

Ja kao kupac se pokušavam ne osjećati oderano, a to mi često pođe za rukom jer kupim polovno. Pokušavam svim tim gulikožama dati što manje para, barem direktno. To mi je malo ali slatko zadovoljstvo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ma ne treba meni niti tih 8 malih, već ovaj i3 1215u, sa 2p jezgre i 4threada + 4 male jezgre i 64eu igpu bi trebao biti sasvim solidan mobilni procesor. Svakako sa 6 jezgri i 8 threadova je puno bolji od prijašnjih 2/4 i3 mobilnih procova.
Jedino da vidimo kako će to fercerat zapravo s toliko manjim brojem p-jezgri, a i kakva će biti ta igpu sa 64eu.
Ali baš sam mislio kako ćemo dobiti konačno jeftini mobilni proc sa iole dobrom igpu u obliku 6300u, jer zapravo 4/8 na 5300u je meni sasvim ok za cpu potrebe, jedino da je grafa jača da se mogu igrat moderne igre na liw bez smanjivanja rezolucije. Al jebiga kad korporacije određuju, odnosno ograničavaju napredak kalkulirajući zaradu
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

Ako ništa drugo fala k... da je Intel konačno opet izbacio nešto vrijedno spomena, jer zadnjih par generacija je žali bože, pogotovo 11-a. Ali eto do AM4 je Intel na vrhu, a kad gurne AMD svoju novu platofrmu ko zna jer skoro u isto vrijeme i Intel planira gurni Raptorja... ako ništa drugo bit će zanimljiv zadnji kvartal ove godine.

Ovo je samo moje mišljenje ali iskreno ne vidim nekog smisla kupovat AMD-a sada

Da 90% ali ima i iznimaka, vezano za i5 12400F vs rastrošni i5 11400F malo čudni rezultati ali detaljno u drugoj temi.

 

Ništa nije idealno, ali realno žuto u bilo kakvoj situaciji ili primjeni ne bi trebalo bit brže od i5 12400F.

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nicky.sl kaže...
metallic kaže...

Intel je neizbjezan, zato sebi uvik uzmem AMD za gust.

 Tako je zato i ja imam šitzen mašinu u kući da se imam oko čega nervirat

Daj molim te! Presrao si se sa shitzen.

 

Intel je sinonim mrtvih office konfi u OEM. To sto vas par forumasa ima high end pa ste stekli sindrom vece vrijednosti nije moj problem.

 

Nikad ne serem po Intelu, kao ti po AMD-u, znam trigerao te Rambox bla bla.

 

Triba bit inkluzivan i razuman a ne neki fanboi.

 

 

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 9:41 (metallic).
10 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
metallic kaže...
nicky.sl kaže...
metallic kaže...

Intel je neizbjezan, zato sebi uvik uzmem AMD za gust.

 Tako je zato i ja imam šitzen mašinu u kući da se imam oko čega nervirat

Daj molim te! Presrao si se sa shitzen.

 

Intel je sinonim mrtvih office konfi u OEM. To sto vas par forumasa ima high end pa ste stekli sindrom vece vrijednosti nije moj problem.

 

Nikad ne serem po Intelu, kao ti po AMD-u, znam trigerao te Rambox bla bla.

 

Triba bit inkluzivan i razuman a ne neki fanboi.

 

 

 Znam i ja da sam se prešao sa šitzenom i viruj mi da ga nikad nebih kupio da mi nije tribala grafa iz te konfe.

Al dobro je ovako i zbog toga što mi nitko ne može trubit o tišini šitzenovog hladnjaka koji je smeće žešće.

Rambox je priča za sebe i osvjedočeni mrzitelj Intela jednako kako sam ja osvjedočeni mrzitelj AMD-a.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

 pogledaj "normalne" ploce koliko kostaju na tom iponu 

 

ova ploca sto si linko je valjda najjadnija ploca ikad proizvedena u povijesti ploca, a kosta 1000kn

 

ta placa je toliko jadna da bi bila totalno smece da je H610, a kamoli ne B660, ovo ni onaj koji nema pojma sta su maticne ploce ne bi kupio u ludilu

 

sve sto 12 gen donosi na ovoj ploci nema, uz to, nema pola toga sto ploce H410 loce od 600kn dvije generacije prije imaju

 

bas je ploca totalno ali totalno smece, nisam nikada vidio nesto takvo , isao sam 2 puta provjeriti jel to fakat pise Asus, mislio sam da je ECS ili nesto takvo

 jel sam spomenuo 'normalnu' tuficu, koja košta 1200 kuna koliko je koštala i moja b560 prvi dan, kasnije je pala cijena ispod soma kuna, a i sad je ima ispod soma kuna

dakle itekako solidna ploča koja će vjerojatno koštat ispod soma kuna, a takvih 'normalnih' ploča će biti sigurno još

 

a day one imaš ploču sa dva m2 slota, hladnjakom na vrm-u (ima i jadnijih ploča u svim serijama bez ikakvog hladnjaka), podržava ram oc do 5333mhz, pcie 4.0 itd., dakle ne vidim kako je ova jadna, najjadnija ploča u povijesti, kad ima i daleko jadnijih bez hladnjaka, s jednim m.2, bez pcie 4.0 

...osim što nisi u pravu već sad, pa izigravaš dramu

 

da će biti skuplje to je jasno, ali kad se malo smiri situacija bit će i jeftinijih, kao što je uostalom svaki put kad izađu nove ploče - nisu nit amdove b550 bile jeftine u startu i još ih se čekalo godinu dana

jebote vi fanboji nemate pametnijeg posla nego ovako trkeljat bedastoće koje vam se doslovno u sekundi vrate natrag i hvata se za slamke do zadnjeg trena

 

EDIT

evo još 'jadnijih' ploča kakvih ima i bilo je uvijek u svim serijama, bez hladnjaka, ogoljenih do kraja, koje će bit još jeftinije

ASRock > B660M-HDV

EX-B660M-V5 D4|Motherboards|ASUS Global

B660M POWER DDR4 (rev. 1.0) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global

 

 sve te ploce ispod 1000kn su jad i bijeda.

 

1200kn Asus TUF B660M je za sada najjefinija nova ploca

 

PCB od 6-10 slojeva, u odnosu na ova smeca sa 4 sloja, ne koristi MOSFET koji je jednostavan i "zastario" za nove tehnologije koje intel implementira, dok ove "smecarske" koriste

 

upravo zato su ove H610 i B660 koje kostaju ispod 1000kn totalno smece, jer su napravljene od "starih" stvari i nemaju nista od novoga, dok su ploce koje koriste sve novo sto 1700 socket donosi u biti relativno jeftine s obzirom navedene novitete i sveukupne troskove, logistike, socketa i bakra

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
3dfx kaže...
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

 pogledaj "normalne" ploce koliko kostaju na tom iponu 

 

ova ploca sto si linko je valjda najjadnija ploca ikad proizvedena u povijesti ploca, a kosta 1000kn

 

ta placa je toliko jadna da bi bila totalno smece da je H610, a kamoli ne B660, ovo ni onaj koji nema pojma sta su maticne ploce ne bi kupio u ludilu

 

sve sto 12 gen donosi na ovoj ploci nema, uz to, nema pola toga sto ploce H410 loce od 600kn dvije generacije prije imaju

 

bas je ploca totalno ali totalno smece, nisam nikada vidio nesto takvo , isao sam 2 puta provjeriti jel to fakat pise Asus, mislio sam da je ECS ili nesto takvo

 jel sam spomenuo 'normalnu' tuficu, koja košta 1200 kuna koliko je koštala i moja b560 prvi dan, kasnije je pala cijena ispod soma kuna, a i sad je ima ispod soma kuna

dakle itekako solidna ploča koja će vjerojatno koštat ispod soma kuna, a takvih 'normalnih' ploča će biti sigurno još

 

a day one imaš ploču sa dva m2 slota, hladnjakom na vrm-u (ima i jadnijih ploča u svim serijama bez ikakvog hladnjaka), podržava ram oc do 5333mhz, pcie 4.0 itd., dakle ne vidim kako je ova jadna, najjadnija ploča u povijesti, kad ima i daleko jadnijih bez hladnjaka, s jednim m.2, bez pcie 4.0 

...osim što nisi u pravu već sad, pa izigravaš dramu

 

da će biti skuplje to je jasno, ali kad se malo smiri situacija bit će i jeftinijih, kao što je uostalom svaki put kad izađu nove ploče - nisu nit amdove b550 bile jeftine u startu i još ih se čekalo godinu dana

jebote vi fanboji nemate pametnijeg posla nego ovako trkeljat bedastoće koje vam se doslovno u sekundi vrate natrag i hvata se za slamke do zadnjeg trena

 

EDIT

evo još 'jadnijih' ploča kakvih ima i bilo je uvijek u svim serijama, bez hladnjaka, ogoljenih do kraja, koje će bit još jeftinije

ASRock > B660M-HDV

EX-B660M-V5 D4|Motherboards|ASUS Global

B660M POWER DDR4 (rev. 1.0) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global

 

 sve te ploce ispod 1000kn su jad i bijeda.

 

1200kn Asus TUF B660M je za sada najjefinija nova ploca

 

PCB od 6-10 slojeva, u odnosu na ova smeca sa 4 sloja, ne koristi MOSFET koji je jednostavan i "zastario" za nove tehnologije koje intel implementira, dok ove "smecarske" koriste

 

upravo zato su ove H610 i B660 koje kostaju ispod 1000kn totalno smece, jer su napravljene od "starih" stvari i nemaju nista od novoga, dok su ploce koje koriste sve novo sto 1700 socket donosi u biti relativno jeftine s obzirom navedene novitete i sveukupne troskove, logistike, socketa i bakra

 kakve veze ima od koliko je slojeva napravljeno, pa valjda je realno da ce prije nesto krepati na ovima s 6-10 slojeva, debljina im je ista! Imao sam par high-end sistema s doslovno najeftinijom plocom za normalan load, te ploce i dan danas rade bez da je išta na njima krepalo! Mbo biras po potrebi sto ti trenutno treba i sto ces eventualno nadograditi u buducnosti.

10 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Moji postovi nisu iracionalni nego pokazuju moje mišljenje o AMD-u kojeg najozbiljnije smatram nedovršenim poluproizvodom.

To je moje mišljenje stečeno praksom odnosno korištenjem Ryzena. Nisam zadovoljan i točka.

 

Intel me poslije i7 2600k procesora nije ničim impresionirao, zadnju generaciju nisam probao a bogme niti nemam želju. 

Sve u svemu Intel mi se sviđa zbog stabilnosti koju nisam imao s AMD procesorima od onog bagera buldožera il kako se već zvao pa na ovamo. 

 

Da se razumimo i moj šitzen radi uredno na defaultu a dočim sam pokušao staviti ram na njihovu deklariranu brzinu počeo je rock n roll.

Nije to štelanje više za mene, nemam ja živaca za to.

 

A sad jedna ukradena od mog omiljenog Hajduka:

INTEL ŽIVI VJEČNO 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 15:34 (nicky.sl).
Moj PC  
4 4 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Nije govno ali je se pas posrao kako ovo kako ovo 100$ vs 200$ 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 15:36 (dreadmoore).
Moj PC  
3 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ne znam da li je ova tema da to pitam ali je intel pa cu upitati. Naime, i5 4570t ima deklarisan tcase max temp 66.35c, ali pod opterecenjem lako skace iznad 70c pa i blizu 80c. Predstavlja li to problem? Gledajuci po netu svi imaju slicna iskustva. M93p tiny je u pitanju. Lenovo ovaj procesor instalira kao default u ova racunala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Chico12 kaže...
Ne znam da li je ova tema da to pitam ali je intel pa cu upitati. Naime, i5 4570t ima deklarisan tcase max temp 66.35c, ali pod opterecenjem lako skace iznad 70c pa i blizu 80c. Predstavlja li to problem? Gledajuci po netu svi imaju slicna iskustva. M93p tiny je u pitanju. Lenovo ovaj procesor instalira kao default u ova racunala.

 Promini mu termalnu pastu pa možda bude malo bolje.

Dugoročno gledano visoke temperature ga mogu s vremenom degradirat al proći će dosta vrimena dok to osjetiš

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

 kakve veze ima od koliko je slojeva napravljeno, pa valjda je realno da ce prije nesto krepati na ovima s 6-10 slojeva, debljina im je ista! Imao sam par high-end sistema s doslovno najeftinijom plocom za normalan load, te ploce i dan danas rade bez da je išta na njima krepalo! Mbo biras po potrebi sto ti trenutno treba i sto ces eventualno nadograditi u buducnosti.

 ok

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dreadmoore kaže...

Nije govno ali je se pas posrao kako ovo kako ovo 100$ vs 200$ 

 Ovo ne kužim 4/8 procesor dere future proof 6/12 ko beba zvečku. Kako to ?

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...
* * *

 Ovo ne kužim 4/8 procesor dere future proof 6/12 ko beba zvečku. Kako to ?

Trebaš skužiti da procesori nisu kao Cilindri u automobilu (ako se u Auta razumiješ) pa će ti onda sve biti jasno!

Ako se nastavi trenutni trend implementacije XYZ instukcija unutar određene jezgre, u budućnosti možeš očekivati CPU sa dvije jezgre jednake kao one od prija par godina sa 8 jezgri.

10 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
@nicky.sl
Prije zamjene paste je temperatura isla i do 85c, poslije zamjene je ovakva što sam napisao. Fazon je to što hoću da uzmem 4785t koji je 4/8 35w procesor i ima isti tcase max kao i 4570t ali gledajući temperature ovoga 2/4 malo se dvoumim.
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
3dfx kaže...

 sve te ploce ispod 1000kn su jad i bijeda.

 

1200kn Asus TUF B660M je za sada najjefinija nova ploca

 

PCB od 6-10 slojeva, u odnosu na ova smeca sa 4 sloja, ne koristi MOSFET koji je jednostavan i "zastario" za nove tehnologije koje intel implementira, dok ove "smecarske" koriste

 

upravo zato su ove H610 i B660 koje kostaju ispod 1000kn totalno smece, jer su napravljene od "starih" stvari i nemaju nista od novoga, dok su ploce koje koriste sve novo sto 1700 socket donosi u biti relativno jeftine s obzirom navedene novitete i sveukupne troskove, logistike, socketa i bakra

 čuj opet ti 'jad i bijeda' i totalno smeće, a ploča uredno ima pcie 4.0, dva m.2 slota, oc memorije preko 5ghz, ima hladnjak na vrm-u itd.

ja osobno ne volim najjeftinije ploče, imao sam prije ove h97 ploču sa solidnim fičrima za i5 4590, sad imam tuficu za najjeftiniji i5 11400, u drugom kompu također imam tuficu, ali b450 za rajzen 2400g 

svi ti procesori radili bi bez ikakvih problema i sa ovim jadnim pločama, jer netko tko uzima budget i3 ili budget i5 uzet će i budget ploču koja je sasvim dovoljna za te procesore, a ima i hrpu onoga gore već dvaput nabrojanog što kod konkurencije isto tako košta ako hoćeš imati

 

poanta je, ima ih već sad ispod soma kuna, kad malo splasne hajp, bit će ih i više

dakle ona tvoja tvrdnja kako ih 'neće biti ispod soma kuna nego će koštat daleko više' jednostavno ne stoji, jer 'daleko više' stoje modeli poput strixa i sličnih, a jel to baš nužno uzimati za budget procesore stvar je svakoga ponaosob, pa će netko jeftinu ploču smatrat dovoljnom za sebe, a netko će posprdno vikat da je to smeće

 

to je sve, a to što ti nećeš priznat da si pogriješio u procjeni pa se sad vadiš već treću poruku zaredom je nešto sasvim drugo

 

EDIT

kao što sam rekao, bit će i jeftinijih, evo jedne podosta ispod soma kuna

Asrock Intel LGA1700 B660M-HDV. H2 Shop webshop - računala, komponente, mrežna oprema, tableti (h2-shop.com)

za novi i3 ili najjeftiniji i5 sasvim dovoljna ploča

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 18:38 (picajzla0707).
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

 sve te ploce ispod 1000kn su jad i bijeda.

 

1200kn Asus TUF B660M je za sada najjefinija nova ploca

 

PCB od 6-10 slojeva, u odnosu na ova smeca sa 4 sloja, ne koristi MOSFET koji je jednostavan i "zastario" za nove tehnologije koje intel implementira, dok ove "smecarske" koriste

 

upravo zato su ove H610 i B660 koje kostaju ispod 1000kn totalno smece, jer su napravljene od "starih" stvari i nemaju nista od novoga, dok su ploce koje koriste sve novo sto 1700 socket donosi u biti relativno jeftine s obzirom navedene novitete i sveukupne troskove, logistike, socketa i bakra

 čuj opet ti 'jad i bijeda' i totalno smeće, a ploča uredno ima pcie 4.0, dva m.2 slota, oc memorije preko 5ghz, ima hladnjak na vrm-u itd.

ja osobno ne volim najjeftinije ploče, imao sam prije ove h97 ploču sa solidnim fičrima za i5 4590, sad imam tuficu za najjeftiniji i5 11400, u drugom kompu također imam tuficu, ali b450 za rajzen 2400g 

svi ti procesori radili bi bez ikakvih problema i sa ovim jadnim pločama, jer netko tko uzima budget i3 ili budget i5 uzet će i budget ploču koja je sasvim dovoljna za te procesore, a ima i hrpu onoga gore već dvaput nabrojanog što kod konkurencije isto tako košta ako hoćeš imati

 

poanta je, ima ih već sad ispod soma kuna, kad malo splasne hajp, bit će ih i više

dakle ona tvoja tvrdnja kako ih 'neće biti ispod soma kuna nego će koštat daleko više' jednostavno ne stoji, jer 'daleko više' stoje modeli poput strixa i sličnih, a jel to baš nužno uzimati za budget procesore stvar je svakoga ponaosob, pa će netko jeftinu ploču smatrat dovoljnom za sebe, a netko će posprdno vikat da je to smeće

 

to je sve, a to što ti nećeš priznat da si pogriješio u procjeni pa se sad vadiš već treću poruku zaredom je nešto sasvim drugo

 

EDIT

kao što sam rekao, bit će i jeftinijih, evo jedne podosta ispod soma kuna

Asrock Intel LGA1700 B660M-HDV. H2 Shop webshop - računala, komponente, mrežna oprema, tableti (h2-shop.com)

za novi i3 ili najjeftiniji i5 sasvim dovoljna ploča

 ok

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...
EDIT

kao što sam rekao, bit će i jeftinijih, evo jedne podosta ispod soma kuna

Asrock Intel LGA1700 B660M-HDV. H2 Shop webshop - računala, komponente, mrežna oprema, tableti (h2-shop.com)

za novi i3 ili najjeftiniji i5 sasvim dovoljna ploča

 Da, ali kad odeš na službenu starnicu ploča izgleda malo drugačije :D

 

ASRock > B660M-HDV

11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

 Da, ali kad odeš na službenu starnicu ploča izgleda malo drugačije :D

 

ASRock > B660M-HDV

 vidio sam to, lopine mućkaju s uobičajenim upozorenjem da 'slika ne mora nužno odgovarati proizvodu', klasika

ali opet, ako netko hoće novi i3, pa čak i ovaj najjeftiniji i5, ploča je sasvim dovoljna

 

za budget konfu ima sve što treba, uključujući sve nove tehnologije osim pcie 5.0 i ddr5, ali toga ionako neće biti na jeftinim pločama kod nikoga još duže vrijeme

jel ploča smeće ili prilika ovisi tko je mjerka, nekom je jedno, nekom drugo, ali je b660 i košta dosta ispod soma kuna

mislim da bi rasprava trebala završit jer je ionako trebala završit čim sam linkao da ipak ima jeftinijih od soma kuna, samo što je valjda lakše uvlačit se u višednevne rasprave nego priznat da nisi u pravu

16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
picajzla0707 kaže...

 

za budget konfu ima sve što treba/...  ali je b660 i košta dosta ispod soma kuna

 

 Pod budget konfu se ne smatra:

 

1. Konfa za citanje novina i fejsbuka.

2. Konfa za skolarca do 10 godina recimo. ( online nastava i otkrivanje igrica )

3. Konfa koja sluzi kao obracunska kasa u trgovini ili poslovanju.

4. Konfa koja glumi neki home beckup server ili komp za video nadzor.

 

Ta ploca koju si linkao nije samo smece, to je zadnje moguce smece koje mos kupit ali je dobro za ove gore nabrojane i slicne konfe. Gore maximalno Pentium moze a ni i3 nebi "turblao" na takovoj ploci kako spada. Nadalje, 100kn je dosta ispod soma kuna ??

 

Nadalje, ta ploca nije dostupna po toj cijeni nego je dostupna po 989kn tako da tehnicki si u pravu, osjetno ispod soma kuna.

 

Ako ne razumijes opcenito problematiku preskupih B660 ploca vs bilo sta budget pristojno za AM4, zasto pises ovakve gluposti koje niti su logicke niti smislene ? Ako je Car gol, gol je... nema sredine, nema sive zone. Ploce za Alder Lake su preskupe i sama platforma bez obzira na pristoje cijene nekih Alder Lake procesora nije nista jeftinija vs AM4, cesto je i skuplja ako se sastavlja realni budgget komp.

 

Daj nauci, idi googlaj malo sta je budget, pa se vrni i probaj nesto smisleno i argumentirano napisati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.1.2022 19:34 (spaljeni).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice