AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.085.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
danko99 kaže...

Mislim da nisam dal niti jedan savjet,samo "zapažanja" tokom korištenja hardvera.

 

Malo su ti predobre temperature a to se teško oprašta, imaš i previše jezgri, ne mjeriš procesor po FPSovima, a od nedavno je i 2-3k Kn jeftiniji, užas :)

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
danko99 kaže...

Mislim da nisam dal niti jedan savjet,samo "zapažanja" tokom korištenja hardvera.

 

100% cpu usage-a kod mininga, renderinga i npr. prime-a nemaju veze jedno s drugim. To moze biti raspon od 60° do 100° stupnjeva, isto tako i potrosnja.

 

Ukljuci fino PBO i zavrti neki render test tipa Cinebench R23, ako zelis testirat mogucnosti coolera.. 

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dns je release sate novih SKUova. Ocekujemo reviewe poslijepodne oko 15h? Na nabavi se jos nista nije pojavilo. 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 9:32 (Apocalypso722).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Dns je release sate novih SKUova. Ocekujemo reviewe poslijepodne oko 15h? Na nabavi se jos nista nije pojavilo. 

Kaj ti očekuješ, pa to su sve stari/novi procesori koji su več odavno ranije testirani.

 

 

Kaj se tiče čistih CPU testova, tu se realno i nema kaj testirat dakle AMD vs AMD ponuda.

 

Jedino ti ostaje usporedba znatno jefitnijih AMD procova sa novim Intel Alder Lake procesorima.

 

4/8 R3 4350G=R3 4100

 

6/12 R5 4500=R5 4600G=R5 4650G

 

6/12 R5 5600G=R5 5500

 

6/12 R5 5600=R5 5600X

 

8/16 R7 5700X=R7 5800X

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000/278677.aspx?page=6&jumpto=6485640&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx

 

Ovaj jedan zbirni test, tu imaš sve nagurano osim da eto nema novijeg R7 5700X modela.

 

https://www.anandtech.com/show/16824/amd-ryzen-7-5700g-and-ryzen-5-5600g-apu-review

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Recenzije novih budget procesora

 

AMD i dalje nema odgovor na Intel

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nista posebno, Zen 4 ce biti interesantan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 17:07 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pqweasdyxc kaže...

Recenzije novih budget procesora

 

AMD i dalje nema odgovor na Intel

Onaj tko upgradea i vec ima plocu ubode 5600, ko slaze novo uzme 12400f....

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pqweasdyxc kaže...

Recenzije novih budget procesora

 

AMD i dalje nema odgovor na Intel

Ne ma kakvi, osim kaj buš mogel stavit 4000 ili 5000 seriju u B350/X370 matične ploče kupljene 2017 godine.

 

Realno to nitko nije čekival, da če eto stare matične ploče ipak dobit upgrade za Zen 3 5000 procesore.

 

To ti u praksi znači ovo, jako puno ljudi dobit(kupovat če ko šašavi)če CPU upgrade kojeg nikad nisu očekivali.

 

Kod Intela je CPU upgrade nakon pet godina onako Misija Nemoguče X2.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Ne ma kakvi, osim kaj buš mogel stavit 4000 ili 5000 seriju u B350/X370 matične ploče kupljene 2017 godine.

 

Realno to nitko nije čekival, da če eto stare matične ploče ipak dobit upgrade za Zen 3 5000 procesore.

 

To ti u praksi znači ovo, jako puno ljudi dobit(kupovat če ko šašavi)če CPU upgrade kojeg nikad nisu očekivali.

 

Kod Intela je CPU upgrade nakon pet godina onako Misija Nemoguče X2.

 

 

 

 

 Pa normalno da je upgrade moguć na 10 godina staru ploču kad AMD uvijek kasni s novim tehnologijama. Pcie 4.0, ddr4... 

Vidim da i dalje AMD fanboy imaju mentalitet 8 godišnjaka jer ne znaju razliku između č i ć. 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Realno to nitko nije čekival, da če eto stare matične ploče ipak dobit upgrade za Zen 3 5000 procesore.

 svi su to očekivali jer su ta očekivanja zasnovana na obećanjima, a to što je amd kurvanjski kasnije tumačio da nije baš tako obećao i nije govno nego se pas posro, pa se kao nemere stavit 5xxx seriju na 3xx matične, da bi se sad opet sam sebi posrao u usta jer sad odjednom može kad ih je intel stisnuo, e to su sasvim različite stvari

ali od tebe nismo niti očekivali ništa drugo nego da papagajski ponavljaš njihov marketing i ostale laži

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 Pa normalno da je upgrade moguć na 10 godina staru ploču kad AMD uvijek kasni s novim tehnologijama. Pcie 4.0, ddr4... 

Vidim da i dalje AMD fanboy imaju mentalitet 8 godišnjaka jer ne znaju razliku između č i ć. 

 Nisi ni ti puno bolji s tako debilnim komentarom, tako si onda mogao i bez njega. 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pqweasdyxc kaže...

 Pa normalno da je upgrade moguć na 10 godina staru ploču kad AMD uvijek kasni s novim tehnologijama. Pcie 4.0, ddr4... 

Vidim da i dalje AMD fanboy imaju mentalitet 8 godišnjaka jer ne znaju razliku između č i ć. 

Malo više točnosti ti ne bi škodilo, PCI-E 4.0 je ranije uveo AMD (Zen 2, 2019) a nešto kasnije Intel ( 11.gen 2020), ali za mainstream i nije neki minus, većina ne iskoristi ni PCI-E 3.0.

Za DDR4 je točno, Intel je uveo prvi (X99, 2014.) iako AMD ga je uveo na prvu slijedeću novu platformu (AM4, 2017.), druga stvar je što je malo kasnila :), takve promjene nitko ne radi na istoj generaciji.

Intel je sad značajnije promjenio platformu pa je iskoristio priliku da uvede DDR5 i PCI-E 5.0, za par mjeseci će doći i sa novom AMDovom (Zen 4, AM5).

 

Teško da ćemo ikad saznati tko je zakuhao cijelu priču, proizvođači matičnih krive AMD a oni njih. Logično bi bilo očekivati da će se vlasnici starijih konfi lakše odlučiti na nadogradnju ako trebaju kupiti samo jači CPU.

Pratio sam kratko vijesti za Asusicu CH6 pa je bilo svega, od toga da Asus ima beta BIOS još od početka 2021. do toga da su neki flashali BIOSe sa drugih ploča i da im radi. Sumnjam da ću razdvajati 3900X koji je na njoj, ali nije loše imati i opciju da jednog dana sjedne i neki 5650GE pa doživi drugu mladost kao neki serverić, šteta bacit dobru ploču :).

 

Svakako još jedna korist od konkurencije, da ih Intel nije uspio sustići sa AlderLakeom vjerojatno ne bi vidjeli ni 5600 i 5700X, a ni osjetno sniženje 5900X/5950X.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 22:27 (Mladen).
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu prodaju maglu, prije Zena nadogradnja je bila "pa kupi si umjesto 4/4 I5 polovni 4/8 I7 K procesor, matična ti možda podržava OC, možda i ne, moraš provjerit, to ti je samo 2000 kuna, nema stuttera..." Ma daaaj.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2022 22:41 (cvaja997).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Tu prodaju maglu, prije Zena nadogradnja je bila "pa kupi si umjesto 4/4 I5 polovni 4/8 I7 K procesor, matična ti možda podržava OC, možda i ne, moraš provjerit, to ti je samo 2000 kuna, nema stuttera..." Ma daaaj.

Hbga intel fanboy-i. Sva sreca pa smo dobili dobar AMD proizvod da nas sve skupa Intel ne dere sa cijenama.

 

Da nije bilo AMD-a jos uvijek bi bili na 4 jezgre.  

 

Dobro valjda bi bilo moguce nadoplatit, ko kod nekih drugih proizvodaca neke dodatke, da ti otkljucaju jos 2 jezgre nakon 1-2 godine kad ti proc postane smece bez tog. Al to bi bilo za 199$ po jezgri. Isto tako hyperthread samo za 299$ dolara, ali to nije sve, pretvorite svoj non k cpu u k cpu za samo 399$ al samo danas  

 

Za sve ostalo uzimaj serverske procesore kojima je pocetna cijena samo 4000$.

mihi
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...
cvaja997 kaže...

Tu prodaju maglu, prije Zena nadogradnja je bila "pa kupi si umjesto 4/4 I5 polovni 4/8 I7 K procesor, matična ti možda podržava OC, možda i ne, moraš provjerit, to ti je samo 2000 kuna, nema stuttera..." Ma daaaj.

Hbga intel fanboy-i. Sva sreca pa smo dobili dobar AMD proizvod da nas sve skupa Intel ne dere sa cijenama.

 

Da nije bilo AMD-a jos uvijek bi bili na 4 jezgre.  

 

Dobro valjda bi bilo moguce nadoplatit, ko kod nekih drugih proizvodaca neke dodatke, da ti otkljucaju jos 2 jezgre nakon 1-2 godine kad ti proc postane smece bez tog. Al to bi bilo za 199$ po jezgri. Isto tako hyperthread samo za 299$ dolara, ali to nije sve, pretvorite svoj non k cpu u k cpu za samo 399$ al samo danas  

 

Za sve ostalo uzimaj serverske procesore kojima je pocetna cijena samo 4000$.

krilatica svih ljubitelja robnih marki: "fanboji svih firmi ujedinite se"

 

iskljucivi krivac za stanje o kojem pricas je AMD, jer su bili nesposobni konkurirati Intelu desetljece.

kada imas superioran proizvod i konkurencija nudi smece, mozes raditi sto hoces, maksimalizacija profita i stagnacija trzista

 

i onda smo dobili sto smo dobili, da skylake arhitekturu intel gura sve do amd 5000 serije, jer AMD nije mogao ni prismrditi

 

kako na procesorima tako i na grafickima, nesposobnost jedne firme na duopol trzistu dovodi do toga

 

krivac amd a ne intel i nvidia

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije kriv AMD sto je bio losiji od Intela, nego si uzrok bas TI sto si kupovao i podrzavao samo Intel i Nvidiu, ocekujuci drukcije rezulatate, a znao si si kako sistem funcionira.

 

Niti je AMD zasluga sto je bio spasitelj, vec Intelova jer je zaspao/zakocio da AMD ne umre.

 

Lps

Survivor - eye of the tiger
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Nije kriv AMD sto je bio losiji od Intela, nego si uzrok bas TI sto si kupovao i podrzavao samo Intel i Nvidiu, ocekujuci drukcije rezulatate, a znao si si kako sistem funcionira.

 

Niti je AMD zasluga sto je bio spasitelj, vec Intelova jer je zaspao/zakocio da AMD ne umre.

 

Lps

A sta je trebao kupovat losiji proizvod? 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne. Trosio je kako htio, bilo bi dobro da ne popuje nakon takvog doprinosa, a zelio drukcije rezultate.

 

Kuzis, evo nam kava.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tak nije trebalo kupovat niti amdov mid range proc po 300usd, jer je to čista deračina koju ne treba podržavat, dakle najviša cijena ikad za tu klasu, pa se prodavao kao lud.
I nitko se na ovoj temi nije polomio ukazati kako je 50+ posto više u cijeni bedasto davat za manje od 30% većih perfomansi u odnosu na prethodnika, nego su se uhvatili nekadašnje intel mantre kak 'najbolje košta'.
Sve su to ista govna kojima je profit uvijek iznad svega
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...
cvaja997 kaže...

Tu prodaju maglu, prije Zena nadogradnja je bila "pa kupi si umjesto 4/4 I5 polovni 4/8 I7 K procesor, matična ti možda podržava OC, možda i ne, moraš provjerit, to ti je samo 2000 kuna, nema stuttera..." Ma daaaj.

Hbga intel fanboy-i. Sva sreca pa smo dobili dobar AMD proizvod da nas sve skupa Intel ne dere sa cijenama.

 

Da nije bilo AMD-a jos uvijek bi bili na 4 jezgre.  

 

Dobro valjda bi bilo moguce nadoplatit, ko kod nekih drugih proizvodaca neke dodatke, da ti otkljucaju jos 2 jezgre nakon 1-2 godine kad ti proc postane smece bez tog. Al to bi bilo za 199$ po jezgri. Isto tako hyperthread samo za 299$ dolara, ali to nije sve, pretvorite svoj non k cpu u k cpu za samo 399$ al samo danas  

 

Za sve ostalo uzimaj serverske procesore kojima je pocetna cijena samo 4000$.

Ja samo znam da je 5600X kad je izasao kostao isto ko i 5820K (isto 6/12!) puno godina prije... Tolko o tome.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ono sto je bitno, da ne budemo slijepi, nego podrzavamo TECH koji nas zanima.

 

Ne pricam o cijenama, vec o tome da neki nisu u stanju probat nesto drugo ili dat priliku drugoj firmi a predstavljaju se kao HW znalci i Hardverasi.

 

Po meni to tako ne ide. Po svom primjeru mogu posvjedocit, sve valja; Nvidia, Intel i AmD, sve imam i koristim.

 

Nisam beskorisni hejter kao neki od nas.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Nije kriv AMD sto je bio losiji od Intela, nego si uzrok bas TI sto si kupovao i podrzavao samo Intel i Nvidiu, ocekujuci drukcije rezulatate, a znao si si kako sistem funcionira.

 

Niti je AMD zasluga sto je bio spasitelj, vec Intelova jer je zaspao/zakocio da AMD ne umre.

 

Lps

AMD nije kriv jer su nesposobni napraviti proizvod koji ce biti konkurentan na trzistu? 

 

meni je racunalo alat za rad od kojega zivim ja i jos nekoliko ljudi, da bi bio uspjesan u tome sto radim, moram gledati na TCO i ROI, i u tome slucaju su uvijek Intel i Nvidija bili jedini odabir, danas je za mene to Apple M1.

 

Nisam rob niti jednoj robnoj marki, vec sam rob troskovima poslovanja, profitu i klijentima, pa ne mogu birati srcem kao ti i kupovati polovicna rijesenja

 

Intel nije imao izbora u "kocenju" razvoja i tehnologije zbog zakona sjedinjenih americkih drzava protiv monopolistickog poslovanja, jer da su plasirali proizvode s kojima bi imali vise od 90% udjela na cijelokupnom trzistu morali bi rascjepkati kompaniju, placati kazne i naknade, povaciti se po sudovima i jos stosta

 

zato su i izvlacili AMD iz govana nekoliko puta sa financijskim ulaganjima, da ne propadnu

 

danas je situacija drugacija, X86 vise nije bog i batina, ima drugih rjesenja u vidu ARM-a i na sljedecem krivom poslovnom koraku AMD-a vise im nece pomagati, prepusteni su sami sebi, sretno im bilo

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
metallic kaže...

Nije kriv AMD sto je bio losiji od Intela, nego si uzrok bas TI sto si kupovao i podrzavao samo Intel i Nvidiu, ocekujuci drukcije rezulatate, a znao si si kako sistem funcionira.

 

Niti je AMD zasluga sto je bio spasitelj, vec Intelova jer je zaspao/zakocio da AMD ne umre.

 

Lps

AMD nije kriv jer su nesposobni napraviti proizvod koji ce biti konkurentan na trzistu? 

 

meni je racunalo alat za rad od kojega zivim ja i jos nekoliko ljudi, da bi bio uspjesan u tome sto radim, moram gledati na TCO i ROI, i u tome slucaju su uvijek Intel i Nvidija bili jedini odabir, danas je za mene to Apple M1.

 

Nisam rob niti jednoj robnoj marki, vec sam rob troskovima poslovanja, profitu i klijentima, pa ne mogu birati srcem kao ti i kupovati polovicna rijesenja

 

Intel nije imao izbora u "kocenju" razvoja i tehnologije zbog zakona sjedinjenih americkih drzava protiv monopolistickog poslovanja, jer da su plasirali proizvode s kojima bi imali vise od 90% udjela na cijelokupnom trzistu morali bi rascjepkati kompaniju, placati kazne i naknade, povaciti se po sudovima i jos stosta

 

zato su i izvlacili AMD iz govana nekoliko puta sa financijskim ulaganjima, da ne propadnu

 

danas je situacija drugacija, X86 vise nije bog i batina, ima drugih rjesenja u vidu ARM-a i na sljedecem krivom poslovnom koraku AMD-a vise im nece pomagati, prepusteni su sami sebi, sretno im bilo

Dakle napokon si mi odgovorio. Super!

 

Vidim da si u postu objasnio kako si ozbiljan, cak i preozbiljan jer mislis samo na posao; TCO,ROI, i kupujes samo po bang for buck. $

 

Nema zla u tome, al ti pritom pljucas po AMDu, kojeg neces kupiti niti za zabavu..?

 

Zatim ocekujes da se bore s Intelom koji ih je gusio prije toga na svakom koraku, cak dokazano potkupljivali veletrgovce protiv njih.

 

Sretno nam bilo.

 

 

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Ja samo znam da je 5600X kad je izasao kostao isto ko i 5820K (isto 6/12!) puno godina prije... Tolko o tome.

 

Nešto je ipak napredovalo, isti broj jezgri je skoro duplo jači, manje troše, dovoljna im je duplo jeftinija ploča ali svakako primjer da i Intel može biti više user-friendly kad hoće:)

Sa 6950X su pokazali suprotno.

 

 

3dfx kaže...

meni je racunalo alat za rad od kojega zivim ja i jos nekoliko ljudi, da bi bio uspjesan u tome sto radim, moram gledati na TCO i ROI, i u tome slucaju su uvijek Intel i Nvidija bili jedini odabir, danas je za mene to Apple M1.

 

Zašto je TCO i ROI nekog AMDa loš ? ne vode na janjetinu, ne trebaju im novi Windowsi da bi radili kako treba ? ...  :)

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 

danas je situacija drugacija, X86 vise nije bog i batina, ima drugih rjesenja u vidu ARM-a i na sljedecem krivom poslovnom koraku AMD-a vise im nece pomagati, prepusteni su sami sebi, sretno im bilo

 Puno se AMD sekira kako tebi ide biznis, jer koliko vidim i čujem (nešto znam i direktno) AMD-u ide bolje nego ikad i vrijednost kompanije je veća nego ikad. Tako da, čini se da su tamo neki ljudi ipak koji nešto i znaju. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
3dfx kaže...

 

danas je situacija drugacija, X86 vise nije bog i batina, ima drugih rjesenja u vidu ARM-a i na sljedecem krivom poslovnom koraku AMD-a vise im nece pomagati, prepusteni su sami sebi, sretno im bilo

 Puno se AMD sekira kako tebi ide biznis, jer koliko vidim i čujem (nešto znam i direktno) AMD-u ide bolje nego ikad i vrijednost kompanije je veća nego ikad. Tako da, čini se da su tamo neki ljudi ipak koji nešto i znaju. 

 hahah.

 

AMD je novi INTEL!

 

Nije ih briga za nas, samo za cash.

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
3dfx kaže...

 

danas je situacija drugacija, X86 vise nije bog i batina, ima drugih rjesenja u vidu ARM-a i na sljedecem krivom poslovnom koraku AMD-a vise im nece pomagati, prepusteni su sami sebi, sretno im bilo

 Puno se AMD sekira kako tebi ide biznis, jer koliko vidim i čujem (nešto znam i direktno) AMD-u ide bolje nego ikad i vrijednost kompanije je veća nego ikad. Tako da, čini se da su tamo neki ljudi ipak koji nešto i znaju. 

 Sta je najzalosnije, oni sad tu trolaju u AMD temi, da to isto napravis u Intel temi prozvali bi te i 100% prijavili... Takve samo ignore i tjt

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
pqweasdyxc kaže...

 Pa normalno da je upgrade moguć na 10 godina staru ploču kad AMD uvijek kasni s novim tehnologijama. Pcie 4.0, ddr4... 

 

Malo više točnosti ti ne bi škodilo, PCI-E 4.0 je ranije uveo AMD (Zen 2, 2019) a nešto kasnije Intel ( 11.gen 2020), ali za mainstream i nije neki minus, većina ne iskoristi ni PCI-E 3.0.

Za DDR4 je točno, Intel je uveo prvi (X99, 2014.) iako AMD ga je uveo na prvu slijedeću novu platformu (AM4, 2017.), druga stvar je što je malo kasnila :), takve promjene nitko ne radi na istoj generaciji.

Intel je sad značajnije promjenio platformu pa je iskoristio priliku da uvede DDR5 i PCI-E 5.0, za par mjeseci će doći i sa novom AMDovom (Zen 4, AM5).

 

Teško da ćemo ikad saznati tko je zakuhao cijelu priču, proizvođači matičnih krive AMD a oni njih. Logično bi bilo očekivati da će se vlasnici starijih konfi lakše odlučiti na nadogradnju ako trebaju kupiti samo jači CPU.

Pratio sam kratko vijesti za Asusicu CH6 pa je bilo svega, od toga da Asus ima beta BIOS još od početka 2021. do toga da su neki flashali BIOSe sa drugih ploča i da im radi. Sumnjam da ću razdvajati 3900X koji je na njoj, ali nije loše imati i opciju da jednog dana sjedne i neki 5650GE pa doživi drugu mladost kao neki serverić, šteta bacit dobru ploču :).

 

Svakako još jedna korist od konkurencije, da ih Intel nije uspio sustići sa AlderLakeom vjerojatno ne bi vidjeli ni 5600 i 5700X, a ni osjetno sniženje 5900X/5950X.

 

To je sve več odavno poznato, a žuti komentar kao i obično spada u dječiji vrtič ili igrači pijesak.

 

AMD je na početku 2017 najavil da če AM4 socket bit podržan do 2020 godine.

 

https://www.techwarrant.com/amd-will-continue-to-use-socket-am4-until-2020/

 

Zen 3 u starim A320/B350/X370 matičnim pločama iz 2017 godine to nikad niti nije bilo planirano.Sad je eto realnost, a dogodilo se zbog više razloga ili nikad ne ispadne sve baš kao po planu.Da je AM5 krenuo malo ranije, stare AM4 maitčne vjerojatno nikad ne bi dobile Zen 3 Bios podršku.

 

- AM5=samo DDR5, a DDR5 memorija je i dalje preskupa i slabo dostupna

 

- AM5 socket je ipak malo pomaknut u budučnost dakle vjerojatno jesen 2022, Korona show je odradio svoje 

 

S obzirom na opčenitu situaciju u svijetu, Zen 3 u starim matičnim pločama ispao je i jedino logično rješenje.AMD je morao promjenit Desktop planove, uostalom ipak je AMD Serverski Epyc CPU u prvom planu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 14:55 (rambox).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...
3dfx kaže...

 

 Sta je najzalosnije, oni sad tu trolaju u AMD temi, da to isto napravis u Intel temi prozvali bi te i 100% prijavili... Takve samo ignore i tjt

 Nitko niti ne piše više u intel temi. Nemaš što napisat. Par postova oko problema sa pregrijavanjem, a jako malo ljudi nudi bilo kakav savjet. Intel na balkanu je ko VW golf. Eee da, zaboravil sam dodat mantru da bolje drži cijenu kad ga prodaješ kao polovni.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.4.2022 15:28 (cvaja997).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne diraj mi u svetinju! 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice