AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pratim i tebe jer si razuman intel fanboy

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Pratim i tebe jer si razuman intel fanboy

Mene jedino mogu ispratiti u ludnicu.

ps. ja kad kupim Intel, odmah kupim i AMD jer inače um nije na mjestu.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 10:25 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Pratim i tebe jer si razuman intel fanboy

 Ne postoji razuman fanboy.

INTEL,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Ne postoji razuman fanboy.

 Kako ne, šta je onda rambox?

Say hello to my little friend
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jambox je pjomašio taboj.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 "Mi ovdje" (hardware entuzijasti generalno) smo im za overclok, kad već spominješ, jedini bitni za marketing. A ostali useri, tek ih nije briga niti znaju za overclock. Tako da, s obzirom da su dani overclockanja procesora stvar prošlosti, osim ovih baš extremnih (iako je i to gola kita), oc je baš baš nebitan faktor, jer ga nema. 

 ja opet ponavljam - itekako je bitan marketing, a da wannabe entuzijasta ima daleko više nego onih pravih pokazuju i prodajne brojke

nebitno kažeš, a techpowerup nije mjesecima imao temu na kojoj bi se razvila ovolika rasprava na komentarima vijesti - link

 

sasvim je druga stvar što se sad, kao i obično, radi damage control na bug forumu kad omiljena firma zajebe, pa onda i ono što je godinama bio argument - all unlocked - postaje nebitno čak i kod procesora kod kojeg bi to trebalo biti najbitnije, jer je baš on najviše namijenjen entuzijastima i onima koji se tako osjećaju

 

kako god okreneš, amd se prebrzo našao u govnima, od priče kako su bacili intel na koljena i kako se ovi neće dugo još oporaviti, kako stiže najprije serija zen3+ procesora s 3d kešom koji će biti dovoljni za iduće godine da zen4 i nije baš nužan za žuriti - jer nema konkurencije, stigli smo do toga da je zen3+ serija spala na jedno slovo, a i to ćopavo

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pričaš gluposti oko kojih nemaš pojma i nije mi jasno što to tebe tako nešto posebno dira . Na Intelu je isto tako već nekoliko generacija overclock nebitan jer ga više (poštenog) nema i nisi me vidio da vodim neke bitke i whatever. To je tako i nije kao što je nekad bilo, i kod AMD-a i kod Intela. Tako da, ako se ti osjećaš prozvanim branit nekog ili glumit neku referencu, eto ti pa uživaj .

 

Što se tiče AMD-a, kao i svaka druga ogromna korporacija, imaju svoje glupe kapitalističke targete, neda mi se o tome, to me samo živcira, hahaha. Ali opet ovo tvoje teško lupetanje gluposti je baš ono bez potrebe s obzirom da je nedavno AMD PRESTIGAO Intel po "market cap-u"? Kontaš ti kakve gluposti ti pričaš? Njima nikad bolje nije išlo nego sada. A sad, malo jedni malo drugi kradu "spotlight" s "bržim" procesorom ili kako se već spina marketinški. U svakom slučaju sad bar imamo dva takmaca, ne monopol. Sad je bar ravnpravani duopol. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 14:28 (itomic009).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 s obzirom da je nedavno AMD PRESTIGAO Intel po "market cap-u"? . 

 Gdje to konkretno? Pogledam povremeno steam statistiku i tamo godinama isto 70:30

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/processormfg/

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj tvoj prvi link

 

"Though AMD has an edge in the market share, Intel has a clear lead in terms of revenue. However, AMD registered a 25.6% CPU market share in the fourth quarter of 2021, the highest level of market share achieved by the company so far"

 

 Uglavnom što se PC CPU starne priče tiče, ništa novo, riječ je o spajanju sa Xilinxom. Da AMD-u nije išlo nikada bolje i super, trebamo jaki AMD, ali istio tak ni Intelu nije išlo nikad bolje, generira zadnjih pet godina kontinuirano rekordne zarade.

Potražnja je takva da ima mjesta za još igrača.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2022 17:05 (forumaš).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Market share, market cap, potato, patato, jelda... i onda meni govoriš da nemam pojma :D

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, ja sam ti spomenuo da je AMD u nikad boljoj poziciji kao tvrtka i da im je Market Cap rekordan. Nisam uopće spominjao koliko je tko prodao procesora koji su tebi interesantni.  Moja poanta je da AMD-u ne ide baš nešto loše, kao što si ti implicirao.

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja u kupe, ti u špade.
Kakve veze ima market cap s onime o čemu smo pričali? Ne govorim o špekulativnoj vrijednosti tvrtke, nego o tehnološkoj situaciji koja se obrnula u vrlo kratkom roku.
Ili nemaš pojma, ili skrećeš temu. Jedno i drugo je katastrofa za raspravu i bolje bi bilo da si radije šutio
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam o čemu ti pričaš, nikakva "tehnološka situacija" se uopće nije okrenula? Intel se pomaknuo korak naprijed nakon jedno, koliko, 5 godina i sad je opet zanimljivo. AMD je tu, nije nestao i vidjeti ćemo sada sa zanimanjem kako će se razvijati dalje.  Ali dobro, vidim da si jako tvrdoglav u nekim svojim teorijama i ne vidim potrebe da te razuvjeravam. Peace out.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa fala kukuruzu sto smo se maknuli od 4 jezgre. Da nije AMD vise od 4 jezgre bi placali valjda 500€ po jezgri, a mozda i vise. A to ti nosi i sve ostalo... cemu bi programeri optimizirali bilo sto za vise od 4 jezgre kad ih niko nebi imao. Tako da je za krajnjeg korisnika ovo sto se trenutno dogada win-win situacija. Jedino jos da skresaju cijene barem za 30-40%.

 

A svaki fanboy, dal intela ilil AMD-a nek se pokrije po usima i postane fanboy svojega novcanika jer ce sam sebi biti zahvalan.

mihi
Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po nekima ce se prica izgleda vuci do 2200g da nije bilo Amd i dalje bi bili na Intelovih 4

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Obicno pratim pametne ljude na forumu od kojih se da nesto i naucit ali cini mi se da pratim neke krive autore.

 

EDIT:

Bambox el opet jebes muve ? Najbolji gaming procesor 500$ ?Ako je to najbolji gaming cpu sto ide u am4 socket onda bolje da odmah prelazim na Knitel i3 12100 bolji procesor 4 puta od tog 5800X3D jer kosta i 4 puta manje a na 4k daju isti FPS.

 

 Opet si pijan, pa fino sam spomenul najbrži gejming CPU u AM4 socketu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=936&jumpto=6486577&sort=asc&view=flat

 

Sad ne mjerimo omjer uloženo-dobiveno, pa kad to nije prioritet onda znaš kakva je situacija.

 

- AM4 socket, najbrži gejming CPU R7 5800X3D

 

- Intel 1700 socket, najbrži gejming CPU i9 12900K

 

Ponavljam, uloženo-dobiveno ostavi po strani dakle tu je sve čisto.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 14:54 (rambox).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao odgovor na multi accounte, to je istina. Dok je AMD izbacivao 6/12 za siću, Intel je išao sa good and reliable 7700K. 5.1GHz all core, moć i snaga!! Samo neka se trgaju za naš novac. I ja se moram trgat da ga zaradim. Psihički i fizički. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

.

mihi
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 20:42 (mihi999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

Po nekima ce se prica izgleda vuci do 2200g da nije bilo Amd i dalje bi bili na Intelovih 4

Konkurencija je uvijek zdrava jer te tjera da izmislis nesto novo. Da nije bilo AMD-a jos uvijek bi intel dobivao dobru lovu za 4 jezgrene procesore i nebi bio potaknut na bilo kakve inovacije. Govorit cemo to i 2200 jer ustvari tako i jest.

 

 

Sto se tice overclockinga, pa sam proc se bolje overclocka automatski sto vecina nas i koristi jer ces imat manje problema nego da ga overclockas rucno a i trosit ce manje energije (da zadovoljimo zelene). Na rucnom oc sam dobio mozda 5-10% sto je zanemarivo, a imao sam vise problema sa sistemom. A i sam 5800X je uvijek bio vruc tako da je mozda ovaj 3d cahce dodao topline pa se ne moze tako jako clockati.

mihi
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 20:55 (mihi999).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šest starih/novih jefitnijih AMD procova još nije niti lansirano, ali eto kak je na prodaju utjecao sad još jeftiniji R5 5600G po cijeni od 200eura.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/amd-lansirao-ryzen-3d-v-cacheom-sest-drug/287697.aspx?page=0&jumpto=6485812&sort=asc&view=flat

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1505272108078743552/photo/2

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-5600G-6x-3-90GHz-So-AM4-BOX_1419324.html

 

480 prodanih R5 5600G+jeftine i dobre AM4 matične vs i5 12400 i i5 12500 dvojac zajedno nosi prodaju u samo 60komada.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.3.2022 21:53 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A u klinac, da nemam registraciju ovaj mjesec definitivno bih naručio ovaj 5600g. Valjda cijena neće skočiti u idućih par mjeseci 🙏

I see now that the circumstances of ones birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa kod nas i nije nešto baš povoljan i dalje  Koliko sam vidio, oko 1900kn ili nešto manje? To je realno preskupo i dalje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...
Boris grozni kaže...

Po nekima ce se prica izgleda vuci do 2200g da nije bilo Amd i dalje bi bili na Intelovih 4

Konkurencija je uvijek zdrava jer te tjera da izmislis nesto novo. Da nije bilo AMD-a jos uvijek bi intel dobivao dobru lovu za 4 jezgrene procesore i nebi bio potaknut na bilo kakve inovacije. Govorit cemo to i 2200 jer ustvari tako i jest.

 

 

Sto se tice overclockinga, pa sam proc se bolje overclocka automatski sto vecina nas i koristi jer ces imat manje problema nego da ga overclockas rucno a i trosit ce manje energije (da zadovoljimo zelene). Na rucnom oc sam dobio mozda 5-10% sto je zanemarivo, a imao sam vise problema sa sistemom. A i sam 5800X je uvijek bio vruc tako da je mozda ovaj 3d cahce dodao topline pa se ne moze tako jako clockati.

 Zamisli da su x86 procesori još uvijek na 4 jezgre, i takvi dočekaju ovu ARM konkurenciju. Sahranio bi ih ARM.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ahh, ja ću ipak pričekat, ujedno i citirat tvoj post da ostane, da se slučajno ne uredi u točkicu "." kad izađe nešto drugo osim geekbencha. Poput igara za "gaming" procesor. Mislim da tu bude oko 10-30% brži od 5800 i to je tu negdje sa najboljim intelom za gaming. Mene samo brine budući RMA rate jer ovo će gorit. U smislu temperature. Cache je vruć.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Daj bože da bude 20%-30% 15% mozda 10% je ok

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

to je drek od procesora, jedino donekle ok za entuzijaste koji imaju love na bacanje pa ganjaju još par fps-a na nekoj bijesnoj 3090ti kurčenja radi

pravi pogodak će biti 5700x i 5600 non x, za relativno sitnu lovu vrhunski procesori za am4 socket 

za grafe kakve ima većina ekipe ionako je razlika minimalna

 

EDIT

šteta što neće izaći 5600x3d, to bi bio pun pogodak za većinu ekipe kojoj je 4k+ kuna previše za novi proc za gejmanje

ali ovo je ionako test za novu tehnologiju i nadolazeći zen4 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2022 12:50 (picajzla0707).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

to je drek od procesora, jedino donekle ok za entuzijaste koji imaju love na bacanje pa ganjaju još par fps-a na nekoj bijesnoj 3090ti kurčenja radi

pravi pogodak će biti 5700x i 5600 non x, za relativno sitnu lovu vrhunski procesori za am4 socket 

za grafe kakve ima većina ekipe ionako je razlika minimalna

šteta što neće izaći 5600x3d, to bi bio pun pogodak za većinu ekipe kojoj je 4k+ kuna previše za novi proc za gejmanje

ali ovo je ionako test za novu tehnologiju i nadolazeći zen4 

Najbrži gejming CPU u AM4 socketu, kaj tu još nije jasno dakle tu je sve čisto.

 

Zeleno bi bilo preskupo i neisplativo, uostalom eto več si dobio ono kaj niti ja nisam očekival.Kad su več svi mislili da je AM4 socket zatvoren(sa lansiranjem X3D Ryzen 7), eto ti čak šest starih/novih znatno jefitniji procova u AM4 socket.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000/278677.aspx?page=6&jumpto=6485640&sort=asc&view=flat

 

Večina je očekivala(več su i odustali) samo jeftiniji R5 5600, ali eto iz grma AMD je ipak službeno lansiral još pet modela jeftinijih procova.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2022 17:09 (rambox).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Kak znaš kad nisu gaming testoivi? Igre će sigurno profitirati od keš memorije, vidljivo u svim dosadašnjim testovima, uključujući Intel gdje nor. i9 ima bolje poerformanse od i5 zbog više keša.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice