AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.714
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cestitke kolega, odlican primjerak grafa.

 

Bome ni proc nije los.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

 Ima, al gdje se to vidi ? Ozbiljno pitam. Nisam vidio u igrama razliku niti u cinebench

Programi koje ja koristim bitan je singlethread perf..

 Čemu služi tema na forumu, dakle za tvoj R5 4650G eto dolnji link imaš sve informacije i navedene švapski testove.Ako ne gledaš u FPS brojčanik, pa u realnom gejming niti neš vidit nikakve bitne razlike.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=1&jumpto=6239994&sort=asc&view=flat

 

 

Ista priča je i za R5 5600X vs R5 5600G, a dalje za Cezanne APU opet imaš posebnu temu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 13:05 (rambox).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Santana kaže...

 Ima, al gdje se to vidi ? Ozbiljno pitam. Nisam vidio u igrama razliku niti u cinebench

Programi koje ja koristim bitan je singlethread perf..

 

Ma ne znam gdje se vidi ali ne bih htio saznati na tezi nacin. Sigurno ima utjecaja

 

Emilio Estavez kaže...

Odupro sam se želji i ništa nisam dirao, jedino je RAM posložen. Uglavnom moj Ryzen 5800X za sad dobro radi, zadovoljan sam! 

 

Ovaj graf dolje je toliko van mjerila da me glava odmah zaboljela jebote...

 A takav je kakav mi ga prikazuje u browseru. Evo ponovio sam test i stavio na onaj prošireni graf. Dodao sam i Cinebench ako nekoga interesira. Ne znam zakaj uplodane slike izgledaju tak loše?!

 

 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 15:23 (Emilio Estavez).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Emilio Estavez kaže...

 A takav je kakav mi ga prikazuje u browseru. Evo ponovio sam test i stavio na onaj prošireni graf. Dodao sam i Cinebench ako nekoga interesira. Ne znam zakaj uplodane slike izgledaju tak loše?!

 

 

 

Ma nije u tome problem nego so izmedju tvog i onog drugog procesora ima koji 3-4% razlike u performansama a nacrtali su graf kao da je razlika 30% jbt

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam baš puno pratio zadnje vrijeme jel to amd ima plan novi da 5600g izbaciti po puno nižoj cijeni, nego što je 5600x a imat će gpu a preformanse procesora kao 5600x ili manje za par %.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda samo teško da će uskoro biti dostupan jer koliko sam shvatio ide prvo OEM kompanijama koje slažu gotove konfiguracije.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Nisam baš puno pratio zadnje vrijeme jel to amd ima plan novi da 5600g izbaciti po puno nižoj cijeni, nego što je 5600x a imat će gpu a preformanse procesora kao 5600x ili manje za par %.

 Za sad je dostupan sam za OEM, ali od 5. kolovoza će biti dostupan svima po cijeni od 259$. Očekivane performanse bi trebalae biti na razini Core i5-11600K.

BF3:fluffy_inside
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E to već nije loše a vega je puno bolja nego intelove grafičke tako da svaka cast amd-u na potezu.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Briši post
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 14:21 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
E to već nije loše a vega je puno bolja nego intelove grafičke tako da svaka cast amd-u na potezu.

 Bolja je, al tek tolko da bude bolja, a da nebu predobra.
Taj GPU bi mogao bit puno jaci, no posto je konkurencija takva kakva je...

Kad bi bar dali u prodaju APU iz PS5 ili XSX

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koliko ja znam PS5 i xbox imaju cpu i posebni gpu, a ne apu.
Emilio Estavez
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Emilio Estavez kaže...
Koliko ja znam PS5 i xbox imaju cpu i posebni gpu, a ne apu.

 Imaju APU.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U pravu si, sve su spakirali na jedan chip.

 

CPU: x86-64-AMD Ryzen Zen 8 Cores / 16 Threads at 3.5GHz (variable frequency)
GPU: Ray Tracing Acceleration, Up to 2.23 GHz (10.3 TFLOPS)GPU ArchitectureAMD Radeon RDNA 2-based graphics engine

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 20:11 (Emilio Estavez).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

 Bolja je, al tek tolko da bude bolja, a da nebu predobra.
Taj GPU bi mogao bit puno jaci, no posto je konkurencija takva kakva je...

kaže naš rambox da apu-ima uopće ne fali grafičke snage 

tak da ne znam kaj hočete, skupa zmenom 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

kaže naš rambox da apu-ima uopće ne fali grafičke snage 

tak da ne znam kaj hočete, skupa zmenom 

Rambek je sve fino objasnio, ali tko to ne razumije to je več druga priča.Nemre bilo tko vodit velike firme, to se vidi na primjeru tko je ranije prije tete Lise i Zen procesora vodio AMD olupinu.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 20:55 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Rambek je sve fino objasnio, ali tko to ne razumije to je več druga priča.Nemre bilo tko vodit velike firme, to se vidi na primjeru tko je ranije prije tete Lise i Zen procesora vodio AMD olupinu.

 

ti si fino objasnio samo kako se guta drek koji ti omiljena firma servira, baš kao pravi fanboj

ono što fali apu procesorima je grafička snaga, a to što je amd neće dati jer muze vegu sad već godinama nije uopće nešto s čim bi mi trebali biti zadovoljni

otkako su izašli rajzeni priča se o tome kako će apu zamijeniti low end grafe tipa gtx 1050ti i iz serije u seriju te igpu grafe nisu niti blizu cilja

izlike kako su bolje od intelovih igpu rješenja su samo to - izlike

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Rambek je sve fino objasnio, ali tko to ne razumije to je več druga priča.Nemre bilo tko vodit velike firme, to se vidi na primjeru tko je ranije prije tete Lise i Zen procesora vodio AMD olupinu.

 

ti si fino objasnio samo kako se guta drek koji ti omiljena firma servira, baš kao pravi fanboj

ono što fali apu procesorima je grafička snaga, a to što je amd neće dati jer muze vegu sad već godinama nije uopće nešto s čim bi mi trebali biti zadovoljni

otkako su izašli rajzeni priča se o tome kako će apu zamijeniti low end grafe tipa gtx 1050ti i iz serije u seriju te igpu grafe nisu niti blizu cilja

izlike kako su bolje od intelovih igpu rješenja su samo to - izlike

 

 gle, Ryzen 4500u, s single channel RAMom, WoT na Dull HD, srednji detalji (nikako najslabiji) 45-50 FPS-a

 

to je Intelovoj grafici nedostižno

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Još jednom - izlike usporedbi s intelovom igpu su samo izlike. Već u 4xxx seriji su trebali ubaciti navi igpu umjesto prastare vege i napraviti pravi gejming apu, a u novoj 5xxx seriji to samo podebljati.
Imam i ja 2400g apu, sasvim fina igračkica, ali dok su u cpu perfomansama itekako napredovali u igpu i dalje cupkaju na mjestu
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nešto snage RX5600/5700 pa odjebat ove skupe gpu.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nešto snage RX5600/5700 pa odjebat ove skupe gpu.

 To možeš samo sanjat, kome bi u tom slučaju prodavali taj RX 5700 i slične i najvažnije tko bi to moga ohladit?? 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nek oni naprave za forumaše koji komad smislili bi mi kako ohladit 

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
dery kaže...

Nešto snage RX5600/5700 pa odjebat ove skupe gpu.

 To možeš samo sanjat, kome bi u tom slučaju prodavali taj RX 5700 i slične i najvažnije tko bi to moga ohladit?? 

 Kak to hlade konzole ?

XSX GPU ima 52 CU

 

Naravno nece to napravit jer nema smisla za njih da to naprave.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 10:23 (Santana).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

 Kak to hlade konzole ?

 Jesi vidio ikad koliki je unutarnji hladnjak od konzole + još koriste tekući metal kao termalnu pastu

Say hello to my little friend
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ali koriste slabe ventilatore
nista sto jedna noctua ili AIO nebi ohladili

pa radi se o 150W potrosnje
If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam kakav je PS5 po tom pitanju ali cetvorka je jebeno glasna. Pvom sam kod jednog necaka cuo kako konzola urla a onda kod drugog. Poprilicno razocaravajuce mi je to bilo. Nadam se da su sa peticom napravili bolji posao ali vjerojatno su opet tjerali HW do krajnjih granica

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ne znam kakav je PS5 po tom pitanju ali cetvorka je jebeno glasna. Pvom sam kod jednog necaka cuo kako konzola urla a onda kod drugog. Poprilicno razocaravajuce mi je to bilo. Nadam se da su sa peticom napravili bolji posao ali vjerojatno su opet tjerali HW do krajnjih granica

 

Svaki put kada dolazim kod frenda (živi u stambenoj zgradi) kod njegovih vrata čujem puhanje i svaki put mislim da mu cura fenira kosu. Uđem unutra i onda skužim PS4 Pro u modus operandi 

 

Petica je mislim tiša (barem po ovome što pišu forumaši i ljudi po netu) jer je veća i tekući metal je u igri što ipak pridonosi nešto hladnijem čipu kao što je drug Staljin naveo gore. Sam Sony je rekao kako nisu dizajn i razvoj konzole vrtili oko estetike već oko funkcionalnosti.

 

Sjetite se Xboxa 360 (phat verzije, tj. onih prvih 2005., 2006.g.) ako želite znati što je zujanje i buka...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 11:24 (Brki1994).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ne znam kakav je PS5 po tom pitanju ali cetvorka je jebeno glasna. Pvom sam kod jednog necaka cuo kako konzola urla a onda kod drugog. Poprilicno razocaravajuce mi je to bilo. Nadam se da su sa peticom napravili bolji posao ali vjerojatno su opet tjerali HW do krajnjih granica

 PS4 ima valjda 3-4x manji hladnjak nego PS5. Uglavnom znaš da je konzola tiha kad se sad ljudi žale na zujnje zavojnica u napajanju :D. To na PS4 nisi mogao cuti :P

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

 PS4 ima valjda 3-4x manji hladnjak nego PS5. Uglavnom znaš da je konzola tiha kad se sad ljudi žale na zujnje zavojnica u napajanju :D. To na PS4 nisi mogao cuti :P

 

Ma ne znam puno o tim konzolama zapravo, znam samo da mi je bio sok kad sam cuo na 2 razlicita mjesta kako su glasne cetvorke. A petica mi stoji u kutiji - nosim ju necaku za pricest pa me bas zanima kad ju upali kako ce biti.

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Santana kaže...

 PS4 ima valjda 3-4x manji hladnjak nego PS5. Uglavnom znaš da je konzola tiha kad se sad ljudi žale na zujnje zavojnica u napajanju :D. To na PS4 nisi mogao cuti :P

 

Ma ne znam puno o tim konzolama zapravo, znam samo da mi je bio sok kad sam cuo na 2 razlicita mjesta kako su glasne cetvorke. A petica mi stoji u kutiji - nosim ju necaku za pricest pa me bas zanima kad ju upali kako ce biti.

 

Imaš strpljenja. Ja bi novi komad hardvera odmah odmah isprobao da vidim "radi li" 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 11:51 (Brki1994).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Brki1994 kaže...

 

Imaš strpljenja. Ja bi novi komad hardvera odmah odmah isprobao da vidim "radi li" 

 

Pao sam u napast, zapravo, u trgovini da uzmem 2 komada - nek mi stoji nova plejka kod kuce. Ali sam ipak dosao pameti jer u biti ne volim konzole i nisam nikada u zivotu posjedovao niti jednu

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice