AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

odi u bios, nadji postavke za PBO, tu stavi enable. namjesti xmp i prst u uho i ne sekiraj se.

alternativa tome je da odeš na netove i skineš ovo i opet staviš prst u uho i ne sekiraš se.

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Emilio Estavez kaže...

Uzo sam Ryzena 5800X, Gigabytovu B550 Pro V2 ploču, memoriju sam uzo Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz, CL16, (2x16GB) i Arctic liquid freezer 240 hladnjak. Procesor mi na svim jezgrama ide do 4,842 GHz. Nisam ništa dirao u BIOS-u (sve je na auto). Ima neko da mi preporuči neke posebne postavke ili da ga tjeram samo tako?

  ne diraj nista.

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 9:38 (Mitohondri).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
blackdevil kaže...

odi u bios, nadji postavke za PBO, tu stavi enable. namjesti xmp i prst u uho i ne sekiraj se.

alternativa tome je da odeš na netove i skineš ovo i opet staviš prst u uho i ne sekiraš se.

 kako vele u NASA-i Muji kad ga stave u Space Shuttle s majmunima:

 

Mujo, hrani majmune i ništa ne diraj!

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

picajzla0707 najavljen je 5600G koji bi cijenom trebao biti 5600 non X. Ima caka da je ima duplo manje cachhea (16 umjesto 32). Osobno mi to nije problem ako se dobije sposoban iGPU, radije njega nego 5-10% više CPU preformanse. Tagam te jer sam upamtio da si dostao pisao o 5600 non X modelu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Samo ovo, barem ono... opravdanja američkih kompanija kojima je prvi interes vlastiti profit, što je amd i pokazao zadnjim potezima čim je dobio priliku za to, ne samo nabijanjem cijena, pederskih poteza preko nekoliko
Ništa to drukčije nije od sličnih opravdanja intelaša godinama prije, al ok, svatko ima svoje

 

Neka obije kompanije budu (i ostanu) kompetitivne i neka igraju ping pong međusobno. Korist imamo mi jer jedna strana "nadgleda" drugu pa samim time imamo konstantan razvoj tehnologije.

Naravno da će ameri okretati lovu, nisu te kompanije tu zbog nas, nego zbog njih, tj. radi džepa nekolicine. 

 

Monopol koji je postojao na tržištu procesora od 2011-2017. je bio živa katastrofa za tech uopće. Više se tehnologija razvila u posljednje 2 godine nego što sse razvila u tih 6 godina skupa.

Da nije ovog debakla s grafičkim karticama i da su cijene normalne, mislim da nema boljeg vremena za sklopiti PC od ovog danas jer što god da kupiš jednostavno ne možeš promašiti. Neko preferira plave, netko crvene, a ja (i većina) best buy u tom trenu. 

I want to believe
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Džaba nam sve to kada nemam s čime upariti sve te sile procesore a kako stvari stoje tako će biti do 2023. godine.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni smeta sto AMD poprilicno "osakati" procesor ako ima igpu. Volio bih da imaju neko low-power smece samo da moze dati sliku a da ne diraju karakteristike CPU-a. Tako sta bi mi trebalo za server

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Švabe malo prejeftino prodaju R5 5600X Tray model.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-5600X-6x-3-70GHz-So-AM4-Tray_1386630.html

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
blackdevil kaže...

odi u bios, nadji postavke za PBO, tu stavi enable. namjesti xmp i prst u uho i ne sekiraj se.

alternativa tome je da odeš na netove i skineš ovo i opet staviš prst u uho i ne sekiraš se.

Nema potrebe ič u Bios, pogotovo ne za PBO.Gigabyte matične to imaju po defoltu na Enabled, a opcija se zove Core Performanse Boost ili isti jarac kao i PBO.Kaj misliš zakaj mu sve jezgre rade na 4.8 ghz, pa zato jer je ovo zeleno na Enabled.I ja imam Gigabyte matičnu, a sve ostalo kao primjer tu je dolnji link.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6336519&sort=asc&view=flat

Brki1994 kaže...

Neka obije kompanije budu (i ostanu) kompetitivne i neka igraju ping pong međusobno. Korist imamo mi jer jedna strana "nadgleda" drugu pa samim time imamo konstantan razvoj tehnologije.

Naravno da će ameri okretati lovu, nisu te kompanije tu zbog nas, nego zbog njih, tj. radi džepa nekolicine. 

Intel Monopol koji je postojao na tržištu procesora od 2011-2017. je bio živa katastrofa za tech uopće.Više se tehnologija razvila u posljednje 2 godine nego što sse razvila u tih 6 godina skupa.

Da nije ovog debakla s grafičkim karticama i da su cijene normalne, mislim da nema boljeg vremena za sklopiti PC od ovog danas jer što god da kupiš jednostavno ne možeš promašiti. Neko preferira plave, netko crvene, a ja (i većina) best buy u tom trenu. 

 Ljudi zaboravljaju kao da je to bio 1991.Bolje je napisat, dosta ljudi i namjerno zaboravlja samo da bi mogli bezveze trolat po forumu.

 

Intel je od 2011-2017 boloval od 4/8 uspavanog ludila.Eto na kaj su sad spali, zahebo ih AMD pa silom prilika Intel i 8/16 CPU mora ponudit u laptopima.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 13:16 (rambox).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 

Da si sadak kupujem procesor, nebih previše razmišljao 

 

rambox A dobro, osamdesete i devedesete su specifične jer je bilo više kompanija koje su proizvodile procesore i grafičke pa se tržište rapidno širilo i razvijalo. Za procove su mogli biti jaki IBM i VIA, ali koliko sma upoznat, tu su bili problemi s x86 licencama. 

Nikad neću prežaliti što je 3dfx kao kompanija propala. Toliko potencijala da budu treći igrač na tržištu, ali onda niz loših marketinških poteza i odoše u povijest (ili točnije, dio aasimilirala Nvidia). 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 13:22 (Brki1994).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
user2206 kaže...

picajzla0707 najavljen je 5600G koji bi cijenom trebao biti 5600 non X. Ima caka da je ima duplo manje cachhea (16 umjesto 32). Osobno mi to nije problem ako se dobije sposoban iGPU, radije njega nego 5-10% više CPU preformanse. Tagam te jer sam upamtio da si dostao pisao o 5600 non X modelu.

 znam da je najavljen

i čim bude nekakve normalne cijene ide u dječji komp umjesto g2400

asusova b450m pro gaming ga željno iščekuje

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fakat dobra cijena za 5600, ja sam svojeg 5800 platio 399 eura...
Emilio Estavez
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Emilio Estavez kaže...
Fakat dobra cijena za R5 5600G, ja sam svojeg 5800 platio 399 eura...

Zaboravil si detalje, ali treba imat u vidu da kod nas R5 5600G neče koštat 260$ ili preračunato 1600kn.Koštat če minimalno 1800kn, a to je debelo neisplativo pored R5 4650G za 1500kn.iGPU je identičan Vega 7 na 1900mhz, dakle recimo da si 19% viši CPU IPC-a platio 300kn više.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 14:23 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Sad kad si ga spomenio bas sam uzeo ovog jer sam svog 5 3600 prodao za ok cijenu.

Imam b450 tomahawk max plocu,koliko vidim na netu nebi trebalo bit problema s 5600x modelom?

 

Ako bi i minjao plocu koju da gledam uzeti?

 

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma s MAX varijantama ti dobro rade novi procovi. Problem koliko sam vidio i čuo su one non-Max ploče jer imaju BIOS koji još nije toliko isplegan do kraja. 

A Tomahawk je neuništiva ploča 

I want to believe
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Onda sam super prošao. Kupio sam ga na www.alternate.at. Imali su akciju...
Emilio Estavez
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa tako su mi i rekli kad sam kupovao zato sam nju i trazio...ali ne znam ocu li zadrzat ovaj proc jer se lagano moze zaradit s ovim. 

A grafa mi je za kurac tako da 

 

Origin_Steam: hrka11
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrka11 kaže...

Pa tako su mi i rekli kad sam kupovao zato sam nju i trazio...ali ne znam ocu li zadrzat ovaj proc jer se lagano moze zaradit s ovim. 

A grafa mi je za kurac tako da 

 

 

Bolje i grafa za kurac nego biti bez kurca, ehem, grafe... 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 14:57 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ima koja S3 Trio sa strane, 2 MB verzija...

 

tzv. prcmoljčić

 

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad si me sjetio kada sam krenuo u osnovnu 2001.g. i ujak nam je kupio u Americi Compaq Presario s integriranom grafom jer su kompjuteri bili tamo povoljniji nego kod nas.

S3 Savage kao grafički procesor unutra.... Tek sam na satu informatike 2005.g. shvatio što imam unutra kada mi nije htio vrtiti Call of Duty 2 

I want to believe
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto se tice updejtanja biosa ocu odma stavit najnoviji bios na maticnu ili moram verziju po verziju radit?

Pitam jer nisam to radio do sada,a s biosom se nebi smio zajebavat 

Origin_Steam: hrka11
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrka11 kaže...

Sto se tice updejtanja biosa ocu odma stavit najnoviji bios na maticnu ili moram verziju po verziju radit?

Pitam jer nisam to radio do sada,a s biosom se nebi smio zajebavat 

 

Stavi najnoviju ali nemoj betu

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako imam istu matičnu, neki dan sam napravio update BIOS-a. Radi kao sat.

 

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX 7C02v3B ti je posljednji stable bios. 

 

I glede beta biosa, generalno nećeš imati problema, ali neke pute zna zezati. Sva sreća, nove matične (uključujući i Tomahawk) imaju BIOS flashback opciju pa ti je "gotovo nemoguće" brickati matičnu.

I want to believe
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Meni smeta sto AMD poprilicno "osakati" procesor ako ima igpu. Volio bih da imaju neko low-power smece samo da moze dati sliku a da ne diraju karakteristike CPU-a. Tako sta bi mi trebalo za server

 Pa ja imam 4650G koji je slican kao 3600, nista puno osakaceno. Cinebench R15 single i multi mu je gotovo identican kao kod R5 3600 (nesto slabiji od XT verzije)
4750G je slican kao 3700/3800

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...
Friday kaže...

Meni smeta sto AMD poprilicno "osakati" procesor ako ima igpu. Volio bih da imaju neko low-power smece samo da moze dati sliku a da ne diraju karakteristike CPU-a. Tako sta bi mi trebalo za server

 Pa ja imam 4650G koji je slican kao 3600, nista puno osakaceno. Cinebench R15 single i multi mu je gotovo identican kao kod R5 3600 (nesto slabiji od XT verzije)
4750G je slican kao 3700/3800

 

Ova sada serija nova sto je najavljena ima prepolovljen cache u odnosu na verzije bez igpu

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to je jos bolje nego prije, prije je bilo 4x manje, bar ovi x600 ostalo neznam.

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Santana kaže...
Friday kaže...

Meni smeta sto AMD poprilicno "osakati" procesor ako ima igpu. Volio bih da imaju neko low-power smece samo da moze dati sliku a da ne diraju karakteristike CPU-a. Tako sta bi mi trebalo za server

 Pa ja imam 4650G koji je slican kao 3600, nista puno osakaceno. Cinebench R15 single i multi mu je gotovo identican kao kod R5 3600 (nesto slabiji od XT verzije)
4750G je slican kao 3700/3800

 

Ova sada serija nova sto je najavljena ima prepolovljen cache u odnosu na verzije bez igpu

 Ima, al gdje se to vidi ? Ozbiljno pitam. Nisam vidio u igrama razliku niti u cinebench

Programi koje ja koristim bitan je singlethread perf..

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odupro sam se želji i ništa nisam dirao, jedino je RAM posložen. Uglavnom moj Ryzen 5800X za sad dobro radi, zadovoljan sam! 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.6.2021 23:56 (Emilio Estavez).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...

 Ima, al gdje se to vidi ? Ozbiljno pitam. Nisam vidio u igrama razliku niti u cinebench

Programi koje ja koristim bitan je singlethread perf..

 

Ma ne znam gdje se vidi ali ne bih htio saznati na tezi nacin. Sigurno ima utjecaja

 

Emilio Estavez kaže...

Odupro sam se želji i ništa nisam dirao, jedino je RAM posložen. Uglavnom moj Ryzen 5800X za sad dobro radi, zadovoljan sam! 

 

Ovaj graf dolje je toliko van mjerila da me glava odmah zaboljela jebote...

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fakat si me nasmijal🤣. I meni je čudno, nisam ništa petljo. Valjda dobar primjerak...
Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2021 11:47 (Emilio Estavez).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice