AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što mislite? Dobar, loš, zao?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 

Dark rock 4, 60-62°C prosjek i ako te muči glasnoča kao mene, ovaj cooler je doslovno nečujan.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 20:19 (dad0r).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mariolla79 kaže...

Koji bi bio  onda dobar cooler osim noctue..rami su mi 51mm,ak uzmem danas gskill onda budu 44mm..shadow rock 3 white? 

 Ovo za 175kn je best-buy, samo za AMD je ovaj model...

 A gle ovo?

id-cooling se-213v2

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 

Dark rock 4, 60-62°C prosjek i ako te muči glasnoča kao mene, ovaj cooler je doslovno nečujan.

Možeš samo puknuti fan curve iz BIOSa, zanima me kako si to podesio?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak se sazna kakav je primjerak..samo se pokrene diagnostic i program odradi svoje ili? Najvise me brine kod collera visina mojih rama jer zelim da su mi sva 4 slota puna...jedino za sada shadow rock 3 i noctua  cromax 15s nece smetat,ipak bi neki posteni cooler..na konfi prije 4 god sam imao mugena...radje dam malo vise love i da sam zadovoljan kvalitetom i estetikom..nsjljepse bi bio aio,ali nemam povjerenja u vodu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 20:57 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma koliko je visok taj famozni RAM?

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

51 ili 52 mm

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 61.4 °C prosjek...

 

AC 34 Duo - ali je čujan - ne glasan

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

51 ili 52 mm

Okej, znas da ima "single/slim tower" coolera koji ne prelaze ram slotove sirinom/dubinom?

Tako da RAM visina ne igra neku ulogu, to malo sam istrazi.

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 Noctua NH-D15s chromax black, oko 60 stupnjeva... baš sinoć mjerio kad sam igrao Dirt rally 2.0 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Kraken x53 i sa Prime95 testom na cca 10min ne prelazi 62°C (korištena pasta koja bila na pumpi i to ću uskoro promjenit).

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 6:18 (rokonja).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rokonja kaže...

 

Kraken x53 i sa Prime95 testom na cca 10min ne prelazi 62°C (korištena pasta koja bila na pumpi i to ću uskoro promjenit).

 Kolko ces paste stavit i na koji nacin ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 

Dark rock 4, 60-62°C prosjek i ako te muči glasnoča kao mene, ovaj cooler je doslovno nečujan.

Stric_Jura kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 61.4 °C prosjek...

 

AC 34 Duo - ali je čujan - ne glasan

Master Z kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 Noctua NH-D15s chromax black, oko 60 stupnjeva... baš sinoć mjerio kad sam igrao Dirt rally 2.0

rokonja kaže...

 

Kraken x53 i sa Prime95 testom na cca 10min ne prelazi 62°C (korištena pasta koja bila na pumpi i to ću uskoro promjenit).

 Svega tu ima, i svi ste oko 60°c u gamingu s 5600x osim ovog u Primeu95 koji s vodenim ima toliko pod teskim opterecenjem?

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
dad0r kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 

Dark rock 4, 60-62°C prosjek i ako te muči glasnoča kao mene, ovaj cooler je doslovno nečujan.

Stric_Jura kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 61.4 °C prosjek...

 

AC 34 Duo - ali je čujan - ne glasan

Master Z kaže...
FileFicho kaže...

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

 Noctua NH-D15s chromax black, oko 60 stupnjeva... baš sinoć mjerio kad sam igrao Dirt rally 2.0

rokonja kaže...

 

Kraken x53 i sa Prime95 testom na cca 10min ne prelazi 62°C (korištena pasta koja bila na pumpi i to ću uskoro promjenit).

 Svega tu ima, i svi ste oko 60°c u gamingu s 5600x osim ovog u Primeu95 koji s vodenim ima toliko pod teskim opterecenjem?

 Zato što je prvenstveno i do kućišta, rasporeda unutar kućišta, vrste push pull konfiguracije, različite postavke okretaja na ventilatorima, vrm-a itd itd...

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo ja smanjio za 2-3 stupnja...

 

imam Hard Disk Sentinel i skopčam da mi je na traci maksimalna temperatura (stavio sam uzbunu na 42°C za HDD i 70°C za NVMe SSD) skočila - HDD mi imao 43...

 

Pa sam malo presložio HDD kavez (LianLi Lancool 205 - ima utore dolje pa kavez može šetati cca 8 cm naprijed natrag), očistio AC 120 mm ventove (imam 4), pa sam LianLi 120 mm ventove stavio otraga (jedan na zadnju stranu, drugi na kraj gornje strane kućišta), a AC naprijed (2 kom)...

 

HDD je sad na 38-39, a CPU je isto hladniji i sve je tiše...

 

Jedino je mutavo da Fan eXpert 4 mogu pristupiti samo preko AI SUitea 3 (i to mutavo, upališ ga, skoči mali widget s 4 predfinirana profila puhanja, pa klik na centar widgeta i gornji gum koji iskoči tek pali glavni prozor iz kojeg može odabratite Power and Performance Utiliteies kako ih ASUS zove - Digi+ VRM, EPU, TurboV EVO, Fan eXpert 4, PC Cleaner, EZ Update ...)...

 

Ali on je odmah skopčao da sam prikopčao nove ventove, zatražio novi Fan Tuning, ja sam mu naznačio koji vent je na kojem ulazu (ima graf sučelje, pazio sam da je AC 34 Duo na CPU_FAN, a Lian Li su svaki na svom, CHA_1 i CPU_OPT (taj je vezan s CPU_FAN), dok su AC vezani kaskadno i spojeni na CHA_2...

 

znači nakon seanse WoT-a, prosjek temperature je 59.2 °C, a sam PC je (subjektivno) dosta tiši pod opterećenjem, te malčice tiši u osnovnom radu (surfanje, Office), možda jednom iz firme pokupim od lika za zaštitu na radu mikrofon s mjeriteljem buke...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:59 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najbolji raspored za ventove dva naprijed ulaz i jedan iza izlaz. Ostalo su bulšitovi teži.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:46 (BOOMboy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 14:35 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako nije drastično velika količina toplote, sasvim je dovoljno i ovo 2+1
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj SS su moje temp na intelu, slično je i na amd al nisam sad blizu AMD da postavim SS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

 Krivo, zrak od cpu coolera treba van prvi. Ako on prvi ne izađe mahuna. A cpu cooler se ne montira da ventovi gledaju gore u plafon. Ako staviš da vuku gore, iza, pola zraka ti izbace od prednjih ovi gornji. Zrak niti ne dođe do cpu coolera. Bez da montiraš direkno vent da piči u aluminiji od ploče odnosno pasivne komade sranja, zaboravi neki značajan efekat hlađenja ploče.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 18:58 (BOOMboy).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nikakvi ventovi, samo ne staviš bočnu starnicu i okreneš kućište prema zidu/stolu uz nekoliko centimetara razmaka 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen stock cooler služi kao držač za pringles.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 19:12 (MGloc).
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...
dery kaže...

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

 Krivo, zrak od cpu coolera treba van prvi. Ako on prvi ne izađe mahuna. A cpu cooler se ne montira da ventovi gledaju gore u plafon. Ako staviš da vuku gore, iza, pola zraka ti izbace od prednjih ovi gornji. Zrak niti ne dođe do cpu coolera. Bez da montiraš direkno vent da piči u aluminiji od ploče odnosno pasivne komade sranja, zaboravi neki značajan efekat hlađenja ploče.

 Zavisi i od orjentacije i tipa CPU coolera, velicine kucista, tipa graficke, da li je blower koja direktno izbacuje van kucista ili je multy fan pa rasprsi na skoro sve strane.

Slazem se u praksi i u vecini situacija je tvoj opis najbolje rjesenje ali opet zavisi i od individualnih karakteristika. 

 

OFFT: Sta bi sa onog tvog kucista, hocemo koju sliku 

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...
BOOMboy kaže...
dery kaže...

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

 Krivo, zrak od cpu coolera treba van prvi. Ako on prvi ne izađe mahuna. A cpu cooler se ne montira da ventovi gledaju gore u plafon. Ako staviš da vuku gore, iza, pola zraka ti izbace od prednjih ovi gornji. Zrak niti ne dođe do cpu coolera. Bez da montiraš direkno vent da piči u aluminiji od ploče odnosno pasivne komade sranja, zaboravi neki značajan efekat hlađenja ploče.

 Zavisi i od orjentacije i tipa CPU coolera, velicine kucista, tipa graficke, da li je blower koja direktno izbacuje van kucista ili je multy fan pa rasprsi na skoro sve strane.

Slazem se u praksi i u vecini situacija je tvoj opis najbolje rjesenje ali opet zavisi i od individualnih karakteristika. 

 

OFFT: Sta bi sa onog tvog kucista, hocemo koju sliku 

 Ide lagano, nisam neš bio aktivan po pitanju kučišta. Dobio sam prinovu pa me jučer u karantenu strpali, mala dofurala covid iz vrtića. Bit će slika, nisam odustao. Malo sam slike stopirao zbog opasnih admina da me ne špotaju😬

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Špotaju te zato jer stavljaš fotke izrade kućišta u rajzen temu
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Špotaju te zato jer stavljaš fotke izrade kućišta u rajzen temu

 Pa biti će ryzen nutra, šalim se. Stavljam tu slike da malo razbijem monotoniju. Znam zašto me kude😭😭😭😭. Zloće jedne😬. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...
rokonja kaže...

 

Kraken x53 i sa Prime95 testom na cca 10min ne prelazi 62°C (korištena pasta koja bila na pumpi i to ću uskoro promjenit).

 Kolko ces paste stavit i na koji nacin ?

 

 Nemam ništa pojam, ni neke ideje. A dal smijem zašto pitaš? Dal ima neki posebni naćin ili...? Inaće stavim malo i onako tanko jednolično razmažem po procesoru.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BOOMboy kaže...
dery kaže...

Nije ti baš to tako, najbolje ako može ventovi na vrhu da izbacuju vruči zrak od zagrijavanja ploće koji se diže plus onaj nazad da izbacuje od cpu coolera i usis dole napred naravno.

 Krivo, zrak od cpu coolera treba van prvi. Ako on prvi ne izađe mahuna. A cpu cooler se ne montira da ventovi gledaju gore u plafon. Ako staviš da vuku gore, iza, pola zraka ti izbace od prednjih ovi gornji. Zrak niti ne dođe do cpu coolera. Bez da montiraš direkno vent da piči u aluminiji od ploče odnosno pasivne komade sranja, zaboravi neki značajan efekat hlađenja ploče.

 Ništa krivo isto šta i ti kažeš samo šta još gornji hladnjaci izbace sve šta zadnji ne uspije- toplinu od gpu-mbo. Još efikasnije nikako lošije ne možr bit.Topli zrak se diže prema gore i najbolje rješenje izbacivanja iz kućišta su dodatni hladnjaci gore.Oprobano bez i sa velika razlika vjeruj.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 22:15 (dery).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav svima, treba mi brzi savjet. Frenda nešto puklo pa slaže custom vodeno i kaže da bi mi dao trenutnu, godinu dana staru, Nocutuu NH-D15 za 400kn. Zanima me isplati li se to uzimati, hoću li osjetiti neku veliku razliku u odnosu na trenutni Freezer 34 ili je overkill?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad je frend, nek da za 350kn xD

 

Salim se.

 

Sada ozbiljno, jest overkill, al ja bi uzeo jer je to legendarni cooler koji je opako tih, a mozda u buducnosti zatreba..

 

Dodatno, svoj utopi za cca 150/200 i adio.

Survivor - eye of the tiger
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice