AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.358
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
A jebao sam ga da prostiš... Šta bi radio s njim, koristio ga

 Tako ja neki dan viđe babu na pumpi, oče stavit poštolj od diesela u benzinca da ga jebeš. Ne kuži baba da je od benzina manji ( tanji). Viče baba kakva je ovo pokvarena pumpa sunce joj ljubim. Baš mi je bila simpa situacija.😬

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
A jebao sam ga da prostiš... Šta bi radio s njim, koristio ga

Hw nije bio sretno sljubljen izgleda. Steta.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je predaleko u budučnost, ili ukratko ne nič od toga. To su samo pozamješane informacije, dakle "AMD priprema svoj domači ARM SoC(živ je i radi se na njemu)kao konkurenciju za Apple M1 ili M2.

 

Kad je ljudima dosadno, bolje je gurnut bezvezene informacije nego eto nikakve informacije.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 15:42 (rambox).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci apple-ovi su inzinjeri proveli  5-10 godina svog zivota(vjv i vise) u konstruiranju m1 cipa i cekanju da 5NM dozivi efikasnu upotrebu, kako bi sada totalno happy cekali AMD da im proizvodi cipove, a bas radi toga su se i makli od Intela jel imaju kvalitetan devos team.

Znaci jedna kompanija koja je po trzisnom udjelu iza zlata odmah ce svoj proizvidni proces baciti zat sto AMD ganja kojekakvi ARM, a cijeli net bruji trenutno o ovim malo-velikim jezgricama. Bas me zanima kakvu poziciju imte u AMD-u cim imate tako nekakve recimo " (ne)precizne"

informacije. 

 

Mislim kul su ovi 64 jezgre, ploca sa dva soketa, 2TB rama-a i sta ja znam, ali prestanite mjesati ili usporedjivati kruske i otpale jabuke(amd), a posebno mi je draza kruska. Shvatite da nikada AMD nece biti intel ili apple, niti oni nesto zele od AMD-a. Da nvidia nije supak i dozvoli macOS-u ili linuxu normalno koristenje tj modificiranje driver-a i uvid u core dizajn/tehnologiju, zar bi apple stravljao ove "poluproizvode" od grafickih. Nema AMD nikakvu alternativu pored cuda-e, ali eto udruzili su se sa xilinxom pa tko zna sto nas ceka u buducnosti.

I nemojte me krivo shvatiti nije navi bas bas poluproizvod, ali graficka koja je namjenjena siroj upotrebi u raznim software-ima, a AMD moze samo igrati igrice, ajde odite po netu i pogledajte sto je rendanje na 6000 serriji... drek zivi!

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 15:32 (Ivan Majstorovic).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan Majstorovic kaže...
..

 

Novi si na forumu pa nisi upoznat s njegovim "stanjem". Samo ga ignoriraj...

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da ti ni sam ne znaš o čemu pišeš. Čovjek napisao da vijest o big-litle jezgrama nije o Zen procesoru nego vjerojatno o amdeovom ARM procesoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...

Mislim da ti ni sam ne znaš o čemu pišeš. Čovjek napisao da vijest o big-litle jezgrama nije o Zen procesoru nego vjerojatno o amdeovom ARM procesoru.

 Pa lik je napisao za apple m1 ili buduci m2. To je glupost na kvadrat oprostite, pa nece ovi svoj domaci uspjesni proces napustiti jel kojekakvi AMD ima nesto slicno u planu...ako ima.

Eto uredio je "kao" konkurenciju za apple. Sve u redu onda nezanima me ta vijest, nego mi je bilo cudno da netko eto zivi u takvom svijetu da pomisli da ce jabucari odbaciti desetljece inzinjerstva.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 15:46 (Ivan Majstorovic).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko vidim, napisao je kao odgovor na aplove procesore i da amd arm nije mrtav, a zna se da amd već dugo radi na njemu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa lik je napisao za apple m1 ili buduci m2. To je glupost na kvadrat oprostite, pa nece ovi svoj domaci uspjesni proces napustiti jel kojekakvi AMD ima nesto slicno u planu...ako ima.

 Opet pročitaj, ali ovaj puta smisleno kaj sam ranije napisal dakle konkurencija.Valjda znaš kaj to znači, dakle AMD ARM konkurencija ili proizvod koji če udarat na Apple M1 ili M2 proizvode.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 15:50 (rambox).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Ivan Majstorovic kaže...

 Pa lik je napisao za apple m1 ili buduci m2. To je glupost na kvadrat oprostite, pa nece ovi svoj domaci uspjesni proces napustiti jel kojekakvi AMD ima nesto slicno u planu...ako ima.

 Opet pročitaj, ali ovaj puta smisleno kaj sam ranije napisal dakle konkurencija.Valjda znaš kaj to znači, dakle AMD ARM konkurencija ili proizvod koji če udarat na Apple M1 ili M2 proizvode.

 Ajde molim VAS nemojte me ganjati kao klinca sa tim forama. Dobro znam sto sam procitao, nisu me oci jos napustile. Napisal ste tako "ZA APLLE M1 ili M2" kako bi sto vas uputim u to sada prije par minuta preurredili post da meni ribate nos o mom citanju sa "nerazumjevanjem". Nevolim to, i nemojte me uvalciti u vase fanboyske ratove. Znam da vjerujete u to sto ste prvo napisali ali ajde nije na meni da dijelim ikakve psiholoske prognoze pojedinaca.

Lijep pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 15:53 (Ivan Majstorovic).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ivan Majstorovic kaže...
rambox kaže...

 Ajde molim VAS nemojte me ganjati kao klinca sa tim forama. Dobro znam sto sam procitao, nisu me oci jos napustile. Napisal ste tako "ZA APLLE M1 ili M2" kako bi sto vas uputim u to sada prije par minuta preurredili post da meni ribate nos o mom citanju sa "nerazumjevanjem". Nevolim to, i nemojte me uvalciti u vase fanboyske ratove. Znam da vjerujete u to sto ste prvo napisali ali ajde nije na meni da dijelim ikakve psiholoske prognoze pojedinaca.

Lijep pozdrav!

 Pa ne čitaš sa razumjevanjem da.I prije editiranja tam je stajalo "konkurencija", a dalje ne moram naglašavat kaj to znači.

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Ivan Majstorovic kaže...
rambox kaže...

 Ajde molim VAS nemojte me ganjati kao klinca sa tim forama. Dobro znam sto sam procitao, nisu me oci jos napustile. Napisal ste tako "ZA APLLE M1 ili M2" kako bi sto vas uputim u to sada prije par minuta preurredili post da meni ribate nos o mom citanju sa "nerazumjevanjem". Nevolim to, i nemojte me uvalciti u vase fanboyske ratove. Znam da vjerujete u to sto ste prvo napisali ali ajde nije na meni da dijelim ikakve psiholoske prognoze pojedinaca.

Lijep pozdrav!

 Pa ne čitaš sa razumjevanjem da.I prije editiranja tam je stajalo "konkurencija", a dalje ne moram naglašavat kaj to znači.

 Mozete mi ofarbati sa koliko bojama hocete, ali znam sto je pisalo i zao mi je sto sam samo odgovarao na poruku a ne citirao. Logicki slijed te recenice nema smisla, imalo je smisla kada ste napisalo nakon zagrade ZA APPLE M1 ili M2. Zasto nakon uredjivanja nema smisla? Jednostavno, tko je to konkurencija apple-u? Oni su svoj ekosistem i nemaju konkurenciju, sto AMD, nvidia microsoft(windows) planiraju sa ARM-om je sasvim peta stvar. Apple nema konkurenciju i mislim da je to svima jasno zar ne? Konkurencije nije bilo nigdje u vasem postu, tek se pojavila ta rijec nakon vaseg uredjivanja. I to sto mislite da ce AMD biti jednog dana jedina opcija za sve nije lose, smijete vjerovati u sto god zelite. Ali znato sto, nema veze, znaci nisu malo-velike jezgre ZEN5 vec je ARM a VI imate eksluzivnu informaciju. Sve 5 zdrav svijet.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gil kaže...

Koliko vidim, napisao je kao odgovor na aplove procesore i da amd arm nije mrtav, a zna se da amd već dugo radi na njemu.

 AMD ARM SoC je dizajniran prije nekoliko godina, pa malo kasnije stavljen na led da čeka bolja vremena.Sad su ga samo odledili, dakle nije da su počeli iz temelja nego su več pri kraju posla.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/apple-priprema-vlastite-arm-procesore-cak-do-32/279385.aspx?page=0&jumpto=6270480&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

neka neka, sto vise i brze izbace to to bolje za nas. I Intel je najavio isto otvranje licenci i nekakvu hibrid suradnju/razvoj arma

 

vidi se da je x86 past a arm buducnost 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

neka neka, sto vise i brze izbace to to bolje za nas. I Intel je najavio isto otvranje licenci i nekakvu hibrid suradnju/razvoj arma

 

vidi se da je x86 past a arm buducnost 

 

 

 je jos kad bi to microsoft pratio sa kvalitetnim OS-om...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Santana kaže...
3dfx kaže...

neka neka, sto vise i brze izbace to to bolje za nas. I Intel je najavio isto otvranje licenci i nekakvu hibrid suradnju/razvoj arma

 

vidi se da je x86 past a arm buducnost 

 

 

 je jos kad bi to microsoft pratio sa kvalitetnim OS-om...

 ne samo da rade na tome, rade cak i na svom chipu. vidjet cemo za koju godinu

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Posto mi nitko neodgovara u sekciji za coolere pitat cu ovdje.

Misljenja o noctua ndh15s cromax s jednim ventom..kuciste mi prima do 170mm cooler noctua je 160mm s pokrovima bijelim 165mm...ram clearance je do 65mm moji su 51mm...jel ce to ok hladit 5600x ili da gledam nesto jeftinije 😀👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Posto mi nitko neodgovara u sekciji za coolere pitat cu ovdje.

Misljenja o noctua ndh15s cromax s jednim ventom..kuciste mi prima do 170mm cooler noctua je 160mm s pokrovima bijelim 165mm...ram clearance je do 65mm moji su 51mm...jel ce to ok hladit 5600x ili da gledam nesto jeftinije 😀👍

Iskreno ne znam sto ce ti takav cooler, ali od viška glava ne boli. Ja imam konfu pod "moj pc" i u gamingu, cpu sam najviše vidio na 70 stupnjeva i to u Warzoneu koji je jako CPU intensive. U idleu radi 30-45, ovisno o pozadinskim procesima. Ovih dana jako igram Forzu i u toj igri CPU je na oko 55 stupnjeva. Mislim da su rezultati koje imam sasvim zadovoljavajući. Naravno, sa Noctuom bi to bilo par stupnjeva niže, međutim je li to nužno kad je sigurna granica do 95. Inače 5600X je u seriji među najtoplijim, jer ima samo jedan CCX (što rezultira lošim odvodom topline) tako da i Nocuti bježi na ~70 stupnjeva u CPU intensive igrama. Tako da nije sve do coolera, ima nešto i do arhitekture samog CPUa. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Posto mi nitko neodgovara u sekciji za coolere pitat cu ovdje.

Misljenja o noctua ndh15s cromax s jednim ventom..kuciste mi prima do 170mm cooler noctua je 160mm s pokrovima bijelim 165mm...ram clearance je do 65mm moji su 51mm...jel ce to ok hladit 5600x ili da gledam nesto jeftinije 😀👍

Ako trazis da hladi samo ok, onda mogu cooleri i od 1/3 cijene d15... Noctua ima smisla samo ako zelis dobre performanse u kombinaciji sa niskom bukom...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji bi bio  onda dobar cooler osim noctue..rami su mi 51mm,ak uzmem danas gskill onda budu 44mm..shadow rock 3 white? 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Koji bi bio  onda dobar cooler osim noctue..rami su mi 51mm,ak uzmem danas gskill onda budu 44mm..shadow rock 3 white? 

 Ja sam uzeo ovaj za R5 5600X + svi ramovi stanu bez problema jer je pomaknut u stranu kako ne bi smetao za ram slotove + nečujan i dobro hladi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 9:19 (Taraba).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Santana kaže...
3dfx kaže...

neka neka, sto vise i brze izbace to to bolje za nas. I Intel je najavio isto otvranje licenci i nekakvu hibrid suradnju/razvoj arma

 

vidi se da je x86 past a arm buducnost 

 

 

 je jos kad bi to microsoft pratio sa kvalitetnim OS-om...

 ne samo da rade na tome, rade cak i na svom chipu. vidjet cemo za koju godinu

 Vjerujem da oni rade svašta, ali pitam se kak ce to napravit. Pa jos nisu windows 10 doveli u red.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Koji bi bio  onda dobar cooler osim noctue..rami su mi 51mm,ak uzmem danas gskill onda budu 44mm..shadow rock 3 white? 

 Ovo za 175kn je best-buy, samo za AMD je ovaj model...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo.imam prohtijeve..ili crni ili bijeli i da rami nesmetaju..😀👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Malo.imam prohtijeve..ili crni ili bijeli i da rami nesmetaju..😀👍

Onda Freezer 34 esports, on je crni...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje za vlasnike 5600X...koji cooler koristite i kolike su prosječne temperature po igrama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najzalosnije je to syo.izmedju.34 i noctue nema bas nista pametnog...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imas BEquiet, bilo ga je po UZishopu...

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od be quiet mi zasad pase samo shadow rock 3 i mozda dark4..za pro mi smetaju rami..nisam jos cak ni ziher za normalni dark 4 da bi isao

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda Zalman, to su dobri kuleri, nisu preskupi a imas i dosta bijelih modela.

Survivor - eye of the tiger
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice