AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

 stvarno uspoređuješ zaradu intela i amd? 😂😂

 ako ti je prezahtjevno pročitat više od dva zadnja posta, radije se nemoj ubacivati u raspravu

odgovorio sam na ovaj post dolje

 

HCgamingCRO kaže...

 Kada uzmes prodajne kolicine 1600,2600,3600 i cijenu prosjecnu od 200 eura... dodjes da je kroz MF ukupno u 3 godine proslo 40tak milijuna eura samo kroz ta tri cipa...

Ovakvu zaradu nije imao ni Intel kada su im 8 jezgri kostale preko 1000 eura

 

 lik je napisao prodaju ryzen procesora u nekoj trgovini i ti si mu napisao da je intel u 2017 imao prihoda 4,3 milijarde, pa ja ne znam čitat ili ti ne znaš da intel ne prodaje samo procesore? 😂😂

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Znaci napisem kako je AMD u jednoj trgovini (MF) rasturio u prodaji 3 chipa(1600,2600,3600) odmah se javljaju dobrovoljci kako bi iskazili koliko zapravo Intel ima novaca u carapi ispod jastuka.

Doslovno veze s vezom nema ali ajde neka vam.

 

 Jel ti uopće znas da kad bi se intel bazirao samo na proizvodnju procesora i gpu, za fizicke osobe za godinu dana bi mogao komotno staviti kljuć u bravu i zatvoriti proizvodnju.Propali bi iste sekunde, jer oni od nas nemaju nista a i amd  isto tako.Imam prijatelja radi u jednoj jakoj firmi u BiH,  pitam ga dali će nakon ovog debakla nabavljati amd u svoju firmu i koristiti amd konfiguracije od obicnog stolnog racunala do servera.Znaš koji je odgovor bio, veli ja znam da je amd odlican cak i bolji od intela, ali ga jebe brend i nije dobro provjeren.Sad zamisli da sastave sebi servere od amd pa  kaze da svako malo moraju prckati po biosu pa mogu odmah i oni staviti kljuć u bravu.Amd je odlican zadnje 3 godine, svaka ima cast za nas male korisnike, sto smo napokon dobili puno bolje procesore sa vise jezgri za nizu cijenu.Gdje su giganta od intela doslovno stjerali u kut za niske cijene ali če se još dobro najesti govana da osvoje dobar dio trzista.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci napisem kako je AMD u jednoj trgovini (MF) rasturio u prodaji 3 chipa(1600,2600,3600) odmah se javljaju dobrovoljci kako bi iskazili koliko zapravo Intel ima novaca u carapi ispod jastuka.

Doslovno veze s vezom nema ali ajde neka vam.

 

 Jel ti uopće znas da kad bi se intel bazirao samo na proizvodnju procesora i gpu, za fizicke osobe za godinu dana bi mogao komotno staviti kljuć u bravu i zatvoriti proizvodnju.Propali bi iste sekunde, jer oni od nas nemaju nista a i amd  isto tako.Imam prijatelja radi u jednoj jakoj firmi u BiH,  pitam ga dali će nakon ovog debakla nabavljati amd u svoju firmu i koristiti amd konfiguracije od obicnog stolnog racunala do servera.Znaš koji je odgovor bio, veli ja znam da je amd odlican cak i bolji od intela, ali ga jebe brend i nije dobro provjeren.Sad zamisli da sastave sebi servere od amd pa  kaze da svako malo moraju prckati po biosu pa mogu odmah i oni staviti kljuć u bravu.Amd je odlican zadnje 3 godine, svaka ima cast za nas male korisnike, sto smo napokon dobili puno bolje procesore sa vise jezgri za nizu cijenu.Gdje su giganta od intela doslovno stjerali u kut za niske cijene ali če se još dobro najesti govana da osvoje dobar dio trzista.

 ZNaci bosanac je sve mi je jasno. Pitam se kako to google, twitter, FB,instagram, microsoft itd itd svio se prebacuju na EPYC jer imaju onak tolike surovne snage sa jednim 64/128 epycom gdje nma jednu plocu mozes nabaciti 2 TB ram-a kojeg hlade bolje nego neki intelov 24 core nili sta ja znam koliki im je bio maks.

Ono WTF? INtel je prodao svoj modeme za telefone apple-u, sad su SK hynix-u prodali svoj NAND. MIslim nezvoni vam u usima ili? Redizajnira Intel svoje poslovanje radi AMD-a a ne zato sto bi ulagao vise u druge odjele...cpu odijel npr?

A to prckanje po bios-u... mislim, to je komedija kada citam uvijek! Znaci od 2 generacije ryzena usao sam u bios, postelao sve i AMEN nikada vise. Jedino sa 1st gen ryzenom bilo je problema oko radne memorije malo.

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
HCgamingCRO kaže...

Znaci napisem kako je AMD u jednoj trgovini (MF) rasturio u prodaji 3 chipa(1600,2600,3600) odmah se javljaju dobrovoljci kako bi iskazili koliko zapravo Intel ima novaca u carapi ispod jastuka.

Doslovno veze s vezom nema ali ajde neka vam.

 

 Jel ti uopće znas da kad bi se intel bazirao samo na proizvodnju procesora i gpu, za fizicke osobe za godinu dana bi mogao komotno staviti kljuć u bravu i zatvoriti proizvodnju.Propali bi iste sekunde, jer oni od nas nemaju nista a i amd  isto tako.Imam prijatelja radi u jednoj jakoj firmi u BiH,  pitam ga dali će nakon ovog debakla nabavljati amd u svoju firmu i koristiti amd konfiguracije od obicnog stolnog racunala do servera.Znaš koji je odgovor bio, veli ja znam da je amd odlican cak i bolji od intela, ali ga jebe brend i nije dobro provjeren.Sad zamisli da sastave sebi servere od amd pa  kaze da svako malo moraju prckati po biosu pa mogu odmah i oni staviti kljuć u bravu.Amd je odlican zadnje 3 godine, svaka ima cast za nas male korisnike, sto smo napokon dobili puno bolje procesore sa vise jezgri za nizu cijenu.Gdje su giganta od intela doslovno stjerali u kut za niske cijene ali če se još dobro najesti govana da osvoje dobar dio trzista.

 a jbg u bosni kasni internet očito, al ako ti je Envy prijatelj onda sve razumijem 😂😂

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...

 lik je napisao prodaju ryzen procesora u nekoj trgovini i ti si mu napisao da je intel u 2017 imao prihoda 4,3 milijarde, pa ja ne znam čitat ili ti ne znaš da intel ne prodaje samo procesore? 😂😂

ajd se i ti ostavi financija, jer ti ide još gore nego kolegi s kojim sam raspravljao, jer očito ne kužiš razliku između prihoda i zarade, godišnjeg i kvartalnog izvješća 

rekao sam da su imali zarade 4,3 milijarde i to u jednom kvartalu, ne prihoda

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

 lik je napisao prodaju ryzen procesora u nekoj trgovini i ti si mu napisao da je intel u 2017 imao prihoda 4,3 milijarde, pa ja ne znam čitat ili ti ne znaš da intel ne prodaje samo procesore? 😂😂

ajd se i ti ostavi financija, jer ti ide još gore nego kolegi s kojim sam raspravljao, jer očito ne kužiš razliku između prihoda i zarade, godišnjeg i kvartalnog izvješća 

rekao sam da su imali zarade 4,3 milijarde i to u jednom kvartalu, ne prihoda

 Da ali opet ja nisam spominjao godisnja izvjesca o AMD-u vec samo kako je 3 CIPA u MF-u prodao u doslovno 200 tisuca primjeraka. i onda sam rekao da intel je manje zaradio na svojem 8 core kojeg su jos 2017-te napalcivali 1000+ eura. I vjerojatno da se napravi neko istrazivanje i je tako. Mora AMD ostaviti i TSMC-u dio kolaca.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
dreadmoore kaže...
 Pitam se kako to google, twitter, FB,instagram, microsoft itd itd svio se prebacuju na EPYC jer imaju onak tolike surovne snage sa jednim 64/128 epycom gdje nma jednu plocu mozes nabaciti 2 TB ram-a kojeg hlade bolje nego neki intelov 24 core nili sta ja znam koliki im je bio maks.

 

 

 gle lako tim gore navedenim se zajebavati koji imaju milijarde dohotka ali nekoj firmi koja ima par 100 milijuna na godisnjoj razini i nije bas za zajebancije. 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
neampojma kaže...

 lik je napisao prodaju ryzen procesora u nekoj trgovini i ti si mu napisao da je intel u 2017 imao prihoda 4,3 milijarde, pa ja ne znam čitat ili ti ne znaš da intel ne prodaje samo procesore? 😂😂

ajd se i ti ostavi financija, jer ti ide još gore nego kolegi s kojim sam raspravljao, jer očito ne kužiš razliku između prihoda i zarade, godišnjeg i kvartalnog izvješća 

rekao sam da su imali zarade 4,3 milijarde i to u jednom kvartalu, ne prihoda

 pa hajde reci nam kakve veze ima intelova zarada u jednom kvartalu sa zaradom ryzen procesora u jednoj trgovini? 😂😂

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bosanac zna da ce imat problema sa amd serverom iako ga nikad nije imao, no eto svi se prebacuju na AMD server i nemaju problema ali to je zato sto mogu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 13:31 (hahhaajaads).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
HCgamingCRO kaže...
dreadmoore kaže...
 Pitam se kako to google, twitter, FB,instagram, microsoft itd itd svio se prebacuju na EPYC jer imaju onak tolike surovne snage sa jednim 64/128 epycom gdje nma jednu plocu mozes nabaciti 2 TB ram-a kojeg hlade bolje nego neki intelov 24 core nili sta ja znam koliki im je bio maks.

 

 

 gle lako tim gore navedenim se zajebavati koji imaju milijarde dohotka ali nekoj firmi koja ima par 100 milijuna na godisnjoj razini i nije bas za zajebancije. 

 Nevjerujem znas...bas te korporacije nebi si priustile da moraju svaki dan ici u bios da im serveri budu offline...nema tu logike, pogotovo kad gledas i za urede sto AMD nudi. Znaci da LISA SU nije dosla u AMD dan danas bi placali 8 jezgreni cip preko 1000 eura  a neku rtx 2060 po cijeni 3080 ili vise. Ali to je druga strana price, nevjerujem da ce neko kao google, micorsoft prebacivati servere na AMD zato sto je jeftiniji a ima musice. Poslali bi te musice znas di i onda AMD bi mogao 64/128 epyc obrisati zebi guzicu da neprostacim. Znaci procamo o google-u kojem vjv korisitis sada server dok pises to a vrti se na AMD-u

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ta firma je u vlasništvu bila todorića, sad čije je Bog sami zna Agrokora koga li već ili su rusi glavni.Eto da ti je lakše odrediti tko je Jamnici glavni i ovoj firmi je ono što ja znam, točnije radi se o Sarajevski-Kiseljak.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 13:41 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kul, no i dalje nije ni blizu proporcija firmi koje koriste Epyc servere..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...

 a jbg u bosni kasni internet očito, al ako ti je Envy prijatelj onda sve razumijem 😂😂

 koliko znam tebi je prijatelj, meni nije ti on se volite na ovom forumu.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
neampojma kaže...

 a jbg u bosni kasni internet očito, al ako ti je Envy prijatelj onda sve razumijem 😂😂

 koliko znam tebi je prijatelj, meni nije ti on se volite na ovom forumu.

 pa rekao je da smo se pomirili i onda je opet bio ljut nešta, pa ne znam koliko se volimo trenutno 😂😂

14 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dajte si otvorite zasebnu temu pa se pošteno "pofajtajte". Ko hebena djeca ste od 12 godina. Čovjek ne može u tom đumbusu niš pametno pročitati, a mod-a vidim boli ona stvar.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E hvala, to nisam znao da ima svega :D
Što se tiče xmp-a uredno radi na deklariranih 3000 MHz. Thaipon kaže hunix A die?


Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 14:56 (error_666).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
E hvala, to nisam znao da ima svega :D
Što se tiče xmp-a uredno radi na deklariranih 3000 MHz. Thaipon kaže hunix A die?

 To bi trebalo biti dosta solidno, skini DRAM Calculator i igraj se, vjerojatno ga mozes bar na 3400 dignuti s dobrim timinzima :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
OK tnx kolega 👍
Poigrati ću se malo sa programom,moram skontat kako što ide kad bude vremena.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
error_666 kaže...
OK tnx kolega 👍
Poigrati ću se malo sa programom,moram skontat kako što ide kad bude vremena.

 

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj pi-pi je veći. Ne, ne, moj pi-pi je veći i deblji. Ne, ne, ne, moj pi-pi je pun voltaže pa je veći, deblji i tvrđi. Suma sumarum 4 najveće hardveraj teme na ovom forumu.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Moj pi-pi je veći. Ne, ne, moj pi-pi je veći i deblji. Ne, ne, ne, moj pi-pi je pun voltaže pa je veći, deblji i tvrđi. Suma sumarum 4 najveće hardveraj teme na ovom forumu.

Moj je kraci, ali je zato tanak

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i mekan ko oblak?

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...
cvaja997 kaže...

Moj pi-pi je veći. Ne, ne, moj pi-pi je veći i deblji. Ne, ne, ne, moj pi-pi je pun voltaže pa je veći, deblji i tvrđi. Suma sumarum 4 najveće hardveraj teme na ovom forumu.

Moj je kraci, ali je zato tanak

 Neki dan idem na pisoar, ono natpis iznad "približi se, vjerovatno ti nije tako dug."

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Neki dan idem na pisoar, ono natpis iznad "približi se, vjerovatno ti nije tako dug."

Zakon

It is always darkest just before the dawn.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dblooder kaže...

Kakvo deranje guzova. Brutala.

Jedino zdravorazumsko objašnjenje ovoga charta jest da kolega ibme slaže konfiguracije na mindfaktoriju. :D

 

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-CPUs-hold-top-13-places-in-Mindfactory-retail-sales-chart-as-Zen-3-Ryzen-5000-series-looms-over-the-horizon.499228.0.html

 Nice, uskoro će se prodavati samo Zen 2 i Zen 3, AMD će sam sebi biti konkurencija. A Rocket Lake s 8 jezgri i ogromnom potrošnjom neće biti pretjerano uspješan, tim manje đto iste godine izlazi i Alder Lake, ali doduše pred kraj godine tako da će AMD dobar market share ugrabiti do kraja iduće godine.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...
cvaja997 kaže...

Moj pi-pi je veći. Ne, ne, moj pi-pi je veći i deblji. Ne, ne, ne, moj pi-pi je pun voltaže pa je veći, deblji i tvrđi. Suma sumarum 4 najveće hardveraj teme na ovom forumu.

Moj je kraci, ali je zato tanak

 Kak veli Friday, mali mi je ali smrdi

(G)jokaCRO ingame
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

u svakom slučaju, što se tiče zarade, amd je 10 klasa ispod intela još uvijek

a samo za tvoju informaciju, od 2017. do danas situacija za intel se nije bogznašto promijenila - zarada im je pala sa 4,5 milijardi na 4,3 milijarde u 3. kvartalu

Nije sve u zaradi nego ima nešto i u dionicama, a tu je stvar otprilike takva da je intelov market cap pao u odnosu na 2018. godinu sa ~260mlrd na ~200mlrd i vrlo vjerojatno će još padati, dok je AMDov u istom tom intervalu porastao sa ~10mlrd. na ~100mlrd.. totalno nebitno za krajnjeg kupca nego eto čisto info.

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve su ovo gej šeme u dućanima. Prije godinu i pol sam kupio ryzen 5 3600 za 1350kn pa ga ovdje na forumu dao za 900kn, a sad ih nema ispod 1500kn. Došlo vrijeme da se ljudima više Intel isplati kupit. I5 10400F košta oko 1200.

 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Godinu i pol? 3600 je izašao prošle godine u 7. mjesecu i ne znam gdje si ga mogao uzeti za 1350, izvana možda? Uzeo sam ga odmah po izlasku i nije ga bilo nigdje ispod 1700 kn.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Godinu i pol? 3600 je izašao prošle godine u 7. mjesecu i ne znam gdje si ga mogao uzeti za 1350, izvana možda? Uzeo sam ga odmah po izlasku i nije ga bilo nigdje ispod 1700 kn.

 Placebo efekt ima, zbog korone 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice