AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.345
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ima li ista novo za ryzene sa vegom ? mislim da bi bio red da se prede na bolju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Testirao sam ja Warzone na i5 6400 + Vega56 i na r5 3600 + Vega56, može se na oba igrati ali je to ipak nebo i zemlja, ovoj i5 je bilo više dropova, lošiji 0.1% i 1% low fps, više milisekunda po frejmu... 

 Pa naravno da je nebo i zemlja ali reci da nemoze igrati na 4c je malo veci apsurd i pored toga jos navaljat gluposti.A warzone i nije bas nesto zahtjevan.BF 5 o tome se moze raspravljati 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Nije to istina da se ne pobjeđuje. Ljudi deru na 920p 19" prastarim monitorima na 60 Hz i pobjeđuju. Sati igranja su jedino mjerilo. 1080p 60Hz je još uvijek jako zastupljeno kod klinaca koji si ne mogu sami kupit komponenete, a roditelji im ne žele/ne mogu kupit bolje. Znam primjer, ne želim iznosit detalje javno, klinac je igrao Fortnite po 14-16 sati dnevno. Roditelji su radili više od 12 sati, nije ga nitko kontrolirao kod bake i dede. To je ovisnost. Uglavnom je igrao na starom CRTu. Mali je "sapunao". 

 Nisu sati igranja nikakvo mjerilo, imas ljudi koji imaju po 5k sati a imaju gamesense/aim od nekog malo boljeg igraca sa 500 sati.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislio sam upravo ovo sto je Ibme rekao ali sam se krivo izrazio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto covjek na 4c igra stavrno mu lose ide nije pobjedio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je nemoguće, al dobro. 500 sati u toj igri da, ali tisuće u drugima na istu foru, konkretno FPS. Ja sam totalno protiv toliko igranja, rađe ću visit na forumu, čitat literaturu, stripove, mangu, gledat serije dok sam na bolovanju. Baš gledam Apex, od 1. sezone, 534 sata. To je super, uživam malo sa frendovima, kad mi dosadi prebacim se na bitnije stvari. Drugo ne igram, niti mislim igrat. Malo ljudi koji zarađuju na igranju su sve posvetili igranju, a ogroman broj se uništio pokušavajući živjet od streama i turnira. To su već ekstremi, ne znam zašto sam i ušao u te vode.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

To je nemoguće, al dobro. 500 sati u toj igri da, ali tisuće u drugima na istu foru, konkretno FPS. Ja sam totalno protiv toliko igranja, rađe ću visit na forumu, čitat literaturu, stripove, mangu, gledat serije dok sam na bolovanju. Baš gledam Apex, od 1. sezone, 534 sata. To je super, uživam malo sa frendovima, kad mi dosadi prebacim se na bitnije stvari. Drugo ne igram, niti mislim igrat. Malo ljudi koji zarađuju na igranju su sve posvetili igranju, a ogroman broj se uništio pokušavajući živjet od streama i turnira. To su već ekstremi, ne znam zašto sam i ušao u te vode.

 Moguce je moguce. Poznam ih par koji broje preko 6k sati u PUBGu, gamesense im je na razini jednog dobrog igraca od 2k sati. Ja trenutno brojim skoro 3k sati u Rustu nakon godinu i pol dana i to ne bas aktivnog igranja.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neznam kako mozete COD usporedjivati sa ostalim shooterima.

Od prvog cod-a igra je noob friedly, vrlo malo recoil-a, automatski regeneracija hp-a, tonu armor-a, indikacijske strelice koje pokazuju odskle te se puca, sacmaricom se snajpa. Smijesno...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 19:23 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opet 14nm... pa koji + vec vise? Daj intel molim te imas preko 100tisuca ljudi a Amd sa onak1/3 te zgazi

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-series-expected-in-2021

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da ali zato bi Intel mogao dobro okrenut plocu sa izlaskom nove ddr5 platforme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Da ali zato bi Intel mogao dobro okrenut plocu sa izlaskom nove ddr5 platforme.

 2023 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Da ali zato bi Intel mogao dobro okrenut plocu sa izlaskom nove ddr5 platforme.

Do sada prelaz na noviji RAM i nije bio vezan za pomake u arhitekturi.

 

https://www.bit-tech.net/news/possible-amd-ryzen-9-5900x-benchmarks-appear-via-twitter/1/

Ako je ovaj leak istina, nije žurba za DDR5 a i po nekim nagađanjima Zen4 bi trebao također ići na DDR5 i novi socket.

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
MGloc kaže...

Da ali zato bi Intel mogao dobro okrenut plocu sa izlaskom nove ddr5 platforme.

Do sada prelaz na noviji RAM i nije bio vezan za pomake u arhitekturi.

 

https://www.bit-tech.net/news/possible-amd-ryzen-9-5900x-benchmarks-appear-via-twitter/1/

Ako je ovaj leak istina, nije žurba za DDR5 a i po nekim nagađanjima Zen4 bi trebao također ići na DDR5 i novi socket.

 

 Kad se nađe neki trol koji će tražiti da izbace zen4 sa ddr4 controlerom i am4 supportom da ga može gurnut na b450... 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Da ali zato bi Intel mogao dobro okrenut plocu sa izlaskom nove ddr5 platforme.

 Da, ali do tada je Amd isto na ddr5 Platformi+ 5nm tehnologija.

Intel ovo desetljece gubi kako god okrenes,AMD ce biti stalno 2 node-a u prednosti.

Stimme da je sada onak 99,99% sigurno zbog cache-a patenta na navi, da ce Amd implementirati vrlo uskoro hybrid cpu za ogromnim memorijama na die-u.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Opet 14nm... pa koji + vec vise? Daj intel molim te imas preko 100tisuca ljudi a Amd sa onak1/3 te zgazi

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-series-expected-in-2021

 Koliko ce to cudo tek trositi, znaci nova arhitektura sa znatno vise tranzistora bazirana na istom starom node-u, i jos uz to monolitna arhitektura koliko sam upoznat pa ce die size biti ogroman, kao i sama potrosnja. Zen 3 ce ga glatko dobivati u efikasnosti.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Opet 14nm... pa koji + vec vise? Daj intel molim te imas preko 100tisuca ljudi a Amd sa onak1/3 te zgazi

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-series-expected-in-2021

 kakve veze ima AMD sa proizvodnim procesom sobzirom da u svom vlasništvu ima 0 tvornica? intel gazi TSMC a ne AMD ako pričamo o nm.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
HCgamingCRO kaže...

Opet 14nm... pa koji + vec vise? Daj intel molim te imas preko 100tisuca ljudi a Amd sa onak1/3 te zgazi

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-series-expected-in-2021

 kakve veze ima AMD sa proizvodnim procesom sobzirom da u svom vlasništvu ima 0 tvornica? intel gazi TSMC a ne AMD ako pričamo o nm.

 Pa ko dizajnira sam Amd-ov proces,Mikrokod itd? Sv Peter u sumi valjda?! De molim te...bez toga mozes imati i 3 nm sad pa neues imati nikakvih napretka. 

Neka intel malo ulozi u prastare strojeve dobro cemu doci!

Jel u svijetu postoji jedna jedina Firma kojs pravi strojeve za litografiju(neznam kak se zove) a Nikon i canon zanemari... znaci postoje samo 2 logicna zakljucka: ili intel Neulaze dovoljno u svoju radnju ili su mu inzinjeri tupavi pa neznaju koristiti doticni uredjaj. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 6:52 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
forumaš kaže...
HCgamingCRO kaže...

Opet 14nm... pa koji + vec vise? Daj intel molim te imas preko 100tisuca ljudi a Amd sa onak1/3 te zgazi

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-series-expected-in-2021

 kakve veze ima AMD sa proizvodnim procesom sobzirom da u svom vlasništvu ima 0 tvornica? intel gazi TSMC a ne AMD ako pričamo o nm.

 Pa ko dizajnira sam Amd-ov proces,Mikrokod itd? Sv Peter u sumi valjda?! De molim te...bez toga mozes imati i 3 nm sad pa neues imati nikakvih napretka. 

Neka intel malo ulozi u prastare strojeve dobro cemu doci!

Jel u svijetu postoji jedna jedina Firma kojs pravi strojeve za litografiju(neznam kak se zove) a Nikon i canon zanemari... znaci postoje samo 2 logicna zakljucka: ili intel Neulaze dovoljno u svoju radnju ili su mu inzinjeri tupavi pa neznaju koristiti doticni uredjaj. 

 

Dizajn procesora i na koliko nanometara se proizvodi wafer su dvije različite stvari. amd ne proizvodi wafere nego za iste plaća TSMC-u. ono što se zasluga AMD-a je dizajn procesora i prestižan ugocor sa TSMC-om sa kojim su postali njihov glavni partner.

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD u ovom slučaju ima ogromnu prednost u odabiru proizvodnog proces, a to je da ne postoji taj uteg zvan "vlastiti proizvodni proces" kao što su imali GloFo , a koji trenutno koči Intel. Da sutra TSMC počne kaskat, a otvori se mogučnost preć na Samsung ili nešto, AMD može napraviti taj skok, ako reagiraju na vrijeme.

Sa druge strane AMD ima ograničen pristup TSMC, odnosno dobiva wafera po ugovoru, ne više, eventualno manje uz ispriku.

 

Intel zato dominira svojim mahom lošijim 14nm ++++++++++ jer naprosto AMD ne može zadovoljiti potrebe tržišta koliko god da su bolji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel mi može neko objasnit zakaj je Intel manji od Amd na slici?
Amd 7nm Intel 14nm.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jel mi može neko objasnit zakaj je Intel manji od Amd na slici?
Amd 7nm Intel 14nm.

Za početak, ima 3 čipa umjesto jednog :)

https://gadgets.ndtv.com/laptops/features/amd-ryzen-3000-series-chiplets-16-cores-x570-motherboards-everything-you-need-to-know-2065523

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jel mi može neko objasnit zakaj je Intel manji od Amd na slici?
Amd 7nm Intel 14nm.

 Jedan je radio na masi drugi na definiciji.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jel mi može neko objasnit zakaj je Intel manji od Amd na slici?
Amd 7nm Intel 14nm.

 Jer ovaj gore lim nije chip već lim na koji ide cooler. Ispod je chip određene veličine, a AMD ima nutra više chipova (chipleta), intel sve u jednom bloku.

 

A veličina ovisi o proizvođaču, dizajn, cache, broj tranzistora, svašta nešto. Proizvodni proce* nema veze sa tim koliko je CPU u konačnici velik, već koliko tranzistora stane u 1mm^2

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 11:04 (Rhodin).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 U koliko se sati po našem vremenu sutra "skida" NDA?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
17:45
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jel mi može neko objasnit zakaj je Intel manji od Amd na slici?
Amd 7nm Intel 14nm.

 

Zato kaj je zakrzljal pa ima manje jezgri, cachea, pci-e staza itd.

 

Realno - zato sto PGA ne moze biti tako gusto postavljen kao LGA.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Jel mi može neko objasnit zakaj je Intel manji od Amd na slici?
Amd 7nm Intel 14nm.

 Uloženo-dobiveno za kujac, eto zato i tak je več godinama.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 12:59 (rambox).
16 godina
moderator
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel sutra idu reviewi ili je samo ofišl prezentacija, teta Lisa malo priča, malo njihovih slajdova i to?

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
HCgamingCRO kaže...
forumaš kaže...
HCgamingCRO kaže...

Opet 14nm... pa koji + vec vise? Daj intel molim te imas preko 100tisuca ljudi a Amd sa onak1/3 te zgazi

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-series-expected-in-2021

 kakve veze ima AMD sa proizvodnim procesom sobzirom da u svom vlasništvu ima 0 tvornica? intel gazi TSMC a ne AMD ako pričamo o nm.

 Pa ko dizajnira sam Amd-ov proces,Mikrokod itd? Sv Peter u sumi valjda?! De molim te...bez toga mozes imati i 3 nm sad pa neues imati nikakvih napretka. 

Neka intel malo ulozi u prastare strojeve dobro cemu doci!

Jel u svijetu postoji jedna jedina Firma kojs pravi strojeve za litografiju(neznam kak se zove) a Nikon i canon zanemari... znaci postoje samo 2 logicna zakljucka: ili intel Neulaze dovoljno u svoju radnju ili su mu inzinjeri tupavi pa neznaju koristiti doticni uredjaj. 

 

Dizajn procesora i na koliko nanometara se proizvodi wafer su dvije različite stvari. amd ne proizvodi wafere nego za iste plaća TSMC-u. ono što se zasluga AMD-a je dizajn procesora i prestižan ugocor sa TSMC-om sa kojim su postali njihov glavni partner.

 

 pa normalno da su dvije stvari! Ali ja sam te pitao pa mi reci cemu je problem u intelu,kazes on ima tvornice a amd nema.

Evo u svijetu strojeve za litografiju prave ASMLiz holandije i kanon i nikon ali njihovi kostaju upola ko ASMlov i nisu na EUV i takvim tehnikalijama. Pa te ja sad pitam,gdje je intelu Problem?

Ocito neulaze u strojeve a narod je pljackao do malo prije trazio po preko 200 eura za 4jezgrase,ili su mu radnici tupavi. Trece nema ako tsmc moze ako Samsung moze kako to Intel nemoze?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 13:52 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DrNasty kaže...

Jel sutra idu reviewi ili je samo ofišl prezentacija, teta Lisa malo priča, malo njihovih slajdova i to?

 Prezentacija, 20.10 je sluzbeni release znaci tamo 18-19tog vjv revjuji.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice