AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.518
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za 60hz nema nikakvog smisla.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nije, osobito 1600AF koji je prepakirani 2600.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vixi kaže...

Da pitam pošto nisam uopće više u toku....

Čitam po webu malo, i dobio sam dojam da nije neka sreća ići sa ryzena 1600 na 3gen, dobije se nekih 15% perf?

Isključivo za gaming pitam, 60Hz, 1440p.

 

Hvala.

 Razlika je velika na 1080p sa 1 na 3 gen, na 1440p ili 2160p je tak svejedno jer tad je bitnija grafa.

 

 Edit: velika je razlika i sa 2 na 3 isto tako...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 15:26 (hahhaajaads).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Vixi kaže...

Da pitam pošto nisam uopće više u toku....

Čitam po webu malo, i dobio sam dojam da nije neka sreća ići sa ryzena 1600 na 3gen, dobije se nekih 15% perf?

Isključivo za gaming pitam, 60Hz, 1440p.

 

Hvala.

 Razlika je velika na 1080p sa 1 na 3 gen, na 1440p ili 2160p je tak svejedno jer tad je bitnija grafa.

 

 Edit: velika je razlika i sa 2 na 3 isto tako...

 1440p ili 4k, kad se nema snage za 4k, idemo na 1440p.

Gpu je 1080 Ti, to me ne brine.

Znači najbolje čekati još koju godinicu onda.....

 

Iako da priznam, očekivao sam veći skok nekako.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 15:35 (Vixi).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Vixi kaže...

Da pitam pošto nisam uopće više u toku....

Čitam po webu malo, i dobio sam dojam da nije neka sreća ići sa ryzena 1600 na 3gen, dobije se nekih 15% perf?

Isključivo za gaming pitam, 60Hz, 1440p.

 

Hvala.

 Razlika je velika na 1080p sa 1 na 3 gen, na 1440p ili 2160p je tak svejedno jer tad je bitnija grafa.

 

 Edit: velika je razlika i sa 2 na 3 isto tako...

Kolega, molim čitanje sa razumijevanjem.

 

OP pita za 60Hz monitor. Rezolucija je relativno nebitna, jer stabilnih 60 fps u svakoj igri može isporučiti i bitno slabiji procesor. Jači procesori su bitni za ljude koji igraju na ekstremno jakim grafičkim karticama, na monitorima sa 144-240 Hz monitorima. Rijetko tko, i morao bih puno vremena provest razmišljajući koji bi to uvjeti bili, uz adekvatno jaku grafičku karticu, ne može postići stabilnih 60 fps. Ja sa svojim i7 4970 postižem takve stvari, jedini jako limitirajući faktor mi je postala grafa, te bih ju morao mijenjati sa bitno jačom, da ne moram spuštati detalje. Sa 2080 Super bih na 60 Hz 1440p moitoru u dosta slučajeva imao stabilnih 60 fps, dakle AMDov Ryzen 1600 bi treao biti više nego dovoljan da stabilno postigne isto, budući je značajno napredniji procesor u svakom pogledu od mojeg.

 

Nema vam smisla mijenjati išta trenutno na 60 Hz monitorima. Onima koji planiraju imati puno brže monitore, jače grafičke, ili se profesionalno baviti FPS esportom je dakako preporuka imati što brže, van toga nema smisla.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vixi kaže...

 

 

Iako da priznam, očekivao sam veći skok nekako.....

 Gle, skok je veliki. Ti si na 1440P tak da je tebi bitna samo graficka, znaci sto jaca grafa to bolje, ali to nema smisla kad imas 60hz monitor.

 

 Tipa, evo za usporedbu 1600 i 3600, razlika na 1080p (low postavkama) zna bit po 30-50 fpsa, sve ovisi o igri a to je jako veliki skok. Zasto sam rekao 1080p i low postavke ? Zato jer 1080p reza i low postavke vise zahtjevaju sto bolji proc sa visim IPCem, low postavke se stavljaju za one koji zele biti nesto vise od casual igraca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 15:49 (hahhaajaads).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

 Na 60 Hz nikakva

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Vixi kaže...

 

 

Iako da priznam, očekivao sam veći skok nekako.....

 Gle, skok je veliki. Ti si na 1440P tak da je tebi bitna samo graficka, znaci sto jaca grafa to bolje, ali to nema smisla kad imas 60hz monitor.

 

 Tipa, evo za usporedbu 1600 i 3600, razlika na 1080p (low postavkama) zna bit po 30-50 fpsa, sve ovisi o igri a to je jako veliki skok. Zasto sam rekao 1080p i low postavke ? Zato jer 1080p reza i low postavke vise zahtjevaju sto bolji proc sa visim IPCem, low postavke se stavljaju za one koji zele biti nesto vise od casual igraca.

 Slažem se što se tiće 1080p.

Htio sam reći da meni nema smisla s obzirom na moju situaciju.

Dobro, doduše zavisi i koliko je igra teška za cpu.

 

 

Hvala na brzim odgovorima svima.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

bok nedavno sam kupio rayzen 2600 sad me zanima pise osnovni takt 3,40 ghz a radi do 3,90 sam dize takt to on sam kako treba dize ili nesto drugo je u pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vixi ne isplati se mijenjat još koju godinu. Osim ako će se ići na 144+ Hz (1080p) 1440p, tada R5 3600 ima smisla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2020 17:03 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Gle, skok je veliki. Ti si na 1440P tak da je tebi bitna samo graficka, znaci sto jaca grafa to bolje, ali to nema smisla kad imas 60hz monitor.

 

 Tipa, evo za usporedbu 1600 i 3600, razlika na 1080p (low postavkama) zna bit po 30-50 fpsa, sve ovisi o igri a to je jako veliki skok. Zasto sam rekao 1080p i low postavke ? Zato jer 1080p reza i low postavke vise zahtjevaju sto bolji proc sa visim IPCem, low postavke se stavljaju za one koji zele biti nesto vise od casual igraca.

 Meni na 4K60 je bio znacajan skok sa R7 2700 na R5 3600X, iako preferiram imat bar 2x refresh rate, tj. 120fps u vecini igara. 

U odnosu na prije (takodjer skok sa 3200CL16 na 3666CL16), u npr. Cities Skylines imam cca. 35-40fps umjesto 20-30fps na većem gradu, a u Overwatchu bez problema držim 120fps na 3200x1800 Ultra MSAA, eventualno mrvicu dropa ako je 10+ ljudi na ekranu.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 2:38 (8ax).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako si uspio dobit takvu razliku između rize 2700 i 3600 pogotovo na 4K rezi?

Evo test tvoj gpu na nižoj rezi da se bolje vidi snaga cpu -1280x720p  između dva označena razlike skoro nema pogotovo da je na 4k bili bi potpuno jednaki svi cpu-ovi

kradem mine iz minskog polja
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rhodin ne postoji i7-4970, prvo sam pomislio da je tipfeller ali onda vidim i pod mojPC istu grešku...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 

 Tipa, evo za usporedbu 1600 i 3600, razlika na 1080p (low postavkama) zna bit po 30-50 fpsa, sve ovisi o igri a to je jako veliki skok.

Najdrazi su mi ovi prirodo-znanstveni talenti sta razliku ne izrazavaju u postotku nego u fps-ima 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
miki_the_pirat kaže...

Rhodin ne postoji i7-4970, prvo sam pomislio da je tipfeller ali onda vidim i pod mojPC istu grešku...

 A, valjda je tipfeler.

 

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/80807/intel-core-i7-4790k-processor-8m-cache-up-to-4-40-ghz.html

Tigar Krezumica
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 Tipa, evo za usporedbu 1600 i 3600, razlika na 1080p (low postavkama) zna bit po 30-50 fpsa, sve ovisi o igri a to je jako veliki skok.

Najdrazi su mi ovi prirodo-znanstveni talenti sta razliku ne izrazavaju u postotku nego u fps-ima 

 I kakve to ima veze ? Ti bubas gluposti svakodnevno pa nista ne komentiram...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma da, i7 4790 - tipfeler, a imam osjećaj da konstantno radim iste dok tipkam, recimo uvijek napišem "terba" pa ispravljam, neke stvari naprosto ne napravim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

 Na 60 Hz nikakva

 

Ovo nije baš u potpunosti istina. Što više fps-a imaš, to ti je manji input lag. Da, čak i na 60hz.

 

Edit:

Npr 130fps na 60hz je bolje nego 60fps na 60hz  (što se tiče input laga)

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 18:25 (AFARON).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
Rhodin kaže...
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

 Na 60 Hz nikakva

 

Ovo nije baš u potpunosti istina. Što više fps-a imaš, to ti je manji input lag. Da, čak i na 60hz.

 

Edit:

Npr 130fps na 60hz je bolje nego 60fps na 60hz  (što se tiče input laga)

 

To stoji, ali koja grafička ganja 130 fpsa na 4k? Zato se govori da cpu nije toliko bitan, jer je ionako grafička slabija karika na 4k.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
AFARON kaže...
Rhodin kaže...
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

 Na 60 Hz nikakva

 

Ovo nije baš u potpunosti istina. Što više fps-a imaš, to ti je manji input lag. Da, čak i na 60hz.

 

Edit:

Npr 130fps na 60hz je bolje nego 60fps na 60hz  (što se tiče input laga)

 

To stoji, ali koja grafička ganja 130 fpsa na 4k? Zato se govori da cpu nije toliko bitan, jer je ionako grafička slabija karika na 4k.

 

Mislio sam da planira igrati na 1080p, moj bad

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
Jakovp kaže...
AFARON kaže...
Rhodin kaže...
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

 Na 60 Hz nikakva

 

Ovo nije baš u potpunosti istina. Što više fps-a imaš, to ti je manji input lag. Da, čak i na 60hz.

 

Edit:

Npr 130fps na 60hz je bolje nego 60fps na 60hz  (što se tiče input laga)

 

To stoji, ali koja grafička ganja 130 fpsa na 4k? Zato se govori da cpu nije toliko bitan, jer je ionako grafička slabija karika na 4k.

 

Mislio sam da planira igrati na 1080p, moj bad

 

U biti je 1440p u pitanju, ali opet, nije da će proc biti limitiran na točno 60, 1600 sigurno može pratiti grafičku na toj rezoluciji osim ako ne pričamo o 2080ti, a op sigurno nema takav kalibar jer da ima ne bi postavljao takva pitanja :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
Rhodin kaže...
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...

 Ja sam samo rekao kakva je razlika izmedju 1-2-3 gen, nista vise :)

 Na 60 Hz nikakva

 

Ovo nije baš u potpunosti istina. Što više fps-a imaš, to ti je manji input lag. Da, čak i na 60hz.

 

Edit:

Npr 130fps na 60hz je bolje nego 60fps na 60hz  (što se tiče input laga)

E, halo, ljudi koji imaju 60 Hz monitor, 0 bodova.

Kakav input lag

samo kod FPS igara i samo ako igraš "low rez 1080 ili niže rezolucije" fore i samo ako imaš vrhunskog miša i tastaturu i ne koristiš nikakav vsync, adaptive sync i slično, dakle 5% populacije, niti toliko.

 

Toliko sam se kroz godine naslišao tih gluposti o input lagu i kako ti 5ms nikako ne odgovara, već mora biti 3 ili manje, a fuj monitori od 5-10ms, miš ovakav, tastatura onakva...  i razlika u miševima od 200€ i mehaničkim tastaturama od 200€ i OCanim procesorima, skupim gamerskim monitorima i sve se svede na to da te klinac koji ušeće u igraonu i igra na "as is" opremi nakanta jer hakla svaki dan 8 sati, a ti si sa tom opremom od 2-3k € u zbroju možeš slikat.

 

Nema aplolutno nikakve razlike!

 

Kad dođete na nivo profesionalnog esport igrača koji zarađuje 200k€ po sezoni, onda možemo pričati o svemu ovome što mi tu objašnjavate, dotle, na 60Hz na 1440p nema apsolutno nikakve razlike između Ryzena 1600 i 3600 u gamingu.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

samo kod FPS igara i samo ako igraš "low rez 1080 ili niže rezolucije" fore i samo ako imaš vrhunskog miša i tastaturu i ne koristiš nikakav vsync, adaptive sync i slično, dakle 5% populacije, niti toliko.

 

 

 Je mozda na ovom forumu, izvan foruma ih ima 60%... 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
na 60Hz na 1440p nema apsolutno nikakve razlike između Ryzena 1600 i 3600 u gamingu.

 

Ovo se slažem.  Ostalo mi se neda komentirati, a to nije ni bitno za pitanje kolege 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
Rhodin kaže...
na 60Hz na 1440p nema apsolutno nikakve razlike između Ryzena 1600 i 3600 u gamingu.

 

Ovo se slažem.  Ostalo mi se neda komentirati, a to nije ni bitno za pitanje kolege 

 

nije točno da nema apsolutno nikakve, razlika u AVG fps-u na 1440p je mala, razlika u 1% low je itekako osjetna (i togovorimo o 1600 AF procesoru koji je zapravo 2600).


14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
AFARON kaže...
Rhodin kaže...
na 60Hz na 1440p nema apsolutno nikakve razlike između Ryzena 1600 i 3600 u gamingu.

 

Ovo se slažem.  Ostalo mi se neda komentirati, a to nije ni bitno za pitanje kolege 

 

nije točno da nema apsolutno nikakve, razlika u AVG fps-u na 1440p je mala, razlika u 1% low je itekako osjetna (i togovorimo o 1600 AF procesoru koji je zapravo 2600).


 Da, u igrama koje su najteže za cpu  i sa top grafičkom. A onaj tko ima tu top grafičku sigurno nema 1600.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Kako si uspio dobit takvu razliku između rize 2700 i 3600 pogotovo na 4K rezi?

Evo test tvoj gpu na nižoj rezi da se bolje vidi snaga cpu -1280x720p  između dva označena razlike skoro nema pogotovo da je na 4k bili bi potpuno jednaki svi cpu-ovi

 A iskreno, za Cities Skylines mislim da veliku ulogu igra i skok sa 16 na 32GB RAMa, tezi memory hog (bez pol problema pojede 15-20+gb) je i vjerovatno manje swappa sad.

Jakovp kaže...

 Da, u igrama koje su najteže za cpu  i sa top grafičkom. A onaj tko ima tu top grafičku sigurno nema 1600.

 Zacudio bi se kakve kombinacije ljudi imaju... Ja sam neko vrijeme imao Xeon L5639 + 980Ti i kasnije Xeon X5650 + 1070Ti...

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imam 3700x i stock cooler, temperature su OK, ali je cooler bučan za poludit i stalno se vrti.

Da li ima smisla uložiti u bolji cooler, ziher neću baš nekaj overclockat?

Razmišljao sam o be quiet dark rock pro 4 ili neki ekvivalent?

Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 11:18 (HAL).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Naravno da ima, za 200 - 300kn si kupiš tišinu. Meni to ima smisla, pogotovo ako te to nervira. A i po tvom opisu se on nešto previše vrti, možda da ga reinstaliraš pa vidi onda.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice