AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 

treba gledat što za svoje pare možeš dobit bolje, ili za manje para isto

 

Tako je, i to je AMD trenutno kako god okrenes.

A ovo sto ljudi gore bockaju sada sa prodajom i rezultatima je cisto vracanje duga intel trollovima koji su ih ismijavala godinama jos od izlazka prvog gen ryzena.

Gdje je sada AMD a gdje je Intel?

Ryzen izbacio vec gen3 na isti socket, svaka generacija bolja od predhodne, isti socket, sve otkljucano, uz svaki ide stock cooler, cakni staru seriju ryzena 1600 odradili u zen+ 12nm sto znaci da dobijes r5 2600 pod 1600 imenom a cijenu nisu dirali... S druge strane Intel nista uradio nije, izbacili "nove" pricesore naoravili "novu verziju" istog socketa 1151 "jezero kave" samo da se opet kupuju druge ploce i da neko sa sky/kaby ne moze nadograditi na coffe, HT i "K" modele naplacuju kao suho zlato, uz "K" modele obavezna kupnja aftermarket coolera... Sve je jasno, a rezultati govore za sebe.

 

Cisto primjer, jedan r5 3600 sa 6c/12t otkljucan i sa stock coolerom se nabavi ispod 1.400kn novi, ne moras moras pljuvat 1200+ kuna za dobru otkljucanu plocu i dobijes nešto lošije rezultate od 4.5k kuna skupog i9 9900k 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I to je super i to je sve što govorim da je.

Al neda mi se sa čovjekom raspravljat.

 

Dakle, moja premisa je - dobit što više za svoj novac, a pustit plave i crvene da rade svoje, isto tako i crvene i zelene.

Nabrajat statistike, jer "naši vode" iz tjedna u tjedan je suludo... suludo!

 

Koji su to "naši" i "vaši" - gledaj svoj novčanik i što tebi paše. Ne mogu vjerovat da netko slavi jer firma A ili firma B vodi - boli obje firme za tebe, gledaju svoj profit. Jednako tako ako sutra kod firme B dobiješ više za iste pare, kupi njihovo, nemojte se osobno vezat uz proizvođača - to nije sportka momčad, ne postoji utakmica u kojoj smo navijači, mi smo konkzumenti i to je jedino što bi trebali gledat.

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da se pohvalim.. Thx na savjetima...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 15:43 (mla_dend).
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

Tako je, i to je AMD trenutno kako god okrenes.

A ovo sto ljudi gore bockaju sada sa prodajom i rezultatima je cisto vracanje duga intel trollovima koji su ih ismijavala godinama jos od izlazka prvog gen ryzena.

Gdje je sada AMD a gdje je Intel?

Ryzen izbacio vec gen3 na isti socket, svaka generacija bolja od predhodne, isti socket, sve otkljucano, uz svaki ide stock cooler, cakni staru seriju ryzena 1600 odradili u zen+ 12nm sto znaci da dobijes r5 2600 pod 1600 imenom a cijenu nisu dirali... S druge strane Intel nista uradio nije, izbacili "nove" pricesore naoravili "novu verziju" istog socketa 1151 "jezero kave" samo da se opet kupuju druge ploce i da neko sa sky/kaby ne moze nadograditi na coffe, HT i "K" modele naplacuju kao suho zlato, uz "K" modele obavezna kupnja aftermarket coolera... Sve je jasno, a rezultati govore za sebe.

 

Cisto primjer, jedan r5 3600 sa 6c/12t otkljucan i sa stock coolerom se nabavi ispod 1.400kn novi, ne moras moras pljuvat 1200+ kuna za dobru otkljucanu plocu i dobijes nešto lošije rezultate od 4.5k kuna skupog i9 9900k 

 + https://www.reddit.com/r/intel/comments/f93h6b/intel_rma_denied/ 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 Cisto primjer, jedan r5 3600 sa 6c/12t otkljucan i sa stock coolerom se nabavi ispod 1.400kn novi, ne moras moras pljuvat 1200+ kuna za dobru otkljucanu plocu i dobijes nešto lošije rezultate od 4.5k kuna skupog i9 9900k 

I to je mjereno na 'medium' postavkama, kaj meni osobno nema smisla (ali ajde, na taj način se bolje vidi razlika među procesorima), no da kupiš 2070 Super ili 5700XT i igraš se na medium postavkama? Ima li opće takvih ljudi? A ne brojim ove koji love 500+ fpsa na CS:GO i slično...

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa vas zato, cak i na 1080p med nije neka ogromna razlika a kamoli na vecim postavkama i rezama.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

I to je mjereno na 'medium' postavkama, kaj meni osobno nema smisla (ali ajde, na taj način se bolje vidi razlika među procesorima), no da kupiš 2070 Super ili 5700XT i igraš se na medium postavkama? Ima li opće takvih ljudi? A ne brojim ove koji love 500+ fpsa na CS:GO i slično...

A kak nema ? Danasnje igre su sve lose optimizirane i treba ti dobra konfa da uhvatis 144 fpsa (tipa pubg) i na jos nizim rezolucijama od 1080p. Ja imam R5 1600 i 1660Ti pa opet 80% igara ne igram na full hd rezi i svaka igra mi je na low postavkama (osim naravno nekakve simulacije, trke i slicno). 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...

I to je mjereno na 'medium' postavkama, kaj meni osobno nema smisla (ali ajde, na taj način se bolje vidi razlika među procesorima), no da kupiš 2070 Super ili 5700XT i igraš se na medium postavkama? Ima li opće takvih ljudi? A ne brojim ove koji love 500+ fpsa na CS:GO i slično...

A kak nema ? Danasnje igre su sve lose optimizirane i treba ti dobra konfa da uhvatis 144 fpsa (tipa pubg) i na jos nizim rezolucijama od 1080p. Ja imam R5 1600 i 1660Ti pa opet 80% igara ne igram na full hd rezi i svaka igra mi je na low postavkama (osim naravno nekakve simulacije, trke i slicno). 

Kužim competitive igre i smanjivanje detalja, ali to je opet samo jedan dio svih igara i gaming industrije. Ali smanjivanje rezolucije ispod nativne rezolucije monitora ne shvaćam, pa to je takav cut na izgledu da ne mogu progutati. Ja sam jedino povećavao rezu iznad nativne. Nisu sve igre loše optimizirane, situacija je ista već godinama, nebi rekao da ide na gore. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Kužim competitive igre i smanjivanje detalja, ali to je opet samo jedan dio svih igara i gaming industrije. Ali smanjivanje rezolucije ispod nativne rezolucije monitora ne shvaćam, pa to je takav cut na izgledu da ne mogu progutati. Ja sam jedino povećavao rezu iznad nativne. Nisu sve igre loše optimizirane, situacija je ista već godinama, nebi rekao da ide na gore. 

 Nije samo competitive igre, nego i za onog koji igra za k/d a ne za izgled igre. Smanjivanje rezolucije ispod native je zato jer tad izgleda kao da prakticki nemas recoila i igraci su "deblji" i puno ih je lakse pogodit, nisam skuzio da igra izgleda ruznije tbh.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...

Kužim competitive igre i smanjivanje detalja, ali to je opet samo jedan dio svih igara i gaming industrije. Ali smanjivanje rezolucije ispod nativne rezolucije monitora ne shvaćam, pa to je takav cut na izgledu da ne mogu progutati. Ja sam jedino povećavao rezu iznad nativne. Nisu sve igre loše optimizirane, situacija je ista već godinama, nebi rekao da ide na gore. 

 Nije samo competitive igre, nego i za onog koji igra za k/d a ne za izgled igre. Smanjivanje rezolucije ispod native je zato jer tad izgleda kao da prakticki nemas recoila i igraci su "deblji" i puno ih je lakse pogodit, nisam skuzio da igra izgleda ruznije tbh.

 lmao ovo me odma vratilo u 2011 i CoD4 cfge

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Promster kaže...

Kužim competitive igre i smanjivanje detalja, ali to je opet samo jedan dio svih igara i gaming industrije. Ali smanjivanje rezolucije ispod nativne rezolucije monitora ne shvaćam, pa to je takav cut na izgledu da ne mogu progutati. Ja sam jedino povećavao rezu iznad nativne. Nisu sve igre loše optimizirane, situacija je ista već godinama, nebi rekao da ide na gore. 

 Nije samo competitive igre, nego i za onog koji igra za k/d a ne za izgled igre. Smanjivanje rezolucije ispod native je zato jer tad izgleda kao da prakticki nemas recoila i igraci su "deblji" i puno ih je lakse pogodit, nisam skuzio da igra izgleda ruznije tbh.

Ja igram za zabavu, pobjedu i KD, ali ovo je toliko HC i zapravo exploiterski da ne shvaćam...Pa nije da sam pro da mi svaka sitnica život znači. Ako ti nisi skužio da igre tako izgledaju lošije, svaka čast na koncentraciji, ali ako nisi u nekakvoj e-sport momčadi ne vidim svrhu.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Ja igram za zabavu, pobjedu i KD, ali ovo je toliko HC i zapravo exploiterski da ne shvaćam...Pa nije da sam pro da mi svaka sitnica život znači. Ako ti nisi skužio da igre tako izgledaju lošije, svaka čast na koncentraciji, ali ako nisi u nekakvoj e-sport momčadi ne vidim svrhu.

 I dobro, ima vise vrsta igraca. Nekih nije briga za kd nego samo objective i pobjeda, mene je briga samo za kd i to je to, a ak imas dobar kd u gejmu to moze puno znacit tvom timu jer potamanis sve sa objectiva, tvoj tim zauzme i to je to... Istina da sad imam problema, moram kupit novi bf4  jer sam banan sa svih dobrih locker servera, sva sreca pa je igra 4-5€ 

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo malo objasnjenje zasto je ryzen toliko jeftin naspram konkurencije radi chiplet dizajna,obratno 3950x bi vjv kostao i preko 1500 eura da je na jednom die-u sve.

 

https://www.guru3d.com/news-story/amds-chiplet-design-allows-them-to-reduce-cost-of-the-ryzen-9-3950x-by-half.html

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

evo malo objasnjenje zasto je ryzen toliko jeftin naspram konkurencije radi chiplet dizajna,obratno 3950x bi vjv kostao i preko 1500 eura da je na jednom die-u sve.

 

https://www.guru3d.com/news-story/amds-chiplet-design-allows-them-to-reduce-cost-of-the-ryzen-9-3950x-by-half.html

 Pa dobro to znamo još od 2017.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

evo malo objasnjenje zasto je ryzen toliko jeftin naspram konkurencije radi chiplet dizajna,obratno 3950x bi vjv kostao i preko 1500 eura da je na jednom die-u sve.

 

https://www.guru3d.com/news-story/amds-chiplet-design-allows-them-to-reduce-cost-of-the-ryzen-9-3950x-by-half.html

 Intel može također napraviti chiplete na 10nm, samo jbg ne bi bili ko AMD 8c nego trenutno 4c 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam probelm, prilikom igranja kompletno nezahtjevne igre(lola) cpu vent poludi i ode na full speed.Temperatura u tom trenutku bude 50ak stepeni. Mijenjao sam i profil pomocu gb programa i u biosu i ponovo se isto desi i ne pada sa full speeda sve dok se komp ili ne restartuje ili stavi u sleep. Da li je moguce da je do biosa? Svaki prijedlog je dobrodosao 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
TITO_broz kaže...

imam probelm, prilikom igranja kompletno nezahtjevne igre(lola) cpu vent poludi i ode na full speed.Temperatura u tom trenutku bude 50ak stepeni. Mijenjao sam i profil pomocu gb programa i u biosu i ponovo se isto desi i ne pada sa full speeda sve dok se komp ili ne restartuje ili stavi u sleep. Da li je moguce da je do biosa? Svaki prijedlog je dobrodosao 

 

 Vidi jel ti konektor od ventilatora dobro sjedi, to zvuči kao da PWM pin gubi kontakt.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

provjeravao, iskljucio pa ukljucio, nakon 5 minuta igranja ista prica

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

R5 1600 3.8Ghz, SMT ON vs SMT OFF.

 

Trenutno samo ove 2 igre, ako nadjem jos neke igre koje imaju ugradjen benchmark onda budem i njih isprobao...

 

Kod forze mi je grafa na stock postavkama zbog toga sto forza ne voli afterburner (jednostavno crasha).

SMT ON SMT ON
SMT OFF SMT OFF
SMT ON SMT ON
SMT OFF SMT OFF
Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vidim izasla nova verzija biosa za msi b450 tomahawk 7C02v1D jel itko uradio update? koristim ryzen 2600.. jel ima kakvih poboljsanja? :D ili da ostavim kako jeste

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

vidim izasla nova verzija biosa za msi b450 tomahawk 7C02v1D jel itko uradio update? koristim ryzen 2600.. jel ima kakvih poboljsanja? :D ili da ostavim kako jeste

 

Pa ako ti sve radi bez problema nemas sta dirati

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 Pa ako ti sve radi bez problema nemas sta dirati

Možda može još bolje raditi. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

 Pa ako ti sve radi bez problema nemas sta dirati

Možda može još bolje raditi. 

 eh to je to :D mozda moze jos bolje! a jel vrijedi rizikovati?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

 eh to je to :D mozda moze jos bolje! a jel vrijedi rizikovati?

Tko ne riskira, ne profitira. Bilo bi logično da nadogradnja ispravlja i poboljšava neke stvari.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

vidim izasla nova verzija biosa za msi b450 tomahawk 7C02v1D jel itko uradio update? koristim ryzen 2600.. jel ima kakvih poboljsanja? :D ili da ostavim kako jeste

 Ne diraj nečeš ništa dobit možeš jedino imat problema.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

DangerousB  pitanje je koju verziju imaš sada?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

DangerousB  pitanje je koju verziju imaš sada?

 trenutno sam na 1.B0 version from 27.8.2019 cpu z prikazuje 1.B0 AMD AGESA COMBO-AM4 1.0.0.3

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 14:37 (DangerousB).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...
cvaja997 kaže...

DangerousB  pitanje je koju verziju imaš sada?

 trenutno sam na 1.B0 version from 27.8.2019 cpu z prikazuje 1.B0 AMD AGESA COMBO-AM4 1.0.0.3

 

a govoris o ovoj verziji koja je pustena 2019-11-11? 

Ja sam ju stavio kada sam slozio računalo iz potpisa, meni sve ok šljaka.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
DangerousB kaže...
cvaja997 kaže...

DangerousB  pitanje je koju verziju imaš sada?

 trenutno sam na 1.B0 version from 27.8.2019 cpu z prikazuje 1.B0 AMD AGESA COMBO-AM4 1.0.0.3

 

a govoris o ovoj verziji koja je pustena 2019-11-11? 

Ja sam ju stavio kada sam slozio računalo iz potpisa, meni sve ok šljaka.

 da to je zadnja verzija na stranici msi-a nisam odavno gledao i jutros vidio da je to najnovija verzija

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

boot kompa sa ryzenom i msi tomahawk max ? sve mi radi super i brzo i oduševljen sam... jedna mi stvar samo nije jasna, nakon paljenja, čujem vent od grafe na najjače i onda se sve zgasi i ponovno se upali i tek onda vidim post i onda se nakon toga komp digne, jel to tak mora biti ili ja nekaj nisam dobro složio ? na ryzen sam stigao sa i5 i tamo toga nije bilo )))

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice