AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Pazite sad ovo.....

 

 

DFI 

 

Tko za ovo nije čuo neka smota kablove i ugasi mješalicu

 A tek notorno legendarni Matsonic 

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...
DarthMarkus kaže...

Pazite sad ovo.....

 

 

DFI 

 

Tko za ovo nije čuo neka smota kablove i ugasi mješalicu

 A tek notorno legendarni Matsonic 

 

Priznajem Matsonic i dizem za PC Chips!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Iwill PC55 tako nekako za Cyrix 166+

EPoX (RDA jos nesto) s nforce chipset za AMD Athlon XP 2400+, u to vrijeme je VIA pravila dobre chipsete za Pentium  i AMD.

Nedostaju mi imena Matrox. VIA. SIS. Diamond. Maxtor. Mitsumi. itd.....

i imate dozvolu za dislajk. :)

nisam mogao odoljeti

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i moj primjerak 1600 AF-a. Upario sam ga s ASRock B450M PRO4 i Patriot Viper4 2x8GB (PV416G300C6K).

 

Uspio sam ga dići na stabilnih 3.8GHz (1.2V) sa stock coolerom. U idle-u je na 40°, u igrama oko 65°, a za vrijeme stress testa na oko 85°.

Za 3.9GHz mu je potrebno barem 1.275V, a onda postane prevruć za ovaj mali stock cooler pa nije baš stabilno.

Planiram upiknuti LC-CC-120 uskoro jer je ovaj Wraith Stealth podosta bučan pri višim temperaturama, pa ću vidjeti da li će onda biti stabilan na 3.9GHz.

Pokušao sam ga dići i na 4.0GHz sa 1.375V da vidim postoji li mogućnost za to, ali se uopće ne boota. Moguće da je zbog lošije matične ili me zapao malo lošiji komad, ali je svejedno i na 3.8GHz odličan procesor za ove novce.

 

Za rame sam samo aktivirao XMP profil i rade stabilno na 3000MHz sa 1.35V (16-18-18-36). Tajminge sam pokušao malo smanjiti, ali se ne boota ako promijenim išta, tako da je ovo vjerojatno limit na ovoj matičnoj.

 

Ovo sam kupio kao zamjenu za 6600k (4.5GHz) i mogu reći da se osjeti razlika, pogotovo u malo zahtjevnijim igrama (BF, PUBG) koje su znale 6600k zakucati na 100% pa je bio stutter-fest, dok na ovom ide sve glatko.

 

Cinebench R20 score je 2885.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda ja imam dobar primjerak r7 2700 meni radi sa 1.2125v stabilno na 3.9, a u windovse ulazi i surfa netom i na 4.0[tek u gejmu se srušio] sa 1.2v

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa piše da 2700 boosta do 4.1ghz, kaj nije onda bolje upalit PBO? Ili je taj PBO samo za x570 chipset?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 16:44 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pbo nema veze sa čipsetom nego procesorom, i nema ga samo na prvoj seriji ryzena (1xxx).
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Pbo nema veze sa čipsetom nego procesorom, i nema ga samo na prvoj seriji ryzena (1xxx).

 Čekaj, a onaj AF? 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Pa piše da 2700 boosta do 4.1ghz, kaj nije onda bolje upalit PBO? Ili je taj PBO samo za x570 chipset?

 2700 i 2600 ne podržavaju pbo samo x modeli čini mi se

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Jakovp kaže...
Pbo nema veze sa čipsetom nego procesorom, i nema ga samo na prvoj seriji ryzena (1xxx).

 Čekaj, a onaj AF? 

 Taj AF je po svemu zen+, samo po imenu je zen.

 

Ali da, kao što kolega kaže.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam iskljucio PBO u biosu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni boost ide do 4.35 ghz jedna jezgra pbo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja svoga ovako drzim, jer mi na default voltaza skace na 1.45 i ne prelazi 3975mhz u igrama se drzi oko 76c dotakne 81c , za koji dan bi trebao stavit pure rock jer u stress testu ide preko 86c a cinebench dode do 94c.Od klokanja na vecini danasnjih procesora ni nema neke vajde...

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj R5 3600 se boosta do 4,4 Ghz u igrama i All core 4,2Ghz... Ručno ga imam samo za benchanje...  Razlika je samo što ja imam AC freezer 33 eSports edition pa mi temperatura u igrama ne prelazi 55°c, a u full loadu 62°c...

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 22:53 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni sad u metro last light max 53.5 °, ladni ovi rizeni dobro, kako neče kad usage 24% jer ima ima jezgri na bacanje.

kradem mine iz minskog polja
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Meni sad u metro last light max 53.5 °, ladni ovi rizeni dobro, kako neče kad usage 24% jer ima ima jezgri na bacanje.

 Istina, ali je i AC Freezer 33/34 fenomenalan hladnjak za cijenu koju ima...

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Meni sad u metro last light max 53.5 °, ladni ovi rizeni dobro, kako neče kad usage 24% jer ima ima jezgri na bacanje.

Jel to samo u Metro-u ili i inace? Jer malo je tesko da kod tebe 2700x pod freezerom ide do max 53.5, dok je kod mene pod vodom na 60 stupnjeva dok igram Pubg...Jedino ako chilla u pozadini i grafa ga bas i ne treba previse...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma dery igra na terasi s otvorenim kučištem.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
dery kaže...

Meni sad u metro last light max 53.5 °, ladni ovi rizeni dobro, kako neče kad usage 24% jer ima ima jezgri na bacanje.

Jel to samo u Metro-u ili i inace? Jer malo je tesko da kod tebe 2700x pod freezerom ide do max 53.5, dok je kod mene pod vodom na 60 stupnjeva dok igram Pubg...Jedino ako chilla u pozadini i grafa ga bas i ne treba previse...

  Da, meni inače tu negdje idu temp, u prostoriji je 18°.. Puno toga ima ulogu.Tvoj je oc-an.

Kućišta nisu ista, 5 ventova , dva gore ,jedan nazad, jedan boćno, jedan naprijed. Dobro hlađenje na mbo itd.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 11:23 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Meni sad u metro last light max 53.5 °, ladni ovi rizeni dobro, kako neče kad usage 24% jer ima ima jezgri na bacanje.

 Meni sa 1600 na 3.8 nejde u igrama prek 52, svejedno dal igram 10 minuta ili 10 sati 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Tomo53nja kaže...
dery kaže...

Meni sad u metro last light max 53.5 °, ladni ovi rizeni dobro, kako neče kad usage 24% jer ima ima jezgri na bacanje.

Jel to samo u Metro-u ili i inace? Jer malo je tesko da kod tebe 2700x pod freezerom ide do max 53.5, dok je kod mene pod vodom na 60 stupnjeva dok igram Pubg...Jedino ako chilla u pozadini i grafa ga bas i ne treba previse...

  Da, meni inače tu negdje idu temp, u prostoriji je 18°.. Puno toga ima ulogu.Tvoj je oc-an.

Kućišta nisu ista, 5 ventova , dva gore ,jedan nazad, jedan boćno, jedan naprijed. Dobro hlađenje na mbo itd.

 Šta ti držiš komp u špajzu ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 11:36 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali kako je dobar ovaj hladnjak od 2700x kojeg sam stavio u drugi komp sa rizom2600. Hladan tih ni da se zadiše u igrama, a flashing and kicking rgb svijetli. Cirkus u kompu.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 11:50 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ali kako je dobar ovaj hladnjak od 2700x kojeg sam stavio u drugi komp sa rizom2600. Hladan ko led tih ni da se zadiše u igrama, a flashing and kicking rgb svijetli. Cirkus u kompu.

 ja sam takav tražio mjesecima za dječji komp sa 2400g i rgb cirkusom na matičnoj i kućištu - samo im fali takav hladnjak, da proc bude malo hladniji i tiši, a da lijepo blješći kao ostatak kompa

još sve spojim na asus aura i curama super, samo jbga kad nitko neće prodat

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 11:52 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
dery kaže...

 Šta ti držiš komp u špajzu ?

 Obratno, špajz je u kompu pa malo pećenice, francuske, feferona- ajvara, paršuta i vinćeka izvadim kad mi dojde.Evo ga na slici.

kradem mine iz minskog polja
4 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
DarthMarkus kaže...
dery kaže...

 Šta ti držiš komp u špajzu ?

 Obratno, špajz je u kompu pa malo pećenice, francuske, feferona- ajvara, paršuta i vinćeka izvadim kad mi dojde.Evo ga na slici.

 Jel ovo vrti Crysis? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
dery kaže...

Ali kako je dobar ovaj hladnjak od 2700x kojeg sam stavio u drugi komp sa rizom2600. Hladan ko led tih ni da se zadiše u igrama, a flashing and kicking rgb svijetli. Cirkus u kompu.

 ja sam takav tražio mjesecima za dječji komp sa 2400g i rgb cirkusom na matičnoj i kućištu - samo im fali takav hladnjak, da proc bude malo hladniji i tiši, a da lijepo blješći kao ostatak kompa

još sve spojim na asus aura i curama super, samo jbga kad nitko neće prodat

 

Ehem, ne smijes slikati unutrasnjost ako imas box hladnjak. Pravila foruma, jbg

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

vjerojatno ne jer su to sve 1U serveri, sumnjam da je u njima ista osim integruse koja ni doom1 ne moze vrtit :p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ehem, ne smijes slikati unutrasnjost ako imas box hladnjak. Pravila foruma, jbg

 ispričavam se

evo, sad je valjda bolje

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

Ehem, ne smijes slikati unutrasnjost ako imas box hladnjak. Pravila foruma, jbg

 ispričavam se

evo, sad je valjda bolje

 

Steta je vec ucinjena

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD je postao sluzbeni sponzor mercedes amg team-a F1 

 

https://www.mercedesamgf1.com/en/news/2020/2020-02/amd-partner-announcement/

 

Edit: i vidim da ryzencici vec sada debelo padaju sa cijenom (brem po svabiji)- do kraja godine 3600 opet ce biti za 100njak eura kao 2600, mislim oke za korisnike koji kupuju novo, ali velika raja ima ryzene sada i  sa ovakvim stalnim padom kasnije polovno trziste nema ni smisla jer tko ce dati i 100 eura za polovni 2600 kada sada ga dobijes novog za doslovno te pare... nikakav resale value, zanima me samo ona dva cipa koliko ce kostati novi do kraja godine mislim na 3900 i 3950x jer su im u roku pola godine skresali vec cijenu za 50tak eura 3900 je sada ispod 500 a 3950x ispod 800 eura, a ako me pamcenje nezajeb.. onda mislim da su ovi ryzeni dosli na trziste proslo ljeto negdje 7,8 mj ?!

 

https://www.pcgameshardware.de/Ryzen-9-3950X-CPU-275610/News/niedrige-Preise-fuer-bestimmte-AMD-Prozessoren-1342758/

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2020 13:31 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 3 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice