AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.074.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Joj dobro kaj se odmah prnjite, znamo svi da je Ryzen trećom generacijom napravio ogromni pomak što se vidi i na prodajnim rezultatima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Na kojim si ti drogama frende moj...

Nemoj se rugati jer bome ruku na srce i ti imaš svoje minute ludosti kao i on.

 

Ok šefe, ako ti tako kažeš

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...

Ali vidim da se skoro svi esports turniri igraju na Intelu i Nvidiji, valjda čekaju da AMD poštela memorijske kontrolere i drivere na grafičkim karticama, pa da se i pro scena prebaci na 60hz monitore.

 Pa kolko znamo, ovdje na forumu su skoro svi intelasi iako imaju K procesore i nvidiju na 60hz monitorima tak da... Uostalom, tolko su inteli postali dobri u esport turnirima da su umjesto 9700k ubacili R5 3600 u proslom pubg turniru u hrv jer su performanse bile slicne za hrpa love manje 

 Dobro pusti te turnire di se ulazi kroz garažna vrata.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Dobro pusti te turnire di se ulazi kroz garažna vrata.

 Da, garazna vrata sa prize poolom od 10k € 

12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
mislioc kaže...

Ali vidim da se skoro svi esports turniri igraju na Intelu i Nvidiji, valjda čekaju da AMD poštela memorijske kontrolere i drivere na grafičkim karticama, pa da se i pro scena prebaci na 60hz monitore.

 Pa kolko znamo, ovdje na forumu su skoro svi intelasi iako imaju K procesore i nvidiju na 60hz monitorima tak da... Uostalom, tolko su inteli postali dobri u esport turnirima da su umjesto 9700k ubacili R5 3600 u proslom pubg turniru u hrv jer su performanse bile slicne za hrpa love manje 

 Čuo si za fast sync ?

 

Dakle nema tu puno priče. Glavni adut AMD-a je cijena i dodatne jezgre.

 

Da Intel spusti 9900k na recimo 2 soma bio bi kraj priče. Tu je ujedno i razlog zašto je Intel đubre.

 

Pa nitko nije lud da kešne skoro 5 soma za 9900ks pored 12 jezgrenog 3900x za cca 500kn manje.

 

Mislim da će AMD s novom generacijom zakucati i na best gaming cpu. Premda opet dolazimo do nove serije 4k ready grafa gdje će proc biti manje bitan.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fučkaj ga sad, AMD zvoni da ovaj Wraith Prism CPU hladnjak sa 6 cjevčuga nije njihov proizvod.Dakle kaj sad ili je fejk ili je nekakva greška, ipak bilo bi grozno da ne znajuči instaliraš piratski CPU hladnjak.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/etfyec/amd_update_on_wraith_prism_cooling_solutions/

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=570&jumpto=6061499&sort=asc&view=flat

 

A bogme niti šminkerske Radeon Starke nisu AMD-ov proizvod.

 

https://twitter.com/LisaSu/status/1220532242897932288

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Čuo si za fast sync ?

 

 

 Freesync/gsync compatible puno bolje zvuci i radi 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Mislim da će AMD s novom generacijom zakucati i na best gaming cpu. 

 

Odvano je pokucao i usao kroz ta vrata, zove se r5 3600 - BB cpu za gaming kada se gleda ulozeno-dobiveno 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
DarthMarkus kaže...

Mislim da će AMD s novom generacijom zakucati i na best gaming cpu. 

 

Odvano je pokucao i usao kroz ta vrata, zove se r5 3600 - BB cpu za gaming kada se gleda ulozeno-dobiveno 

 Zar nije r5 2600 best buy? Ima najveći FPS per $?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
ibme74 kaže...
DarthMarkus kaže...

Mislim da će AMD s novom generacijom zakucati i na best gaming cpu. 

 

Odvano je pokucao i usao kroz ta vrata, zove se r5 3600 - BB cpu za gaming kada se gleda ulozeno-dobiveno 

 Zar nije r5 2600 best buy? Ima najveći FPS per $?

 Najveći ima 1600 AF. Od grafičkih rx570 ili 580.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Najveći ima 1600 AF. Od grafičkih rx570 ili 580.

zanimljivo, em u svakoj novoj iteraciji rajzena sve više razvaljuju intel, em stariji modeli koje ostavljaju u prodaji postaju sve isplativiji kako vrijeme odmiče

kod intela stari modeli ništa ne pojeftiniju kad izađe nova verzija, a vrlo brzo starih modela nema ni za kupiti jer jednostavno intel ne želi ponuditi jeftiniju opciju u pojedinoj klasi

politika im je - ako nemaš za 6 core, kupi 4 core

neka ih amd nauči pameti, nadam se da će ih razvaljivat bar još nekoliko godina

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 12:03 (picajzla0707).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

 Najveći ima 1600 AF. Od grafičkih rx570 ili 580.

zanimljivo, em u svakoj novoj iteraciji rajzena sve više razvaljuju intel, em stariji modeli koje ostavljaju u prodaji postaju sve isplativiji kako vrijeme odmiče

kod intela stari modeli ništa ne pojeftiniju kad izađe nova verzija, a vrlo brzo starih modela nema ni za kupiti jer jednostavno intel ne želi ponuditi jeftiniju opciju u pojedinoj klasi

politika im je - ako nemaš za 6 core, kupi 4 core

neka ih amd nauči pameti, nadam se da će ih razvaljivat bar još nekoliko godina

 

Da, mislim da će morat promijeniti politiku malo, jer neće zauvijek ljudi imati jedako mišljenje o njima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bila je priča tu po forumu kako kupci AMD procesora gube novce jer moraju prodavati 1. generacije Ryzena po duplo manjim cijenama od onih po kojoj su ih kupovali. Čini mi se da su u većem problemu vlasnici starijih intelovih procesora, oni nemogu prodati nikome ništa. Nitko normalan neće uzeti islužene 6600/6700 za cijenu novog 1600AF ili brutalno jeftinog polovnog.

"Have no fear, Vlad is here!"
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 12:14 (VladimirLem).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...

 Nitko normalan neće uzeti islužene 6600/6700 za cijenu novog 1600AF ili brutalno jeftinog polovnog.

 How yes no 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima ih druže koliko hoćeš što ne rasuđuju realno. Takvi isluženi inteli se prodaju ko voda u pustinji ali su i na večem gubitku jer su ih dosta više koštali nego ryzeni.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 12:46 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...
ibme74 kaže...
DarthMarkus kaže...

Mislim da će AMD s novom generacijom zakucati i na best gaming cpu. 

 

Odvano je pokucao i usao kroz ta vrata, zove se r5 3600 - BB cpu za gaming kada se gleda ulozeno-dobiveno 

 Zar nije r5 2600 best buy? Ima najveći FPS per $?

 

Ovisi jel ciljas budzet masinu ili nesto za high end, ako je budzet onda ryzen 1600 af, ako pricamo o nekoj konfi gdje ide neka mrcina od grafe onda r5 3600 po meni bb cpu za gaming a da ga se naci vec za cca 1.450kn

 

VladimirLem kaže...

Bila je priča tu po forumu kako kupci AMD procesora gube novce jer moraju prodavati 1. generacije Ryzena po duplo manjim cijenama od onih po kojoj su ih kupovali. Čini mi se da su u većem problemu vlasnici starijih intelovih procesora, oni nemogu prodati nikome ništa. Nitko normalan neće uzeti islužene 6600/6700 za cijenu novog 1600AF ili brutalno jeftinog polovnog.

 

Jesi siguran? Ja ti garantiram da bi lakse prodao i7 6700 za cca 1.300-1.400kn nego neki Ryzen CPU, pogotovo iz Ryzen 5 serije.

Isto je sa grafama, lakse ces prodati GTX1060 3GB nego RX580 8GB.

Samo Golf, Intel i Nvidia brajo moj 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 12:51 (ibme74).
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro ja to gledam zdravorazumski. Ali u pravu ste, živimo u zemlji panjeva pa i takve "pile" očito imaju svoje vjerne kupce

Have no fear, Vlad is here
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo kod AF-a, friški video o poznatome: 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
picajzla0707 kaže...

neka ih amd nauči pameti, nadam se da će ih razvaljivat bar još nekoliko godina

Da, mislim da će morat promijeniti politiku malo, jer neće zauvijek ljudi imati jedako mišljenje o njima.

 čini se da amd ima 'lufta' još barem godinu dana, sudeći po sve lošijim vijestima za intel - link

nadolazeća platforma bez pcie 4.0 dok konkurencija to prodaje već uvelike, a čak i tako već najavljuju nove odgode 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Misliš loše vijesti za kupce koji će dovesti do nekonkurentnosti.

 

Intel ruši rekorde na općem tržištu, AMD desktop best buy procovi su im kao Ivi Todorić votrex vibracije na krstarenju Ane Bučević.

 

Grafovi kako je Intel na "nekim" koljenima samo malouman fanboy može popušit.

 

Da im je sila, vjerujem da bi se više posvetili ovome segmentu.

 

Ono što ja očekujem da ih ispizdi i da konačno počnu nešto je mobilno tržište.

 

4xxx po svim značajkama bi im trebao odgristi dobar dio kolača. AMD u prijenosnicma (izuzev štedljivih 3200U) je još nedovoljno zastupljen.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 15:44 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD bi trebao napraviti jedan laptop/APU-model po vlastitim smjernicama, pa makar bio i najskuplji i ne prodavao se, ali cisto kao tech demo, jer dok god das vendorima da brljaju, nikad konkretnog laptopa na trzistu, uvijek ce nesto falit.

ovak bi imali smjernice i znali na kaj da se fokusiraju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 16:08 (nixass).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...

AMD bi trebao napraviti jedan laptop/APU-model po vlastitim smjernicama, pa makar bio i najskuplji i ne prodavao se, ali cisto kao tech demo, jer dok god das vendorima da brljaju, nikad konkretnog laptopa na trzistu, uvijek ce nesto falit.

ovak bi imali smjernice i znali na kaj da se fokusiraju

 Onaj asusov model sa 4800hs je više manje to.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mene najviše zaboli kad vidim najnoviju iteraciju na 2 jezgre. To u 2020 treba bit zabranjeno ma koliko jeftin laptop bio.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Mene najviše zaboli kad vidim najnoviju iteraciju na 2 jezgre. To u 2020 treba bit zabranjeno ma koliko jeftin laptop bio.

 

 A gle, cinjenica je da su dvije jezgre dovoljne za jako puno "dnevnih" stvari. Ja sam prosle godine uzeo i3 nuc koji je 2c/4t. I radi ko metak. Multimedija, surfanje, minecraft...

Freak Show Inc.
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Kad smo kod AF-a, friški video o poznatome: 

 Baš gledam taj video i opet vidim da je i5 9400f pri vrhu tih grafova. Kako to ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

Jesi siguran? Ja ti garantiram da bi lakse prodao i7 6700 za cca 1.300-1.400kn nego neki Ryzen CPU, pogotovo iz Ryzen 5 serije.

Isto je sa grafama, lakse ces prodati GTX1060 3GB nego RX580 8GB.

Samo Golf, Intel i Nvidia brajo moj 

 Kupnja i prodaja rabljenog mainstream hardvera je tak i tak uvijek bila za kurac pogotovo ta situacija sa 4c Intel CPUovima jos od Sandya, mining grafuljama i Amazon garancijama, najvece ustede su uvijek bile na HEDTu

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 21:22 (8ax).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može li mi netko reći koja je razlika AMD Ryzen 5 1600 AF (12nm) i R5 1600 (14nm)??

Manji je proizvodni proces, dali je taj AF(12nm) nešto bolji od starijeg (14nm)??

I gdje ima kupiti kod nas taj AF (12nm) model?? (Zagreb)

Hvala unaprijed!

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2020 21:24 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Može li mi netko reći koja je razlika AMD Ryzen 5 1600 AF (12nm) i R5 1600 (14nm)??

Manji je proizvodni proces, dali je taj AF(12nm) nešto bolji od starijeg (14nm)??

I gdje ima kupiti kod nas taj AF (12nm) model?? (Zagreb)

Hvala unaprijed!

 Ryzen 1600 AF = Ryzen 2600

Bilo gdje di je model YD1600BBAFBOX (Protis, Centro...)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

Može li mi netko reći koja je razlika AMD Ryzen 5 1600 AF (12nm) i R5 1600 (14nm)??

Manji je proizvodni proces, dali je taj AF(12nm) nešto bolji od starijeg (14nm)??

I gdje ima kupiti kod nas taj AF (12nm) model?? (Zagreb)

Hvala unaprijed!

Doslovno prosla stranica sa videom...

 

R5 1600 AF = R5 2600

 

Na nabava.net ga trazis pod ovim kodom "YD1600BBAFBOX", krece ti od 750kn

 

 

Sto se tice hw unboxed, zbog cega se testiraju te igre koje nitko ne igra (osim BFa), vjerovatno su optimizirane da iskoriste max od procesora ali moraju se malo osvrtit na popularne igre poput PUBGa/CODa/Rusta/Rainbowa i sl.. i to ne na najvecim postavkama nego i najmanjim...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice