AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.862
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 4000 ili Zen3 bi trebao donijeti ~17% IPC napredak, tj. ~10-12% Integer i do ogromnih ~50% Floating Point bolje performanse naspram Zen2 prema nekim izvorima, npr. od 3:12 ovdje: 

 

Uglavnom, nadolazeci Ryzen se fokusira na IPC, a ne broj jezgri. Na broj jezgri, tj. novu AMDovu foru da ce svaka jezgra imati po cak 4 threada, se fokusira Ryzen 5000 koji uz DDR5 vise nece biti na AM4.

 

Kako Ryzeni 4000 prvo dolaze na laptope, desktop verzije bi mogle doci tek pred kraj 2020.

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vec vidim svoju zenu - "pa jel nisi prije godinu dana sve mijenjao??"

Freak Show Inc.
 
28 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ryzen 4000 ili Zen3 bi trebao donijeti ~17% IPC napredak, tj. ~10-12% Integer i do ogromnih ~50% Floating Point bolje performanse naspram Zen2 prema nekim izvorima, npr. od 3:12 ovdje: 

 

Uglavnom, nadolazeci Ryzen se fokusira na IPC, a ne broj jezgri. Na broj jezgri, tj. novu AMDovu foru da ce svaka jezgra imati po cak 4 threada, se fokusira Ryzen 5000 koji uz DDR5 vise nece biti na AM4.

 

Kako Ryzeni 4000 prvo dolaze na laptope, desktop verzije bi mogle doci tek pred kraj 2020.

 

4000 Ryzen laptop procevi nisu Zen 3 nego Zen 2. Kao sta aktualni 3xxx laptop procevi nisu Zen2.... 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Mene pamćenje baca na dx12 i Mantle. 4 gb HBM-a > sve od Nvidie....

 četiri gige je četiri gige, pa da su ne znam kakve i kad naiđe igra koja zahtjeva više od 4gb tu nastupaju problemi - link

 

The Fury X hits its 4GB VRAM limitation, though, and suffers for it. 0.1% low frametimes get knocked down to just 13.3FPS, creating visibly frame “drops” when playing. This is worse than AMD's own R9 390X, leveraging its 8GB GDDR5 to keep above board. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zato sam i naveo to 4gb.

 

I tad i sad je to malo.

 

Ali GURUi i filozofija....eh

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je kao sa mac-om. Ima likova ovdje koji imaju mac laptope stare 10 godina ali kunu se da rade bolje od novih threadrippera. Cak stovise - ZNATNO BOLJE

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Vec vidim svoju zenu - "pa jel nisi prije godinu dana sve mijenjao??"

 Bas, trebat ce ti novi jer ce sigurno imati bolju implementaciju Eco modea :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moras biti u koraku s vremenom sad ga trebas nekako na brzinu odplatiti da iznajmis koju jezgru.Jer svakako ces iduce godine biti u gubitku cijena ce mu past bar za 40-50%
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moja, pošto je već iskusna, čim vidi da ja nešto prodajem diže paniku.

 

Zašto?  Zato što uvjek poslije toga kupim novo. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 15:59 (DarthMarkus).
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Moja, pošto je već iskusna, čim vidi da ja nešto prodajem diže paniku.

 

Zašto?  Zato što uvjek poslije toga kupim novo. 

 Kupi i njoj novi Ryzen pa nebu više.. :)

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

 Bas, trebat ce ti novi jer ce sigurno imati bolju implementaciju Eco modea :D

 

Pa to bi bilo lijepo

 

dreadmoore kaže...
Moras biti u koraku s vremenom sad ga trebas nekako na brzinu odplatiti da iznajmis koju jezgru.Jer svakako ces iduce godine biti u gubitku cijena ce mu past bar za 40-50%

 

Taman za koliko ga prodam - toliko me novi kosta. I dobro...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x18x05x kaže...
DarthMarkus kaže...

Moja, pošto je već iskusna, čim vidi da ja nešto prodajem diže paniku.

 

Zašto?  Zato što uvjek poslije toga kupim novo. 

 Kupi i njoj novi Ryzen pa nebu više.. :)

 Ima 2200g.

 

Nekako osjetim kad otvori puno tabova da je to muči.

 

Kupit ću si, pardon njoj 3900x. Stvarno je danas bruka otvarat yt sa 4 jezgre i još bez HT-a.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci sastavio sam novi pc , b 450 aorus itx , r5 3600 ,rtx 2060  be quite 550w svi ventilatori se vrte ali nema slike na monitoru stoji no signal.Tipkovnica ne svijetli znaci da mbo nema struje to je moje misljemje.Siguran sam da sam sve dobro spojio osim H.D.D led i Power sw? Uostalom koliko se kuzim to je za front panel i mogu normalno upalit pc na digme naprijed.Maticna ima nekako osvijetljenje ali ne svijetli.

 edit power sw sam spojio na dvije crvene i hdd led na dvije plave minus na gornji pin.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 18:15 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Znaci sastavio sam novi pc , b 450 aorus itx , r5 3600 ,rtx 2060  be quite 550w svi ventilatori se vrte ali nema slike na monitoru stoji no signal.Tipkovnica ne svijetli znaci da mbo nema struje to je moje misljemje.Siguran sam da sam sve dobro spojio osim H.D.D led i Power sw? Uostalom koliko se kuzim to je za front panel i mogu normalno upalit pc na digme naprijed.Maticna ima nekako osvijetljenje ali ne svijetli.

 edit power sw sam spojio na dvije crvene i hdd led na dvije plave minus na gornji pin.

 Jel si spojio ATX pin za napajanje maticne ? Nalazi ti se u lijevom gornjem kutu. A front panel ti je najbolje pogledat u manualu, i vidjet ces iza na tim malim pinovima kao nekakav trokutic, taj trokutic ti oznacava + pol.

 

 Evo slika dole po cem si mozes gledat dal si dobro ili krivo stavio...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Znaci sastavio sam novi pc , b 450 aorus itx , r5 3600 ,rtx 2060  be quite 550w

Jesi siguran da tvoja ploča podržava Ryzen R5 3600?  Možda BIOS treba nadograditi prije. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 18:42 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
MGloc kaže...

Znaci sastavio sam novi pc , b 450 aorus itx , r5 3600 ,rtx 2060  be quite 550w

Jesi siguran da tvoja ploča podržava Ryzen R5 3600?  Možda BIOS treba nadograditi prije. 

 

Na slici se vidi naljepnica "ryzen 3000 ready"

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 Na slici se vidi naljepnica "ryzen 3000 ready"

Odlično, di su sada oni koji govore da njima svaka Ryzen konfiguracija radi od prve i bez i jedne greške? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerujem da nesto nije dobro spojio cim mu ni ledice na ploci ne rade

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Daj slikaj to iz daljega malo, da se vidi cijela ploča.

ibme74 kaže...

Vjerujem da nesto nije dobro spojio cim mu ni ledice na ploci ne rade

Može biti, pogotovo ako mu je ovo prva konfiguracija koju slaže.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 19:04 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ibme74 kaže...

 Na slici se vidi naljepnica "ryzen 3000 ready"

Odlično, di su sada oni koji govore da njima svaka Ryzen konfiguracija radi od prve i bez i jedne greške? 

Tu...Ajde mi molim te objasni ovo 'ismijavanje' na jednom primjeru? Jedino smiješno ovdje su ovakvi pokušaji dokazivajna nečega...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Odlično, di su sada oni koji govore da njima svaka Ryzen konfiguracija radi od prve i bez i jedne greške? 

A sta ako samo nije spojio ATX pin za napajanje maticne ? Znas i sam da sam ja isto budala bio sav uzbudjen, nova konfa i to i onda zaboravim to ustekat, dobivao sam no signal i nisu mi radili usb portovi 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pocupao sam sve van , i isao sve sastavit sto je jednostavnije moguce da se uvjerim da li je mbo DOA.Sve ponovno spojio sada radi.Hvala svima na pomoci. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 20:13 (MGloc).
Moj PC  
19 0 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači, svaki 2. put pali iz prve?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

MGloc Lijepa konfa. Updateaj MojPC u profilu, ak ti nije problem. Zanimljivo kuciste i maticna, a i grafa bome..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Pocupao sam sve van , i isao sve sastavit sto je jednostavnije moguce da se uvjerim da li je mbo DOA.Sve ponovno spojio sada radi.Hvala svima na pomoci. 

Gpu ce ti biti dosta topliji zbog tog psu shrouda koji je par mm ispod. Bez obzira na to sta je perforiran...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
MGloc kaže...

Pocupao sam sve van , i isao sve sastavit sto je jednostavnije moguce da se uvjerim da li je mbo DOA.Sve ponovno spojio sada radi.Hvala svima na pomoci. 

Gpu ce ti biti dosta topliji zbog tog psu shrouda koji je par mm ispod. Bez obzira na to sta je perforiran...

Kad bi i perforirani shroud značio nešto, opet bi to bilo uzalud jer PSU dolazi odmah ispod. 

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidjet cemo , kuciste je masivno nije bas lightweight kada sam sve stavio unutra.To je ubiti manji ATX , za maticnu sam se nadao da je doa kasno sam vidio da je popularna po rikavanju i najtoplijem VRM ,bez prezanja bi narucio MSi itx nema RGB ali je puno bolja.Predomisljao sam se izmedu rx 5700 sapphire/gigabyte, 1660ti bila je obicna na lageru, rtx2060 nisam planirao ni uzet a kamol super verziju.Viper 2x8gb cl15 3000@ , aorus b450-i pro wifi i phanteks enthoo evolv itx su kupljeni na amazonu , ryzen 3600 sam kupio prije 2mjeseeca mislio sam da cu se provuc sa gl702vmk ali sam ga na kraju prodao i danas kupio grafu ,psu,thermaltake rgb kuhlere i neki coolermaster devesrator set.Nakon 3 gaming laptopa vratio se na pc vec mi je thermal i power limit throttlea preko glave...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav ekipa,  pitanje.

 

Ryzen 3 1200, pokušao sam ga dignut na 3.9Ghz@1.2875V, temperature su bile solidnih (bar mislim) 55 C, max 60ak tijekom testa u AIDA64. Međutim negdje oko 10 min testa dobio sam BSOD. Pitanje je jesam ga malo previše gurao za tu voltažu ili me samo potrefio loš čip, da probam neki drugi test, manju frekvenciju?

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
donator_bubrega kaže...

Pozdrav ekipa,  pitanje.

 

Ryzen 3 1200, pokušao sam ga dignut na 3.9Ghz@1.2875V, temperature su bile solidnih (bar mislim) 55 C, max 60ak tijekom testa u AIDA64. Međutim negdje oko 10 min testa dobio sam BSOD. Pitanje je jesam ga malo previše gurao za tu voltažu ili me samo potrefio loš čip, da probam neki drugi test, manju frekvenciju?

 Sumnjam da te zadesio los cip, jer drugima na 3.9ghz radi vecinom na ~1.35v sto je safe za 24/7 (vecini nece nit bootan na 3.9ghz i ispod 1.3v). Probaj dizat jos gore pa vidi sta se desava...

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Sumnjam da te zadesio los cip, jer drugima na 3.9ghz radi vecinom na ~1.35v sto je safe za 24/7 (vecini nece nit bootan na 3.9ghz i ispod 1.3v). Probaj dizat jos gore pa vidi sta se desava...

  Nisam htio dizati voltažu previše jer je stock cooler na njemu, znači sa 60ak C pod AIDA stability testom imam još mjesta za ići gore?

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice