AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.133
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
nicky.sl kaže...
ibme74 kaže...
...................................

 ej ja sam grijao sobu sa starim fx-om 8350. još mi soba gleda na južnu stranu i pritom mala .Za zimu super, nisam uopće palio radijator nikako.

Ljeti ajme majko ,nisam ni palio komp ,prebacio bi se na laptop lol

 Nemoj mi reci da si fx-icu i za grijanje?

A kokice da ti spece? Ne volis kokice?

Nemas mikrovalku, moze ti podgrijati omiljena jela, jesi li vegan ?

Ma slabo si ti njega iskoristavao....... ajooooj.....

 

 

;)

 

Edit- Ma da ne shvatite pogresno. mislim da korisnik nije dobro iskoristio fx-inu multiprakticnost. u tom smislu je zeka.. zlu ne trebalo

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 1:43 (Jebodiah).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

FX je bio čudo u dosta pogleda, visok klok i dobar overklok na 32 nm, osam jezgri (ima sudska tužba ali mislim da nemju šansi to osporiti), multitasking, jako niska cijena zbog lošeg imiđa i velika mana, spora jezgra i velika potrošnja/grijanje. Imao ga tri godine i odustao jedno ljeto kad su igre počele koristiti sve jezgre, postalo je neizdrživo. Kućište je na dodir bilo vruče, a iz njega je puhalo vruče ko fen za kosu. Sve je bilo stabilno ali menio to više nije imalo smisla. Uzeo G4560 i preporodio se 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

FX je bio čudo u dosta pogleda, visok klok i dobar overklok na 32 nm, osam jezgri (ima sudska tužba ali mislim da nemju šansi to osporiti), multitasking, jako niska cijena zbog lošeg imiđa i velika mana, spora jezgra i velika potrošnja/grijanje. Imao ga tri godine i odustao jedno ljeto kad su igre počele koristiti sve jezgre, postalo je neizdrživo. Kućište je na dodir bilo vruče, a iz njega je puhalo vruče ko fen za kosu. Sve je bilo stabilno ali menio to više nije imalo smisla. Uzeo G4560 i preporodio se 

 Imao sam fx 8370e koji je radio na 4.5 ghz na 1.27 V te je bio gažen u prime 95 i pokazao max 72 stupnja.U igrama je max dostizao oko 65-66 stupnja i nikada nije imao problema sa pregrijavanjima.Hlađen je bio bio Scythe Yasya te je bila osigurana dobra provjetrenost kućišta sa ventilatorima.Zamijenjen je samo zato jer mu je snaga jezgre preslaba za današnje igre.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedno je pregrijavenje/nestabilnost a drugo je vruče kućište i vruč zrak iz njega koji grije kompletnu sobu. I moj je bio na tim temperturama, više od 75 nije ni preporučljivo. Bila je na njemu hrga od hladnjaka. I onda staviš G4560, performanse u igrama iste a za komp i neznaš, ne postoji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Jedno je pregrijavenje/nestabilnost a drugo je vruče kućište i vruč zrak iz njega koji grije kompletnu sobu. I moj je bio na tim temperturama, više od 75 nije ni preporučljivo. Bila je na njemu hrga od hladnjaka. I onda staviš G4560, performanse u igrama iste a za komp i neznaš, ne postoji.

 Ponavljam ne znam o čemu pričaš,nikakvo pregrijavanje nije postojalo niti je vruć zrak išao iz njega niti je grijalo sobu,a to bi dobro primjetio jer sobu ne grijem nikada(stara kuća na selu za odmor),dapače zimi su mi se znali zalediti prsti.Očito se radilo o loše složenim ventilatorima ili o lošoj poziciji kabela u samom kućištu.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...
XXX kaže...

Jedno je pregrijavenje/nestabilnost a drugo je vruče kućište i vruč zrak iz njega koji grije kompletnu sobu. I moj je bio na tim temperturama, više od 75 nije ni preporučljivo. Bila je na njemu hrga od hladnjaka. I onda staviš G4560, performanse u igrama iste a za komp i neznaš, ne postoji.

 Ponavljam ne znam o čemu pričaš,nikakvo pregrijavanje nije postojalo niti je vruć zrak išao iz njega niti je grijalo sobu,a to bi dobro primjetio jer sobu ne grijem nikada(stara kuća na selu za odmor),dapače zimi su mi se znali zalediti prsti.Očito se radilo o loše složenim ventilatorima ili o lošoj poziciji kabela u samom kućištu.

 A moguće  Ili smo igrali različite igre. Uglavnom riješio problem sa G4560 u istom kućištu, sa istim igrima (wotch dogs 2) sa istim ventilatorima koji su dobro izbacivali vruči zrak sa FX-a u sobu i sa istim kablovima. I ja ne pričam o zimi nego o ljeti, malena razlika. Zimi je bio koristan.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja sam riješio sa i7 4790k koji radi na 4.6 ghz  na istom cooleru i ista stvar je šta se tiče navodnog "zagrijavanja". Očito sam dobro uredio kućište kada se u njemu nalazi Novosibirsk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaka čast na uspjehu sobzirom da FX izbacuje duplo više topline. A kada se klokne, a meni je bio na 4.7 i troduplo.

 

Onak 300 wata topline niš ne grije 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 9:43 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Svaka čast na uspjehu sobzirom da FX izbacuje duplo više topline. A kada se klokne, a meni je bio na 4.7 i troduplo.

 

Onak 300 wata topline niš ne grije 

 Stavljaš krive grafove.ja pričam o FX 8370E koji je puno bolje napravljen te bolje podnosi klokove do 4.6-4.7 ghz nego recimo 8350.Po meni je sweetspot bio 4.5 ghz.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moja greška kaj nisam u prvom postu napisao da sam imao FX 8320 na 4.7 ghza, stojim iza svega ostalog po pitanju zagrijavanja. Kada su došle igre kloje su koristile sve jezgre, ljeti je puhalo iz njega ko iz kalolifera uz sasvim pristojno halđenje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

FX je bio čudo u dosta pogleda, visok klok i dobar overklok na 32 nm, osam jezgri (ima sudska tužba ali mislim da nemju šansi to osporiti), multitasking, jako niska cijena zbog lošeg imiđa i velika mana, spora jezgra i velika potrošnja/grijanje. Imao ga tri godine i odustao jedno ljeto kad su igre počele koristiti sve jezgre, postalo je neizdrživo. Kućište je na dodir bilo vruče, a iz njega je puhalo vruče ko fen za kosu. Sve je bilo stabilno ali menio to više nije imalo smisla. Uzeo G4560 i preporodio se 

 jos uvijek koristin FX8320E kojeg hladi Arctic Freezer 13CO i drzi pod opterecenjem na 50°C...
A kako isti podrzava Socket AM 4, stavit cu ga na Ryzen koji bi moga uskoro doc...

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 11:35 (Maksimus).
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I meni je 8320 sa cm EVO 212 65 C° max. Uopce nije bilo problema s temperaturama.

Trenutno jedan epyc proc 48 cor u njemackom ducanu 800 eura.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Radi ikome zadnji Prime95? https://www.guru3d.com/files-details/prime95-download.html Koju verziju skinut..

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, kupio bih R5 ali mislim se između r5 1600 i r5 2600. Dali ima smisla davati 200kn više za 2600??

Koji da uzmem?

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima smisla. Po meni je +200-250kn taman granica za koju se isplati dati vise za 2600.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Svaka čast na uspjehu sobzirom da FX izbacuje duplo više topline. A kada se klokne, a meni je bio na 4.7 i troduplo.

 

Onak 300 wata topline niš ne grije 

To je cijeli sistem, procesor je oko 200W...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li smisla uzeti ryzen 5 3400g pored 2400g? 

Im BATMAN !!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
AdR03 kaže...

Osobno sam oduševljen sa novim mem controlerom na Ryzenu 3700x

 

Imam i dalje x470-f Asus Strix ploču sa zadnjim biosom i zadnjim chipset driverima.

 

Ram radi kao bebica stabilno na svim stres testovima na 3733 cl 14/15, 3800 isto radi sa malo više loose cl 16/18 timingsima.

 

 

 Wait wat ?

 

Ansha što veliš na ovo ...?

 Ulaganje u kvalitetnu ram memoriju se isplatilo, i sa 2600x sam bio stabilan na 3466 cl 14 no ovo je sada još veći step up

 

 

#YOLO
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo i ja se ponovio ryzen 2600+ b450 tomahawkt i 16gb rama corsair vengence lpx 3000 mhz! Veceras ide na sklapanje :D  interesuje me jel moram skinuti ovaj amd chipset driver sa msi stranice? za sta to sluzi? i jel preporucljivo da uradim update biosa jer citam da novi update poboljsava brzinu rama

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovakvi potezi samo potvrdjuju da je AMD odradio strasan posao,Intel je sad povoljniji nego je to bio prije dolaska ZENa i ja sam prezadovoljan mojim i7 ali nemojmo zaboravit kakve je cijene uz koliki broj jezgri Intel drzao godinama.

 

https://wccftech.com/intel-9th-gen-cpu-real-world-application-benchmarks-versus-amd-ryzen-3000/

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...

Ovakvi potezi samo potvrdjuju da je AMD odradio strasan posao,Intel je sad povoljniji nego je to bio prije dolaska ZENa i ja sam prezadovoljan mojim i7 ali nemojmo zaboravit kakve je cijene uz koliki broj jezgri Intel drzao godinama.

 

https://wccftech.com/intel-9th-gen-cpu-real-world-application-benchmarks-versus-amd-ryzen-3000/

 

Ovi iz intela su kao neki forumaši ovdje, možeš ih šamarati s testiranjima i rezultatima oni će i dalje veliti kako je njihov intel bolji 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DangerousB kaže...

evo i ja se ponovio ryzen 2600+ b450 tomahawkt i 16gb rama corsair vengence lpx 3000 mhz! Veceras ide na sklapanje :D  interesuje me jel moram skinuti ovaj amd chipset driver sa msi stranice? za sta to sluzi? i jel preporucljivo da uradim update biosa jer citam da novi update poboljsava brzinu rama

Napravi update BIOSa da. Ako ti nesto ne sljaka, mozes skinut chipset driver ili ga skinut iz fore i probat.

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozz ekipa, nedavno sam kupio ryzen 7 3700x, uzeo novi cooler, preciznije be quiet dark rock 4, sve montirao ali proc se ponaša nenormalno. U idleu mi je temperatura oko 40 do 60 stupnjeva, ghz skače do 4.4, a defaultni je 3.6. Nisam overclockao niti sam išta dirao. Ima netko kakvu ideju, što, kako napraviti, bio bih zahvalan.

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tommy_123 kaže...

Pozz ekipa, nedavno sam kupio ryzen 7 3700x, uzeo novi cooler, preciznije be quiet dark rock 4, sve montirao ali proc se ponaša nenormalno. U idleu mi je temperatura oko 40 do 60 stupnjeva, ghz skače do 4.4, a defaultni je 3.6. Nisam overclockao niti sam išta dirao. Ima netko kakvu ideju, što, kako napraviti, bio bih zahvalan.

Zar to nije boost na 4.4?

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...
Tommy_123 kaže...

Pozz ekipa, nedavno sam kupio ryzen 7 3700x, uzeo novi cooler, preciznije be quiet dark rock 4, sve montirao ali proc se ponaša nenormalno. U idleu mi je temperatura oko 40 do 60 stupnjeva, ghz skače do 4.4, a defaultni je 3.6. Nisam overclockao niti sam išta dirao. Ima netko kakvu ideju, što, kako napraviti, bio bih zahvalan.

Zar to nije boost na 4.4?

 Vjerojatno je, ali apsolutno ništa ne radim trenutno, trenutno je oko 4.0 i 4.2 a temp je oko 60. 

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tommy_123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Tommy_123 kaže...

Pozz ekipa, nedavno sam kupio ryzen 7 3700x, uzeo novi cooler, preciznije be quiet dark rock 4, sve montirao ali proc se ponaša nenormalno. U idleu mi je temperatura oko 40 do 60 stupnjeva, ghz skače do 4.4, a defaultni je 3.6. Nisam overclockao niti sam išta dirao. Ima netko kakvu ideju, što, kako napraviti, bio bih zahvalan.

Zar to nije boost na 4.4?

 Vjerojatno je, ali apsolutno ništa ne radim trenutno, trenutno je oko 4.0 i 4.2 a temp je oko 60. 

A koji je boost i temps u loadu?

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nezamjetno brzi a dosta skuplji !
3700x je kralj !

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...
Tommy_123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Tommy_123 kaže...

Pozz ekipa, nedavno sam kupio ryzen 7 3700x, uzeo novi cooler, preciznije be quiet dark rock 4, sve montirao ali proc se ponaša nenormalno. U idleu mi je temperatura oko 40 do 60 stupnjeva, ghz skače do 4.4, a defaultni je 3.6. Nisam overclockao niti sam išta dirao. Ima netko kakvu ideju, što, kako napraviti, bio bih zahvalan.

Zar to nije boost na 4.4?

 Vjerojatno je, ali apsolutno ništa ne radim trenutno, trenutno je oko 4.0 i 4.2 a temp je oko 60. 

A koji je boost i temps u loadu?

Napravio sam stres test u ryzen masteru, temp oko 64-66, a mhz skoči do 4.10.

Ništa apsolutno ne radim, clock skoči do 4, temp ode 10 stupnjeva više i vrati se, i tako u krug.

 

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tommy_123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Tommy_123 kaže...
MEGATAMA kaže...
Tommy_123 kaže...

Pozz ekipa, nedavno sam kupio ryzen 7 3700x, uzeo novi cooler, preciznije be quiet dark rock 4, sve montirao ali proc se ponaša nenormalno. U idleu mi je temperatura oko 40 do 60 stupnjeva, ghz skače do 4.4, a defaultni je 3.6. Nisam overclockao niti sam išta dirao. Ima netko kakvu ideju, što, kako napraviti, bio bih zahvalan.

Zar to nije boost na 4.4?

 Vjerojatno je, ali apsolutno ništa ne radim trenutno, trenutno je oko 4.0 i 4.2 a temp je oko 60. 

A koji je boost i temps u loadu?

Napravio sam stres test u ryzen masteru, temp oko 64-66, a mhz skoči do 4.10.s

Ništa apsolutno ne radim, clock skoči do 4, temp ode 10 stupnjeva više i vrati se, i tako u krug.

 

 Kakav je clock i temps na windows power save mode?

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trenutno je na balanced, dok sam ušao prvi put u winse bilo je na visoke performanse i u udaralo je preko 4.0 clock i temp je bila na 50+.

Trenutno je ok, vrti se oko 34-37 stupnjeva, ali oscilira previše, sad mene zanima da li je to normalno, da odjednom on skoči na 3.90 a base clock mu je 3.60 i da temp skoči za 10 stupnjeva gore i u roku 2 sekunde se vrati u normalu?

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice