AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.048.835
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
I dalje dvojba, 2200g ili 2400g, koliko sam vidio, 2200 se bolje clocka, sto znaci da u konacnici slabiji model radi prakticki jednako kao i jaci, 1-2 fps razlike....

E sad nisam pametan, uzeti slabiji, a razliku para uloziti u brzu memoriju, ili ici na jaci....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto nije jedan 4/4, a drugi 4/8 procesor ? A imaju i jos nekih razlika u samoj integriranoj grafici, ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 21:10 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

je...

2200G 4/4 3.7GHz  GPU 8 cores

2400G 4/8  3.9GHz  GPU 11 cores 

For everything you gain, You lose something else.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jeste, ali koliko to igra ulogu, to mi nije jasno....

Mislim kad gledas recenzije, prakticki sve igre koje vrte na tim apu, razlika je 5-6 frejmova na istim postavkama, a kod oc procesora i manja, zato i pitam u cemu je vic... A i navodno se vega8 (2200) bolje clocka od vege11 (2400), zbog manjih temperatura. E sad dali ta dodatna 4 threada stvarno igraju kakvu veliku razliku u svakodnevnom radu i casual igranju na 720 i 900p, to mi nije jasno....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislis li kasnije uzimat grafu? Vjerojatno bi ti zasad 2200g bi dovoljan za neki budget gaming, ali kasnije bi ta 4 threda mogla znacit, iako opet bilokoju  grafu da uzmes kasnije bit ce bolje nego IGPU.

For everything you gain, You lose something else.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 21:40 (Strider-X).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa vjerovatno bi uzeo nesto u rangu 1060, ali za pocetak bi bio samo apu, zato se i dvoumim.

Mozda mi je bolje uzeti 2200 a razliku uloziti u kvalitetniju i brzu memoriju (ili vecu kolicinu) koja mi ostaje za dalje, a ako se cpu pokaze nedovoljan uz neku malo jacu graficku, uvijek ga mogu zamjeniti jacim....

Samo razmisljam naglas, trazim savjet
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže... 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Ako je samo loadao xmp, onda mu trc nije 48 nego 75. Jel sigurno postoji taj prijatelj sa Threadripperom? Ili je i on virtualka?

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ansha kaže... 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Ako je samo loadao xmp, onda mu trc nije 48 nego 75. Jel sigurno postoji taj prijatelj sa Threadripperom? Ili je i on virtualka?

Virtualka ko i klokana rx 580 koja ima max peak power consumtion 140w 

 

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
ansha kaže... 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Ako je samo loadao xmp, onda mu trc nije 48 nego 75. Jel sigurno postoji taj prijatelj sa Threadripperom? Ili je i on virtualka?

Ma da kako da ne, ti si popio svu pamet svijeta jedini ti nesto znas na forumu. Postajes gori od wara i lucija, jos samo da slikas parket i to je to, mozes u njihov klub 

 

Taman covjek misli doslo mu iz guz'ce u glavu, ali izgleda smo se prevarili

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
ansha kaže...
ansha kaže... 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Ako je samo loadao xmp, onda mu trc nije 48 nego 75. Jel sigurno postoji taj prijatelj sa Threadripperom? Ili je i on virtualka?

Ma da kako da ne, ti si popio svu pamet svijeta jedini ti nesto znas na forumu. Postajes gori od wara i lucija, jos samo da slikas parket i to je to, mozes u njihov klub 

 

Taman covjek misli doslo mu iz guz'ce u glavu, ali izgleda smo se prevarili

Ocito je da nemas pojma o postavkama memorije a neke stvari ocito i izmisljas. Nista nisi rekao u svoju obranu tako da je Threadripper prijatelj i sluzbeno virtualan :)

 

Dakle, da nesto i naucis, Ryzen maticne ne uzimaju xmp vrijednost trc-a nego same podesavaju zavisno o taktu memorije, tako da sve 3200mhz memorije imaju trc 75, 3000mhz memorije trc 69 itd....

 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
chaselol kaže...
ansha kaže...
ansha kaže... 

samo je upaljen XMP profil i rade na 14-14-14-34-48 bez ikakvog tjuniranja, samo zadnji bios 

 

Ako je samo loadao xmp, onda mu trc nije 48 nego 75. Jel sigurno postoji taj prijatelj sa Threadripperom? Ili je i on virtualka?

Ma da kako da ne, ti si popio svu pamet svijeta jedini ti nesto znas na forumu. Postajes gori od wara i lucija, jos samo da slikas parket i to je to, mozes u njihov klub 

 

Taman covjek misli doslo mu iz guz'ce u glavu, ali izgleda smo se prevarili

Ocito je da nemas pojma o postavkama memorije a neke stvari ocito i izmisljas. Nista nisi rekao u svoju obranu tako da je Threadripper prijatelj i sluzbeno virtualan :)

 

Dakle, da nesto i naucis, Ryzen maticne ne uzimaju xmp vrijednost trc-a nego same podesavaju zavisno o taktu memorije, tako da sve 3200mhz memorije imaju trc 75, 3000mhz memorije trc 69 itd....

 

 Kako ne, u svoju obranu je iznio par kletvi i uvreda, standardni nacin komunikacije clanova ovog pocasnog kluba kad ih se razguzi sa par provjerenih i tocnih cinjenica 

Nije lako dane provoditi po bespucima interneta trazeci printscreenove i zamisljati da si sebi kupio te stvari, usput se dosjetis i kojeg frendica izmisliti 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odusto sam od kupnje freezera, znaci stoji u trgovini u tresnjevci i svaki put isto vele (proizvod jos nije spreman za izdavanje). Mislio sam narucit sad prek weba, ali sam na kraju i od tog odustao :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kome se ja imam pravdati, jednom trolu od 45 godina koji zivi na forumu, idi begaj ansha 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Kome se ja imam pravdati, jednom trolu od 45 godina koji zivi na forumu, idi begaj ansha 

Ne moras se pravdat, samo budi posten i reci: jesam, lazov sam!

 

p.s. - imam samo 35 godina ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 10:44 (ansha).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A chasetrooll ima 33 nasli ste se uglavnom niste balavci
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
A chasetrooll ima 33 nasli ste se uglavnom niste balavci

 kod našeg Chasija sve u znaku broja 3, najveci fan ryzena 3 na ovim prostorima, mislim da je spominjao nekih 3k eura mjesecno namlati da virtualkama na njemu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 12:41 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
A chasetrooll ima 33 nasli ste se uglavnom niste balavci

Nego sta smo 

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Kome se ja imam pravdati, jednom trolu od 45 godina koji zivi na forumu, idi begaj ansha 

 45 is a new 25  

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
ansha kaže...

Plus sta su to podaci samo iz Mindfactory-a, koji je velik, ali opet beznacajan na globalnoj razini..

 evo nesto znacajnije :)

 

https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

 

https://www.amazon.co.uk/Best-Sellers-Computers-Accessories-Processors/zgbs/computers/430515031

 

poanta, iako je "beznacajan", znacajan je jer je DE trziste ipak konkretno trziste

 Lijepo izgleda, ali nisam uvjeren da im je i9 9900k #4 najprodavaniji model... Volio bih vidjet stvarnu statistiku, ovo naprosto ne djeluje realno. Nisam siguran ni da je količinski moguće s obzirom na količinu koja se proizvodi... al OK.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kako ne, ta dominacija K modela traje od kad su dodali "to" slovo bez obzira na cijenu.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Lijepo izgleda, ali nisam uvjeren da im je i9 9900k #4 najprodavaniji model... Volio bih vidjet stvarnu statistiku, ovo naprosto ne djeluje realno. Nisam siguran ni da je količinski moguće s obzirom na količinu koja se proizvodi... al OK.

Sta imas ne vjerovat? Nije mi jasno...

 

Nazalost, realnost je vjerojatno takva da vise intel napravi profita sa 9900K nego AMD sa cijelom desktop ponudom... Em su puno jeftiniji, em je marza dosta manja jer ne proizvode svoje cipove....

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Rhodin kaže...

 Lijepo izgleda, ali nisam uvjeren da im je i9 9900k #4 najprodavaniji model... Volio bih vidjet stvarnu statistiku, ovo naprosto ne djeluje realno. Nisam siguran ni da je količinski moguće s obzirom na količinu koja se proizvodi... al OK.

Sta imas ne vjerovat? Nije mi jasno...

 

Nazalost, realnost je vjerojatno takva da vise intel napravi profita sa 9900K nego AMD sa cijelom desktop ponudom... Em su puno jeftiniji, em je marza dosta manja jer ne proizvode svoje cipove....

Jedno je profit, a drugo je količina prodanih...

Ovo mi je ekvivalent ko da je #4 najprodavaniji auto Ferrari 488 kraj svih Golfova, Astri i da dalje ne nabrajam...

 

Možemo pričati o trendu, možemo pričati o hypeu, zaradi, profitu, cijeni, svačemu, ali ako pričamo o količini prodanih ne vjerujem da je to #4 najprodavaniji procesor koji amazon trenutno ima u ponudi. Ne vjerujem ni da je količinski dobavljiv da bi mogao biti #4... po količini prodanih.

Niti vjerujem da se prodaje više od bilo kojeg drugog intel procesora, pa makar i više od i7 9700k, a kamo li nekih i3/i5 i starijih i7 modela.

 

EDIT: samo usporedbe radi, baci pogled na količinu recenzija, 9 za i9 i 300 za i7

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 13:54 (Rhodin).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa prodaje se, sve i jedna generacija i7 K modela su bili najprodavaniji procesori na svijetu, nikakav i3, pentium i sl.imas na googleu statistike za svaku godinu.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome je čudno, 4. najprodavanji procesor, a samo 9 review-eva...8700K ima preko 300, R5 2600 preko 600.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Bome je čudno, 4. najprodavanji procesor, a samo 9 review-eva...8700K ima preko 300, R5 2600 preko 600.

Po Mindfactory-evom reportu od prije par dana, 9900K je najprodavaniji intelov procesor i isto 4. ukupno. Dakle Amazon definitivno nije neka iznimka...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Više manje...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Bome je čudno, 4. najprodavanji procesor, a samo 9 review-eva...8700K ima preko 300, R5 2600 preko 600.

 Trenutno na amazonu je intelov povratnik i5 8400 na 3. mjestu iza dva rizena najprodavaniji od intela, i9 je deveti.Mindfactory i9 9900k prodali do sad 2060 komada.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 21:02 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ako je ovo istina onda ovaj 3700 djeluje pravo primamljivo 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za mase najprimamljivije djeluje 3300, tako nešto za 100$ je nezamislivo pa vjerovatno tako neče biti.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2019 21:13 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice