Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebam najbolji best buy ili value for money od najboljeg do najgoreg, uključujući mehaničku izdržljivost i kvalitetu izdrade, brzinu reakcije, pouzdanost.
Namjena je prevođenje, min. 10 sati pred ekranom, hendlanje više otvorenih dokumenata, programa i preglednika istovremeno pa mi je bitno da bude brz, baterija damože bar 4-5 sati izdržati i za multimediju u konačnici.


https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-m509da-wb512t-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014600461?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&

 

https://www.m-computers.hr/asus-m509da-wb502c-vivobook-silver-156-90nb0p51-m06240/ASU-0515/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-S340-15API-81NC00EUSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-3500U-2%2C10GHz%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Vega-8%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000304822

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-s145-81ut003csc-156-fhd-amd-ryzen-5-3500u-up-to-37ghz-8gb-ddr4-512/len-nb-81ut003csc/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click


Ako imate bolje prijedloge ili značajne nedostatke za ove modele, bilježim se sa štovanjem. Hvala unaprijed! :))

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 8:32 (matijama).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

gledam kupiti novi laptop, do 5500 kn ako je moguce.. Laptop ce se primarno koristiti za FEM proračune( dakle procesor mi najviše igra), CAD/CAM te Autodesk Revit.. Dakle procesor-ram-grafička, tim redom..

 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-gaming-pavilion-pavilion-15-ec0013nm-8pn43ea-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-5-intel-core-i5-3550h-256gb-ssd-95719411

Ovaj mi je upao u oko, ali previše mi je "gejmerski" a i navodno mu hinge za otvaranje ekrana brzo otkazuje..

 

Dakle gledam nešto ovakvih karakteristika, 15,6 ekran mi je nekako optimum.. Također sam gledao opcije sa 8 gb rama, pa ugraditi još 8gb pri kupnji, da li u tom slučaju zadržim garanciju i koliko bi to došlo?

 

Ako netko ima još prijedloga, svakako je dobrodošlo.

Da li se očekuje nekakav pad cijena laptopa kroz koji mjesec, tipa izlaze novi procesori ili slično? Nije mi baš hitno, pa ne znam da li bi još malo pričekao?

 

lp

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 14:26 (Avicii1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam preporuku laptopa za kolegu do nekih 3000kn.

Cilja na neki i3 , 8 GB rama i SSD nekih 256 GB.

Jel ima neki best buy ili je sve to tu negdje u tom cjenovnom rangu?

 

EDIT: Jel može ovo ponudit zadovoljavajuće performanse za jednostavniji autocad, surfanje, office i sl?

Prvenstveno mislim na procesor

LINK

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 12:39 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kupujem laptop 5000-5500kn (+500kn max ako je baš osjetna razlika onda do 6000kn)...

Većinom browser sa 10ak tabova otvorenih, photoshop, gledanje filmova, a ipak bi bilo poželjno da može pokretati neke novije igre, ne treba sad na ultra postavkama ali na standardnim postavkama da ne šteka... Također bi bilo dobro da mogu staviti još jedan Hdd I nadograditi memoriju po potrebi...

Unaprijed zahvaljujem!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 13:39 (stype_zd).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ljudi,

zanima me jel laptop na linku (hp 15-db1089nm) dovoljno dobar da pokrene moderne igre (witcher, a. creed odissey) u nekim medium-low settingu s bar 30ak fps? U videu na linku slična kombinacija vrti razne igre na nižim perfomansama ( hp 15-db1089nm ima 256 SSD dok na videu laptop ima 128 SSD i 1 tb harda... ne razumijem se u dual channel pa ne znam ima li db1089nm tu specifikaciju tj. ukoliko se može naknadno preći na dual channel ili ugraditi dodatih 8GB DDR5)?

Laptop--- https://www.hgshop.hr/laptop-hp-15-db1054nm-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-amd-radeon-vega-8-15-6-fhd-freedos-6wt76ea/proizvod/250667

Video---


Također, ukoliko imate neku preporuku za neki drugi laptop koji bi vrtio moderne igre u gore navedenim perfomansama, a da je do 4000kn, otvoren sam za bilo kakvu preporuku!

Hvala!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

 

Trazim laptop za osnovnoskolca. Standardni skolski zadaci uz povremeno igranje. Budget do 5000kn. Ako moze prijedlog za 15 i 17 incha. Malo vise nagnite prema gejmanju .

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih preporuku nekog laptopa do 4000kn, koji neće služiti za gaming, već Office namjena i very- light 3D modeliranje...Dakle poželjno sa više RAM-a, solidnim CPU-om i SSD-om, a nebitnom GPU. Je li ima šta do te cijene? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 13:58 (Ranko Kukumar).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo 3d modeliranje te koči. Da nije toga možeš naći odlične laptope za tu cijenu. Za bilo kakvo modeliranje bez zasebne grafičke to neće ići, a ti laptopi ti počinju malo iznad 4k kuna.

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
markec997 kaže...

Ovo 3d modeliranje te koči. Da nije toga možeš naći odlične laptope za tu cijenu. Za bilo kakvo modeliranje bez zasebne grafičke to neće ići, a ti laptopi ti počinju malo iznad 4k kuna.

 Nije u pitanju render, već strojarsko 2D/3D modeliranje (SolidWorks/CATIA/AutoCAD). 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ranko Kukumar kaže...
markec997 kaže...

Ovo 3d modeliranje te koči. Da nije toga možeš naći odlične laptope za tu cijenu. Za bilo kakvo modeliranje bez zasebne grafičke to neće ići, a ti laptopi ti počinju malo iznad 4k kuna.

 Nije u pitanju render, već strojarsko 2D/3D modeliranje (SolidWorks/CATIA/AutoCAD). 

 i dalje ti za tako sta treba zasebna graficka, osim ako su jednostavni modeli, tipa samo par partova onda ce vjerojatno to izdrzat, al cim imas malo slozenijih sklop treba ti grafa...

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Onda konkretno pitanje; 

 

Isplati li mi se protegnuti malo do ovoga modela: 

https://www.centro.hr/lenovo-ideapad-l340-15-gaming-intel-core-i5-9300h-2-40ghz-8gb-256gb-ssd-1tb-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx1050-3gb.aspx?fbclid=IwAR0KWwYsF5BbNQCdD3EuAtYUQCgRRIUr6E0TvKCf_Hky5Vn_zU20AzQGEik

 

U odnosu na integriranu Vega 8 grafičku kao kod ovoga: 

https://www.ekupi.hr/hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Ideapad-S145-81UT003CSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-3500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Vega-8%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000305189?fbclid=IwAR3MrNzLRUqjuBOlUb3dKUReNdnK0iLhpmUhv4fEDOLvb627OLXaJeVOUjY

 

Hvala (pitam dakle za 3D)

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ranko Kukumar kaže...

Onda konkretno pitanje; 

 

Isplati li mi se protegnuti malo do ovoga modela: 

https://www.centro.hr/lenovo-ideapad-l340-15-gaming-intel-core-i5-9300h-2-40ghz-8gb-256gb-ssd-1tb-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx1050-3gb.aspx?fbclid=IwAR0KWwYsF5BbNQCdD3EuAtYUQCgRRIUr6E0TvKCf_Hky5Vn_zU20AzQGEik

 

U odnosu na integriranu Vega 8 grafičku kao kod ovoga: 

https://www.ekupi.hr/hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-Ideapad-S145-81UT003CSC%2C-15%2C6-FHD%2C-AMD-Ryzen-5-3500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Vega-8%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000305189?fbclid=IwAR3MrNzLRUqjuBOlUb3dKUReNdnK0iLhpmUhv4fEDOLvb627OLXaJeVOUjY

 

Hvala (pitam dakle za 3D)

 isplati se i po meni je vrijedna investicija, imas ga vamo koju kunu i jeftinije na sve oblike placanja https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk005ssc-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1050-3gb-15-6-led-fhd-dos-crno-015000194

 

Ja sam zavrsio FSB, i imao sam y520 lap koji me i trenutno sluzi, u njemu je takoder bila 1050 i sve sto smo morali raditi odradivalo se bez problema.

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim RAM nije nadogradiv? Jer s vremenom bih volio produžiti na 16GB...Volim multitasking. 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ranko Kukumar kaže...

Koliko vidim RAM nije nadogradiv? Jer s vremenom bih volio produžiti na 16GB...Volim multitasking. 

 nisam nigdje vidio tu informaciju , gdje si nasao to, cak i po recenzijama vidim da ima jedan slot rama pa ne vidim sta bi sprijecavalo da se zamijeni sa 16gb

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
eliah84 kaže...

Pozdrav

 

 

Trazim laptop za osnovnoskolca. Standardni skolski zadaci uz povremeno igranje. Budget do 5000kn. Ako moze prijedlog za 15 i 17 incha. Malo vise nagnite prema gejmanju .

 

Unaprijed hvala.

 Netko?

Valja li ovo ili moze nesto bolje https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk005ssc-core-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1050-3gb-15-6-led-fhd-dos-crno-015000194

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izgleda da je to najbolje do te cijene 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može prijedlog prijenosnika do 4000 kn, da ima SSD, nije za neko ludo gameanje ali da ima grafičku za pokretanje manje zahtjevnih igara i za dnevnu upotrebu.

 

Šta kažete na ovo? https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-s145-81ut00bfsc-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-fhd-windows-10-sivo-014600417

 

Hvala 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 12:05 (Franeizomisa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim da svaki dan netko pita za laptop, a slabo se odgovara , vecinom jer su stalno jedna te ista pitanja na ovoj temi a treba samo par stranica unatrag prolistat i procitat.

Za dnevenu upotrebu , office , surfanje ispod 3000kn - klik Znaci ovo je budget friendly laptop i nista ispod ovog ne bi kupovao jer ostali laptopi ispod ove cijene imaju vrlo slabe procesore.

Za skolarce , light multimediju i pokoju stariju igru kao LoL, gta V moze vrtit 30fpsa (nije gaming laptop) iznad 3000kn - Lenovo  HP  ASUS  256gbssd ,8gb rama , 3500u vrlo dobar procesor i vega 8 ovo bi bio top pick.

Gaming laptop oko 5000kn : klik zasto ovaj a ne L340?  L340 podrzava samo single channel memoriju , i zagrijava se u wasd zoni dok HP ne i dolazi odmah sa 16gb rama , jamstvo 3 godine dok l340 2god , jedina prednost koju l340 ima je + 1tb hdd , ali koji je problem u naknadno ugradit hdd.Eto po meni vrijedi dat 200kn vise za HP.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 12:43 (MGloc).
Moj PC  
7 0 hvala 4
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz imam jedno konkretno pitanje pa ak je moguće odg čim prije bila bih jako zahvalna :)

Nudi mi se Lenovo Legion Y530 prošla generacija za dost ok lovu, 5400kn.

Fora je sljedeća; konfiguracija je ovakva:

 

Dijagonala zaslona15.6"

Rezolucija: 1920 x 1080 FHD

Model procesora: Intel Core i5 8300H 2.30GHz / 4.0GHz (8MB cache)

Grafička kartica: nVidia GeForce GTX 1050 4GBRAM8 GB

Interna memorija: 1 TB HDD

Operacijski sustav: Free DOS

IzlaziUSB 3.1 x3 USB 3.1 Type C x1 HDMI DA

 


Dakle ima samo HDD, i prošla generacija. E sad uzela bih to i sa strane ssd i odmah ugradila. S obzirom da je Legion ima dost dobru kako mi se čine mogućnost upgradeanja za dugoročni rad, full je jednostavno ugraditi ekstra ram, novi ssd itd..

Ono kaj me zanima, mislite li da je dobar, good deal?

Ili da uzmem nešto konvencionalnije već gotovo s gotovim SSDOM ali nemogućnošću upgradenja RAM-a, no s IPS ekranom i sličnim procesorom?
Iako ovaj ima sve 3.1 ulaze pa mu je to isto velika prednost.

Primarno bi laptop koristio za rad, povremeni gejming, bitno mi je da traje i može puno taskova obavljati odjednom.

p.s. ekstra pitanje : znate li ide li ovaj SSD u njega : SSD TRANSCEND 128GB, MTE110S, TS128GMTE110S, M2 2280, M.2, NVME

2 DA, uzmi pa nadogradi
8 NE,ne vrijedi uzmi neš gotovo
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po toj cijeni nikako , star model vjv. nema garancije tako da taj laptop po meni vrijedi max 4000kn.Taj laptop je kao nov kostao oko 6500kn.

Polovno se nade za 5000kn laptop sa gtx 1060 koji daleko jaci.Uzmi novi hp pavilion stranicu prije sam ga linkao ryzen 3550h ,256gb sdd,16gb RAM i gtx 1050 mislim da ima.Garancija 3 godine i boli te dzoka.Naknadno ugradis hdd ako ti treba.

Edit:Evo ti nije y530 vec 520 ista konfiguracija. klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 12:14 (MGloc).
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja upravo koristim y530 legion sa istim speckama osim sto imam ssd umjesto hdd i NOVOG sam platio tocno 5400 u hg spotu prije godinu dana.

To ti se ne isplati nikako.Pa za tu cijenu novog dobijes sa 1650 grafickom koja je miljama ispred te. Laptop vrijedi 4k kuna po meni u vrh glave rabljen.

 
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako nešto probaj nać jeftinije ak može... Y540

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dante2112 kaže...

Pozz imam jedno konkretno pitanje pa ak je moguće odg čim prije bila bih jako zahvalna :)

Nudi mi se Lenovo Legion Y530 prošla generacija za dost ok lovu, 5400kn.

........

 Dakle ima samo HDD, i prošla generacija. E sad uzela bih to i sa strane ssd i odmah ugradila. S obzirom da je Legion ima dost dobru kako mi se čine mogućnost upgradeanja za dugoročni rad, full je jednostavno ugraditi ekstra ram, novi ssd itd..

 evo da se i ja ubacim, imam model prije y520 legiona, tada se zvao y700, kupljen za 6250kn pocetkom 2017.g.

i7, 8rama, hdd 1tb, 15" ips fhd, imal je i probijanje pozadinskog osvjetljenja u dva coska kod zatamnjenog ekrana novi, al mi to nije smetalo pa nisam nis napravil po tom pitanju

odma sam stavil unutra 2 ssd-a, m2 nvme i sata (detalji moj pc)

nedavno sam dodal i ram 2x16gb i promjenil pastu i cistil prasinu

jako se lako dogradi i sve je dostupno nakon 1 vrata i 2-4 serafa

radi ko urica (stoji na hladnjaku za lap koji je posebno kupljen za taj lap jer je na spoju ekrana i tastature kad je zatvoren modeliran ko u ostricu)

ssd mozes u svaki novi komp ubacit, i konkretno taj legion vjerojatno ima ips ekran jer je to tada bio standard za ugradnju, izbacili su tn matricu

ALI ti je bitno

 

ovo kaj su naveli kolege, uzet sto noviji stroj jer je sa rabljenima kockanje zbog garancije i nikad neznas kaj je vlasnik delal s njim

ko se vise kuzi i moze ga sam isprobat i testirat, nek izvoli, ja vise vjerujem garanciji

 

GLEDAJ kako je laptop napravljen, koji su materijali, jel se grije, kolko lako se otvara, jel 1 ram zalemljen, jel ima sata sa konektorom

@ stric jura koji upozorava da je to nova corava koka u prodaji i igra u mutnom, kupis lap a kad oces dodatni disk, pljuni za konektor

 

i bilo bi dobro da kad se ovo smiri sa virusom da odes i PROBAS lap pod prstima, to je nesto kaj niko ne spominje i gleda a bit ce ti vazno stalno tokom koristenja

ja kad sam suzio izbor na 3 lapa po hardveru, iso sam po ducanim i zical da izvade lap iz vitrine da vidim kakav je na dodir, i onaj kaj je imal najbolje komponente i cijenu je bil od gumirane plastike koja mi je bila odbojna na dodir i odletio je iz finala

tako da surfaj, a onda i gledaj i pipaj prije nego platis

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Interesiram se za Asus Zenbook Flip, čekam da skupim pare, i da izađe sa novim Ryzenima serije 4000 (to će biti odlični procesori po svim reviewima).

 

Pitanje je sljedeće, zbog lakšeg rada bih htio 15", ali zbog gabarita (prenosivosti), težine i činjenice da 15" obično nemaju samo integriranu grafu (htio bih samo integrušu), je li 14" najbolje moguće i koliko je veći/teži 15"?

Namjena je programiranje, surfanje, Linux i eventualno SC2 ali SC2 samo u nuždi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi,

 

kolega treba preporuku za laptop budžet 3500, 3700 maximala...

Služi mu za faks, znači office, pdfovi, internet, multimedija, tu i tamo zaigra sims 4, team fortres2, gta v i tako slične naslove...

 

Moja preporuka između ova 2, Vi recite koji je bolji ili ako ima nešto bolje...

 

LINK , LINK

 

Hvala puno !

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zvrle kaže...

Bok ljudi,

 

kolega treba preporuku za laptop budžet 3500, 3700 maximala...

Služi mu za faks, znači office, pdfovi, internet, multimedija, tu i tamo zaigra sims 4, team fortres2, gta v i tako slične naslove...

 

Moja preporuka između ova 2, Vi recite koji je bolji ili ako ima nešto bolje...

 

LINK , LINK

 

Hvala puno !

 Ako mu i Acer dolazi u obzir, nek uzme za 300kn vise ovaj gdje ima 1TB SSD

Kovačić
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebala bi mi preporuka laptopa do 4000-4500kn za profesoricu u školi.

 

Uvjet nisu toliko performanse koliko OK kvaliteta izrade, dobra tipkovnica, baterija i da ima IPS ekran.

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Vapor kaže...

Pozdrav,

 

trebala bi mi preporuka laptopa do 4000-4500kn za profesoricu u školi.

 

Uvjet nisu toliko performanse koliko OK kvaliteta izrade, dobra tipkovnica, baterija i da ima IPS ekran.

 https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Lenovo-IdeaPad-S340-15API-81NC00EUSC%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-3500U-2%2C10GHz%2C-8GB-RAM%2C-512GB-SSD-PCIe-NVMe%2C-AMD-Radeon-Vega-8%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000304822

 

Ovo mi se čini ko best-buy, sa VISA popustom 3600kn.

Pingu ;)
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar je taj laptop, realno ne treba nista bolje od tog vecina ljudi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice