Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kod ovoga sa 16gb iz nekog razloga u opisu pise da ima slovensku tipkovnicu.. možda je to razlog a možda je jednostavno greška. Koliko vidim osim toga razlike nema
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prvu razliku vidis u nazivu sto govori da je ovaj sa 16gb stariji model a ovaj sa 8 noviji ili su na njemu rjeseni neki problemi koje je ovaj prije imao zato kosta vise , ubiti je jedan te isti laptop.Mozda ovaj sa 8 ima bolji wlan karticu i takve sitnice se rade samo da se opljacka kupca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarioVk kaže...
Kod ovoga sa 16gb iz nekog razloga u opisu pise da ima slovensku tipkovnicu.. možda je to razlog a možda je jednostavno greška. Koliko vidim osim toga razlike nema

 u ITu  SLO=HR, dakle pusti si video Kekeca i uživaj

Ju je je? Je ju je!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sad su ipak nešto korigirali cijene i ovi sa 16gb je malo skuplji...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sad su ipak nešto korigirali cijene i ovi sa 16gb je malo skuplji...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može savjet koji bi mi izbor od ovih bio najbolji ako bi naglasak stavili na sljedeće: kvaliteta ekrana (IPS po mogućnosti), trajanje baterije, kvaliteta izrade (aluminij po mogućnosti), procesorska snaga.

 

Acer Aspire 5 A515

Asus VivoBook 15 X512DA

Dell Vostro 3583

DELL Inspiron 5570

HP Probook 450 G6

Lenovo IdeaPad S340

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imam Acer Aspire 5 i nije se bas nešto pokazao glede kvalitete izrade, jedno malo snažnije otvaranje je bilo dovoljno da slomi šarku ... srećom osiguranje je riješilo problem ... ali same šarke su tanke kao pero ... vjerujem da je slično i kod drugih ... koliko vidim to su većinom početne serije laptopa ... najbolje ti je pogledati u živo ako možeš

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To sam i pretpostavljao, Acer je poznat po lošijoj izradi. Na ovoj listi je, ajmo reći, reda radi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,

ima neko iskustva s ovim zalagaonicama i sličnim trgovinama kaj trže laptope po njuški?

Kopkaju me Thinkpadovi x1 (treba mi neke ok performansi, a opet da to isto mogu bez frke staviti u ruksak i tegliti cijeli dan na leđima), a ima par modela s i5 8th gen na njuški.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Duže vrijeme već ne pratim tehnologiju pa eto zbunjen pokušavam kupit laptop pa ako netko može pomoć. Ugl već nekoliko godina imam neki acer sa pentiumom(da loš je) pa bi trebao neki teški upgrade. Buđet oko 5-6 soma. Od želja htio bi se uhvatit ovih programa za glazbu(tipa fl studio), photoshopa i myb neš za montažu nez kojim smjerom će me nosit kreativa haha. Što se igrica tiče mislio sam instalirat neki ps2 emulator pa opet proživjet stare sretne trenutke gaminga. 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-5584-156-fhd-intel-core-i7-8565u-up-to-460ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-nvidia-/273198994-N0721/product/ meni se npr ovo čini super ali neznam na što bi trebao pazit. Jel samo intelovi procesori išta vrijede, grafička?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kau_12 kaže...

Duže vrijeme već ne pratim tehnologiju pa eto zbunjen pokušavam kupit laptop pa ako netko može pomoć. Ugl već nekoliko godina imam neki acer sa pentiumom(da loš je) pa bi trebao neki teški upgrade. Buđet oko 5-6 soma. Od želja htio bi se uhvatit ovih programa za glazbu(tipa fl studio), photoshopa i myb neš za montažu nez kojim smjerom će me nosit kreativa haha. Što se igrica tiče mislio sam instalirat neki ps2 emulator pa opet proživjet stare sretne trenutke gaminga. 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-5584-156-fhd-intel-core-i7-8565u-up-to-460ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-nvidia-/273198994-N0721/product/ meni se npr ovo čini super ali neznam na što bi trebao pazit. Jel samo intelovi procesori išta vrijede, grafička?

 Evo, ako je 6000 mogucnost, preporucio bih ti ovog, 4C/8T ryzen, nova GTX 1650, 256GB SSD, FHD ekran 15.6" i jako dobrih 16GB RAM-a! (Bilo bi dosta i 8GB da to sve vuce, no sa 16GB si miran i po potrebi, ako ce ti biti ovaj SSD premali, s vremenom kupis veci i definitivno jeftinija solucija nego da kupujes dodatan RAM)

klik

Kovačić
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

best buy laptop danas za oko 7000 kn? Glavna namjena programiranje. Minimalni zahtjevi i5, 256/8 GB, IPS 14", Thunderbolt 3 i da postoji mogućnost spajanja na 2 dodatna monitora. GPU može ali ne mora, radije jači CPU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
slaven96 kaže...

Ekipa,
ima li netko iskustva s Asus Zenbook UX434FLC?

Ili ima li netko prijedlog za laptop 14", i5 ili i7 U-serija, barem 8GB RAMa, barem 512GB SSD, poželjno da ima dodatnu grafičku pored integrirane jer će s vremena na vrijeme biti korišteni programi za dizajniranje tiskanih pločica ili nekih 3D modela za 3D printanje. Ne treba mi touchscreen i bitno je da je IPS ekran. Cijena do 10 000kn. Do sada sam imao 15.6", ali ga stalno nosim pa mi je potrebno 14".
Najbliže što sam našao je Asus UX434FLC-501T pa me zanima ima li ga netko, kakva su iskustva korištenja, novi touchpad, baterija i slične stvari.

 

Hvala 

 Itko? Bilo kakvo iskustvo?

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pisao sam vwć da tražim lap do 5000 kn za sve , igre(fifa, gta ,battlefield), autocad, media, itd.

Najavljuju da će na ovu cijenu ići 50% dole, dal se isplati.

https://megastore.hr/proizvod/laptop-hp-pavilion-15-cx0028nm-4tz58ea-15-6-fhd-ips-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx-1050-4gb-noodd-3y/

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozzz...potreban mi je laptop koji ce sluziti za obradu fotografija i videa...nesto ne preskupo...molim preporuke...hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poiuztrewq kaže...

Pisao sam vwć da tražim lap do 5000 kn za sve , igre(fifa, gta ,battlefield), autocad, media, itd.

Najavljuju da će na ovu cijenu ići 50% dole, dal se isplati.

https://megastore.hr/proizvod/laptop-hp-pavilion-15-cx0028nm-4tz58ea-15-6-fhd-ips-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx-1050-4gb-noodd-3y/

 Koliko ja vidim ovo je nedostupno, ali kad bi bilo za 50% jeftinije definitnivno bi bila super kupnja

Mahjongg kaže...

Pozzz...potreban mi je laptop koji ce sluziti za obradu fotografija i videa...nesto ne preskupo...molim preporuke...hvala

 definiraj "ne preskupo"

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A piše u poslovnicama cijena 50% gotovina, 40 kartice a webshop 30.

Ovaj je nedostupan u webshopu a možda ga bude u poslovnici, znam da je šansa minimalna al vidjet ćemo

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mahjongg kaže...

Pozzz...potreban mi je laptop koji ce sluziti za obradu fotografija i videa...nesto ne preskupo...molim preporuke...hvala

 definiraj "ne preskupo"

Totalno sam van teme laptopa...koja konfiguracija bi uopce bila dovoljna za obradu videa i fotografija?...dao bi i 5000 kuna ako bi to bilo potrebno ali ako je moguce radije bi prosao jeftinije...potreban je neki laptop za obradu videa i fotografija kulinarskih delicija za blog , youtube i drustvene mreze

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kad smo kod obrade videa i fotografija, jedan od ovih bi bio optimalan. ali su im i cijene paprene. Ja si čak u skoroj budućnosti budem mogao priuštiti jedan takav pa pitam tu kolege kaj uzet od ova 3.
1. dell-gaming-inspiron-7790-g7-173
2. Dell Gaming Inspiron 7790 G7, 17.3 
3. Dell Gaming Inspiron 3590 G3, 15.6" 

Ili imate nekaj treće za ponuditi.
Koliko je Ovaj Dell sa MX230 lošiji.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav! Istražujem već duže u potrazi za novim laptopom i budući da bi ga koristila privatno (serije, filmovi, par igrica) i poslovno za određene programe i proračune čini mi se kao dobar izbor Lenovo Ideapad L340-15 i5-9300H (jer ima i mogućnost nadogradnje na 16GB RAM-a) pa me zanima ima li netko ovdje kakva iskustva vezana za samu kvalitetu izrade laptopa i zagrijavanje? Toshiba koju sam zadnju koristila mi je sve redom počelo pucati, od šarki ekrana, kučišta i plastike, itd. Pa samo ne bi htjela uzeti neki laptop koji već pokazano ima problema s takvim stvarima jer dosta nosim laptop okolo i treba mi nešto čvršće.
Hvala unaprijed! :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mahjongg kaže...
Mahjongg kaže...

Pozzz...potreban mi je laptop koji ce sluziti za obradu fotografija i videa...nesto ne preskupo...molim preporuke...hvala

 definiraj "ne preskupo"

Totalno sam van teme laptopa...koja konfiguracija bi uopce bila dovoljna za obradu videa i fotografija?...dao bi i 5000 kuna ako bi to bilo potrebno ali ako je moguce radije bi prosao jeftinije...potreban je neki laptop za obradu videa i fotografija kulinarskih delicija za blog , youtube i drustvene mreze

 Kod videoeditiranja i obrade fotografija je problem sto ti treba dobar proc, tu i tamo je zahtjev i za grafom, a s druge strane bitan je i ekran pogotov kod hrane jer s zivim bojama privlacis pozornosti koje jedino mozes vidjeti kvalitetnijim ekranom. Naravno kad to sve uzmes laptop za male novce nece bas bit primjeren, jedino ako sve to sto radis je vise kao manje bitan hobi gdje te u tom slucaju moze posluziti i nesto jeftinije gdje ces dobiti isto i5 ili ryzen 5 ali imat ces ekran tupih boja. 

Ekran sa super komponentama i poprilično hvaljenim ekranom malo iznad 5000 (ako ti je previse možeš cekat i neke akcije) https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk005tsc-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1050-3gb-15-6-led-fhd-dos-crno-015000223 (Link je iz linksa jer mi je to bilo najbrze za pronaći model, naravno moguće je da negdje postoji i povoljnije)

Takoder nebi bilo lose da uzmes i 17.3", ali to opet diže cijenu..

 

Posto se javljas u ovoj temi predpostavljam da PC nije opcija, ali ako je moguće mislim da bi ti se više isplatilo uzet pc.

Dud kaže...

Kad smo kod obrade videa i fotografija, jedan od ovih bi bio optimalan. ali su im i cijene paprene. Ja si čak u skoroj budućnosti budem mogao priuštiti jedan takav pa pitam tu kolege kaj uzet od ova 3.
1. dell-gaming-inspiron-7790-g7-173
2. Dell Gaming Inspiron 7790 G7, 17.3 
3. Dell Gaming Inspiron 3590 G3, 15.6" 

Ili imate nekaj treće za ponuditi.
Koliko je Ovaj Dell sa MX230 lošiji.

 4 della, perferiras dell ? Mislim da je y540 bolja serija iako je lenovo pa ne znam koliko ti to odgovara
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-y540-81sy003ssc-core-i7-9750h-16gb-1000gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000349 Jeftiniji slabija grafa, svakako mislim da ti nista jače od 1650 ne treba, ali ako imas želju nekad nesto i igrat na stroju onda nebi bilo loše jaču grafu odabrat
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-y540-81sx0059sc-core-i7-9750h-16gb-1000gb-256gb-ssd-geforce-rtx-2060-6gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000256

(Link je iz linksa jer mi je to bilo najbrze za pronaći model, naravno moguće je da negdje postoji i povoljnije)

 

što se ovih dell-ova tiče svi imaju popriličan broj mana s obzirom na svoju "višu" cijenu, upitna izrada, loši ekrani, pwm na visokoj svjetlini, tamni display, pregrijavanje itd.. Zbog toga je y540 pun pogodak

 
EDIT: dao sam krive linkove gore, treba ic modela sa 144hz npr: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-y540-81sx005asc-156-fhd-ips-144hz-intel-core-i5-9300h-up-to-41ghz-16gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1660ti-6gb-no-odd-dos-2-god-best-buy/LEN-5327/product/

Sara121 kaže...
Pozdrav! Istražujem već duže u potrazi za novim laptopom i budući da bi ga koristila privatno (serije, filmovi, par igrica) i poslovno za određene programe i proračune čini mi se kao dobar izbor Lenovo Ideapad L340-15 i5-9300H (jer ima i mogućnost nadogradnje na 16GB RAM-a) pa me zanima ima li netko ovdje kakva iskustva vezana za samu kvalitetu izrade laptopa i zagrijavanje? Toshiba koju sam zadnju koristila mi je sve redom počelo pucati, od šarki ekrana, kučišta i plastike, itd. Pa samo ne bi htjela uzeti neki laptop koji već pokazano ima problema s takvim stvarima jer dosta nosim laptop okolo i treba mi nešto čvršće.
Hvala unaprijed! :)

 Dobar izbor i po recenzija solidan laptop.

 

Eventualno prijedlog zato što je laptop za privatne i poslovne namjene pa vjerujem da će se često nositi ne bi bilo loše uzeti neki ultrabook. Ultrabook-ovi jesu sami po sebi nešto skuplji, pa ako je cijena problem žrtvuješ na grafičkoj kartici koja ti možda nije toliko potrebna ako ne igraš igrice i ne koristiš neke grafički zahtjevne poslovne programe.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2020 18:49 (MarioVk).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MarioVk kaže...
posto se javljas u ovoj temi predpostavljam da PC nije opcija, ali ako je moguće mislim da bi ti se više isplatilo uzet pc.
Dud kaže...

Kad smo kod obrade videa i fotografija, jedan od ovih bi bio optimalan. ali su im i cijene paprene. Ja si čak u skoroj budućnosti budem mogao priuštiti jedan takav pa pitam tu kolege kaj uzet od ova 3.
1. dell-gaming-inspiron-7790-g7-173
2. Dell Gaming Inspiron 7790 G7, 17.3 
3. Dell Gaming Inspiron 3590 G3, 15.6" 

 4 della, perferiras dell ? Mislim da je y540 bolja serija iako je lenovo pa ne znam koliko ti to odgovara

 

što se ovih dell-ova tiče svi imaju popriličan broj mana s obzirom na svoju "višu" cijenu, upitna izrada, loši ekrani, pwm na visokoj svjetlini, tamni display, pregrijavanje itd.. Zbog toga je y540 pun pogodak

 
EDIT: dao sam krive linkove gore, treba ic modela sa 144hz npr: https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-gaming-legion-y540-81sx005asc-156-fhd-ips-144hz-intel-core-i5-9300h-up-to-41ghz-16gb-ddr4-1tb-nvme-ssd-nvidia-geforce-gtx1660ti-6gb-no-odd-dos-2-god-best-buy/LEN-5327/product/

 MA nisam ograničen na Dell , prošle godine sam seki i njenom dečku odabrao Lenovo laptope, njoj Lenovo ideapad 330s, prekrasan laptop čvrst malen, i odličan IPS ekran.  A njenom dečku ovaj Legion ali u slabijoj izvedbi 8gb rama, manji ssd i mislim da je onda bila gforce 1060. Tako da ulazi i ovaj lenovo u to. A misliš da su dell-ovi ips-ovi toliko lošiji, ja imam dell-ov monitor i iznimno sam zadovoljan. Nisam pronašao nijedan HP laptop koji bi bio sličan ovima (vjerojatno nisam dosta tražio). Navodno su Hp proobookovi super. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dud kaže...

 MA nisam ograničen na Dell , prošle godine sam seki i njenom dečku odabrao Lenovo laptope, njoj Lenovo ideapad 330s, prekrasan laptop čvrst malen, i odličan IPS ekran.  A njenom dečku ovaj Legion ali u slabijoj izvedbi 8gb rama, manji ssd i mislim da je onda bila gforce 1060. Tako da ulazi i ovaj lenovo u to. A misliš da su dell-ovi ips-ovi toliko lošiji, ja imam dell-ov monitor i iznimno sam zadovoljan. Nisam pronašao nijedan HP laptop koji bi bio sličan ovima (vjerojatno nisam dosta tražio). Navodno su Hp proobookovi super. 

 Kada pogledas recenzije jednog i drugog ocito je da dosta losih komentara kod della upravo ima veze s ekranom. Dell monitor iako nemam iskustva s takvim stvarima mogu predpostaviti da su vjerojatno dobri paneli, ali logicno je da na uređaju čija je primarna upotreba da prikazuje sliku bude fokus na kvalitetu panela, dok laptop kao naprava sa nizem različitih dijelova mora biti drugačiji. Cijena laptopa utječe na kvalitetu komponenti pa zato negdje dobijes nesto bolje nesto lošije, a nekad kao što je i ovdje slučaj za iste novce jednostavno prodavač uspije složiti bolji uređaj od konkurencije.

EDIT: zaboravih hp komentar. Probook seriju sam imao osobno kada se govorilo da je to kvalitetan laptop, a mene je taj probook razocarao od pocetka do kraja, znaci izrada, performanse i ekran sve je bilo puni promašaj tako da nikad više probook, ali eto to je subjektivno mišljenje. Uvjerenja sam da od hp-a jedina serija koja je vrijedna za razmatrati je elitebook serija

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2020 16:16 (MarioVk).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, treba mi neki manji laptop (14'' i ispod) koji bih koristio cca 2h dnevno.

Koristio bih ga SAMO za web programiranje (nista previse zahtjevno, html,css,js,jq...)

Imam vec Desktop ali eto uzeo bi i laptop cisto u putu da dovrsavam kodove eventualno.

Vidio sam da se furaju dosta oni probookovi, laptop tablet 2 in 1, itd...

Jel se moze naci nesto tako za do 3000kn? Stvarno mi se ne daje vise s obzirom da sam nedavno na desktop spucao vise od 1000 eura...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Swift 1 imas za 3000
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo S740 jel ima ko iskustva s ovim laptopom?

Prvnestveno me zanimaju performanse, kvaliteta izrade i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Zamolio bih preporuku gaming laptop do 10 000 kn 

Sto najbolje za te novce uzet trenutno , platio bih karticom

Hvala na preporukama 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rtg 1989 kaže...

Pozdrav

Zamolio bih preporuku gaming laptop do 10 000 kn 

Sto najbolje za te novce uzet trenutno , platio bih karticom

Hvala na preporukama 

 

 Imaš HP-omen, lenovo legion, dell alienware, predator itd. samo vidi šta ti treba. Možda pogledaš i usporediš cijene i vani ne samo kod nas jer zna bit dosta razlike za isti uređaj npr. 

Ja kad bi uzimao uzeo bi npr neki Omen, nekako dizajn najviše odgovara ali to je stvar ukusa. 

11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
rtg 1989 kaže...

Pozdrav

Zamolio bih preporuku gaming laptop do 10 000 kn 

Sto najbolje za te novce uzet trenutno , platio bih karticom

Hvala na preporukama 

 

 

Kurvenrojber kaže...
rtg 1989 kaže...

Pozdrav

Zamolio bih preporuku gaming laptop do 10 000 kn 

Sto najbolje za te novce uzet trenutno , platio bih karticom

Hvala na preporukama 

 

 Imaš HP-omen, lenovo legion, dell alienware, predator itd. samo vidi šta ti treba. Možda pogledaš i usporediš cijene i vani ne samo kod nas jer zna bit dosta razlike za isti uređaj npr. 

Ja kad bi uzimao uzeo bi npr neki Omen, nekako dizajn najviše odgovara ali to je stvar ukusa. 

 Kao što je kolega Kurvenrojber  rekao, ima stvarno dosta modela i vani mozda i naletis na nesto bolje za manju cijenu, no mozemo ti dati neku preporuku ovdje također.

Reci samo zelis li 15.6" ili 17.3" (naravno da je ljepse na vecem ekranu igrati).

 

Razmotri ovog, tu je još među boljima sa 16GB RAM-a, 512GB SSD-om i GTX 1660 Ti karticom ili možda još bolje ovog, jest da je 200kn preko 10k, ali specke su i5 9300H, 16GB RAM-a, 256GB NVMe SSD + 1TB HDD i nova serija grafickih NVIDIA RTX2060 6GB, a također 17.3".

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 10:34 (acmilan2).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice