Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.058.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

ima netko neki laptop za preporuciti do max 7 500 kn. 

 

Na laptopu se trebalo vrtiti autocad, sketchup, arhicad .. 

 

 

hvala :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
chelsea11player kaže...

Pozdrav, 

 

ima netko neki laptop za preporuciti do max 7 500 kn. 

 

Na laptopu se trebalo vrtiti autocad, sketchup, arhicad .. 

 

 

hvala :) 

Pošto je za te programe, pretpostavlja se da se ide na veći ekran sa rezolucijom 1920x1080 (ispod toga nemoj jer ce te oci boljeti) da se sve to bolje i ugodnije gleda i vidi. 

 

klik prva dva laptopa imaju GTX 1050 graficku karticu dok druga dva imaju GTX 1650 (malo bolja i novija) no obje bi trebale to rjesavati kako treba.

Svi imaju i5 9300H. Sljedeće - neki imaju 512GB SSD (bez SSD-a danas nemoj gledati jer ces izgorit čekajući da se obrade podaci), dok imas kombinaciju 256GB SSD + 1TB HDD (ako ti je bitan prostor onda ta varijanta bolja).

Tako da je više manje to to do te cijene na nabavi, a sad ako negdje iscuri neka akcija il nesto, necu vidjeti.

Kovačić
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa,
ima li netko iskustva s Asus Zenbook UX434FLC?

Ili ima li netko prijedlog za laptop 14", i5 ili i7 U-serija, barem 8GB RAMa, barem 512GB SSD, poželjno da ima dodatnu grafičku pored integrirane jer će s vremena na vrijeme biti korišteni programi za dizajniranje tiskanih pločica ili nekih 3D modela za 3D printanje. Ne treba mi touchscreen i bitno je da je IPS ekran. Cijena do 10 000kn. Do sada sam imao 15.6", ali ga stalno nosim pa mi je potrebno 14".
Najbliže što sam našao je Asus UX434FLC-501T pa me zanima ima li ga netko, kakva su iskustva korištenja, novi touchpad, baterija i slične stvari.

 

Hvala 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa!

Treba mi preporuka za što bolji ultrabook do cca 3700kn. Ne treba mi OS.

fala lipa!

lol
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 11:29 (Fox Mulder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Pomoć pri odabiru do tri tisuće kn. za internet, multimediju, spremanje i pregled fotografija, office itd.


  • hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 23:07 (artcom).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pozdrav,

Pomoć pri odabiru do tri tisuće kn. za internet, multimediju, spremanje i pregled fotografija, office itd.

 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-81lw00cksc-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-3-3200u-512gb-ssd-94203851

 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-330s-15ikb-cijena-81f500pssc-156-1920x1080-intel-core-i3-8130u-83735971

 

koji od ova dva, ili nešto treće?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
artcom kaže...

 

Pozdrav,

Pomoć pri odabiru do tri tisuće kn. za internet, multimediju, spremanje i pregled fotografija, office itd.

 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-81lw00cksc-cijena-156-1920x1080-amd-ryzen-3-3200u-512gb-ssd-94203851

 

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-330s-15ikb-cijena-81f500pssc-156-1920x1080-intel-core-i3-8130u-83735971

 

koji od ova dva, ili nešto treće?

 

hvala

 Evo tebi, ali i za sve koji će uskoro tražiti laptope za tu svotu otprilike:

svakako mora biti SSD od barem 256GB, minimalno 8GB RAM memorije i gledajte si da je rezolucija ekrana 1920x1080 (ako je manje, boljet ce vas oči nakon dužeg korištenja, iz svog iskustva znam).

Trenutno vam je neki best buy ovi ryzen 3 2200U i 3200U procesori ili i3 8., 9. ili 10. generacije ako naletite, no moj osobni izbor bi isao ryzenu zbog bolje integrirane grafike. Znači to je za youtube, browsanje, slabo zahtjevne igrice, office itd. 

 

Link - 256GB i 512GB spojeno, a tebi artcom  trenutno mogu preporucit, posto ide u budzet, uzmi sa 512GB, na ovom linku. Pozdrav!

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje,

 

dakle treba mi preporuka najboljeg laptopa do 5000kn u dućanu u RH.

Služio bi za sve pomalo, od multimedije, gledanje iptv-a, office, igranje igara(fifa,pes,bfV,gta5 i slični naslovi, dskle ništa ono novije tipa RDR2, MW), autocad( to je još upitno).

 

Dakle najbolji laptop do te cifre, može 100-200 gore, ne kužim se baš dobro u ove nove komponente.

Ako ima i za manju cijenu još bolje, marka je nebitna, samo je bitno naj najbolji za te novce i to je to.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 klik ovo su ti tri komada do te cijene, da, jedan je i ovaj zadnji od njih, ali ova prva dva samo gledas da ima 8GB ako na njih odlucis.

No, ima ovdje jedna stvar, 8GB RAM-a je 4GB soldered + 4GB SO-DIMM sto znaci - 4GB ti je na ploci zalemljeno i imas jos ovih 4GB dodatno kao RAM keks tako da je najvjerojatnije to max memorija koju ovaj laptop moze imati (ne pronalazim informacije do koliko max GB ide RAM pa me nemoj uzet za rijec, ali vjerojatno je 8GB max, tj. nemas mogucnost nadogradnje)

Poiuztrewq kaže...

Poštovanje,

 

dakle treba mi preporuka najboljeg laptopa do 5000kn u dućanu u RH.

Služio bi za sve pomalo, od multimedije, gledanje iptv-a, office, igranje igara(fifa,pes,bfV,gta5 i slični naslovi, dskle ništa ono novije tipa RDR2, MW), autocad( to je još upitno).

 

Dakle najbolji laptop do te cifre, može 100-200 gore, ne kužim se baš dobro u ove nove komponente.

Ako ima i za manju cijenu još bolje, marka je nebitna, samo je bitno naj najbolji za te novce i to je to.

 

Lp

 Mozda bi bio ovaj - inace 5100kn ali mall.hr ima svoje dane  pa sad 10% popusta mozes dobiti na to i ispadne 4600kn, a specifikacije i vise nego dobre:

Intel Core i5–8265U, NVIDIA GeForce MX250 2GB, 15.6" Anti-Glare FullHD (1920x1080), M.2 SSD 512 GB, 12 GB DDR4 (bez slobodnih utora, nema više nadogradnje) itd... Slika u prilogu, multimedija i iptv svakako, za igre je bolja odvojena graficka, no za gtx 1050 je to trenutno premali budzet (ima laptopa, ali bez SSD-a), no mozda neka akcija padne uskoro pa naletis na nesto bolje.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakvo je stanje s garancijama preko tog Mall.hr?

 

Dakle ds ne uzimam u obzir nešto od ovoga, ovo šta piše da ima  ssd to je to, nijedan nema ništa dodstno nego samo taj ssd šts piše?

 

Ili ne trrba gledati ovo Gaming, mislim htio bi ds može pokretat koju igru

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 15:52 (Poiuztrewq).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poiuztrewq kaže...

Kakvo je stanje s garancijama preko tog Mall.hr?

 

Dakle ds ne uzimam u obzir nešto od ovoga, ovo šta piše da ima  ssd to je to, nijedan nema ništa dodstno nego samo taj ssd šts piše?

 

Ili ne trrba gledati ovo Gaming, mislim htio bi ds može pokretat koju igru

 Kolko mozes preko 5000? Za nekakav gaming bi bar gtx 1050 trebala, to je neki minimum, s njom mozes pokretat puno toga.

Kovačić
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

a 5300 bi mi ipak bio maksimum.

 

S tom 1050 bi išlo i autocad tako da možemo svi svoje raditi na njemu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma radio bi on i na MX250, doduse ne bi apsolutno sve opcije radile savrseno, no potegnuo bi.

 

Onda ovako: klik od ovih onda bilokoji dolazi u obzir - svi su i5 9300H, GTX 1050, 1920x1080 rezolucija, svi imaju 256GB SSD, neki imaju (ako je bitno za veci prostor) 256GB SSD + 1TB HDD, a jedan kojeg bih izdvojio je model sa 16GB RAM-a i Ryzen 5 3550H, NVMe SSD 256GB, a to je ovaj (izdvojen samo zbog 16GB RAM-a), ovdje je link na stranicu proizvodjaca pa mozes pogledati, dobijes i 3 god jamstva. 

Kovačić
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Autocad bi ti radio i na integriranoj, ali gta i fifa bi trebale 1050

Edit: kolega me preduhitrio
Edit2: samo bih nadodao da ti je 256gb memorije premalo ako planiras te igre igrat. Samo gta ti ima oko 60+gb, fifa i pes također nisu male igre..
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 16:32 (MarioVk).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imam trenutni laptop, mislim da mu je ovo hard disk od 1TB, ovako piše - ST1000LM024 HN-M101MBB.

Ne postoji mogućnost da nam taj neko prebaci u jedan odtih?

 

Koliko windows odume od tih 256?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2020 16:55 (Poiuztrewq).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poiuztrewq kaže...

imam trenutni laptop, mislim da mu je ovo hard disk od 1TB, ovako piše - ST1000LM024 HN-M101MBB.

Ne postoji mogućnost da nam taj neko prebaci u jedan odtih?

 

Koliko windows odume od tih 256?

 Nemas mjesto za HDD u tom laptopu, eventualno kupis kuciste za prijenosni disk za 100kn i ustekas kao usb kabel u laptop.

Drugo je da uzmes sa tog popisa onaj 256gb ssd + 1tb hdd pa imas dosta mjesta za sve.

 

Windows na pocetku cca 20-30gb, al s vremenom s updateima ide samo vise i vise.

Kovačić
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav gledam malo laptope tak do 3500kn, namjena za multimediju, surfanje i jako puno officea, te povremeno igranje football managera.

Naletio sam na ovo, vidim da se već spominjalo

 

https://www.hgshop.hr/laptop-asus-vivobook-m509da-wb512-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-vega-8-15-6-fhd-freedos-90nb0p51-m06250/proizvod/251849

 

Ovo šta piše 2 jezgre je ustanovljeno da je greška, a što znači RAM 4+4, to me brine jer sam guglao i negdi piše 8 a negdi 4+4, znam da je to također zbroj 8 ali jel to neka razlika, i isto vidim tu neka pitanja za ubacivanje Hard diska, dal se može u ovaj ubaciti?

I kakav je ekran, bi li se moglo 4-5 sati bez umora očiju gledati.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

glupasto 

Koristio sam taj laptop nekih tjedan dana... odlicne performanse za te pare... npr. Civ 5, DX9, full detalji u preko 60fps...

Ovo 4+4 za ram ti znaci da je 4gb zalemljeno a druga 4gb mozes zamijeniti sa maksimalno 8gb modulom, znaci najvise sto mozes imati je 12gb.

HDD mislim da neces moci ubaciti, ne dolazi sa bracketom za montiranje kao neki drugi modeli.

Ekran je TN i najveca mana laptopa i razlog zasto sam ga se rijesio... vertikalni kutevi gledanja imaju uzasan color shift, jednostavno nema kuta pod kojim boje izgledaju normalno.

Pa ako mozes svakako isprobaj prije kupnje.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

tražim laptop za punca, čovjek 74 godine, koliko znam njegove potrebe su uglavnom surfanje/youtube i igranje šaha. Vjerojatno bi mu čak i Chromebook bio OK, ali Win platforma mu je poznata pa ne bih eksperimentirao. Budžet je do 4kkn, naravno bolje je potrošiti manje. 

zahtjevi: 

- ne treba mu prejak HW, poželjan je dobar ekran, dobra tipkovnica, dobar touchpad (doduše vidio sam da ima naviku "uštekat" miša). Ne bi trebao biti pretežak da ga može bez puno muke koristiti iz krila pred TVom i u sličnim prilikama. Koristit će ga 99% vremena doma, pa baterija nije kritična.

 

za sad sam našao ovo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/acer-aspire-5-a515-43-r0dg-cijena-nxhgwex002-156-1920x1080-amd-ryzen-5-3500u-101975531
ili isti model s Ryzenom3 (3200u) za cca 2950kn.

Ima li netko dobar prijedlog, alternativu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fox Mulder kaže...

Pozz ekipa!

Treba mi preporuka za što bolji ultrabook do cca 3700kn. Ne treba mi OS.

fala lipa!

 bump!

lol
4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ekipa

Treba mi laptop do nekih 4000 kuna

Laptop je za potrebe faksa, multimedija i tu i tamo koja igra (nista prezahtjevno)

Hvala na pomoci
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Fox Mulder kaže...
Fox Mulder kaže...

Pozz ekipa!

Treba mi preporuka za što bolji ultrabook do cca 3700kn. Ne treba mi OS.

fala lipa!

 bump!

 Što točno smatraš pod ultrabookom? Manje veličine? Mogućnost toucha ili olovke? Manje težine? Malo samo specificiraj više jer na nabavu upišeš "ultrabook" i pronađe jedan jadni laptop 

Drmex kaže...
Pozdrav ekipa

Treba mi laptop do nekih 4000 kuna

Laptop je za potrebe faksa, multimedija i tu i tamo koja igra (nista prezahtjevno)

Hvala na pomoci

 Recimo nesto ovako - imas SSD 256GB, full HD ekran 15.6", i5 8. gen, 3 godine jamstva i odvojenu MX110 graficku (nije nesto, no bolje je od integrirane).

Kovačić
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
anarchyST kaže...

glupasto 

Koristio sam taj laptop nekih tjedan dana... odlicne performanse za te pare... npr. Civ 5, DX9, full detalji u preko 60fps...

Ovo 4+4 za ram ti znaci da je 4gb zalemljeno a druga 4gb mozes zamijeniti sa maksimalno 8gb modulom, znaci najvise sto mozes imati je 12gb.

HDD mislim da neces moci ubaciti, ne dolazi sa bracketom za montiranje kao neki drugi modeli.

Ekran je TN i najveca mana laptopa i razlog zasto sam ga se rijesio... vertikalni kutevi gledanja imaju uzasan color shift, jednostavno nema kuta pod kojim boje izgledaju normalno.

Pa ako mozes svakako isprobaj prije kupnje.

 

A i sad imam neki Lenovo star 7 godina, piše da ima neki pcp generic monitor (tako nešto) , ako je ovaj imalo bolji od trenutnog uzimam za 3200.

 

Trenutni lap ima procesor A6-6310 , Radeon R4 integriranu, 1.80ghz. , 4GB ram

 

Bil bio dupli skok ako idem na ovaj Asus

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, pitam već neko vrijeme za prijedlog/preporuku za poslovni laptop/workstation.

Modeli koje su se odlučili su dosta skuplji od onoga što sam pitao, shvatili su da za pare koje žele dobit kvalitetan laptop, mogu dobiti loši gaming laptop sa plastičnim kućištem.

 

Ono što sad gledamo je neki E590, E15, T580, T590 od Lenova - to je nekako odluka što bi se gledalo.

 

Procesori su i5 8265U, i7 8565U ili i7 1065G7/10510U?

 

ciljano je 512GB SSD, 16 GB RAM, po mogučnosti 6/12, ali ovo su sve 4/8 procesori.

 

Oko 13-15k,  kuna je sad gornji limit, i daje se nadaju oko 10k proć, s time da je E15 oko 9900kn, T590 je oko 13800kn, ali ih nema trenutno dostupnih, koliko vidim vrlo slično sve, trebalo bi vidjeti sad konektori, koji ima što.

 

Može biti i elite book og HP-a ili Dell ako baš mora.

Problem je koliko vidim dostupnost trenutno, ili su "u dolasku" ili se prodaju "neprodane zalihe" , da li je smjena generacije ili što, što uzet, što dolazi, što se isplati uopće čekat? Relativno je hitno, ali sa dobrim razlogom pričekat koji tjedan nije katastrofa.

 

Ima li sad bolje mogučnosti sudjelovat u raspravi? Dolazi li koji AMD proc skoro u ovakvim uređajima? Nešto novo od Intela? Zašto je večina ovih nedostupno?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po svemu videnom ryzen 4000u ce biti dosta dobar , ali ni 3700u ti nije los procesor kojeg mozes uzet u obzir.

Sada zavisi sta bi taj laptop radio , ako treba samo dobar procesor tad bi trazio bolje nesto sa 9750h, jer je to najjace sto mozes kupit.

A dobri laptopi za 3d modeliranje i render su oko 3000eura inace mozes ici na neke jeftinije varijante kao Dell Precision Mobile Workstation 3541 sa i7 9750h i quadro p620.

Da nadodam nisam siguran koliko ce laptop isto biti dobar za tako nesto posto ce to biti full load a tad temperature obicno odu u nebo kada se korisit CPU i GPU do kraja.Ako se planira neka zarada svakako uzmi intel H model a ne U jer su daleko brzi a vrijeme je novac obicno.Naravno obavezno dual channel memoriju i kvalitetan SSD a ne neki srot.

A ukoliko ti treba laptop samo ovako posao ce obavit i i5 8250u on ti je na razini starih i5/ica 2,3,4 generacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam onaj asus vivobok ryzen 5 3500u , e sad mi čueno nešto, na touchpadu nema gore desno ona neka dodstna tipka što sam viđao na recenzijama i slikama, sad jel moguće da su mi dali neki stariji model il nešto tako. A i najepnica ryzen 5 nije baš centrirana i dal treba stajati i naljepnica od integrirane gradičke ili ne treba ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

najbolji laptop do 3000kn koji će trajati 5 godina...pretezito za internet,excel i mail. I naravno da ima SSD :D

 

i jel ovaj dobar za takvo nešto? https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/hp-250-6bp35ea-cijena-156-1920x1080-intel-core-i3-7020u-256gb-ssd-87824331

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 22:41 (gamer88).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledao bi izbjec taj i3 7gen on it je po snazi kao stari athlon x3 450 , 8gen ti je kao i5 2300 sto bi rekao da bi danas trebalo biti minimum za laptope a najbolje je trazit sa ryzen 2400u/3400u/3500u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice