Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.034.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
interista kaže...
The_Fichek kaže...

Interista bez uvrede, ali ja neznam sto toliko kompliciras kupovinu. Zar nisi rekao da ti netreba diskretna graficka. Ako se dobro sjecam namjena je bila programiranje i office tako nesto, za to ti sigurno netreba diskretna graficka. Zasto sad gledas tu 1000kn skuplju toshibu s windowsima i 2gb rama vise od one iz portia za 3400kn. Skroz nepotrebno.. Ako ce ti pak trebat nesto za 3d aplikacije ili sto vec kolega je dao valjda najbolji prijedlog, znaci srednje jaka 740m i i5 proc.

 

Pa kada ne bi imao Windowse bio bi realno jeftiniji za ~700kn, i tada bi za ~300kn vise dobio sve ovo sto si spomenuo + L seriju (a ne C).

Iskreno neznam postoji li neka posebna razlika izmedju L i C serije.

Po toshibinim sluzbenim stranicama: C55-A-1M7 i L50-A-1DC se po izradi razlikuju po tome sto L ima 2 × USB 3.0 (jedan s podrškom za USB Sleep-and-Charge) i 1 x USB 2.0, a C serija 2 x USB 2.0 i 1 x USB 3.0 Vjerojatno je i sama zavrsna obrada nesto drugacija i mozda su ekrani nesto drugaciji.

Naravno u L seriji dobis graficku i 2gb rama vise i to je najvjerovatnije jedina prava razlika. Za onog koji zeli windowse i nestedljiv i5 sa osrednjom grafickom ovo je dobra stvar.

 

Za onog koji ne zeli windowse ovo nije najisplativija opcija jer identicnu stvar dobis sa onim Asusom kojeg je kolega darky predlozio.

 

U tom rangu di se nalazi ta L toshiba sa i5 procom se nadje ovakav acer koji je jedan od najboljih best buyeva trenutno, pogotovo za nekog kome ne smeta glossy ekran.

 

Za L toshibu sa i7 procesorom se vec moze pricat, posto kosta 5200kn: klik, ali tu isto ima hrpa alternativa koje sam sve nabrojao u zeleno-zuto posaranom postu na prosloj stranici teme, iako je ovo toshiba iz adm-a dosta dobra stvar za negamera cak i da ne nudi windowse sa sobom.

 

Znaci ako ti netrebaju windowsi u laptopu onda trazi nesto sto nema windowse u sebi. Ona toshiba za 3400kn bas zato jest fora jer je super opcija za onog kome netreba graficka unutra. Inace ako oces i i5 i graficku unutra osim onog asusa od darkya mozes gledati jos ovaj lenovo g510 i ovaj probook. Grafa unutar lenova je malo bolja od integrirane HD 4600, a grafa unutar probooka se moze mjeriti sa 740m. Review za taj lenovo, review za taj probook. Klase ovih laptopa su iznad C toshibe i jedne su od boljih, ako ne i najboljih u jeftinom rangu. I prema reviewu taj lenovo uopce nema los ekran, stoga izgleda da sam bzvz blatio ekran lenova, iako neznam je li ovo identican model onome sa 8750m grafom i i3-4000m.

 

 

Znaci dolazim do toga da ja vise neznam koja je tvoja namjena, budzet, jeli potrebna zasebna graficka, windowsi da ne? Ako se dobro sjecam namjena je bila programiranje i samo za to netreba ici na diskretnu graficku karticu, za neke graficke aplikacije i neznam kakve programe, mozda solidworks, autocad, zahtjevniji fotoshop se preporuca diskretna graficka.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
khal kaže...

Sto mislite o ovom laptopu http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=28239  ?

 

i da li se isplati dat 1500kn vise za http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14920 ?

 

za gejmanje naravno :)

 

p.s. jeli ovaj skuplji stvarno ima 4gb graficku? jeli ssd cache opcija 24gb hybrid?

Ohoh, ovo je prvi puta da vidim da ima 17.3" asusa sa 850m grafom. Do sad se samo preporucivao onaj sa 15.6" najcesce sa i7 procesorom.

Ako zelis 17.3" ekran super laptop za gejmanje onda je ovaj prvi super odabir i nikako ne vidim po cemu bi se za 1500kn isplatio vise drugi asus. Za te pare mozes staviti 256Gb SSD-a u laptop.

Check jos ovog 17.3" acera sa i7, 16gb rama i 850m grafom: Acer Ako te nezanima i7 proc i visak rama neces nista propustit sa asusom za 7100kn jer za gejmanje ce biti gotovo pa jednako dobar.

 

Pretpostavljam da znas da ima i 15.6" verzija asusa o kojem pricamo i po meni su te verzije bolje jer tu ima i ROG-ovih modela i s tim modelima ces ustedjet, pogotovo ako oces i i7 upakiran sa asusom i 850m grafom, evo liste G550jk je ROG verzija.

 

 

Xoyce

Namjena laptopa??? Ikakav gaming u pitanju??? Ako nije, hoces li se baviti zahtijevnijim programima? Ili je samo u pitanju office, multimedija i to??

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 1:14 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
paradajz kaže...

Molio bih preporuku laptopa do 3000kn. Uvjeti:

 

15.6" ekran

Intel proc

4GB rama

 

Sve ostalo manje bitno. Svrha: surfanje, glazba, filmovi. Ništa posebno.

Ne trebas dalje gledat od Lenovo B590

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
paradajz kaže...

Molio bih preporuku laptopa do 3000kn. Uvjeti:

 

15.6" ekran

Intel proc

4GB rama

 

Sve ostalo manje bitno. Svrha: surfanje, glazba, filmovi. Ništa posebno.

Ne trebas dalje gledat od Lenovo B590

A sto je sa Lenovo g500 ??

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
khal kaže...

Sto mislite o ovom laptopu http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=28239  ?

 

i da li se isplati dat 1500kn vise za http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14920 ?

 

za gejmanje naravno :)

 

p.s. jeli ovaj skuplji stvarno ima 4gb graficku? jeli ssd cache opcija 24gb hybrid?

Pa za malo više kuna imaš vec 15" asus JK sa i7 cpu tako da po meni najbolje da se još protegneš ako mozes jer je stvarno mala nadoplata u cijeni a biti ces dulje miran sa i7 u gamingu.

 

Sa 17" verzijom asus-a JK dobivaš manji omjer uloženo dobiveno ali eto ako ti je cilj prijenosnika da zamjeni desktop pc go for it. 

 

I još nešto imaj na umu da nije IPS ekran kao u 15" verziji asus-a JK.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
roby27 kaže...
paradajz kaže...

Molio bih preporuku laptopa do 3000kn. Uvjeti:

 

15.6" ekran

Intel proc

4GB rama

 

Sve ostalo manje bitno. Svrha: surfanje, glazba, filmovi. Ništa posebno.

Ne trebas dalje gledat od Lenovo B590

A sto je sa Lenovo g500 ??

Ovo je vjerojatno plastična verzija G500 sa glossy ekranom, B590 je bolji u izradi i ima AG ekran.  

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Frend traži laptop do 2800kn (plaća karticom). Treba mu za Windows7 ali ne smiju imati instalirani OS. Također treba mu za Internet, Office i tu i tamo neki film. Dakle traži nešto što će mu trajati (poželjno da ima što dulju garanciju). Napominjem: ne koristi nikakav software osim Offica i internet preglednika niti igra igrice. On bi najradije HP...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka laptopa od 3000 do 3500 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
enjoyordie kaže...

Frend traži laptop do 2800kn (plaća karticom). Treba mu za Windows7 ali ne smiju imati instalirani OS. Također treba mu za Internet, Office i tu i tamo neki film. Dakle traži nešto što će mu trajati (poželjno da ima što dulju garanciju). Napominjem: ne koristi nikakav software osim Offica i internet preglednika niti igra igrice. On bi najradije HP...

Zar je tako tesko malo pogledati iznad svog posta.. ali nema veze.

 

Najbolja opcija je Lenovo b590 Ima 1 god garancije, kao i HP, a sto se tice HP-a tu bi se preporucio ovaj, znaci probook serija jer je najkvalitetnija. Pored lenova b590 je neisplativ.. a i produljenje garancije kod HP-a je najskuplje, dok je kod lenova to jeftinije (gledaj si produljenje za B seriju, ako ces kupit preporuceni lenovo).

 

Mihael kaže...

Moze preporuka laptopa od 3000 do 3500 kn?

Lenovo g510 - odlican all-around laptop na malom snizenju. Evo review-a: klik To su isti opisani modeli, samo sa razlicitim komponentama unutra. Unutra je i sshd disk i 8750m grafa i radi izrade je ovo definitivno best buy sad vec ispod 3500kn. Znaci laptop ce biti dobar i za gaming. Ovdje je opis 8750m grafe. Imas i domaci review sa foruma.

 

Ak te ne zanima igranje, check TOSHIBA Satellite C55-A-1M7 Mislim da izrada nije na nivou lenova, ali sve je to vise manje isto u tom rangu.. Svakako provjeri ovaj model ako te nezanimaju igrice jer je unutra i5-4200m procesor.

 

2 najvece mane oba laptopa su naravno ekrani, pa ako nisi zainteresiran za igrice mozes prema tome odabrati model, iako je tesko sudit ciji ekran je bolji kad su oba glossy prosjecna i treba im se kalibrirat plavkasti prikaz i gama zracenje..

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 13:44 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
enjoyordie kaže...

Frend traži laptop do 2800kn (plaća karticom). Treba mu za Windows7 ali ne smiju imati instalirani OS. Također treba mu za Internet, Office i tu i tamo neki film. Dakle traži nešto što će mu trajati (poželjno da ima što dulju garanciju). Napominjem: ne koristi nikakav software osim Offica i internet preglednika niti igra igrice. On bi najradije HP...

Zar je tako tesko malo pogledati iznad svog posta.. ali nema veze.

 

Najbolja opcija je Lenovo b590 Ima 1 god garancije, kao i HP, a sto se tice HP-a tu bi se preporucio ovaj, znaci probook serija jer je najkvalitetnija. Pored lenova b590 je neisplativ.. a i produljenje garancije kod HP-a je najskuplje, dok je kod lenova to jeftinije (gledaj si produljenje za B seriju, ako ces kupit preporuceni lenovo).

 

Mihael kaže...

Moze preporuka laptopa od 3000 do 3500 kn?

Lenovo g510 - odlican all-around laptop na malom snizenju. Evo review-a: klik To su isti opisani modeli, samo sa razlicitim komponentama unutra. Unutra je i sshd disk i 8750m grafa i radi izrade je ovo definitivno best buy sad vec ispod 3500kn. Znaci laptop ce biti dobar i za gaming. Ovdje je opis 8750m grafe. Imas i domaci review sa foruma.

 

Ak te ne zanima igranje, check TOSHIBA Satellite C55-A-1M7 Mislim da izrada nije na nivou lenova, ali sve je to vise manje isto u tom rangu.. Svakako provjeri ovaj model ako te nezanimaju igrice jer je unutra i5-4200m procesor.

 

2 najvece mane oba laptopa su naravno ekrani, pa ako nisi zainteresiran za igrice mozes prema tome odabrati model, iako je tesko sudit ciji ekran je bolji kad su oba glossy prosjecna i treba im se kalibrirat plavkasti prikaz i gama zracenje..

 

ovaj HP je ipak preskup, dakle ne bi trebao ići iznad 2800kn. Ima li Lenovo svih drivera za Win7 i da li je preporučljivo win 7 gore stavljat?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo b590 je strasan best buy za svoj rang, nemoj se puno misliti. Zasto je to tako je opisano i malo gore na ovoj stranici, a i prije, znaci mozes searchat temu, a imas i review na notebookchecku..

Svi Lenovo imaju podrsku za win7. Evo ti za taj model: http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS032618

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 14:23 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram kupit laptop, koristio bih ga dosta i za igranje igara, cijene do maksimalno 6500-7000kn. Za sad mi je ovaj najbolji http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-54208g1tmakk-17-fullhd-intel-haswell-i5-8gb-1gb-geforce-gt-750m-4gb-nxm74ex035-akcija/NX.M74EX.035 , pa sto mislite, neke preporuke?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
crocop1 kaže...

Planiram kupit laptop, koristio bih ga dosta i za igranje igara, cijene do maksimalno 6500-7000kn. Za sad mi je ovaj najbolji http://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-aspire-v3-772g-54208g1tmakk-17-fullhd-intel-haswell-i5-8gb-1gb-geforce-gt-750m-4gb-nxm74ex035-akcija/NX.M74EX.035 , pa sto mislite, neke preporuke?

Asus

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hmm...Hvala na odgovoru al zasad mi je jos uvijek drazi acer, ovaj asus je dosta skuplji, a nije sad toliko bolji, mozda grijesim

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Glupo pitanje.

Kada laptop dolazi sa instaliranim windowsima da li onda odmah nasnime i drivere ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
crocop1 kaže...

Hmm...Hvala na odgovoru al zasad mi je jos uvijek drazi acer, ovaj asus je dosta skuplji, a nije sad toliko bolji, mozda grijesim

Grijesis da. Po imenu grafickih se nebi reklo da je 850 puno bolja, ali je. To je ujedno i gtx grafa za razliku od 750m, znaci s njom ces imat nvidia shadowplay opciju ak ti to ista znaci.

Uglavnom gtx850m je najnovije nvidijne maxwell arhitekture te je po rezultatima u igricama bolja cak i od gtx765m, a rezultate mozes gledati na notebookchecku kako za tu tako i za ostale graficke, samo pazi da gledas s kojim procesorima su testirane graficke - klikom na brojeve fps-eva. Procesorski zahtjevne igrice kao npr. skyrim ce imati bolje rezultate sa i7 procesorom, pa tu ocekuj pad fps sa i5 procom. Za najtocnije rezultate ti je najbolje gledati snimke testiranja grafickih sa tim procesorima na youtube-u..

 

Sve u svemu acer je dobar za svoj cijenovni rang, pogotovo za gaming, te tu verziju sa FHD ekranom imas i za manje novca u centro.hr: acer Ako zelis FHD ekran i dobar laptop za gaming ovo je best buy za 5500kn, a imas i isti model samo sa glossy HD ekranom za samo 4750kn: acer2

 

Nesto jace od toga za gaming se naravno gleda sa jacom 760m grafickom, a to ti se prvo pojavljuje za 6400kn. Kako je gtx 850m u igri za malo vise novca laptop s njom se preporucuje prije tih sa 760m.

I zato je za visi cijenovni rang, ispod 7000kn za gaming najisplativiji asus kojeg je kolega linkao. Osim graficke unutra i mrvu jaceg procesora nego u aceru treba istaknut da se radi o ROG asusu, znaci s najboljim hladjenjem u laptopima te da isti ima FHD, ali jos i IPS matricu ekrana.

 

Ako bas oces da bude 17.3", a ne 15.6" kao taj asus kojeg je kolega predlozio, a zelis da je unutra 850m grafa najjeftinije ti je ovo: asus2 Ali taj nije ROG i nema IPS ekran kao onaj kojeg je kolega predlozio. Znaci IPS ekrane od asusa ima samo 15.6" JK serija.

 

Sto se tice onih laptopa sa 760m grafickama, cisto da znas o kojima se radi: asus3, acer 3, a ovdje ti je puna lista laptopa sa 850m grafama: list

 

 

Sad ti biraj koliko mislis novca dati i sto ti je draze s obzirom na ekran i obzirom na graficku. Jaki i5 procesori ce bit skroz ok, ako je glavna namjena gaming.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 21:31 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uf,uf, proucit cu jos, puno hvala na tako opseznom odgovoru

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bas sad gledam Asus N56JR. Jucer je u Arhiteha bio 6400kn, a danas je 7100kn.

BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mitchell kaže...

Bas sad gledam Asus N56JR. Jucer je u Arhiteha bio 6400kn, a danas je 7100kn.

Uistinu, nisam skuzio :O Nije vise na snizenju, ako je bio.. a ko ce ga znati mozda je i do zabune doslo.. Izgleda da ovaj acer ostaje jedina opcija sa 760m grafickom, isplativa samo ako je nekom tolko stalo do 17.3" velicine ekrana pored puno boljeg asusa.. Ko zna hoce li i tome cijena ostati na mjestu...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Frend si želi kupiti laptop do 6000kn maksimalno brandovi Toshiba, Lenovo,... Uglavnom bitno je da ima ok grafiku instalirane Windowse 7 ili 8 te ekran ne manji od 15,6"

 

Imam ja neke favorite, ali svejedno od viška savjeta glava ne boli :)

 

Hvala na pomoći !!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mustangx10 kaže...

Frend si želi kupiti laptop do 6000kn maksimalno brandovi Toshiba, Lenovo,... Uglavnom bitno je da ima ok grafiku instalirane Windowse 7 ili 8 te ekran ne manji od 15,6"

 

Imam ja neke favorite, ali svejedno od viška savjeta glava ne boli :)

 

Hvala na pomoći !!

Mislim da bi ovaj post mogao pomoci. Samo treba prekrizit prvog asusa sa tog posta jer izgleda da nije na snizenju vise.

Ak ce bit kakvih pitanja jos slobodno pitaj.

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!


Razmišljam o kupnji novog laptopa kojeg bi koristio za virtualizaciju (učenje Windows servera, rad u Vmware i Oracle Virtualization programima i slično), te ostalu normalnu upotrebu (net, multimedija, eventualno ponekad koja igra, ali to je manje važno jer ono što ja igram vrti svaki laptop).

 

Naišao sam na jednu zanimljivu konfiguraciju, pa me zanima konkretno mišljenje za nju. 

 

Radi se o Lenovo G580 sa:

 

- I7 2630QM procesorom

- 4 GB RAM memorije (vrlo vjerojatno bih uzeo još 4 GB odmah)

- 1 TB HDD (u budućnosti je u planu uzeti SSD i staviti ga na mjesto pržilice)

- nVidia GT635m grafičkom

 

Trenutno koristim Asus K53U i zadovoljan sam njime za osnovne potrebe, stvarno nemam ni jednu zamjerku na njega.  Jedini razlog kupovine novog laptopa je prvenstveno taj, kao što sam gore naveo, da želim jednog dana polagati certifikate za Windows servere i virtualizaciju, te mi sadašnji laptop ne omogućava korištenje dotičnih programa i smatram da bi mi Lenovo bio dobar odabir.

 

Svako mišljenje o gorenavedenoj konfiguraciji je dobro došlo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

"Pozdrav, imam pravo na popust u technomarketu pa bi uzeo neki bolji laptop.
Igre do sad nisam previše igrao, uglavnom je služio za internet, glazbu i flmove, ponajviše iz razloga što je dosadašnji laptop imao problema i s pokretanjem 10 godina starih igrica.Sad kad već uzimam novi, ne bi bilo na odmet i da ponekad nešto zaigram. Na žalost, nisam ni najmanje stručan, no izbor je nekako pao na ovih par komada, pa bi koji savjet dobro došao "

 

 

Edit: popust otpada, tako da kupnja više nije ograničena na technomarket . Znači preporuka za neki dobar laptop 4-5 milja( može malo i preko, svakako ga uzimam bez PDV-a), na kojem će se vrtiti brutalna količina filmova, a ponekad nešto i zaigrati. Koliko čujem, arhiteh ima najbolji odnos cijene i kvalitete?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 19:02 (Chris_01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Igzy20

Pitanje je koliko bi dao za tog Lenova jer ako se radi o cifri oko 5000kn moze se nac bolja stvar.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
mitchell kaže...

Bas sad gledam Asus N56JR. Jucer je u Arhiteha bio 6400kn, a danas je 7100kn.

Uistinu, nisam skuzio :O Nije vise na snizenju, ako je bio.. a ko ce ga znati mozda je i do zabune doslo.. Izgleda da ovaj acer ostaje jedina opcija sa 760m grafickom, isplativa samo ako je nekom tolko stalo do 17.3" velicine ekrana pored puno boljeg asusa.. Ko zna hoce li i tome cijena ostati na mjestu...

Sad vidim da se Asus N56JR za 7100kn ne isplati jer se za 100kn vise dobije Asus N550JK koji ima veci hard disk, IPS ekran i 850m koja je jaca od 760m.


BBC2 nick: reader562 BF3 nick:reader562
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Chris_01 kaže...

"Pozdrav, imam pravo na popust u technomarketu pa bi uzeo neki bolji laptop.
Igre do sad nisam previše igrao, uglavnom je služio za internet, glazbu i flmove, ponajviše iz razloga što je dosadašnji laptop imao problema i s pokretanjem 10 godina starih igrica.Sad kad već uzimam novi, ne bi bilo na odmet i da ponekad nešto zaigram. Na žalost, nisam ni najmanje stručan, no izbor je nekako pao na ovih par komada, pa bi koji savjet dobro došao "

 

 

Edit: popust otpada, tako da kupnja više nije ograničena na technomarket . Znači preporuka za neki dobar laptop 4-5 milja, na kojem će se vrtiti brutalna količina filmova, a ponekad nešto i zaigrati. Koliko čujem, arhiteh ima najbolji odnos cijene i kvalitete?

Po specifikacijama definitivini best buy do 5000kn: acer Za heavy gejmanje ce ti mozda trebati cooler, ali to nema potrebe odma kupovat. Nema brige oko nekog zagrijavanja za normalan rad, izrada je dosta dobra kod te nove serije i nema potrebe za predrasudama da je acer los kod tog i ostalih acer aspire-a.

To ti je model sa glossy 17.3" HD ekranom. Ima i skupljih sa matt FHD ekranom (5500kn).

 

Za 5200kn imas jednog super Della sa stedljivim i7 koji je prakticki jak kao i5-4200m u aceru, radeon 8850m grafom koja se moze mjeriti sa nvidijom 750m (po meni nvidija bolja radi optimizacija za igre, ali tu uvijek ima rasprava pa cu samo reci da se mogu mjeriti..). Unutra je 8gb rama za razliku od acerovih 6 i ono dosta bitno FHD ekran kvalitetne TN matrice. Ekran je glossy.

 

Ovo su po meni 2 najbolja best buya u tom rangu, ali mozda se nadje i nesto bolje za tebe. Zato te pitam je li ti bitan FHD ekran, glossy ili matt ili svejedno? velicina ekrana? Je li ti bitno da laptop radi cim dulje kad nije ustekan u struju? Ako je, mozes komotno gledati nesto sa stedljivim i5 ili i7 novim procesorima.

 

2 laptopa koja sam naveo su dosta dobra prvenstveno po specifikacijama i tome sto nude i FHD ekrane. Naravno izrada je na mjestu, a Dell ima cak 3 god garancije.

Ako te npr. nezanima FHD ekran, a zanima te stedljivi proc i dobra grafa za manje pare mos dobit i ovako neki 15.6" Asus

Ako te zanima FHD ekran za najnizu mogucu cijenu i ne smeta te stedljivi i5 preporuca se ovaj 17.3" Asus 740m graficka u njemu dosta je slabija od 840m, ali bit ce ok za budzet gejmanje.

 

Sto se grafickih tice najbolje ti je gledati na notebookcheck.net i gledati rezultate u igricama, ali pazi na to s kojim procesorima su testirane grafe tako da klikces na pojedine brojeve fps-eva na toj stranici. Budes skuzio o cem pricam..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 19:28 (The_Fichek).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@The_Fichek: nije u pitanju novi laptop tako da je cijena oko 3000 kn. 

 

Gledam nešto rabljeno u cjenovnom rangu do nekih 3500 - 4000 kn. Svjestan sam da za te novce novi ne mogu kupiti, ali rabljeno bi moglo uletiti nešto. Nekako mi se najviše sviđaju Lenovo G i Z serija. Pošto još uvijek nemam novce na rukama zasad još istražujem i tražim potencijalne prilike. 

 

Htio sam samo čuti mišljenje o navedenoj konfi. Za ostalo zasad nemam pitanja jer sam si uzeo za zadaću prvo proći kroz ovu temu i tako riješiti sve nedoumice, a onda postaviti neko eventualno pitanje koje možda nije ppokriveno u ovoj temi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Želio bih kupiti laptop:

 - do 5000- 5500 kn (tuda negdje)

 - 17.3 incha

 - što se tiče igrica, igrao bi ali ne neke pretjerano jake CS 1.6 , CoD 2 , možda koju malo jaču...

 - većinom će mi služiti za faks i gledanje filmova

 - imao sam dell prije i bio zadovoljan sam njime, ali nemora nužno opet biti dell

 

 

Svaki savjet je dobrodošao...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Igzy20

Za te pare po specifikacijama je super. Eventualno bi graficka mogla biti upitna, u smislu hoce li biti dovoljna za te ili neke druge programe. To treba guglat kao i za izradu jer o tome nemam puno pojma. Ovako na prvu kad zguglam model izgleda kao dobra stvar.

 

Cekaj odgovor nekog iskusnijeg za neke detalje. Mislim da bi roby27 mogao znat najtocniji odgovor..

 

Sam i7 procesor za tako malene pare uklopljen u laptopu je jako primamljiva stvar.. Po specifikacijama tesko da ces nac ista bolje na njuskalu za tako malene pare..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 19:59 (The_Fichek).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru! :) Google i ova tema i dalje rade svoje, a naravno ukoliko netko ima kakav savjet vezano za to slobodno neka se javi. Thumb up za ovaj forum, odlični ste! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice