Lenovo Legion Y520

poruka: 160
|
čitano: 55.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Evo imam jedan problem nabavio sam laptop kao u naslovu s free dos i nemogu uci u bios nikako pokusavao sam sa fn+ f2.Da li netko mozda zna kako da udem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
tenkista kaže...

Evo imam jedan problem nabavio sam laptop kao u naslovu s free dos i nemogu uci u bios nikako pokusavao sam sa fn+ f2.Da li netko mozda zna kako da udem?

 Jel' si riješio svoj problem?
Može malo više o laptopu, planiram ga uzeti?

10 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Na prvu mi se cini da ne reagiras dovoljno brzo. Sto prije pocnes stiskat FN + F2 vecu sansu imas za rijesit problem. A ako i dalje ne budes uspijeva imas sa live strane laptopa, kraj porta za slusalice jednu malu rupicu koja aktivira Menu u kojem biras oces u BIOS, normalni boot itd. Cackalica ce ti bit dovoljna.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Jel imate problema sa tipkovnicom, ono što se vrti po forumima? Ja bih ga odmah kupio da znam da me tipkovnica nece zezati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Iamo sam pre godinu dana slican problem. Trebao sam reinstalirati Win 7 i nikako nisam uspevaa da ugem u Bios-podesavanjima. Posle sat vremena problem sa resio tako sto Lenovo ima jedan mali gumb do prikljucka za punjaca. Kad ukljucis ON laptop u isto vreme drzi pritisnut taj gumb i za kratko pojavice se mapa Biosa-a sa tabelom odakle da prvo krene pri ukljucenju, izaberi ili Opticki drive ili Usb (flesh stick). Cini mi se da ce ti to pomoci.

ratko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Treba samo tipkati f2 bez fn. Ja također imam isti uređaj i nemam nikakvih problema sa tipkovnicom.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav,

 

s lijeve bočne strane, ispred audio priključka za sluške/mikrofon imaš rupicu s onim Lenovo Recovery znakom...

 

samo izravnaj spajalicu i s priključenim ispravljačem i na ugašenom laptopu gurni i pritisni prekidač unutar rupice, upalit će ti laptop i ponuditi meni...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Tipkovnica je super. Ja sam uzeo model sa i5 7300HQ, GTX 1050, 8GB DDR4, 1TB HDD za 4.500,00 kn sto je prema mom misljenju najbolji omjer cijene i kvalitete koji mozes naci. Cisto radi usporedbe, HP Probook sa i7 7500U i integriranom grafickom kosta isto toliko, ako ne i skuplje. Slazem se, Probook je ima bolju gradu ali to je u ovom trenutku zanemarivo. Zelio bih uzet jos SSD i to bi bilo to. Kao najbolji izbor mi se cini Samsung 960 EVO. Ima li netko mozda iskustva s tim SSD-om?

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

A vjerojatno će raditi, ja imam Y520 s SSDom, gle čuda SCSI\NVMe____SAMSUNG_MZVLW2561

 

Što će reći Samsung OEM PM951

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Stric_Jura kaže...

A vjerojatno će raditi, ja imam Y520 s SSDom, gle čuda SCSI\NVMe____SAMSUNG_MZVLW2561

 

Što će reći Samsung OEM PM951

I kakav ti je taj SSD? Ne znam osjeti li se toliko razlika izmedu NVMe i normalnog M.2 SSD-a?

14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

gle definitivno je brži... ali nije toliki skok kao s HDDa na SSD (SATA)...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

U radu se ne osjeti nikakva razlika... jedino ako radis sa 2-3 virtualne masine i sl....

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 15:44 (Robert_84).
10 godina
offline
Lenovo Legion Y520

A programiranje, Photoshop, CorelDraw, malo 3D zajebancije...ne znam koji bi SSD uzeo. Imate li ikakvih prijedloga?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Sto se tice branda, idite na Samsung,

 

 

Imamo ih 30tak u firmi niti jedan nije zakazao, ja osobno imam 5-6 isto tako rade ok...

 

dok opet ponavljam oni OCZ rikavaju svako malo.... doduse sad smo ih sve zamijenili vec...

 

 

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Potvrđujem, Samsung niti jedan nije zaje....

 

OCZ-i Vectori - 3 od 8 crkla (iako da sam stigao napucati firmware, svi bi bili OK, ali na 3 nisam...)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Koji onda model preporucujete za moju upotrebu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
GuciGuc kaže...

Tipkovnica je super. Ja sam uzeo model sa i5 7300HQ, GTX 1050, 8GB DDR4, 1TB HDD za 4.500,00 kn sto je prema mom misljenju najbolji omjer cijene i kvalitete koji mozes naci. Cisto radi usporedbe, HP Probook sa i7 7500U i integriranom grafickom kosta isto toliko, ako ne i skuplje. Slazem se, Probook je ima bolju gradu ali to je u ovom trenutku zanemarivo. Zelio bih uzet jos SSD i to bi bilo to. Kao najbolji izbor mi se cini Samsung 960 EVO. Ima li netko mozda iskustva s tim SSD-om?

 4500kn, ma di to?

10 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
MarioVk kaže...
GuciGuc kaže...

Tipkovnica je super. Ja sam uzeo model sa i5 7300HQ, GTX 1050, 8GB DDR4, 1TB HDD za 4.500,00 kn sto je prema mom misljenju najbolji omjer cijene i kvalitete koji mozes naci. Cisto radi usporedbe, HP Probook sa i7 7500U i integriranom grafickom kosta isto toliko, ako ne i skuplje. Slazem se, Probook je ima bolju gradu ali to je u ovom trenutku zanemarivo. Zelio bih uzet jos SSD i to bi bilo to. Kao najbolji izbor mi se cini Samsung 960 EVO. Ima li netko mozda iskustva s tim SSD-om?

 4500kn, ma di to?

 Bez poreza hehe 

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Sta je na kraju s y520 i njegovim generickim problemom sa tipkovnicom, citam da velika vecina ljudi vrati laptop nakon par dana jer im eto jednostavno tipkovnica prestane funckionirat kako treba...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
MarioVk kaže...

Sta je na kraju s y520 i njegovim generickim problemom sa tipkovnicom, citam da velika vecina ljudi vrati laptop nakon par dana jer im eto jednostavno tipkovnica prestane funckionirat kako treba...

 Meni tipkovnica uredno funkcionira. Nikakvih problema nema.

14 godina
offline
Lenovo Legion Y520

evo 3 mj. radim na njemu, uglavnom s Log mk520, ali i ovo što na njemu tipkam, sve radi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
MarioVk kaže...

Sta je na kraju s y520 i njegovim generickim problemom sa tipkovnicom, citam da velika vecina ljudi vrati laptop nakon par dana jer im eto jednostavno tipkovnica prestane funckionirat kako treba...

 Evo ja sam vratio svoj y520 laptop i5, 16-256gb, jednostavno tipke e,g,h,fn presrale raditi. Sad je kao na popravku. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Pozdrav...
MRKHINO jesu li ti popravili laptop? Meni se ista stvar desila sa laptopom, tipke e,g,h, fn i neke na NUM padu ne rade :/

6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Ris1612 kaže...

Pozdrav...
MRKHINO jesu li ti popravili laptop? Meni se ista stvar desila sa laptopom, tipke e,g,h, fn i neke na NUM padu ne rade :/

 klasika iz te serije...nikakvim updateom lenovo to neće moći popraviti, stoga vratiti laptop i čekati da promjene to fizički...u linksu 35 dana...na popravku...od toga su 25 čekali novu tipkovnicu...zasada meni sve idealno, nova je tipkovnica, sve tipke rade...vidjet ćemo.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Gdje si uzeo taj laptop

 

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
marin_bar kaže...

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 P.S. Kupljen u hrvatsko  dućanu, naravno da nema CD kad nema utora za isti :) Al ozbiljno, treba mi pomoć kako da se spojim na wifi...

15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Koji windows si instalirao, na koji god sam sam laptop instalirao windows 10 uvijek mi je pri samoj instalaciji ponudilo spajanje na wifi koje je uspjesno i proslo. I evo danas sam kupio y520 i sve proslo bez problema, za sad prezadovoljan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
marin_bar kaže...
marin_bar kaže...

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 P.S. Kupljen u hrvatsko  dućanu, naravno da nema CD kad nema utora za isti :) Al ozbiljno, treba mi pomoć kako da se spojim na wifi...

 Moraš otići na lenovo stranicu i skinuti drivere za početak za wifi. Kasnije ostale stvari vidjet ćeš na njihovoj stranici nije problem. Samo naravno da ti je ovaj wifi driver bitan kad nemožeš na net. Moraš nekako na usb skinuti driver i onda preko sticka instalirati na laptop. Bar sam ja tako. Moras skinuti preko nekog drugog izvora. Ja sam preko mobitela S7 skinuo i prebacio na stick pa instalirao na laptop. Pozdrav.

12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
mrkihno kaže...
marin_bar kaže...
marin_bar kaže...

Pozdrav svima,

 

prvi puta sam instalirao windowse i instalacija je prošla uspješno.

 

Međutim, kada pc laptop radi u network settings mi se ne prikazuje mogućnost spajanja na wi fi. Pri kupovini nisam dobio Cd s driverima...kako ću ih skinuti kada se ne mogu povezuati na net ? Nov sam u svemu ovom, pa mi treba pomoć kako da se spojim na wi fi... :)

 

Hvala

 P.S. Kupljen u hrvatsko  dućanu, naravno da nema CD kad nema utora za isti :) Al ozbiljno, treba mi pomoć kako da se spojim na wifi...

 Moraš otići na lenovo stranicu i skinuti drivere za početak za wifi. Kasnije ostale stvari vidjet ćeš na njihovoj stranici nije problem. Samo naravno da ti je ovaj wifi driver bitan kad nemožeš na net. Moraš nekako na usb skinuti driver i onda preko sticka instalirati na laptop. Bar sam ja tako. Moras skinuti preko nekog drugog izvora. Ja sam preko mobitela S7 skinuo i prebacio na stick pa instalirao na laptop. Pozdrav.

 Pozdrav, tako sam i napravio te sam uspio instalirati. Međutim, nemam onaj nerve sense program (aplikaciju) i ne znam gdje da je skinem. Sve drivere sam instalirao, međutim taj nerve sense nemam...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice