Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.262.721
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Gaming Laptopi

Ja sam se za ovaj žićbo počastio sa Omenom( https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-17-cb0020nm-7rz27ea.html).

 

Ekran perfektan(niti jednu manu mu nisam našao tipa bleed ili neki mrtvi pixel, užitak za gledat u njega).

Ne znaš da je upaljen dok se ne pokrene neka igra. Onda je poprilično glasan ali to sam i očekivao.

Zvuk fenomenalan, definitivno iznad očekivanja.

Baterija cca 4 sata sa full osvijetljenjem, sat i pol punjenje od 0-100%

 

Jedina zamjerka je backlit tipkovnice koji je podijeljen u najgluplje moguće 3 zone, da su bar numerički dio stavili zasebno nebi me toliko smetalo...

 

Svakako preporuka za ovaj model.

If you try and don't succeed, cheat. Repeat until caught. Then lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
MENIT kaže...

Ja sam se za ovaj žićbo počastio sa Omenom( https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-17-cb0020nm-7rz27ea.html).

 

Ekran perfektan(niti jednu manu mu nisam našao tipa bleed ili neki mrtvi pixel, užitak za gledat u njega).

Ne znaš da je upaljen dok se ne pokrene neka igra. Onda je poprilično glasan ali to sam i očekivao.

Zvuk fenomenalan, definitivno iznad očekivanja.

Baterija cca 4 sata sa full osvijetljenjem, sat i pol punjenje od 0-100%

 

Jedina zamjerka je backlit tipkovnice koji je podijeljen u najgluplje moguće 3 zone, da su bar numerički dio stavili zasebno nebi me toliko smetalo...

 

Svakako preporuka za ovaj model.

 taj sam ja uzeo samo je cijena puno manja bila, zato ga nisam ni vracao nego sam cekao servis da odradi svoje. ekran je sada ok, iako se vidi na nekim mjestima bleed, ali dobro ne smeta pri radu. sve ostalo je super.

10 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Dobar dan svima želim, imam jedno pitanje za stručnjake. Koristim laptop HP Pavilion Gaming Laptop 15 cx0xxx koji ima HDD od 1tb u sebi. Zanima me da li je moguće nadodati SSD disk u laptop, ali da mi HDD ostane unutra. Malo sam googlao i vidio da se to može jedino ako laptop ima M.2 NVMe utor na matičnoj ploči, da li ssd mora biti kompatibilan ili slično. Unaprijed hvala na odgovoru.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ljudi. Jedno pitanje

 

Zapeo sam za ovaj laptop(HP omen 17-cb0220ng). Laptop dolazi sa SSD 512 GB, ali nema HDD. Nisam nigdje vidio dal postoji mogućnost dodatne ugradnje HDD-a? Dal postoji utor?

 

Hvala.

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Idu ti 2x m.2 i 1x 2,5"

Najbolje je crucial ssd jer su podrzani na 99% laptopa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 19:41 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ljudi. Kupio sam HP Omen 17-cb00220ng no primjetio sam da je zvuk iz zvučnika(ne odnosi se na slušalice) dosta tiši nego na Acer Predatoru kojeg sam imao. Znači radi se samo o zvučnicima, sa slušalicama je sve normalno.

 

Probao sam reinstall drivera no nije pomoglo, ali primjetio sam jednu stvar. Kad stisnem desni klik u task menageru na ikonu od zvučnika, odem u "spatial sound" i kliknem na "off" ili bilo koju drugu opciju, zvuk se dosta pojača, vjerovatno kakav bi trebao biti. Nakon što npr. na youtube-u smanjim zvuk i odmah pojačam, opet je zvuk na max postavkama dosta tih. Da li je netko imao slični problem?

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Dok sam kupovao sebi dosta sam proucavao opcije nadogradnje.

 

Legion Y540 se moze nadograditi s HDD-om, samo treba provjeriti da li se dobije drzac HDD-a jer ne dolazi s njima.

L340 sam preskocio.

 

OMEN i Pavilion Gaming svi imaju srzac HDD-a i imaju 2 utora za memorije. 

Na kraju kupio OMEN na akciji (https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-dh0013nm-7ry31ea.html), nema bleedinga, ubacio HDD i radi bez greske. Podesio postavke preko OMEN command centra i mogu samo preporuciti...

11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, gledam si uzet mozda i polovni laptop za nekakvo casual igranje nista pre zahtjevno ali bar da sa navedenim igricama nebude problema, u pitanju su najcesce dota, lol, cs:go, fifa 20 eventualno i slicno....

Ne mislim bacat neke ogromne pare ako vec nemoram ali san otvoren za sve opcije.

Par kombinacija sta san nasa da se prodaje su obicno

i5 7300HQ + GTX 1050, 

i5 8300H + GTX 1050ti, 

i7 7700HQ + GTX 1050ti

Itd... Koje od ovoga bi bilo minimalno za igrat navedene naslove. 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Sve navedene kombinacije mogu vrtit fifu 20, dotu, lol bez problema samo sto bi ti ja preporucio da ne kupujes 7300hq vec i7 7700hq ili 8300 i bilo bi bolje 1050ti ali i sa 1050 ces igrat navedene igre bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav svima,

Novi sam na forumu. Ovdje sam po preporuci. Volio bih kad bih uspio rijesiti svoje muke ovdje :)

 

Uskoro cu biti primoran kupiti prijenosno racunalo, no problem je sto sam do sada uvijek koristio PC i nisam bas najbolje informiran o laptopima.

Ovim putem bih htio zamoliti za neke preporuke gdje i koji laptop kupiti.

 

Naime, koristiti cu ga za posao, ali 90% za gaming :$

Buđet mi je oko 800eura cca. i to mi je neki maksimum koji bih mogao trenutno odvojiti na racunalo.

 

Citajuci po forumima i trazeci NESTO online, po mom nekog budetu uspio sam naci samo ovo. 

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk010csc-core-i5-9300h-8gb-1000gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000333

 

ukoliko dodam jos 150e gore ( a i ovako mi je to vec previse), vecinom je konfiguracija ista. nema neke razlike osim modela i proizvodaca..

 

da li je navedeni laptop dovoljno dobar da pokrene neke malo novije igrice? nisam picajzla ali bih se volio igrati bez da gubim zivce jer mi kako bi rekli " sve steka" :D

 

svi savjeti su dobro dosli.. hvala vam unaprijed.

 

lijep pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2020 21:29 (goc89).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Iako ne znam na koje novije igrice ciljaš mogu slobodno napisati da će biti dovoljno dobar, jer kao što vidiš uz doplatu od 150E i nema baš osjetno jačih od toga. Po meni mu je najveća mana nemogućnost proširenja rama tj. ima samo jedan utor, zvučnici nisu nešto pretjerano glasni. Ostalo je koliko sam vidio ok. 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
bNeo kaže...

Iako ne znam na koje novije igrice ciljaš mogu slobodno napisati da će biti dovoljno dobar, jer kao što vidiš uz doplatu od 150E i nema baš osjetno jačih od toga. Po meni mu je najveća mana nemogućnost proširenja rama tj. ima samo jedan utor, zvučnici nisu nešto pretjerano glasni. Ostalo je koliko sam vidio ok. 

 poz, hvala na komentaru.

 

igrice poput The Witcher 3, Grand Theft Auto V, Fortnite, Assassin's Creed, Rocket League, Counter Strike GO..  

 

mozda nekakva preporuka? tipa nesta drugo uz mogucnost nadogradnje? 

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Pogledaj si pavilliona sa 9300h/1650 s 1650 mozes rainbow six oko 120fps i neke igre koje imaju dobru optimaciju ali vecina igara kao ghost recon wildlands,shadow of the tomb raider,AC:Origins,metro exodus,nfs heat... ce ti radit na 40-60fpsa

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

kod navedenog modela mi ne odgovara sto nema hdd storage a kapacitet sdd-a mu je samo 256gb. dobijem malo veci ekran iliti display i to je to. konfiguracije je ista gore navedenom Lenovu L340.

Mozda sam u krivu, zbog tog i jesam tu, jer ne bih volio dati tolike novce za nesto s cime necu biti zadovoljan u konacnici.

 

edit:  po preporuci gore..  naletio sam na ovaj link. 
https://www.hgshop.hr/product.aspx?aid=247259

ima li netko kakva iskustva. mislim da ce ovo ipak biti moja konacna odluka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 0:49 (goc89).
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Za sličan iznos si ovaj vikend imao Lenovo y540 s istim kompletom diskova i ostalih karakteristika na ekupi što mislim da je bila bolja kupnja, ali danas više toga nema, pa rekao bih možda sačekaj neku akciju, ali ako ti je hitno i trebaš više diskovnog prostora onda i nemaš baš previše dvojbe... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
I ovo je bila akcija. Nažalost nisam skontao da je još jučer samo. Tako da sam opet na početku. Kroz mjesec, do mjesec i po dana si moram nešto nabaviti.

Za sad ću sačekati, možda nešto i bude ubrzo na akciji. Ako netko u međuvremenu naleti na nešto prihvatljivo u ranku do 800€ bio bih vrlo zahvalan na linku 😜

Budet:800€
Proc, minimum i5 9300h
Storage, što veći to bolji
Display, ne igra toliko ulogu
Memorija 8gb minimum da mogu update slotove
Grafička ne lošija od gtx 1650

Unaprijed hvala
12 godina
offline
Gaming Laptopi

A onda možda ovo... Nije 256ssd +1tb, ali i ovo je ok po meni. Kupi si još vanjski disk za neke ne često potrebne podatke i uživaj.

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk005ysc-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000274?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Znam da su uvijek tu negdje cijenom.

 

 

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.2.2020 21:42 (bNeo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
bNeo kaže...

A onda možda ovo... Nije 256ssd +1tb, ali i ovo je ok po meni. Kupi si još vanjski disk za neke ne često potrebne podatke i uživaj.

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-l340-81lk005ysc-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-ips-fhd-dos-crno-015000274?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Znam da su uvijek tu negdje cijenom.

 

 

 L340 ima samo jedan slot za ram, tako da mu otpada mogućnost nadogradnje (osim ako ne izvadi ovaj stick i stavi od 16 giga), a i memorija mu zbog samo jednog slota nemre delat u dual channelu, znači automatski manje performanse (u određenim aplikacijama, igrama).

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 13:53 (PESfanCRO).
4 godine
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav ekipa, uzeo bi laptop za editanje videa sa go pro hero 7 black, al povremeno i gejming al bas povremeno. Al svejedno zelim da kad mi se hoce da odigram sto me volja al nikakve sportske igrice. Cifra je 7500 kn naravno moze i manje(recimo ako je dovoljan i5 9 gen. umjesto i7 9. gen), ne kuzim se bas u lapove al ovo mi je preporuceno i7 9.generacije GTX 1650 256 GB SSD ili vise dobar zvučnik, lot za dodavanje 1 TB ili da je već unutra (sve ovo može i ne mora jer postoji vanjski hard pa ono) ne mora biti microsoft 10 u cijeni jer ga mislim naknadno staviti al me zanima sto ako dodje s linuxom kako se to skida(lako tesko-skupo jeftino)

Sad pitanje, koji lap preporučate, lenovo acer ili hp.

Evo nekih primjera(ima li sto bolje)

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-l340-15irh-cijena-81lk0066sc-156-1920x1080-intel-core-i7-9750h-98220151 (za ovaj lap jos nisan cuo nista lose za sad)

 

https://www.hgshop.hr/laptop-acer-nitro-5-i7-9750h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-4gb-15-6-fhd-linux-nh-q59ex-044/proizvod/251550  (šogor mi ima ovo dva puta maticna rikavala)

 

 

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-gaming-15-i7-9750h-8gb-256gb-ssd-gtx1650-4gb-15-6-fhd-freedos-7sd99ea/proizvod/247262 (za ovo citam da ima nekakvih problema s ekranom leekova bleedova sto ja znam a i frend mi je u kompovima i kaze da ne valja bas)

 

E sad pucajte sa idejama preporukama itd i hvaa svima unaprijed

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Za ram znam i to sam već ranije napisao. Imam taj laptop i ok radi, a sumnjam da ću staviti 16gb rama ikad na njega. Na prošlom sam imao 16gb rama i u igricama koje ja koristim više je usko grlo i grafa i cpu nego sam ram... Po meni neka čeka neku vikend akciju i uzme nešto slične konfiguracije za takve novce, ali ako ne želi čekati ovaj prijenosnik je sasvim ok. Ima svojih vrlina i mana...

Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.2.2020 14:22 (bNeo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Gaming Laptopi

Jedno kratko pitanje. Pošto sam kupio laptop samo sa SSD-om od 512 GB, no htio bih još dodatno staviti HDD. Da li je ikako moguće naknadno staviti HDD a da to ne utječe na garanciju laptopa? Kako to funkcionira, da li ovisi od trgovine do trgovine ili? 

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Jedno kratko pitanje. Pošto sam kupio laptop samo sa SSD-om od 512 GB, no htio bih još dodatno staviti HDD. Da li je ikako moguće naknadno staviti HDD a da to ne utječe na garanciju laptopa? Kako to funkcionira, da li ovisi od trgovine do trgovine ili? 

 Ti sto god otvarao a da koristis odvijac (da se vidi na sarafima da su malo ostrugani ili nesto vidljivo) automatski gubis garanciju.

Jedino sto mozes otvarati je ono sto se otvara na neki gumb i sl. sto je u sklopu samog laptopa. Postoji ti mogucnost da ugradis HDD na mjesto DVD przilice ugradnjom ladice za disk, no opet, gubis garanciju ako ti to iz ovlastenog servisa ili trgovine gdje si kupio ne naprave.

Kovačić
14 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
acmilan2 kaže...
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Jedno kratko pitanje. Pošto sam kupio laptop samo sa SSD-om od 512 GB, no htio bih još dodatno staviti HDD. Da li je ikako moguće naknadno staviti HDD a da to ne utječe na garanciju laptopa? Kako to funkcionira, da li ovisi od trgovine do trgovine ili? 

 Ti sto god otvarao a da koristis odvijac (da se vidi na sarafima da su malo ostrugani ili nesto vidljivo) automatski gubis garanciju.

Jedino sto mozes otvarati je ono sto se otvara na neki gumb i sl. sto je u sklopu samog laptopa. Postoji ti mogucnost da ugradis HDD na mjesto DVD przilice ugradnjom ladice za disk, no opet, gubis garanciju ako ti to iz ovlastenog servisa ili trgovine gdje si kupio ne naprave.

 Uredu. Kontaktirao sam malo prije putem maila dučan gdje sam ga kupio, već su mi odgovorili u ovo doba  Ugl. rekli su mi da kontaktiram HP servis i da će mi to tamo riješiti.

SVEMOGUĆI
13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

goc89, za svoj budet ovo je dobar izbor, ali koliko para toliko i muzike nazalost.Samo jedan slot za ram.Konfiguracija je ok za povremeno igranje ,jer zbog  pregrijavanja performance ce osjetno padati.

Ako smanjis napon procesora i kupis odlicnu podlogu za hladenje mogao bi ublaziti pregrijavanje, te na nizim postavkama u igrama cak i novijim mogao bi nesmetano igrati sto ti srce pozeli.

Eire
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 4:10 (DukeOs).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
goc89 kaže...

kod navedenog modela mi ne odgovara sto nema hdd storage a kapacitet sdd-a mu je samo 256gb. dobijem malo veci ekran iliti display i to je to. konfiguracije je ista gore navedenom Lenovu L340.

Mozda sam u krivu, zbog tog i jesam tu, jer ne bih volio dati tolike novce za nesto s cime necu biti zadovoljan u konacnici.

 

edit:  po preporuci gore..  naletio sam na ovaj link. 
https://www.hgshop.hr/product.aspx?aid=247259

ima li netko kakva iskustva. mislim da ce ovo ipak biti moja konacna odluka.

Negdje gore sam pisao o svom "istrazivanju". Svi Pavilioni i OMEN-i imaju pripremu za ugradnju dodatnog SSD-a.

Kad sam kupovao rekli su mi da OMEN smijes sam otvarati (donji dio za pristup RAM-u i SSD/HDD-u), a za Pavilion nisam pitao dalje jer sam uzeo OMEN. Najbolje ti je provjeriti s ducanom gdje ces kupovati.

 

13 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Dućani vole svašta reći, a naravno da im je u interesu da zarade na dodatnoj ugradnji, a onda po tome ni oni nebi smjeli ugrađivati nešto ako nisu ovlašteni servis. Obično je u korisničkim uputama (barem za HP) jasno definirano što korisnik može sam ugraditi, a za što treba za servis i obično se razlikuje od modela do modela.

12 godina
offline
Gaming Laptopi

Evo jos jedan razlog zbog kojega treba pripazit kod kupnje gaming laptopa , dosta ljudi je znalo za ovo ali ne svi i nisu obracali paznju bilo je bitno samo da pise RTX 2060 na kraju dodes kod frenda koji ima gtx 1070 i podere tvoju rtx-icu pa se iscudavas ko puran glisti.

 

Osobno sam pratio na Asus Gl702vmk sa gtx 1060 80W u igri Shadow of the Tomb Taider , desktop 1060 120W je derala moju papreno. Meni je clock bio na 1595mhz u igri a njegova je boostala preko 2000mhz tad sam na prvu mislio da je problem u grafickoj na kraju sam shvatio da ne stima da je proizvodac stavio limit.U prvih par minuta boosta cak i 1760mhz ali na kraju padne na stablinih 1595 potom sam je undervoltao na tu frekvenciju i tako sam igrao.Zadnje sto sam usporedivao je Metro exodus imao sam fps malo bolji od gtx 1650 desktop varijante.

 

Poanta price je da Nvidia nije tako efikasna i da su graficke u laptopima slabije od desktop varijanti. 1080 laptop= 2080 laptop mala razlika mozda 5 fpsa osim u nekolicini laptopa koji kostaju 3000-5000e oni mogu upogonit graficku od 150w pa bi tako dobili "dekstop" varijantu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 23:24 (MGloc).
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Gaming Laptopi

imam dva pitanja/problema.

 

imam alienware m15(ona serija prije ove najnovije trenutne).

 

1. svaki put kad laptop bas shut downam ili restartam uvijek se explorer crasha i moram ga iznova pokrenut preko task managera, inace imam samo crni ekran i cmd otvoren. zna netko zasto se to desava? 5 sekundi posla je al opet bezveze mi je sto se to stalno crasha kad ugasim ili restartam laptop. kad ode u sleep mode(95% vremena) sve bude normalno kad ga upalim.

 

2. laptop mi inace stalno radi i moram priznat zna stajat na nekim usranim povrsinama koje otezavaju malo hladenje, tako da se zna dobrano zagrijat i kad ne igram nista. e sad jednu noc sam gledao tekmu i osto je upaljen, odem na posao, popodne se vratim i na ekranu dvije crte okomite i ekran onako gubi boju, ko da je ili pao pa se sjebo ekran ili neka greska s grafickom. ugasio sam ga, otvorio donji poklopac i pocisti prasinu, bilo je stvarno dosta prasine, nakon tog sam ga sastavio i ekran normalan i bez greske radio satima. ima netko iskustva s ovak necim? zbog ceg mi je ekran podivljo? jel moguce da je prasina otezavala hladenje graficke pa je pocela bacat artefakte?

 

i da, jos jedna stvar me zanima. s tim laptopom dobio sam windowse, kad sam ga prvi put upalio vec su bili instalirani samo je trebalo rjesit ono sto ide na kraju instalacije(user, pass itd), mene sad zanima kako ja radim reinstall tih windowsa? kao sistem restore svojevrsni jer imam filing da su poceli divljat malo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gaming Laptopi

Stavi novi OS , probaj prvo sa media creation tool da ti samo presnimi (sacuva datoteke) Reset this pc.

Ako se ponovno pojave crte i boje , probaj neku drugu verziju grafickog drivera, ili je gpu na izumiranju ili uz srecu da je samo monitor ili flat kabel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice