Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Autocad nema pretjeranih benefita od gtx grafičkih. Za renderanje u cad programima je tu quadro. Na svim postavkama kojegod izvrtim mi Laptop sa gtx 1060 radi isto ili lošije od laptopa sa i3 11gen (radim na objektu vrijednosti 70mil kn te su nacrti dosta kompleksni, mnogo layera itd)

Hoćeš li vrhunske performanse, gledaj ove sa quadro grafikom. Pošto vidim da je za školu, uzmi sa integriranom grafičkom. Za profesionalne projekte tu je laptop od firme.

 

Taj sa ekupi-ja je skroz u redu. Ovaj gorespomenuti laptop što koristim je isto Ideapad 3, samo ima i3 i 12gb rama. Lagan je, tanak, dobar ekran, mali bezeli. Za budžetni laptop je solidan

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 15:04 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptop s AutoCAD-om mi treba isključivo za školarca (za sada samo 2D) koji je sada 3 srednje i namjerava dalje na tehnički fakultet, tako da bi uzela nešto da mi potraje bar 4-5 godina.

Kako sam potpuni laik tako bi voljela da su windows-i već instalirani.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dina25 kaže...

Laptop s AutoCAD-om mi treba isključivo za školarca (za sada samo 2D) koji je sada 3 srednje i namjerava dalje na tehnički fakultet, tako da bi uzela nešto da mi potraje bar 4-5 godina.

Kako sam potpuni laik tako bi voljela da su windows-i već instalirani.

Ma nijedan tehnički fakultet ne koristi cad u 3D-u

I građevina i FSB koriste kompjutere sa integriranim grafičkim karticama iz 2012-e i radi skroz ok pa čak i u kompleksnijim 3d aplikacijama. Za potrebe faksa je stvarno dobar taj sa ekupija. Sad, ako želi odigrati koju igru to je drugi par rukava

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 15:07 (maks0806).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Koja je razlika izmedu procesora:

AMD Ryzen 5 4600H, 3,00 GHz, Core 6

i

Intel Core i5 10300H, 2,50 GHz, Core 4

 

Laicki, laptop sa kojim od ova 2 procesora bi rade kupili?

 

9 AMD Ryzen 5 4600H
0 Intel Core i5 10300H
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ovaj ti ima noviji proc i duplo vise RAM-a, za 200kn vise. Ako imas (ili netko u familiji ima) Maestro/Master od Zabe, dobijes jos 10% na tu cijenu. Ako uz to stavis jos kupon od 100kn... ufff 

domagoj05 kaže...

Pozdrav,

 

Koja je razlika izmedu procesora:

AMD Ryzen 5 4600H, 3,00 GHz, Core 6

i

Intel Core i5 10300H, 2,50 GHz, Core 4

 

Laicki, laptop sa kojim od ova 2 procesora bi rade kupili?

 

Ryzen 6 core/12 thread

Intel 4 core/8 thread

 

Ovdje imas usporedbu po raznim bechmarcima, u vecini je bolji Ryzen i to po 30-50%, a tamo gdje je i5 bolji, razlika je puno manja

 

Mislim da ti je AMD boljan opcija

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala na odgovoru.
Mislim si taj malo skuplji kupiti s 16GB rama, samo me zanimalo je li velika razlika, prvenstveno u build kvaliteti, zaslonu i zvucnicima i koliko su dobri ti laptopi, ne znam ima li netko bas iskustva da je kupio i isprobao laptop. Nisam neki strucnjak, ali mi na prvu izgledaju jako dobro za tu cijenu. Na svu srecu imam maestro iz zabe i jos onaj popust od 100kn, ne znam mogu li uopce bolje proci od toga, takav laptop za oko 3800kn.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Niram00 kaže...
Hvala na odgovoru.
Mislim si taj malo skuplji kupiti s 16GB rama, samo me zanimalo je li velika razlika, prvenstveno u build kvaliteti, zaslonu i zvucnicima i koliko su dobri ti laptopi, ne znam ima li netko bas iskustva da je kupio i isprobao laptop. Nisam neki strucnjak, ali mi na prvu izgledaju jako dobro za tu cijenu. Na svu srecu imam maestro iz zabe i jos onaj popust od 100kn, ne znam mogu li uopce bolje proci od toga, takav laptop za oko 3800kn.

 Vrlo slicni laptopi: oba imaju ono sto oni zovu "aluminijski finiš", ali je kućište zapravo plastično, matte ekran (bez odbljeska) od 300 nita, osvijetljenu tipkovnicu, USB 3.x prikljucke, USB-C. Mislim da se jos razlikuju po tome imaju li zalemljen RAM ili je jedna plocica nadogradiva (to ces morat istrazit, malo je teze naci tu info)

 

Ideapad 5 ima fingerprint skener, ako ti je to bitno. Takoder, ako je linkani clanak isparavan, petica ima USB-C punjac od 95W dok trojka nudi punjenje "obicnim" Lenovo punjacem (ali i dalje ima USB-C prikljucak).

 

Generalno skoro su isti i nemres fulati s trojkom samo zato jer je kao "slabija". Ako te bas zanimaju tako neke musice, guglaj tocno po imenu modela npr 15ALC6 za Ideapad 3 odnosno 15ARE05 za peticu

 

Za 3800 tesko da ces naci bolje, a vjerojatno ni za soma kn skuplje

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 0:38 (encoding).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, pokusavam si naci neki laptop za igranje, ne patim na ultra detalje, 1080p high mi je dosta, imam neki do 12000kn budzet.

Vecini sto vidim je RTX 3060 80w verzija i i7 10750h ili ryzen 5 5600h. Gdje pronaci rtx 3060 sa 115w i hoce li uskoro izlaziti neka nova serija grafa ili procesora da mi se isplati cekati?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi laptop za nekih 6000 kuna ,da je prijatelju koristan za faks narednih 4 ili 5 godina.Pa ako morete pomoći?Igrice mu nisu važne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
skfrik kaže...

Pozdrav, pokusavam si naci neki laptop za igranje, ne patim na ultra detalje, 1080p high mi je dosta, imam neki do 12000kn budzet.

Vecini sto vidim je RTX 3060 80w verzija i i7 10750h ili ryzen 5 5600h. Gdje pronaci rtx 3060 sa 115w i hoce li uskoro izlaziti neka nova serija grafa ili procesora da mi se isplati cekati?

 RTX 30xx serija je tek dosla na laptope tako da je to najnovije sto ce snaci, isto tako Ryzeni xxxxH (4600H/5600H/5800H) su aktualni i gejmerski. 

 

U tom cjenovnom rangu rtx 3060, 1TB SSD (mozes i manje, ali kad jedna igra zauzme po 100GB), recimo ovako nesto (5600H, RTX 3060, 15 inca, nema Windowse)

 

ovako nesto, 17in, 5800H (jaci proc), ali slabija grafika (3050 TI)

ili jos jaci proc 5900HX, isto 3050 TI

 

Intel procesor, RTX 3060, ali treba provjeriti je li to cijena i za placanje na rate ili samo kesovina odmah

Intel nesto slabiji od Ryzena, ali zbog razlike u grafici se isplati

 

Moja preporuka ide jacoj grafici jer ces nju vise primijetiti u igrama nego jaci proc

 

Za 15 000kn se da naci i RTX 3080, ali to je dosta izvan budzeta, cisto napominjem da si svjestan

Wayto XD kaže...

Treba mi laptop za nekih 6000 kuna ,da je prijatelju koristan za faks narednih 4 ili 5 godina.Pa ako morete pomoći?Igrice mu nisu važne.

 Pogledaj ovu i prethodnu stranicu (par postova iznad), nekoliko takvih je preporuceno

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, molim mišljenje o ovom?

Ne vidim nigdje TGP, pretpostavljam 80w?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2021 15:44 (skfrik).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li netko iskustva sa kineskim low end laptopima?

Cura mi treba neki jeftini laptop za faks, office i slicno pa je naisla na neke kineske:

 

https://www.geekbuying.com/item/KUU-A10-Intel-J4125-15-6-inch-IPS-Notebook-8G-256G-Black-463653.html

 

Ima li kakve srece u njima ili ih se treba kloniti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Rađe nek pogleda Chuwi laptope, mislim da su veća sreća od ovih..

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam jesam li dobro vidio, no i dalje mislim da do 4000kn trenutno nema nesto bolje od ovog:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-40ghz-8gb-512gb-ssd-dos/104505?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Stavljam link na svijet medija jer drugdje trenutno nema ovog laptopa, znači specifikacije: 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g

Nigdje nisam vidio drugdje ovaj procesor u tom cijenovnom rangu.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Coder256 kaže...

Ima li netko iskustva sa kineskim low end laptopima?

Cura mi treba neki jeftini laptop za faks, office i slicno pa je naisla na neke kineske:

 

https://www.geekbuying.com/item/KUU-A10-Intel-J4125-15-6-inch-IPS-Notebook-8G-256G-Black-463653.html

 

Ima li kakve srece u njima ili ih se treba kloniti?

 Kako ti je kolega savjetovao neka radije pogleda Chuwi laptope koji su ipak predvodnici te low-budget kineske serije laptopa.

 

U rangu navedenog bi bio Chuwi Gemibook Pro kojeg imaš kod nas (nabava.net), naravno skuplji jer je tu 25% PDV-a ili ga možeš naručiti iz Španjolske (LINK), ima i 16/512GB verzija.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...

Ne znam jesam li dobro vidio, no i dalje mislim da do 4000kn trenutno nema nesto bolje od ovog:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-40ghz-8gb-512gb-ssd-dos/104505?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Stavljam link na svijet medija jer drugdje trenutno nema ovog laptopa, znači specifikacije: 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g

Nigdje nisam vidio drugdje ovaj procesor u tom cijenovnom rangu.

 imaš ovaj s istim procom i duplo više rama, nađeš nekog sa zaba karticom i ispadne i jeftiniji

 

Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU007DSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 5 5500U, 16GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Free DOS, laptop | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
acmilan2 kaže...

Ne znam jesam li dobro vidio, no i dalje mislim da do 4000kn trenutno nema nesto bolje od ovog:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-40ghz-8gb-512gb-ssd-dos/104505?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Stavljam link na svijet medija jer drugdje trenutno nema ovog laptopa, znači specifikacije: 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g

Nigdje nisam vidio drugdje ovaj procesor u tom cijenovnom rangu.

 imaš ovaj s istim procom i duplo više rama, nađeš nekog sa zaba karticom i ispadne i jeftiniji

 

Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU007DSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 5 5500U, 16GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Free DOS, laptop | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 Svaka cast!

To je onda super ponuda! Drago mije da je netko našao i nešto bolje od onog mojeg :)

Kovačić
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ma drugi su našli, taj link imaš bar trput u zadnjih par stranica :D
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Sto se tice ovog laptopa, uz 10% popusta na ZABA kartice, isti je ukljucen i u promociju -10% za kupnju Ekupi Spajalice (mogucnost povrata u roku od 30 dana + osiguranje od ostecenja kroz 2god), pa kad vam zaracuna popust na kosaricu koja sadrzi laptop i osiguranje imate cijenu od 4458kn, umjesto 4399, sto znaci da to osiguranje platite niti 60kn.. 

Uz Zaba popust cijena ispadne cca 4000kn..

5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
skfrik kaže...

Hvala na odgovoru, molim mišljenje o ovom?

Ne vidim nigdje TGP, pretpostavljam 80w?

 Naravno, bolja grafika, ali 512GB SSD . Ako ti je to dovoljno za gaming, samo udri :)

 

Coder256 kaže...

Ima li netko iskustva sa kineskim low end laptopima?

Cura mi treba neki jeftini laptop za faks, office i slicno pa je naisla na neke kineske:

 

https://www.geekbuying.com/item/KUU-A10-Intel-J4125-15-6-inch-IPS-Notebook-8G-256G-Black-463653.html

 

Ima li kakve srece u njima ili ih se treba kloniti?

 Kako je vec kolega preporucio, pogledaj Chuwi. Ovdje imas temu s iskustvima, recenzijama, narucivanjem, jedan je lik cak imao reklamacijun pa je slao u Spanjolsku nazad i popravili su mu laptop, imas njegovo iskustvo tamo

 

Kad otvoris temu, upisi u search bar gore desno model Chuwija koji te zanima pa ces naci poruke forumasa s iskustvima

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
acmilan2 kaže...

Ne znam jesam li dobro vidio, no i dalje mislim da do 4000kn trenutno nema nesto bolje od ovog:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-40ghz-8gb-512gb-ssd-dos/104505?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Stavljam link na svijet medija jer drugdje trenutno nema ovog laptopa, znači specifikacije: 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g

Nigdje nisam vidio drugdje ovaj procesor u tom cijenovnom rangu.

 imaš ovaj s istim procom i duplo više rama, nađeš nekog sa zaba karticom i ispadne i jeftiniji

 

Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU007DSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 5 5500U, 16GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Free DOS, laptop | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 Ima li netko iskustva s ovim laptopom i kakvim se pokazao za sada? Naime, gledao sam iz Njemačke Thinkbook sa Ryzenom 7 4700U, i svim drugim jednakim specifikacijama pa me zanima postoji li neka razlika? Kakvim se pokazao ovaj laptop prilikom svakodnevnog Office rada? 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolega je stavio link u Chuwi temi, ali evo i ovdje ako nekome bude interesantno.

Chuwi ima back to school akciju i cijene su stvarno dobre, slanje iz Španjolske, bez dodatnih troškova.

 

https://store.chuwi.com/pages/chuwi-back-to-school-2021

 

Gemibook Pro za 2350kn ili Corebook X za 3100kn je dobra prilika. Uz besplatnu dostavu dobije se još zaštita za tipkovnicu i torba.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
alen4430 kaže...
picajzla0707 kaže...
acmilan2 kaže...

Ne znam jesam li dobro vidio, no i dalje mislim da do 4000kn trenutno nema nesto bolje od ovog:

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-156-fhd-ryzen-5-5500u-do-40ghz-8gb-512gb-ssd-dos/104505?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Stavljam link na svijet medija jer drugdje trenutno nema ovog laptopa, znači specifikacije: 15,6", IPS FHD, AMD Ryzen 5 5500U up to 4.0 GHz, RAM 8 GB, SSD 512 GB, Free DOS, Anti-glare panel, Težina 1690 g

Nigdje nisam vidio drugdje ovaj procesor u tom cijenovnom rangu.

 imaš ovaj s istim procom i duplo više rama, nađeš nekog sa zaba karticom i ispadne i jeftiniji

 

Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU007DSC, 15,6 FHD IPS 300nits, AMD Ryzen 5 5500U, 16GB RAM, 512GB SSD PCIe NVMe, AMD Radeon Graphics, Free DOS, laptop | Laptopi | Laptopi i oprema | Računala | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 Ima li netko iskustva s ovim laptopom i kakvim se pokazao za sada? Naime, gledao sam iz Njemačke Thinkbook sa Ryzenom 7 4700U, i svim drugim jednakim specifikacijama pa me zanima postoji li neka razlika? Kakvim se pokazao ovaj laptop prilikom svakodnevnog Office rada? 

Koristio sam Ideapad, rekao bih konstrukcijom klasican budget laptop, nemoj ocekivati previse: platican je i lagano se povija pod pritiskom. S tim na umu, to nije lose jer koliko para toliko muzike:i ne skripi niti se raspada, posluzit ce godinama tko ga dobro pazi.

 

Thinkbook nisam, ali koliko vidim nema konstrukciju Thinkpada: isto je plastican, mozda malo kvalitetniji od Ideapada, i vecinom nudi te neke điđe tipa otisak prsta, Harman Kardon zvucnici, Thunderbolt port, 16:10 omjer zaslona, neki modeli ekran 2560 x 1600 , ... dakle nisu stvari radi kojih ces kupit laptop, ali ako to bas zelis, dobro dođu. Ako nije velika razlika u novcima, uzeo bih, ali po meni ne vrijedi puno vise. Thinkpad je pak druga prica, ali on i kosta vise...

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa kupio sam onaj Lenovo laptop, ali imam problema s BIOSom. Imam Windows na USBu, ali mi nece pokrenuti kada ga bootam. Udem u BIOS i nema mi uopce opcije Legacy support pa sam umjesto toga samo iskljucio Secure Boot. Ponovno pokrenem laptop i imam boot menu i app menu opcije, na boot menu mi se prikaze USB s Windowsom ali kad stisnem da se pokrene samo me odmah vrati na opet isto mjesto. Je li netko imao slicnih problema, ako zna kako rijesiti, postoji li mozda neki drugi nacin da bootam s USBom ili da ukljucim Legacy support.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, nakon 100 godina kupujem računalo na kojem ću moći nešto pošteno odigrati pa bi trebao malu pomoć pošto sam van toka. Zadnja AAA igra koju sam aktivno igrao je bio Skyrim, a na trenutnom laptopu nešto malo vrtim Overwatch, ali na minimalnim postavkama. Ono što bih htio moći odigrati su neki veliki naslovi koje sam propustio (RDR 2, Witcher 3 i tome slično) + aktivno bi vjerojatno igrao neke multiplayere; konkretno Overwatch, PES ili Fifu i Chivalry 2. Laptop bi kupovao na firmu, a cijenu sam si ograničio na nekih 8k sa PDV-om.

 

Imali šta u toj ponudi bolje od ovoga za tu cijenu(malo manje od 8k, kada se oduzme 10% na zabine kartice)? Se isplati dati par stotina kuna više za legion pro sa gotovo identičnim specifikacijama?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/ASUS-TUF-Gaming-F15-FX506HE-HN004%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-Intel-Core-i7-11800H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3050-Ti%2C-FreeDOS%2C-laptop/p/EK000399710

 

Ne vidim smisao uzimati nešto bez 30** grafe, ali ako mislite da mi za moje zahtjeve ne treba ništa jače od 1650TI, I'm all ears.

 

Laptop bi, nadam se, trebao poslužiti par godina i biti donekle future proof

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Niram00 

Kakav ti je USB, jesi ga sam radio s Windows ISO, recimo Rufusom, ili ti ga je napravio original Microsoft Windows Creation Tool ?

 

MediaCreationTool21H1 je zadnji..

 

ako si s Rufusom, možda ti je napravljen za MBR/Legacy, a ne GPT/UEFI...

 

MediaCreationTool ti radi "UEFI" verziju USBa instalacijskog..

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 14:51 (Stric_Jura).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Problem rijesen. Promijenio sam instalaciju Windowsa s ISO file na USB flash drive i kada sam ponovno stavio USB proradilo je. Hvala.

5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Levistej kaže...

Pozdrav, nakon 100 godina kupujem računalo na kojem ću moći nešto pošteno odigrati pa bi trebao malu pomoć pošto sam van toka. Zadnja AAA igra koju sam aktivno igrao je bio Skyrim, a na trenutnom laptopu nešto malo vrtim Overwatch, ali na minimalnim postavkama. Ono što bih htio moći odigrati su neki veliki naslovi koje sam propustio (RDR 2, Witcher 3 i tome slično) + aktivno bi vjerojatno igrao neke multiplayere; konkretno Overwatch, PES ili Fifu i Chivalry 2. Laptop bi kupovao na firmu, a cijenu sam si ograničio na nekih 8k sa PDV-om.

 

Imali šta u toj ponudi bolje od ovoga za tu cijenu(malo manje od 8k, kada se oduzme 10% na zabine kartice)? Se isplati dati par stotina kuna više za legion pro sa gotovo identičnim specifikacijama?

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/ASUS-TUF-Gaming-F15-FX506HE-HN004%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-Intel-Core-i7-11800H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-NVIDIA-GeForce-RTX-3050-Ti%2C-FreeDOS%2C-laptop/p/EK000399710

 

Ne vidim smisao uzimati nešto bez 30** grafe, ali ako mislite da mi za moje zahtjeve ne treba ništa jače od 1650TI, I'm all ears.

 

Laptop bi, nadam se, trebao poslužiti par godina i biti donekle future proof

 30xx su dosta bolje od 1650 tak da ostani s tim.

 

Ovo je best buy ako dobijes taj popust 10% jer ti on pokrije dio cijene nadogradnje SSD-a ako ti zatreba (oboje je nadogradivo sudeci po ovom linku). Ne bih isao na Legion pro jer on ima zamjetno slabiji CPU, i7 11800H je zvjerka

 

RTX 3050 Ti ce ti postizati cca 100 FPS-a na High (Witcher), 90-ak na RDR2 i generalno ako malo snizis postavke mozes doci blizu 144FPS-a na starijim AAA naslovima unazad par godina

 

Ako ti je budzet fleksibilan za "future-proofanje", RTX 3060 je 30-50% bolja u FHD performansama i moze doci blize 144 fps-a na toj rezi, ali takvi laptopi idu od 9500kn navise

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice