Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.035.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Samo što asus tuf nema bolji ekran ako si na njega mislio...

 Jesam.. kao što je kolega gore naveo-nema razloga da bi to stavili kao promjenu a ustvari ostavili isti ekran.. pročitao sam na raznim stranicama da je uistinu ekran sa Asus ROG modela.

Teško je ovako suditi preko fotografije ekrana al i tipkvnica je na tom TUF-u osvijetljena žuto a na slici je totalno nedorečena tako da mislim da tu igra faktor ređaja s kojim je slikano. U najgoroj varijanti ću i tog vratit i čekat Macbook sa M2 čipom jedino je banana da sam prodao komp da uzmem ovaj Acer i sad sam na nekom pomoćnom laptopu 

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne razumijem te, kažeš da želiš bolji ekran, ja ti dam linkove di pišu specifikacije ekrana i ti opet ideš za tim laptopom koji ima grozan ekran, no dobro nije moj problem što češ biti razočaran u njega, ali ja te samo upozoravam... Asus tuf sa 240hz ima 100% sRGB +, dok 144hz verzija ima jadnih 60%sRGBa

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Evo ja sam usporedio i ekran je sasvim sigurno 60%sRGB, evo zašto sam toliko siguran u to, prva slika koja prikazuje ekran ona traka gore od pc chip stranica izgleda narančasto umjesto crveno kako treba izgledati, to sam naravno sve gledao na 100%sRGB ekranu, a i boje kolko vidim izgledaju isprano, i ljudi na reddit kažu da 240Hz verzija asus tuga ima 100%sRGBa, a da je ova verzija ostala na jadnom IPS displayu kao i na prošlogodišnjem modelu, i na kraju krajeva trgovina nema razloga lagati, pogotovo ako to njima ne ide u korist, imaš na internetu recenzije ekrana asus tufa pa si pogledaj, ali ja sam 99.99% siguran u ovo što pišem, jer sam barem pola sata proveo istraživajući o ekranu asus tufa

 prvo, imaš gumb 'uredi' sa strane za dodati tekst u prijašnju poruku, tak da ne spamaš s jednom za drugom porukom što je i protiv pravila foruma

 

drugo, ti gledaš kako izgleda fotografija laptopa na netu i po tome mjeriš koliki je raspon boja 

čemu uopće te egzibicije kad imaš u recenziji navedeno o kojem se panelu radi i navedene su ti karakteristike

 

Protekli TUF A15s model dolazio je s Panda zaslonom od 144 Hz, koji je bio ispodprosječan, sa sporim vremenom odziva i podosta ispranim bojama, barem za današnje standarde. Ovogodišnja verzija TUF A15 modela dolazi s kvalitetnijim zaslonom. Radi se o Sharpovom LM156M1JW26 zaslonu, kakvog smo ranije mogli viđati samo na Asus-ovim ROG modelima.

da, može se naletit na jeftiniju verziju, no zato malo pripaziš, raspitaš se kod trgovca koji je točno model, pitaš ih da naruče od dobavljača model koji te zanima itd.

 

treće, da - trgovci često stavljaju specifikacije koje nemaju veze s uređajem, ne rade to zato da bi 'lagali', nego zato jer podatke unose djelatnici koji nemaju pojma i često ih boli kuki

tako za ovaj novi tuf laptop na sancta domenici imaš opis od prošlogodišnjeg modela za 2060 grafikom, ne zato da lažu kupca na svoju štetu, nego zato jer su neuki trgovci

 

i na kraju, što si ti toliko zabrijao dečko, jasno je meni da si ti kupio taj legion pa se valjda osobno vežeš, ali to ne znači da bi sad svi trebali kupiti isto ili prestati tražiti bolju ponudu

pretvorio si ovo u nekakvo natjecanje uz osnovnoškolske poruke 'nije da se hvalim...', ajde ohladi malo

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam u pravu, a ti si jazavac koji nema pojma o ničem, nađi mi gdje piše da neki asus tuf sa 144hz ekranom ima 100%sRGB i naklonit ću ti se, do tad si za mene samo potkapacitirana osoba s upitnim IQom

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Ja sam u pravu, a ti si jazavac koji nema pojma o ničem, nađi mi gdje piše da neki asus tuf sa 144hz ekranom ima 100%sRGB i naklonit ću ti se, do tad si za mene samo potkapacitirana osoba s upitnim IQom

dobro čemu vrijeđanje ako ja tebe osobno niti jednom rječju nisam uvrijedio, ako imaš problema s psihozama posjeti liječnika, ako nisi sposoban normalno komunicirati ostavi se foruma

 

ja sam jazavac koji nema pojma, a ti mjeris raspon boja preko fotografije laptopa na netu, bravo, pravi znalac

u recenziji je točno naveden model panela koji se ugrađuje, ako nisi sposoban izguglati podatke o panelu nego 'mjeriš' srgb preko fotke na netu, imaš i slovcima specifikacije u recenziji

 

Zaslon je i svjetliji, sa više od 300 nita svjetline. Nudi bogatiji spektar boja, uz gotovo stopostotnu sRGB pokrivenost.

 

ako se u trgovini ne nudi model s takvim panelom, nazoveš i pitaš jel imaju drugi model ili mogu li ga naručiti

ako nemere onda nemere, preskočiš i tražiš dalje

 

i još jednom, nema potrebe za vrijeđanjem, takvom 'kulturom' samo pokazuješ vlastite kapacitete, ništa drugo

od starta se bespotrebno razbacuješ vrijeđanjem, govoriš - glup si, potkapacitiran si, upitni iq i slično

malo izguglaj kakve se zapravo osobe koriste nepotrebnim vrijeđanjem i povlače pitanje inteligencije sugovornika, mogao bi se iznenaditi - iole inteligentna osoba to ne radi 

 

ali da prekinemo takvu raspravu - još jednom i ide ti prijava, pa ćeš takav razgovor nastaviti s ekipom na index.hr ili gdje si se već naučio 'kulturi'

u međuvremenu možemo nastaviti normalnu raspravu bez vrijeđanja, ako si sposoban za takvu

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...
mzopg kaže...

Koliko sam vidio ovdje je većini ekipe bitno koliko ima RAMa, koliko jezgri i koja je cijena, ostalo je sporedno. To mi je razumljivo donekle kod gejmera, ali kod prosječnog korisnika koji će surfati, koristiti office, pogledati film ili seriju, poslati mail, to nema previše smisla. Težina, gabariti, baterija, ekran... manje važno, a diskutiramo u laptop temi. 

jbga, ti gledaš laptope sa sasvim druge strane, gdje su upravo težina, gabariti, ekran i baterija tebi najbitniji, zato su ti i super chuwi laptopi s mizerijom od hardvera, a dobrim ekranima

ali diskutiralo se o gejming laptopima (nitro vs legion), jer tema je zbirna i normalno da su kod laptopa s oznakom 'gaming' perfomanse na prvom mjestu, možda još i ekran, a baterija, težina i gabariti su zadnja stavka

 

meni osobno je i ekran bitan, još bitnija je buka, pa kad bi uzimao gejming laptop radije bi bolji ekran i manju buku nego 20-30% veće perfomanse

plus što je hlađenje vrlo bitno za perfomanse, pa dobro hlađena 3060 može imati vrlo blizu perfomanse lošije hlađenoj i tdp-om ograničenoj 3070

nažalost, nitro je meni osobno fail, bez obzira na cijenu jer mu je ekran debelo, dakle ne malo lošiji, nego debelo lošiji i to je meni osobno big no-no

nekom drugom možda nije toliko jer se lakše navikne, pa mu je bitna poprilična ušteda i njemu je nitro best buy

Gledam ih prvenstveno prema osobnim potrebama, nema mi smisla kupiti stroj sa 128 GB RAMa i 64 jezgre ako ću na njemu surfati i gledati netflix. 

Chuwi su mi super za manje zahtjevan uredski posao, surfanje, gledanje filmova serija i sl. Ne bi rekao da imaju mizeriju od hardwarea, u principu svi imaju iznimno kvalitetan display, novi modeli imaju dosta RAM-a, izrada je vrlo kvalitetna, a sada se može birati između pasivno hlađenih celerona do procesora koji se ugrađuju u MacBook Pro i5-8259U ili noviji i5-10210U.

 

Za zahtjevniji posao Adobe paket i slično koristim MacBook Pro. Kod jednog (Chuwi) i drugog (Apple) je ekran visoko hvalitetan i to mi je jedna od bitnijih stavki. Druga mi je mobilnost odnosno kompaktnost uređaja, laptop mora biti lako prenosiv, a ne nekakva debela cigla od 3-4-5kg. Znam da mnogi kupe laptop pa ga na kraju drže na stolu i tretiraju poput desktopa, nešto što je meni i dan danas neshvatljivo.

 

Gejming laptopi su mi moram priznati nepoznanica, i uz najbolju volju teško mi je pronaći opravdanje za nabavku jednog. Koja je njihova funkcija? Remote gejmanje? Možda sam prestar za to, nemam pojma, ali i da imam takav laptop sigurno se ne bi igrao na 15" displayu pored ogromnog TV-a ili daleko većeg monitora, znači završio bi spojen na externi TV ili monitor. Što znači da bi prestao biti mobilan, pa onda komotno mogu imati i desktop.

 

Od ovog što si nabrojao, buka, da to mi je isto postalo bitno, nije mi bilo toliko dok nisam nabavio laptop sa pasivnim hlađenjem, onda sam shvatio koliko je to lijepo za korištenje kad imaš nešto što je lagano, kompaktno i nečujno, divota.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

Gledam ih prvenstveno prema osobnim potrebama, nema mi smisla kupiti stroj sa 128 GB RAMa i 64 jezgre ako ću na njemu surfati i gledati netflix. 

Chuwi su mi super za manje zahtjevan uredski posao, surfanje, gledanje filmova serija i sl. Ne bi rekao da imaju mizeriju od hardwarea, u principu svi imaju iznimno kvalitetan display, novi modeli imaju dosta RAM-a, izrada je vrlo kvalitetna, a sada se može birati između pasivno hlađenih celerona do procesora koji se ugrađuju u MacBook Pro i5-8259U ili noviji i5-10210U.

pa zato i kažem da komentiraš iz svojeg kuta, koji s temom rasprave - gaming laptopima, nema baš puno veze

tebi su dovoljni čak i ti stari celeroni, koji su prektično smeće u odnosu na 5800h, njihovu igpu da ne spominjemo

 

kao da se u temi o automobilima, gdje dvojica raspravljaju o ferrari vs porsche, ubaciš s komentarom o vw up i kak je on zapravo dovoljan za gradsku vožnju 

slažem se, tko gleda samo multimediju i surfanje, chuwi je sasvim dovoljan i nabitnija prednost mu je da ima dobar panel uz zadovoljavajuće komponente, no gaming laptopi se ne uzimaju isključivo za surfanje i filmove

 

EDIT

mzopg kaže...

Od ovog što si nabrojao, buka, da to mi je isto postalo bitno, nije mi bilo toliko dok nisam nabavio laptop sa pasivnim hlađenjem, onda sam shvatio koliko je to lijepo za korištenje kad imaš nešto što je lagano, kompaktno i nečujno, divota.

 ma da, zapravo je to i jedan od glavnih razloga zašto se nećkam oko uzimanja gaming laptopa

s jedne strane treba mi nekakav prijenosnik, ne bi bilo loše niti da je sposoban za gejmanje, ali me najviše muči ta buka

na kućnom kompu sam poprilično truda i love uložio da bude nečujan i pod opterećenjem, pa sad uzeti neki laprop koji će zujat kao helikopter, e to mi je nekako najveći problem

radije ću uzeti neki lap s apu rajzenom pa igrat indie i neke starije igre dok nisam doma, samo da bude tih

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 14:03 (picajzla0707).
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj ekran LM156M1JW26 koji je 100% sRGB je 240hz, evo dokaza: https://www.ultrabookreview.com/44226-asus-tuf-a15-fa506qr-2021-review/

 

A ovi s PC Chipa su recenzirali 144hz verziju, tako da sam u pravu 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne znam samo zašto su lagali oko modela ekrana, očito su samo prepisali s interneta...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
picajzla0707 kaže...

pa zato i kažem da komentiraš iz svojeg kuta, koji s temom rasprave - gaming laptopima, nema baš puno veze

 Nisam ni skužio da sam uletio u nekakvu raspravu, vidio sam post kolege vezano za zanemarivanje kvalitete displaya pa sam na to komentirao, više onako općenito, ne bih se štel mešati između rasprave o ferrariju i porscheu. 

3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji kaos.. izgleda da si u pravu. Verziju sa 240hz ne mogu naći za kupiti ovdje. Acer Nitro 5 je plastik fantastik sa super hardverom i šit ekranom. Asus TUF malo lijepši i kvalitetniji paket ali opet šit ekran + loše hlađenje. Acer Helios Predator mi izgleda ultra djetinjasto a za sve iznad nemam love. Bilo je ugodno ćaskati s vama 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Taj ekran LM156M1JW26 koji je 100% sRGB je 240hz, evo dokaza: https://www.ultrabookreview.com/44226-asus-tuf-a15-fa506qr-2021-review/

 

A ovi s PC Chipa su recenzirali 144hz verziju, tako da sam u pravu 

 opet ti tko je u pravu, daj ostavi se tih dječjih fora

 

jel vidiš da su specke na kraju teksta lijeno prepisali očito bez provjere i u njima navode 250nits i 144hz, dok u tekstu navode 300nits za ekran i 100%srgb + točno su naveli koji je model panela u testnom laptopu

nigdje u tekstu ne navode brzinu osvježavanja, tako da je za pretpostaviti nekom tko iole kuži, čak i da nisu naveli točan model panela, da jesu recenzirali bolji panel, ali su greškom na kraju teksta krivo kopipejstali specke

daj barem pročitaj recenziju ako je već komentiraš, imaš u tekstu sve navedeno

 

Protekli TUF A15s model dolazio je s Panda zaslonom od 144 Hz, koji je bio ispodprosječan, sa sporim vremenom odziva i podosta ispranim bojama, barem za današnje standarde. Ovogodišnja verzija TUF A15 modela dolazi s kvalitetnijim zaslonom. Radi se o Sharpovom LM156M1JW26 zaslonu, kakvog smo ranije mogli viđati samo na Asus-ovim ROG modelima.

Zaslon je i svjetliji, sa više od 300 nita svjetline. Nudi bogatiji spektar boja, uz gotovo stopostotnu sRGB pokrivenost. Vrijeme odziva je bolje, što je svakako ”must have” za sve moderne gamere i one koji to žele postati. Zaslon također podržava i Adaptive-Sync i G-Sync mogućnost, što znači da će vizualno stvari izgledati još bolje u igrama.

 

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa oni su recenzirali 144hz panel na asusu pogledaj sliku i ispod ekrana piše 144hz, i općenito više vjerujem stranim renomiranim reviewima nego našim. Evo stavio sam anketu da vidimo za koga ljudi misle da je u pravu oko asusa ti ili ja 

0 Picajzla
3 Francesco
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Francesco007 kaže...

Pa oni su recenzirali 144hz panel na asusu pogledaj sliku i ispod ekrana piše 144hz, i općenito više vjerujem stranim renomiranim reviewima nego našim. Evo stavio sam anketu da vidimo za koga ljudi misle da je u pravu oko asusa ti ili ja 

tko je u pravu, aha, sad buju ljudi glasovali pa buš videl 

 

moguće je da recenzent zapravo nema pojma da je dobio 144ips sa slabijim bojama, a negdje drugdje pročitao da novi tuf dolazi s boljim ekranom, ne bi se čudio obzirom kakvo je stanje našeg novinarstva

samo to mi je toliko nevjerojatna opcija da o njoj nisam niti razmišljao, da pišeš kak je ekran bolji, kak ima 100%srgb, da ima brži odziv, a ustvari imaš ispred sebe isti onaj stari isprani panel

 

ali svejedno, nije poanta nadjebavanja, ovo je forum, ne nekakvo natjecanje u nadjebavanju koje s tobom već postaje zamorno 

gledamo opcije, nisam stavio link na tu recenziju da mučki nekoga zajebem ili da se s tobom natječem tko je u pravu, nego da vidimo jel ima nešto s novim hardverom i ok panelom

 

ne kupuje se sendvič nego nekakav strojček s kojim ćeš radit idućih par godina, za ne baš male novce, valjda se može istražiti malo, provjeriti opcije, poslati upit trgovini, tražiti drugi model, ima i predstavništvo lenova u hr - poslat njima upit kad stiže novi legion jer taj je daleko bolji od starog, uključujući i puno bolji ekran, postoje i trgovine u eu, ima više opcija, tu smo da vidimo i eventualno nekom pomognemo, ne da je nadjebavamo tko je u pravu

 

EDIT

nekidan sam bio u sancta domenici usputno, vidio hrpu novih laptopa i baš išao vidjet jel se može otkriti koje panele stavljaju unutra baš zbog ove rasprave, da vidim uživo što se prodaje

međutim prodavač kaže da se izloženi primjerci ne smiju upaliti, nemereš ga upalit niti prije same kupnje, dakle pušiona

da se stvarno odlučim na kupnju laptopa s guštom bi ga uzeo preko weba, vratio istom onom prodavaču i rekao mu da sam ga upalio i da mi ne paše ekran, pa ga vraćam

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 15:19 (picajzla0707).
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma sve pet i ja sam malo pretjerao sa svojim rječnikom

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam našao svog pobjednika i molim da mi nitko ne spominje njegove mane, hvala 

https://www.dell.com/en-ie/shop/gaming-and-games/new-dell-g15-gaming-amd/spd/g-series-15-5515-laptop/cn55409

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa nisam siguran da taj model ima 100%sRGB,jer 165hz model ima,i svjetlina je niska sa samo 250 nits to ni za unutra nije dobro

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, molim preporuku, skratite muke.
Namjena prvenstveno CAD, a mora biti i što "mobilniji".
ACER Nitro 5 vs ASUS TUF Gaming F15 vs LENOVO Legion 5

0 ACER Nitro 5
0 ASUS TUF
7 LENOVO Legion 5
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Rekao bih legion 5 od ova tri, jer F15 ima gore hlađenje od A15 i slabije performanse... Nažalost u svim dućanima je rasprodana verzija legiona s ryzenom i rtx 2060, novi legion s rtx 3060 je tek prije 5 dana došao u SAD, tako da ne očekujem njega u našim dućanima prije jeseni i to sam još optimističan, jer realnost je da se pojavi negdje na zimu ili čak proljeće kao što je bio slučaj s legionom s RTX 2060...Situacija nije baš bajna ali sam odluči što želiš žrtvovati na laptopu pa odaberi

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

i tako sam mislio ici na verziju sa i7-10750H, nema specijalnog razloga, oduvijek san na intelu. Jedino da, žao mi zbog rtx 2060, al mislin da će me i GTX 1650 4 GB zadovoljiti...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se odlučiš na legion, uzmi 60 ili 144hz ekran, jer 120hz ekran je jako loš. GTX 1650 je solidna grafa jer 90% igara starih 2-3 godine se mogu igrati na medium-high u preko 60fpsa, ultra već malo teže... Istina budućnost baš nije bajna za nju jer većina novih AAA naslova će trebati bar 6GB VRAM za neke high-ultra postavke, no za sada je još okej, blago je slabija od gtx 1060,no dosta jača od 1050ti. 1660ti bi bio nekakav minimum za kakav takav futureproof gaming,istina nema ray tracing i dlss, ali je solidna i u rangu rtx 2060 80w verzije, ali nekakvih 15-20% slabija od 115w rtx 2060. No ja i dalje mislim da iako nema ray tracing i dlss, barem se sasvim solidno 3-4 godine može igrati na njoj u high podešavanjima, i sasvim je dovoljna za 1080p gaming, dok je gtx 1650 futureproof jedino za medium gaming i to je upitno, prije nekakav low-medium da bi se ostvarilo 60fps u budućim igrama, zbog nedostatka VRAM

16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cuj jbt 250 nita nije dovoljno osvjetljenje danas. Pa godinama koristimo i laptope i desktop monitore sa tom osvjetljenoscu i sada odjednom nije dovoljno  

 

Ja fakat ne kontam kako vi to danas gejmate, dodjete negdje na neku otvorenu poljanu, sjednete ispod dalekovoda, zabacite kleme na dalekovod da se pristekate na struju i onda gejmate tako da ste ledja okrenuli suncu da usput malo i boje dobijete  pa vam 250 nita bude pretamno. 

Onaj tko nosa "gejming" laptop svuda sa sobom i koji ga koristi po bastama kafica, vikendicama, na plazi i opcenito bilo gdje na otvorenom ima ozbiljni psihicki problem i definitivno ce imati ozbiljni zdravstveni problem sa kraljeznicom, ramenima i mozda jos pokojim zglobom u tijelu. 

 

Onda kada igram neku igru inace sam pretezno fokusiran na kvalitetu boja i mogu prepoznati da li mi je scena u sRGB ili Adobe RGB, a sam gameplay je naravno zanemariv i sva paznja je na ovome. 

 

 

Predjite danas sa veoma kvalitetnog panela na neki osrednji panel i naravno da cete primjetiti razliku u kvalitetu boja ali sigurno za sedmicu do dvije koristenja iskljucivo shit monitora ce te naviknuti na taj standard i to je to dok se ne vratis na bolji panel. 

Uostalom pretpostavljam da ce se ti gaming laptopi koristiti prvenstveno za igranje i valjda svi imate televizor na koji mozete spojiti taj laptop kako bi se igralo na vecem ekranu i onda je bitnije kakav vam je televizor i kvaliteta njegove slike 

 

 

 

 
0 0 hvala 3
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mogu reci da se Acer nitro ne grije kad je to vidljivo i na svim yt testovima.

Igre se vrte dobro, ali taj osjecaj da je vruc mi se nikako ne svida.

Nije bas relevativno sada kada su krenule vrucine i sparine,nadam se da u hladnije dane ce biti bolje, ali odmah sam narucio hladenje sa 5 ventilatora.

 

 

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim da nema posebna tema za docking statione pa cu pitati ovdje.

Je li ima netko iskustva sa univerzalnim dockinzima na usb c i jel valjaju ista? Malo me zivcira kolicina kabela koje moram ustekati u laptop pa bih isao na neki docking.

Volio bih da ima min 3 usb ulaza, rj45, 3.5mm, i dva izlaza za monitore s min 4k@60hz. Koliko vidim vecina samo podrzava 4k@30hz odnosno hdmi 1.4, a malo ih ima da podrzavaju hdmi 2.0...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Coder256 kaže...

Mislim da nema posebna tema za docking statione pa cu pitati ovdje.

Je li ima netko iskustva sa univerzalnim dockinzima na usb c i jel valjaju ista? Malo me zivcira kolicina kabela koje moram ustekati u laptop pa bih isao na neki docking.

Volio bih da ima min 3 usb ulaza, rj45, 3.5mm, i dva izlaza za monitore s min 4k@60hz. Koliko vidim vecina samo podrzava 4k@30hz odnosno hdmi 1.4, a malo ih ima da podrzavaju hdmi 2.0...

 

 

 Nesto ovako https://www.amazon.com/Anker-PowerExpand-Thunderbolt-Charging-Ethernet/dp/B087219P5J?tag=cnet-buy-button-20&ascsubtag=d51a1e7d658a42adbedeb57751838845%7C6a3d7dd0-d402-11eb-b11a-9f9edb7e8b18%7Cdtp

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebao bih neki laptop za suprugu, stari Dell iz 2011. polako umire a i neka godišnjica je, pošto je žensko, i boja je bitna. inače sam uvijek imao Intel u kući i na poslu, ali zapeo joj je ovaj za oko a to je AMD based..

ima netko drugu preporuku i vrijed li ovo 3500kn? jel ima to stvarno MVMe disk? ima nekaj bolje da bude crveno i slično?

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-3-81w100jusc-156-fhd-amd-athlon-silver-3050u-up-to-32ghz-8gb-ddr4-256gb-nvme-ssd-amd-radeon-graphics-no-odd-win-10-2-god-best-buy/0657320/product/

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

za pet ran Kristušovih ?!?!?! boja?

 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-rethink-14are05-cijena-r81w3cto1ww-ct9g-14-1920x1080-amd-ryzen-5-4500u-147520241

 

a na Aliexpressu, Gearbestu itd, kupiš foliju u boji po izboru za poklopac

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

imaš neki link za foliju i kak se s tom folijom radi? obljepljivao sam ponešto sa folijama imitacija karbona i crna, nije mi baš super ispalo..

kak srediti ovo oko tipki, treba komp skroz rastaviti.. najbolje bi bilo lakirati, ali to je već overkill..

Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice