Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.034.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

prilika u elipsu:
ACER NX.GS3EX.001 notebook 15.6"; i3 7100; 4gb; mx150; 256

Acer Akcija siječanj 2018
Akcijske cijene i 5 godina jamstva (2 godine redovnog jamstva + 3 godine osiguranja). Akcija traje od 12.01.2018. do 31.01.2018. ili do isteka zaliha.

Procesor: Intel Core i3-7100U (3 MB L3 cache, 2.4 GHz)
Radna memorija: 4GB DDR4
Tvrdi disk: 256GB SSD
Zaslon: 15.6 FHD 1920x1080 IPS LED
Grafika: nVidia GeForce MX150 2GB DDR5
OS: Boot-up Linux

Osvjetljena tipkovnica


3699 kn 

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GS3EX.001/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 8:46 (BoTiA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sosta kaže...

 Jesi ti siguran u to da će mu oni ugraditi? Uostalom, za Lenovo im je Zel-cos ovlašteni servis.

 pa nekakvo je pravilo da ak kupis lap i dijelove u istom ducanu, oni to ugrade odmah i bez problema sa garancijom

samo ovisi koji ducan i dali ce ti tu ugradnju i naplatiti

u arhitehu su rekli da se ugradnja ssd-a naplacuje 200kn pa mi je to napravil frend za nula kuna

 

trebas ljepo i ljubazno pitat jer sve ovisi o njima, mogu ti naplatit i nemoraju, to je siva zona

a mogu ti i rec da mora to ovlasteni servis napravit ak se zele ogradit il im se neda za djabe

preporucam osmjeh, glupi izraz lica i rec ima "da ja to neznam sam napravit" da ispadnu pametni i nek ugrade odma za 0 kn

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel moze bolje od ovog acera u ELIPSU za 4k kuna trenutno?

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo postoji razlika, ekupi je webshop bez fizičke poslovnice/servisa, dok drugi imaju neki svoj servis gdje to mogu odraditi. I onda naravno ovisi o modelu i proizvođaču, neki ti lijepo napišu proceduru u user manualu (dakle ne servisnom)  kako možeš dodatno ugraditi dodatne HDD/SSD/memorije tako da to možeš odraditi sam bez gubitka jamstva i pritom ne moraš raskopati pola laptopa, dok kod nekih to nemaš pa si prisiljen tu proceduru odraditi u servisu i možda dodatno platiti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 16:15 (sosta).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nul-3 kaže...

Jel moze bolje od ovog acera u ELIPSU za 4k kuna trenutno?

 Nema ga više na lageru. Nažalost, jer sam ga mislio kupiti.

Jel ima tko kakav prijedlog drugog, cijena može biti i viša, best buy do 5000 kn. Volio bih imati osvjetljenu tipkovnicu, neću s njim igrati igre, više je za posao, ali morao bi raditi brzo. Bar dva usb 3.0 priključka, FHD ekran, hdmi i usb-tip c su veliki plus. Nije mi bitan ssd, ako ga ima super, ako ne nevažno. Bolje mi je da ima veći kapacitet HDD nego 128 ili 256 gb sdd. I da nema problema sa linuxom.

 

Plaćam pivu. :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 17:19 (Interland).
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, prvo hvala svima na trudu, na preporuku ovog foruma sam kupio Asus prije 2 godine i služi me još dobro, temperature su i dalje kao prvog dana, ali 17 incha je, a treba mi mobilnost.

 

Laptop mi treba za svakodnevnu upotrebu, koristim isključivo laptop, nemam desktop.

 

VAŽNO:

  1. Da bude što tiši, trenutačni laptop je jako tih i ne grije se uopće
  2. Manji ssd, dosta mi je 128 gb, ne treba mi puno mjesta
  3. Što bolji ekran, anti glare bih volio
  4. Futureproof sljedeće 2-3 godine
  5. Bez OS-a, koristim linux
  6. 15.6 incha
  7. Brzina

 

NEVAŽNO:

  1. Grafička nebitna, ne planiram igrati igre, može integrirana
  2. CD/DVD pržilica
  3. Garancija

 

AKO JE MOGUĆE:

  1. Backlit tipkovnica bi bila fora
  2. Dobar build quality
  3. USB 3.0

 

Budžet mi je od 3500 do 4000 kuna, može i više ako je osjetno bolji.

 

Kupujem gotovinom, također imam amex/mastercard i tekući u pbz-u/zabi ako ima kakva akcija

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 21:52 (elburs1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Interland kaže...
nul-3 kaže...

Jel moze bolje od ovog acera u ELIPSU za 4k kuna trenutno?

 Nema ga više na lageru. Nažalost, jer sam ga mislio kupiti.

Jel ima tko kakav prijedlog drugog, cijena može biti i viša, best buy do 5000 kn. Volio bih imati osvjetljenu tipkovnicu, neću s njim igrati igre, više je za posao, ali morao bi raditi brzo. Bar dva usb 3.0 priključka, FHD ekran, hdmi i usb-tip c su veliki plus. Nije mi bitan ssd, ako ga ima super, ako ne nevažno. Bolje mi je da ima veći kapacitet HDD nego 128 ili 256 gb sdd. I da nema problema sa linuxom.

 

Plaćam pivu. :-)

 mislim da ima jos par komada ... ali samo izlozbeni uređaji u par dućana, pa vjerojatno mozes nazvati i dogovoriti da ti ga povuku

 

 

inace ima i sivi model ali je skuplji (4129 kn)

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GS4EX.003/

 

 

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
elburs1 kaže...

Pozdrav, prvo hvala svima na trudu, na preporuku ovog foruma sam kupio Asus prije 2 godine i služi me još dobro, temperature su i dalje kao prvog dana, ali 17 incha je, a treba mi mobilnost.

 

Laptop mi treba za svakodnevnu upotrebu, koristim isključivo laptop, nemam desktop.

 

VAŽNO:

  1. Da bude što tiši, trenutačni laptop je jako tih i ne grije se uopće
  2. Manji ssd, dosta mi je 128 gb, ne treba mi puno mjesta
  3. Što bolji ekran, anti glare bih volio
  4. Futureproof sljedeće 2-3 godine
  5. Bez OS-a, koristim linux
  6. 15.6 incha
  7. Brzina

 

NEVAŽNO:

  1. Grafička nebitna, ne planiram igrati igre, može integrirana
  2. CD/DVD pržilica
  3. Garancija

 

AKO JE MOGUĆE:

  1. Backlit tipkovnica bi bila fora
  2. Dobar build quality
  3. USB 3.0

 

Budžet mi je od 3500 do 4000 kuna, može i više ako je osjetno bolji.

 

Kupujem gotovinom, također imam amex/mastercard i tekući u pbz-u/zabi ako ima kakva akcija

 

 

U HR imas ovog Lenovoa, nema osvjetljenu tipkovnicu:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80xl00dqsc-15-intel-core-i5-7200u-250-ghz__55974611

 

Po meni, uzmi vani.

 

Moj prvi izbor bi bio ovaj HP:

https://geizhals.at/hp-pavilion-14-bf012ng-silber-2px41ea-abd-a1716809.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

Slicne performanse, ali je 14", cijeli je aluminijski i ima osvjetljenu tipkovnicu.

 

No ako moze i 15", onda ovaj ACER sa novom generacijom procesora:

https://geizhals.at/acer-aspire-5-a515-51-592h-nx-gtpeg-002-a1743608.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

Sva tri su dobra, no ja bi pricekao jos malo, na nove Ryzen mobilne procesore, samo sto nisu u trgovinama.

Em je manja potrosnja, bolje multitasking performanse, i cjenovno konkurentniji proizvod od aktualnih Intel laptopa.

 

Ryzen 3 2200U (2/4)
Ryzen 3 2300U (4/4)
Ryzen 5 2500U (4/8)
Ryzen 7 2700U (4/8)

Trenutno najpovoljniji Ryzen 5 2500U je 770€ (5800kn), ali zato je Ryzen 4 2300U jako dobar deal,

ocekivano oko 500€ (3800kn).

https://geizhals.at/acer-swift-3-sf315-41-r4w1-nx-gv7ev-001-a1717584.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

https://geizhals.at/hp-envy-x360-15-bq102ng-3dl75ea-abd-a1717580.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

HP ima touchscreen i osvjetljenu tipkovnicu, te bateriju koja drzi do 12h.

 

Dakle jaci model je 777€ (5800kn), Ryzen 3 modeli ce biti osjetno povoljniji. Te naravno zbog manje potrosnje,

baterija ako ostane istog kapaciteta, bit ce jos bolja. Tako da pricekas jos malo, isplatit ce se u Ultra-prijenosnom segmentu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 8:05 (Čitatelj).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

 

 

Osvjetljena tipkovnica mi nije previše bitna, dapače ako nema nije bed i ne mora biti aluminijski to mi je isto nevažno. Bitno samo da je 15'6 incha jer mi je ova 17ka što sad imam preglomazna i jedva stane u ruskak. Lenovo mi se sviđa, to je to što mi zapravo treba, multimedijalni prijenosnik kako piše u opisu.  HP 14 incha mi je premal, Acer za 539 eur je solidan. HP envy super specifikacije, samo da nema touchscreen jer mi je to nepotrebno, a sigurno je 200 eura skuplji zbog toga. Sačekat ću onda još malo, nije mi žurba.

6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Kupio bi novi laptop za faks (laptop za obradu podataka, gledanje filmova, mozda ove slabije/starije igrice)

Sad, bitna mi je brzina obrada podataka!

https://fenix.hr/laptopi/laptopi/asus-x541ua-i5-8gb-1tb-inthd-15-6-fhd-dos-4god razmisljo sam o ovom laptopu

Al slobodno preporucite nesto do 4 700 kn!

 

Hvala :)

Mozak.nema.nista.s.tim
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, zanima me koliko bi bilo potrebno novaca da bi se kupio neki laptop sa solidnim procesorom (i5 mozda?), 8 gb rama, 500 GB HDD (ili 256 GB SSD), grafulja nije toliko bitna, 15.6 inch ekranom sa full hdom, dobra baterija i tako to. Znaci imam sad amdov e1-6015 dvojezgreni sa 1.4 Ghz, 4 gb i 500 gb hdda, ali kad pokrenem par programa tipa photoshop, android studio ili visual studio i internet to sve zasteka kao sto je i za ocekivat. Laptop bi se koristio za programiranje, multimedija i internet, znaci bitan mi je multitasking, gejmalo bi se isto na njemu ukoliko bi moga pokrenit nesto ali to nije prioritet. Racunam da bi se mogao protegnit do 5000 kn pa me zanima moze li se nac ista za te pare i isplati li se mjenjat laptop. Bilo bi pozeljno kad bi izdrza bar 5 godina.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, može preporuka laptopa (glavna svrha gejming, al opet da bude solidan i za druge stvari).

Buđet je 5500 a maximum je 5800 kuna.

 

Zahvaljujem i lijep pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop za susjeda..stariji lik..

max buđet mu je 3000kn

sluzil bude mu za surfanje, net banking i office paket

 

imate koji trenutno best buy za te pare?

15” sa ssd je pozeljno

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Igrec kaže...

Pozdrav,

 

Kupio bi novi laptop za faks (laptop za obradu podataka, gledanje filmova, mozda ove slabije/starije igrice)

Sad, bitna mi je brzina obrada podataka!

https://fenix.hr/laptopi/laptopi/asus-x541ua-i5-8gb-1tb-inthd-15-6-fhd-dos-4god razmisljo sam o ovom laptopu

Al slobodno preporucite nesto do 4 700 kn!

 

Hvala :)

 

Coder256 kaže...

Pozdrav ljudi, zanima me koliko bi bilo potrebno novaca da bi se kupio neki laptop sa solidnim procesorom (i5 mozda?), 8 gb rama, 500 GB HDD (ili 256 GB SSD), grafulja nije toliko bitna, 15.6 inch ekranom sa full hdom, dobra baterija i tako to. Znaci imam sad amdov e1-6015 dvojezgreni sa 1.4 Ghz, 4 gb i 500 gb hdda, ali kad pokrenem par programa tipa photoshop, android studio ili visual studio i internet to sve zasteka kao sto je i za ocekivat. Laptop bi se koristio za programiranje, multimedija i internet, znaci bitan mi je multitasking, gejmalo bi se isto na njemu ukoliko bi moga pokrenit nesto ali to nije prioritet. Racunam da bi se mogao protegnit do 5000 kn pa me zanima moze li se nac ista za te pare i isplati li se mjenjat laptop. Bilo bi pozeljno kad bi izdrza bar 5 godina.

 

Za vas obojicu je ovaj acer:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxgt1ex019-156-intel-core-i5-8250u-160-ghz__56400531

 

Ako je 300kn previse, onda ovaj HP:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-250-2ev88es-156-intel-core-i5-7200-7200u-250-ghz-310-ghz__44656191

 

 

hardrock kaže...

Pozdrav, može preporuka laptopa (glavna svrha gejming, al opet da bude solidan i za druge stvari).

Buđet je 5500 a maximum je 5800 kuna.

 

Zahvaljujem i lijep pozdrav

 

Ovaj Lenovo:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-legion-y520-80wk0097sc-156__38702351

 

Kasnije dodas SSD.

 

rapajic_st kaže...

Trazim laptop za susjeda..stariji lik..

max buđet mu je 3000kn

sluzil bude mu za surfanje, net banking i office paket

 

imate koji trenutno best buy za te pare?

15” sa ssd je pozeljno

 

Ovaj 14" Acer:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-es1-433-31-nxgllex002-14__53826931

 

Razliku u displayu nece toliko primjetiti, naspram SSD-u koji je ugodniji za rad od HDD-a.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, tražim laptop do 3000 kn za internet i office sa SSD-om 128 GB. Samo je važno da ne šteka dok otvaram word, pogledam neki film i surfam po netu . Kupio bih u zagrebu u bilo kojoj trgovini. Svi su sa onim Intelovim procesorom N3350 pa nisam siguran kolko je to dobro. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

2cm iznad tvoje poruke je takav laptop.

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakvi su Omeni po pouzdanosti?

Zanima me ovaj. Prije manje od godinu dana sam dao tu cifru za Pavilion koji odlično radi, ali estetski se ne mogu usporediti. Ako su se Omeni pokazali kao kvalitetni laptopi, nabavio bih toga sa linka i onda prodao Pavilion. Prije sam imao Elitebook i Envy, i jednostavno se osjetni pod rukom da je Pavilion niža klasa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan, 
Mislio sam uzet neki laptop do 12000kn, frend mi je rekao da uzmem ACER Predator Helios 300 ali ja se ne kuzim nest u te specifikacije itd pa me zanima da li ima neki bolji za te novce? 
Hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kalu12345 kaže...

Dobar dan, 
Mislio sam uzet neki laptop do 12000kn, frend mi je rekao da uzmem ACER Predator Helios 300 ali ja se ne kuzim nest u te specifikacije itd pa me zanima da li ima neki bolji za te novce? 
Hvala 

 ja sam jucer uzeo Omena https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-ce012nm-2le04ea.aspx

Hp ima akcije neke sada i svugdje bi trebali bit dobre cijene..... u sd je bio najjeftiniji.... u nekim trg je i preko 12 milja..... ja prezadovoljan...

VenAtoR#2231
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MatijaZG kaže...

Kakvi su Omeni po pouzdanosti?

Zanima me ovaj. Prije manje od godinu dana sam dao tu cifru za Pavilion koji odlično radi, ali estetski se ne mogu usporediti. Ako su se Omeni pokazali kao kvalitetni laptopi, nabavio bih toga sa linka i onda prodao Pavilion. Prije sam imao Elitebook i Envy, i jednostavno se osjetni pod rukom da je Pavilion niža klasa.

 

Meni je Omen bio bio prvi izbor zbog kvalitetne tipkovnice, no nisam nasao model sa GTX1070 Max-Q, pa sam odlucio uzeti MSI laptop.

 

kalu12345 kaže...

Dobar dan, 
Mislio sam uzet neki laptop do 12000kn, frend mi je rekao da uzmem ACER Predator Helios 300 ali ja se ne kuzim nest u te specifikacije itd pa me zanima da li ima neki bolji za te novce? 
Hvala 

 

Koje velicine? 10.1, 13.3, 15.6, 17.3?

Pogledaj ovog Omena ispod, super je cijena, inace je oko 10.000kn.

 

A ako zelis, mozes naruciti izvana do 1600€, dobijes lapotop sa GTX 1070:

https://geizhals.at/msi-ge72mvr-7rg-apache-pro-7rg-066-00179c-066-a1715395.html

 

jocommb kaže...

 ja sam jucer uzeo Omena https://www.sancta-domenica.hr/notebook-hp-omen-15-ce012nm-2le04ea.aspx

Hp ima akcije neke sada i svugdje bi trebali bit dobre cijene..... u sd je bio najjeftiniji.... u nekim trg je i preko 12 milja..... ja prezadovoljan...

 

Bas je dobro promo akcija. Treba uzeti kome treba laptop od 10.000kn, a da ne plati 10.000kn.

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
I zaboravio sam reci da imas pravo na 50 ppsto popusta na svu omen periferiju u sd ako tamo laptop uzmes... Ja sam uzeo podlogu 90x40 cm za 99 luna...mis i sluske imam pa mi nije trebalo nista vise....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzeo sam prije par dana Lenovo y520, točnije 80YY0065SC model..
i5 7300hq, gtx 1060, 8 giga rama, 2tb hard. Moram si sad samo još prvom prilikom ugradit neki ok m.2 od 256 ili 128gb, nisam se još odlučio.
Interesantno mi je što ni jedna stranica koja prodaje ovaj laptop (links,ekupi,mikronis..) nije napisala da je nutra zapravo 1060 6gb sa max-q tehnologijom, što je po meni dosta relevantna informacija.
Ja sam se hvala bogu prije raspitao o modelu na drugim stranicama, al me svejedno ljuti što ju prodaju pod obicnu 1060.
Zna li itko mozda koliko ce me kostat ugradnja ssda kod ekupi i gdje se to moze obavit u ZG, kolko traje i tako ta logistika?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa onda si na dobitku - Max-Q je 5-7% sporija (mjerljivo i simbolicno), ali zato se manje grije,

sto ti puno znaci, jer Intelovi procesori 7x00HQ serije su pakleno vruci.

 

A i baterija ce ti duze trajati. Max-Q laptopu u principu kostaju vise od obicnih.

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Trebao bih preporukuza laptop od 17" sa win, cijene oko 5000 kuna.

Laptop se koristi za intenet, youtube , pogledati kakav film. Zanima me da li je ovo dobra ponuda ili 

ima šta bolje https://www.hpstore.hr/hp-store/hp-17-bs011nm

Unapijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me prijenosnik za multimediju, kod toga je važno da ima 17,3" mat monitor full hd IPS LCD, 8 GB memorije ,1TB HDD može i SSD i po mogućnosti gigabitni lan cijena oko 7000 kuna.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Win uzmi na ebay za 3 4 dolara win 10 pro licencu dobijes za 5 kompova mislim, i za 5 6 dolara office 365 pro plus sa dozivotnom licencom...bolje za tih 100 eura sta ces dat skuplje kad laptop uzmes uzmi s nekom boljom komponentom..
VenAtoR#2231
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gdje ima za 5 kompova licenca ? ako je OEM onda je samo jedna licenca

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 8:16 (Čitatelj).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel ovo trenutno best buy gaming 17"-ica koju se može dobiti za cca 8000kn?

 

 

 

 

Fuck me I am famous.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 8:41 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice