Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

poruka: 12
|
čitano: 3.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Pozdrav,

 

dakle čudan problem i nemam ga pojma riješiti. Molio bih za savjet ako znate kako se isti rješava (jer ste moguće imali isti problem).

 

 

Dakle imam novi laptop, i prava je zvijer i5 1135G7 , 16 gb rama, itd.

 

Laptop radi super kad je spojen na adapter. Kad ga odspojim s adaptera onda se brzina procesora smanji na 350mhz! Ne mogu vjerovati, doslovce mi browser treba 6 sekundi da minimizira preglednik, youtube skoro pa uopće ne radi (3-4 fpsa), čak i miš šteka. Kako se ovdje radi o laptopu za koji se očekuje da je ipak prenosiv i da radi bez napajanja, ovo je neprihvatljivo.

 

Slider na "power mode" (ono u taskbaru kad klikneš na ikonu baterije) je postavljen na "max performance", nemam nikakvih drugih power planova osim "balanced" (u power options, i hackovi preko registrya ne pomažu), čak sam u BIOSu eksplicitno naveo da mi je power uvijek "max performance" (umjesto "intelligent cooling").

 

Ništa ne pomaže ... ima li kakav savjet, što mi je za napraviti? Iskreno svaki dan imam sve manje volje raditi u Windowsima, ne mogu shvatiti da nešto što je prije radilo normalno više ne radi, a svaki novi windows update donosi sa sobom nove probleme. Planiram si uzeti iMaca za par mjeseci jer više nemam živaca za ovo... 

 

 

Hvala puno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Čudno izgleda, na tak malom taktu i još load tak mali a šteka...

Probaj bootati neku live distribuciju linuxa pa vidiš jel hardverski problem.

Qk tađ sve dela, reinstall windowsa, po mogućnosti na stariji build i moli se letećem špageti monsteru...

 

Kruha i igala...
3 godine
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Koji je model laptopa?

Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Šta ne zna nitko u čemu bi mogao biti problem? Probao sam sve moguće hackove s registryem i command promptom (ručno dodati power plan), ne pokaže se ništa. Kad odem u advanced settings ne mogu birati minimalnu brzinu procesora. Ne znam što da radim, laptop mi je potpuno beskoristan na bateriji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Jesi provjerio RAM pločice?

7 godina
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Jesi probao bootati neki linux?

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji
Ja bih za početak napravio update Windowsa, a onda i svih drivera i BIOS-a, izravno sa stranice proizvođača. Ako to nisi napravio, probaj.

Prije par godina kupio sam novi Lenovo laptop, s predinstaliranim Windowsima, i odmah nakon par dana shvatio da se sam od sebe nasumično gasi na bateriji. Mislio sam da ja hardverski problem, no nakon updatea BIOS-a, sve je bilo ok. To mi inicijalno nije bilo palo na pamet jer je laptop došao s original os-om i predinstaliranim driverima, no eto...

I da, o kojem se laptopu radi? Čisto da drugi znaju.
 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji
Osim Power-Slidera u WinOS-u, vjerovatno postoji i nekakav OEM Software, s kojim se to podesava, pa provjeri i to.

Primjerice kod mog MSI-a se mora instalirati Dragon Center, da bi kombinacija tipki radila.

Postoji ECO, Normal, Sport i Turbo mod, a na bateriji su dostupna samo prva dva.

Provjeri i naci ces. Ako ti se neda traziti, imas live distribucije, pokrenes i vidis kako sljaka.

Makar nebi trebalo "stekati", jer moj prastari 7700HQ u ECO modu radi do 1.2GHz, i sve radi normalno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 8:21 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Šta ne zna nitko u čemu bi mogao biti problem? Probao sam sve moguće hackove s registryem i command promptom (ručno dodati power plan), ne pokaže se ništa. Kad odem u advanced settings ne mogu birati minimalnu brzinu procesora. Ne znam što da radim, laptop mi je potpuno beskoristan na bateriji.

 kakvi su to windowsi bez "power plana"?! uvijek mora (osim kad, očito, ne) postojati mogućnost "rokaj, buraz, nek se vidi raskoš. štedim ti mami doma struju.". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Re: Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji
Novi buildovi dolaze sa samo jednim power planom, al mozes ih sam kreirati u 3 klika i nazvati kako hoces.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

koji je to laptop? točan naziv i pogledati na internetu imaju li drugi korisnici tog laptopa isti ili sličan problem... najizgledniji je bug u biosu koji se rješava updateom biosa... ukoliko ne, reinstal winsa i najsvježiji driveri, ukoliko ni to ne riješi problem onda se nema što misliti, garancija i zamjena laptopa...

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Novi laptop EKSTREMNO spor kad je na bateriji

Skini neki software za provjeru stanja baterije. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice