Laptop ne radi kako treba

poruka: 9
|
čitano: 1.965
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Laptop ne radi kako treba

Radi se o laptopu

Toshiba Satellite L50-B-1K6

Procesor I5 4210U

Windows 10 pro

Problem je u tome sto je radni takt procesora konstantno na 33% brzina je 0.79 MHZ

Može li se sta uraditi po ovom pitanju

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Laptop ne radi kako treba
Jel jako vruc? Gasi se? Jel ikad odrzavan? Pitam li puno gluposti, tko je vidio odrzavat laptop 🙃
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop ne radi kako treba

Pozdrav i hvala 

Laptop nije vruc temperature su oko 36-42 stepena redovno ciscen mijenjane termalne paste i na procesoru i na grafičkoj ali i dalje ne znam u čemu je problem stavio sam i u Windows visoke performanse i stavio rad procesora na 100% i na punjaču i na baterije u BIOS mijenja sve moguće postavke ali dzaba vriti se na tom taktu konstantno.

 

7 godina
protjeran
offline
Laptop ne radi kako treba

Originalan ili zamjenski punjac?

Probaj sa drugim punjacem.

 

Takodjer bootaj live linux ili live windows, i provjeri taktove.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop ne radi kako treba

-ponekad se desi takav kvar.. možda u samom cpu ili mbo (koja to kontrolira, regulacija napona i fsb-clocka..)

-upravo tad ti ostane na baznom clocku 800khz.. kao auto u prvoj brzini kad ode mjenjač. Tj ako je hlađenje ok, ako si power opcije provjerio-podesio.. tad je vjerojanto kvar, nešt je crklo npr pregrijavanjem ili običnim starenjem kao regulator napona-kondenzatori..

-tj da eliminiraš moguć soft uzrok bootaš neki live (linux-minipe.. što ti je pri ruci, može i memtest86+ i prikazuje clockove) i vidiš, tj ako je isto eliminirao si soft-drivere-postavke u tad znaš da je HW-uzrok tj samo računalo tj kvar ili bios.. ako radi normalno, tad je ipak soft uzrok, driver chipseta i sl, provjeriš postavke msconfig i sve ostalo što ti padne na pamet pa i drugi ispravljač, jer ako je problem u njemu njega kontrolira na nivou biosa-automatika tj kao da nije spojen a tad mod štednje može overidati tvoje postavke tj na nivou biosa.. a možda je potreban i noviji (ili stariji) bios ako je on zbrljavljen ili povezan s novijim driverima itd.

 

-ta niža brzina je često dovoljna za rad.. ako su temperature ok, ako ti nije presporo-preslabo.. teoretski može raditi neograničeno, no svi kvarovi se u pravilu samo šire, ne stanu i ne poprave se sami pa se može pogoršati (ne poboljšati samo od sebe) tj ako je uzrok bilo pregrijavanje koje je nakon čišćenja eliminirano, tad je šteta već napravljena pa ako su prije temperature bile previsoke ne moraš dalje tražiti tj to je tad posljedica.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Laptop ne radi kako treba

Pozdrav i hvala 

Ovaj problem je samo sa Windows  10 

Laptop se nije pregrijavao nikada.

Problem je što nekad kada ga upali radni takt spusti na samo 5% 

Ovako mi je gotovo pa nemoguće raditi jer je brzina mala ne mogu ni da pusti YouTube kako treba 

Reinstalirao sa Windows i opet se isto dešava 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptop ne radi kako treba

Kolega Čitatelj ti je dobro rekao, velika šansa da je stvar u punjaču (tj. adapteru).

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Laptop ne radi kako treba

Pozdrav 

Punjač je originalno njegov imam i univerzalni od nekog starog laptopa i ista stvar se ponavlja 

Napon je dobar mjerio sam voltažu 

Sada nzm da li jednostavno Windows 10 iz nekog razloga procesor stavlja na moze taktove jer na ostalim sve radi kako treba.

Jedino gdje sam ga do sada uspio vratiti u normalu je sa programom throttlestop ali i to nakon sto ga pokrenem vise puta jer mi svaki put ni on ne pomogne.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Laptop ne radi kako treba

Power Options na High Performance?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice