Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav, upravo sam prodao Lapbook pro pa bi naručio Gemibook pro.

Za 90% korištenja gledanje multimedije, netflix itd. da li će biti kolika razlika radi omjera ekrana ili?

Sve druge karakteristike mi odgovaraju samo eto taj omjer ekrana koliko je prilagođen npr netflixu jer ga najviše koristim pa da nebi to izgledali kocaksto, izduženo ili što već.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Smretko kaže...

Pozdrav, upravo sam prodao Lapbook pro pa bi naručio Gemibook pro.

Za 90% korištenja gledanje multimedije, netflix itd. da li će biti kolika razlika radi omjera ekrana ili?

Sve druge karakteristike mi odgovaraju samo eto taj omjer ekrana koliko je prilagođen npr netflixu jer ga najviše koristim pa da nebi to izgledali kocaksto, izduženo ili što već.

 

 

 Neće ti izgledati kockasto samo ćeš imati više "crnog" iznad i ispod videa jer je drugačiji format (omjer) ekrana u pitanju. Sama kvaliteta slike će biti još bolja jer Gemibook Pro ima kvalitetniji ekran.

16 godina
online
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

 

Chuwi Corebook X Review - Finally A BETTER Chipset!

Chuwi Corebook X Review. 8th Gen Intel Core i5 8259U with Iris Pro 655 GFX 14" laptop with NVMe SSD, Wifi AC, Type-C, 2160 x 1440 IPS screen and 46Wh battery.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2021 23:31 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
online
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Vi koji ste kupili preko one spanjolske stranice koju je netko linkao imate godinu dana jamstva na Chuwi? Sto je s kupnjom preko Chuwi webshopa, ima li kakvo "jamstvo" ako sta rikne bar u prvih godinu dana?

 

Razmatram uzeti Gemibook pro, cini mi se brutalan value of money

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
encoding kaže...

Vi koji ste kupili preko one spanjolske stranice koju je netko linkao imate godinu dana jamstva na Chuwi? Sto je s kupnjom preko Chuwi webshopa, ima li kakvo "jamstvo" ako sta rikne bar u prvih godinu dana?

 

Razmatram uzeti Gemibook pro, cini mi se brutalan value of money

 Ako misliš na Power Planet Online, oni daju 2 godine garancije:

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-gemibook-pro-16gb512gb-laptop-14

 

Chuwi store nudi 1 godinu garancije i do sada se moralo slati u Hong Kong, ali vidim sada da su dodali i da se može slati u Španjolsku u slučaju kvara:

https://store.chuwi.com/pages/warranty-1

11 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Evo par dojmova prelaska sa Lapbook Pro na Gemibook pro.

Nisam neki zahtjevni korisnik tako da je samo moj prvi dojam za koji dan sto ga imam.

Narucen je sa chuwi stora, spanjolsko skladiste i stigao je u roku tjedan dana ravno, slanje preko UPS-a.

-s obzirom da su oba metalna lapbook je pod rukom luksuzniji, cvrsce građen i ne ostavlja otiske kao gemi

-lapbook ima dosta jak magnet kada se zaklopi tako da ga nije po meni lako otvarat niti sa dvije ruke dok je gemi puno laksi i ide sa jednom rukom

-gemi je sitno bucniji u radu, ali bas sitno samo zbog vjerovatno veceg otvora ventilatora na dnu

-gemibook ima vecu rezoluciju tako da kod gledanja filmova i ostalo primjeti se razlika

-baterije su dosta slicne

-razliku kolicine rama i jaceg procesora nisan previse osjetija s obzirom da koristim jedanput dnevno za pogledat seriju i kakav office dokument tako da nisan mjerodavan za druge radnje

-neznam da li me dopao takav primjerak ili sta ali kod lapbook je uzasno puno bija izrazen backligt bleed, doslovno sa svih mogucih strana je probijalo pozadinsko osvjetljenje i to mi je odvlacilo paznju veceri kod gledanja, dok gemibook nema ni najmanje probijanja.

Sve u svemu zadovoljniji sam sa gemibook pro i nisan falija. 

S obzirom na trziste mislin da se nista ni blizu tako dobro nemoze kupit.

Moj PC  
6 0 hvala 5
5 godina
online
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Smretko Kakav je Wifi domet? Cuo sam da je to Chuwijeva boljka. Mozes li testirati u odnosu na npr mobitela ili drugog laptopa, kad si par prostorija dalje od routera

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
encoding kaže...

Vi koji ste kupili preko one spanjolske stranice koju je netko linkao imate godinu dana jamstva na Chuwi? Sto je s kupnjom preko Chuwi webshopa, ima li kakvo "jamstvo" ako sta rikne bar u prvih godinu dana?

 

Razmatram uzeti Gemibook pro, cini mi se brutalan value of money

 Imao sam problem s Chuwi Corebook X, poslao sam ga u Španjolsku i jučer sam dobio mail da je laptop spreman za slanje do mene, te sam morao poslati svoju adresu. Opisao sam problem i proceduru u više detalja prije nekoliko stranica, javim kako je prošlo dok ću imati više informacija (kad mi stigne laptop). Ali da odgovorim na tvoje pitanje, imaš godinu dana jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.5.2021 11:57 (Stolnik).
5 godina
online
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Godinu dana imas preko Chuwi webshopa ili power planet online? jer potonji nude 2 god

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
encoding kaže...

Godinu dana imas preko Chuwi webshopa ili power planet online? jer potonji nude 2 god

 Dobio sam knjižicu na kojoj piše 1 Year Warranty. Ne znam za Power planet online..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Cca 10-15 posto kako koji speed test mi je manja brzina usporedno na gemibook pro i na mobitelu note 20 ultra u korist mobitela. Npr na sigurnih 100 megabita na mobitelu a ruter je u drugoj prostoriji, na laptopu dobivam cca 85-90 megabita. Tako je u mom slucaju, kako je drugima nezz....

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav ekipa, da li je netko pronašao recenziju Corebook-a XE modela? Baš sam zainteresiran za taj laptop zbog njegovih specifikacija, ali nigdje nisam pronašao recenziju

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Prije nekoliko dana stigao mi je Corebook X s garancije iz Španjolske. Cijeli proces je trajao cca 2 mjeseca, nekoliko puta sam im poslao mail zašto traje toliko dugo i odgovorili su da čekaju dijelove, meni nije bio problem čekati, jer imam još jedan Chuwi laptop. Dok sam slao laptop za Španjolsku, morao sam snositi troškove dostave. Dok je laptop bio popravljen obavijestili su me mailom da je gotovo i da će ga poslati do mene, te sam morao poslati adresu itd, dobio sam tracking number i troškove slanja su pokrili oni.  Ne znam dal su updateali BIOS, ali više nemam problem s pozadinskim osvjetljenjem tipkovnice. Prije dok se osvjetljenje tipkovnice ugasilo i stisnuo sam neku tipku, osvjetljenje se upalilo za 2-3-4 sekunde, sad se upali odmah. Ili je možda jer sam se žalio i na tipkovnicu, neke tipke su bile "grube" prilikom pritiska i to je riješeno, pretpostavljam da su zamijenili cijelu tipkovnicu. Kako god, koristim ga nekoliko dana i nemam primjedbi.

Moj PC  
4 0 hvala 2
5 godina
online
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...

Prije nekoliko dana stigao mi je Corebook X s garancije iz Španjolske. Cijeli proces je trajao cca 2 mjeseca, nekoliko puta sam im poslao mail zašto traje toliko dugo i odgovorili su da čekaju dijelove, meni nije bio problem čekati, jer imam još jedan Chuwi laptop. Dok sam slao laptop za Španjolsku, morao sam snositi troškove dostave. Dok je laptop bio popravljen obavijestili su me mailom da je gotovo i da će ga poslati do mene, te sam morao poslati adresu itd, dobio sam tracking number i troškove slanja su pokrili oni.  Ne znam dal su updateali BIOS, ali više nemam problem s pozadinskim osvjetljenjem tipkovnice. Prije dok se osvjetljenje tipkovnice ugasilo i stisnuo sam neku tipku, osvjetljenje se upalilo za 2-3-4 sekunde, sad se upali odmah. Ili je možda jer sam se žalio i na tipkovnicu, neke tipke su bile "grube" prilikom pritiska i to je riješeno, pretpostavljam da su zamijenili cijelu tipkovnicu. Kako god, koristim ga nekoliko dana i nemam primjedbi.

 To je stigao nakon procesa reklamacije, koji je trajao 2 mjeseca?

 

Koliko te dosao shipping za ES i kojim si putem slao?

12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
encoding kaže...
Stolnik kaže...

Prije nekoliko dana stigao mi je Corebook X s garancije iz Španjolske. Cijeli proces je trajao cca 2 mjeseca, nekoliko puta sam im poslao mail zašto traje toliko dugo i odgovorili su da čekaju dijelove, meni nije bio problem čekati, jer imam još jedan Chuwi laptop. Dok sam slao laptop za Španjolsku, morao sam snositi troškove dostave. Dok je laptop bio popravljen obavijestili su me mailom da je gotovo i da će ga poslati do mene, te sam morao poslati adresu itd, dobio sam tracking number i troškove slanja su pokrili oni.  Ne znam dal su updateali BIOS, ali više nemam problem s pozadinskim osvjetljenjem tipkovnice. Prije dok se osvjetljenje tipkovnice ugasilo i stisnuo sam neku tipku, osvjetljenje se upalilo za 2-3-4 sekunde, sad se upali odmah. Ili je možda jer sam se žalio i na tipkovnicu, neke tipke su bile "grube" prilikom pritiska i to je riješeno, pretpostavljam da su zamijenili cijelu tipkovnicu. Kako god, koristim ga nekoliko dana i nemam primjedbi.

 To je stigao nakon procesa reklamacije, koji je trajao 2 mjeseca?

 

Koliko te dosao shipping za ES i kojim si putem slao?

 Da.

 

Poslao sam iz AT preko njihove pošte...

16 godina
online
Chuwi prijenosna računala (laptopi)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

ja kupio corebook x.

 

ovaj i ovdje:

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-corebook-x-intel-core-i5-8259u-8gb-ddr4-512gb-ssd-laptop-14

naravno, kupio tjedan dana prije popusta. :facepalm:

 

platio sam ga malo previše jer nisam želio gnjavažu s carinom a trebao mi je hitno, ukupno 4.300 kuna sa poštarinom i uzeli mi diklići 10 eura zbog plaćanja paypalom, stigao za tjedan dana, španjolska, 21% pdv, nitko na carini ništa nije pitao. 

 

ovih 444 eura je više nego dobra ponuda, piše da je tax included. garancija 2 godine. 

 

za sada bombončić.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
all_or_nothing kaže...

ja kupio corebook x.

 

ovaj i ovdje:

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-corebook-x-intel-core-i5-8259u-8gb-ddr4-512gb-ssd-laptop-14

naravno, kupio tjedan dana prije popusta. :facepalm:

 

platio sam ga malo previše jer nisam želio gnjavažu s carinom a trebao mi je hitno, ukupno 4.300 kuna sa poštarinom i uzeli mi diklići 10 eura zbog plaćanja paypalom, stigao za tjedan dana, španjolska, 21% pdv, nitko na carini ništa nije pitao. 

 

ovih 444 eura je više nego dobra ponuda, piše da je tax included. garancija 2 godine. 

 

za sada bombončić.

 

Hard disk: 512gb emmc5 1. Jel to pravi ssd ili neka verzija kartice? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

 

Hard disk: 512gb emmc5 1. Jel to pravi ssd ili neka verzija kartice? 

 kingstin nvme, ako je isti kao na ovom testu

 

Chuwi CoreBook X Laptop Review: Like a Huawei MateBook, But Cheaper - NotebookCheck.net Reviews

14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

je, kingston.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
all_or_nothing kaže...

ja kupio corebook x.

 

ovaj i ovdje:

https://www.powerplanetonline.com/en/chuwi-corebook-x-intel-core-i5-8259u-8gb-ddr4-512gb-ssd-laptop-14

naravno, kupio tjedan dana prije popusta. :facepalm:

 

platio sam ga malo previše jer nisam želio gnjavažu s carinom a trebao mi je hitno, ukupno 4.300 kuna sa poštarinom i uzeli mi diklići 10 eura zbog plaćanja paypalom, stigao za tjedan dana, španjolska, 21% pdv, nitko na carini ništa nije pitao. 

 

ovih 444 eura je više nego dobra ponuda, piše da je tax included. garancija 2 godine. 

 

za sada bombončić.

 

...krajnja cijena sa dostavom je cca 3600kn...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

pa to sam i rekao, da sam lagano popušio 100 eura. sad je na popustu i tih 3600 je i više nego povoljno. i da, sad je račun uredan, 25% pdv-a.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 21:41 (all_or_nothing).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
djigibao kaže...

 

...krajnja cijena sa dostavom je cca 3600kn...

 Ako imate nekog tko ima firmu ili obrt u RH može vam ga kupiti bez PDV-a, pa je cijena manja oko 700kn. 

15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
djigibao kaže...

 

...krajnja cijena sa dostavom je cca 3600kn...

 Ako imate nekog tko ima firmu ili obrt u RH može vam ga kupiti bez PDV-a, pa je cijena manja oko 700kn. 

 -pogrešno.. + prekršaj.

-ne postoji nešto bez poreza, dok firme knjiže u trošak predporez, koji se priznaje i recimo kao da su oslobođeni tog dijela, no tad mora biti u vlasništvu firme tj kad dođe kontrola, kazna, jer je porezna prevara.

-obrt od tog nema koristi, jer je tad u paušalcima, ne u sustavu pdva itd..

-porez se plaća, ovako ili onako.. ostalo su prevare-šverc koji može proći, dok prolazi a tad je to loš prijedlog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Naručio sam lapbook pro. Za to što mi treba će bit dobar. Zanima me može li se 512GB  SSD ugraditi uz postojeći ili ovaj od 256GB mora van? 

 

Edit: i koji točno model, izbacuje mi M.2 2242 i M.2 2280

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 7:40 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

Naručio sam lapbook pro. Za to što mi treba će bit dobar. Zanima me može li se 512GB  SSD ugraditi uz postojeći ili ovaj od 256GB mora van? 

 

Edit: i koji točno model, izbacuje mi M.2 2242 i M.2 2280

 -značenje oznaka, prvi dio broja je 22-širina, standardno-jednako za sve kartice m2, drugi dio 42-80-110 je duljina, fizička razlika i problem je ako nešto ne stane, manje može, veće ne + ako ne postoji šaraf koji učvršćuje ...

-realno ssd se većinom/u pravilu radi kao 80, ne 42 .. obično su to druge komponente kao wlan i sl.

-ako je navedeno oba, to je normalno-logično, predviđen šaraf na odgovarajućem mjestu, ali ssd-nvme m2 ćeš vjerojatno naći samo u 2280 formatu.

 

-ne znam konkretno ima li dva mjesta, ali da ima to bi svakako bilo navedeno + moguća ograničenja, npr dimenzije ili neko dijeljenje resursa-staza s ostatkom chipseta, tj mbo više klase imaju više priključaka u desktop katergoriji dok je ovo laptop i već time ograničen prostor + sve što poskupljuje za dollar bez potrebe se izbaci kad se želi niža cijena. Tako da 99% nema drugi utor (u laptop klasi može biti jednako za ram jedan ili dva dimma).

-tako da ne računaj da ima, vjerojatnije nema.. ali, ponekad postoji mjesto, barem priprema jer se klase uređaja rade od iste-slične serije mbo i tad je moguće da postoji ako je proizvođaču jeftinije imati jednu mbo kojom pokriva sve nego dvije od kojih je tad 'slabija' (ista ali s manje mogućnosti) bez tog dijela ili sasvim drugi design-layout.. tj ta razlika isplativosti odlučuje hoće li uopće biti različita ploča, pa ako nađeš neki 'jači' model da navodi dva m2 priključka tad postoji šansa, no može biti prazno mjesto, može biti bez podrške biosa itd.

-najvažnije, laptop nije desktop .. višak se ne dodaje ako se ne koristi barem većinom.. i po tome sigurno nema dok kao standard tek sad u nižoj klasi desktop mbo jedan m2 postaje 'standard' dok skuplje-više klase recimo imaju 2x ..

-osim prostora, sve što radi troši struju, dva uređaja troše dvostruko.. time laptop logično neće ići na više diskova nego tko treba kupi jedan-veći.. itd. jer je i potrošnja važna tj autonomija baterije itd itd..

 

-zato ako ne nađeš konkretno 'dokaz' za dva utora, tad vjerojanto nema i tad 'bacaš'..

-možda netko tko ima javi 'točno', no većina korisnika, koristi.. ne otvaraju da bi 'pogledali' mbo.. tako da ne računaj na takvu informaciju, tj sačekaš dok ga imaš u rukama i tad znaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Naletio sam na ovaj info. 256GB eMMC + 2280 SATA 3 slot? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
gocc01 kaže...

Naletio sam na ovaj info. 256GB eMMC + 2280 SATA 3 slot? 

- emmc je obično zasebno (mob-tablet i sl klasa uređaja).. zalemljen, što znači da ostaje slobodan jedan utor m2.. no ovakve info treba uzeti s 'rezervom', pa dok ne vidiš ostaje 'možda'..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
online
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
all_or_nothing kaže...

pa to sam i rekao, da sam lagano popušio 100 eura. sad je na popustu i tih 3600 je i više nego povoljno. i da, sad je račun uredan, 25% pdv-a.

 Dojmovi? Kupio bi ga ženi. Kakva je baterija itd.

Nadglednik dina
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
ihush kaže...
mzopg kaže...
djigibao kaže...

 

...krajnja cijena sa dostavom je cca 3600kn...

 Ako imate nekog tko ima firmu ili obrt u RH može vam ga kupiti bez PDV-a, pa je cijena manja oko 700kn. 

 -pogrešno.. + prekršaj.

-ne postoji nešto bez poreza, dok firme knjiže u trošak predporez, koji se priznaje i recimo kao da su oslobođeni tog dijela, no tad mora biti u vlasništvu firme tj kad dođe kontrola, kazna, jer je porezna prevara.

-obrt od tog nema koristi, jer je tad u paušalcima, ne u sustavu pdva itd..

-porez se plaća, ovako ili onako.. ostalo su prevare-šverc koji može proći, dok prolazi a tad je to loš prijedlog.

 Ne nužno, kao što ima hrpa obrtnika koji su paušalci tako ima i hrpa obrtnika koji su u sustavu PDV-a. Jer jednako kao što obrtnik može biti izvan sustava PDV-a tako može izvan sustava PDV-a biti i firma. I naravno u tom slučaju nema "odbitka" PDV-a.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice