Chuwi prijenosna računala (laptopi)

poruka: 627
|
čitano: 321.389
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

vidim da dolazi novi XE iduci mjesec tako da cu pricekat sta ce biti sa time, jucer su bas stavili objavu na facebook

 

"Dear fans,

We’re excited to tell you about our newest laptop featuring Intel’s Iris Xe MAX DG1 graphic card bundled with an i5 processor that’s coming out in April.
It’s almost here! Tell everybody you know so we can spread the word!"
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Ne znam kakva je situacija (i opcije podešavanja) u BIOS-u na Chuwiu, ali je svaki laptop na kojem sam do sada radio imao opciju biranja u BIOS-u kako će se ponašati funkcijske (F1-F10) tipke (bilo klasično ili "obrnuto" uz FN tipku) pa pogledaj, ako već nisi, ima li Chuwi takvu opciju.

14 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

nisam nasao opciju nigdje, i gledam po internetu da se ljude zale na istu stvar na razlicitim modelima Chuwija

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
JuXo kaže...

Cura je uzela GemiBook Pro iz Spanjolske prije  2 3 tjedna i ona je zadovoljna, al kad ga da je donijela da podesim sve itd, vidio sam da imas par glupih bugova koji njoj npr ne smetaju. Tipkovnica ima osvjetljenje koje se random pali i gasi, nekad radi, nekad ne, onda vidim da FN opcija radi obrnuto, tako da FN funkcije rade uvijek umjesto F1, F2 itd.

Sto se tice kvalitete izrade izgleda super, ekran je super, s obzirom na cijenu.

I jos vidim da su digli cijenu Corebooka X na stranici za 80 eura iz nekog razloga iako cijelo vrijeme je out of stock jer sam namjeravao to kupiti sebi kad putujem na godisnji, putovanja.

To sa tipkovnicom i osvjetljenjem djeluje kao kvar, ne bi smjelo tako raditi. Osvjetljenje se pali kad koristiš tipkovnicu, nakon što ne koristiš 5-10 sek. automatski se ugasi. Tako bi trebalo biti.

 

Ovo za FN kod mene na svim Chuwijima radi tako da mi je F1, F2... po defaultu, a ako želim podesiti jačinu zvuka, osvjetljenje i dr. onda moram stisnuti FN.

Moguće da su to promijenili na novijim modelima jer je tako na MBP, a oni ga kopiraju pa su i ovo vjerojatno kopirali. 

Inače to ne bi stavio pod bug, to je čisto stvar navike, imao sam i Dell laptope gdje je bilo da za F1-12 moram stisnuti FN tipku.

Kinezi nažalost ne računaju da MacOS i Windowsi nisu identični po pitanju tipkovnice.

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
alen4430 kaže...

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

Mislim da Herobook i Larkbook modeli imaju po 2 USB-a. Ovi noviji imaju po jedan, ali imaju full type-c.

Miš uzmeš sa bluetooth podrškom, pa ti ne treba USB.

16 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

Mislim da Herobook i Larkbook modeli imaju po 2 USB-a. Ovi noviji imaju po jedan, ali imaju full type-c.

Miš uzmeš sa bluetooth podrškom, pa ti ne treba USB.

Moj Gemibook ima 2 usb porta. Jedan normalni i jedan mali.

Miš također koristim kao što je kolega napisao preko bouetootha, tako da su večinu vremena oba porta prazna.

Također, ulovio sam u Linksu na raprodaji usb 3 hub sa 3 dodatna porta i vga portom koji normalno rade za 100 kn, pa ni tu ne vidim problem.

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 12:08 (mali.ivica87).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
alen4430 kaže...

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

 Ovisi koju veličinu tražiš, ako ti je 15.6" ok onda Aerobook Plus ima 2 USB-A i 1 USB C full

12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Pozdrav ekipa,

 

Gledam chuwi ima puno modela na svojim stranicama.

Ja sam u potrazi za nečim manjim.

Trenutno imam Asusa ROG G752VS (i7, gtx1070, 16gb).

I sve je to super odličan video obrada, foto obrada, igre itd...

Problem je u tome šta je pre velik i pre težak a uz to mu baterija jedva da traje. Tako da sam u potrazi za nečim sta bi mi bilo prijenosno sa duzom baterijom a da mogu i na njemu barem foto obradu tu i tamo radit.

 

Pa sad ne znam šta chuwi nudi sve, cijenom bi isa negdi do 4000kn može i više ako je bolje a nije mi problem narucit ni iz vani. 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Gledam chuwi ima puno modela na svojim stranicama.

Ja sam u potrazi za nečim manjim.

Trenutno imam Asusa ROG G752VS (i7, gtx1070, 16gb).

I sve je to super odličan video obrada, foto obrada, igre itd...

Problem je u tome šta je pre velik i pre težak a uz to mu baterija jedva da traje. Tako da sam u potrazi za nečim sta bi mi bilo prijenosno sa duzom baterijom a da mogu i na njemu barem foto obradu tu i tamo radit.

 

Pa sad ne znam šta chuwi nudi sve, cijenom bi isa negdi do 4000kn može i više ako je bolje a nije mi problem narucit ni iz vani. 

Taj Asus i Chuwi modeli su nebo i zemlja razlika, kao i njihova primjena. Asus je snažan i to je dobra radna jedinica, ali vizualno je cigla prema Chuwi modelima, vidjeti ćeš i sam razliku. Asus 4.5kg, Chuwi oko 1.5kg. 

 

Ako tražiš malo jači Chuwi koji ima dovoljno snage za foto obradu i slično pogledaj CoreBook X, vani je oko 550$ + dostava:

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X.html

 

Ukoliko bi radije nešto povoljnije, sa malo boljim trajanjem baterije vidi GemiBook Pro, on je dovoljan za light office work, netflix/youtube, surfanje, osnovnu obradu fotografija, ja na malo slabijem procesoru vrtim GIMP i bez problema odradim osnovnu obradu fotke, ali ne očekuj da to sve leti kao na i7, recimo za obraditi 10-20-30 fotki je ok. On je oko 450$ + dostava. Kod nas je bio 3700kn, koliko se sjećam.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-GemiBook-Pro.html

12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Gledam chuwi ima puno modela na svojim stranicama.

Ja sam u potrazi za nečim manjim.

Trenutno imam Asusa ROG G752VS (i7, gtx1070, 16gb).

I sve je to super odličan video obrada, foto obrada, igre itd...

Problem je u tome šta je pre velik i pre težak a uz to mu baterija jedva da traje. Tako da sam u potrazi za nečim sta bi mi bilo prijenosno sa duzom baterijom a da mogu i na njemu barem foto obradu tu i tamo radit.

 

Pa sad ne znam šta chuwi nudi sve, cijenom bi isa negdi do 4000kn može i više ako je bolje a nije mi problem narucit ni iz vani. 

Taj Asus i Chuwi modeli su nebo i zemlja razlika, kao i njihova primjena. Asus je snažan i to je dobra radna jedinica, ali vizualno je cigla prema Chuwi modelima, vidjeti ćeš i sam razliku. Asus 4.5kg, Chuwi oko 1.5kg. 

 

Ako tražiš malo jači Chuwi koji ima dovoljno snage za foto obradu i slično pogledaj CoreBook X, vani je oko 550$ + dostava:

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-CoreBook-X.html

 

Ukoliko bi radije nešto povoljnije, sa malo boljim trajanjem baterije vidi GemiBook Pro, on je dovoljan za light office work, netflix/youtube, surfanje, osnovnu obradu fotografija, ja na malo slabijem procesoru vrtim GIMP i bez problema odradim osnovnu obradu fotke, ali ne očekuj da to sve leti kao na i7, recimo za obraditi 10-20-30 fotki je ok. On je oko 450$ + dostava. Kod nas je bio 3700kn, koliko se sjećam.

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-GemiBook-Pro.html

 Ma naravno da se ne mogu mirit njih dva

Neka ideja i je da ovaj Asus stoji doma za stolom a a chuwi ili neki drugi sa sobom nosim na teren(fotograf sam)

Mislim da ću prije ic na Corebook X radi i5 jer nisam siguran kako bi ovaj se bas ponašao u lightroomu i photoshopu.

 

Jos jedno pitanje imam nema baš veze sa Chuwi ali Xiaomi5je sad neke laptope izbacio pa znaš li možda di bi se mogli oni pred/narucit? 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Kelam kaže...

Neka ideja i je da ovaj Asus stoji doma za stolom a a chuwi ili neki drugi sa sobom nosim na teren(fotograf sam)

Mislim da ću prije ic na Corebook X radi i5 jer nisam siguran kako bi ovaj se bas ponašao u lightroomu i photoshopu.

 

Jos jedno pitanje imam nema baš veze sa Chuwi ali Xiaomi5je sad neke laptope izbacio pa znaš li možda di bi se mogli oni pred/narucit? 

 Onda ti je definitivno Corebook X bolji odabir.

 

Xiaomi laptopi u predprodaju idu tek krajem mjeseca, mislim 26.04. Dobre mašine.

14 godina
neaktivan
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Mislim da ću saznati i kako funkcionira RMA od ovih španjolaca.

CoreBook Plus stigao - koma, upalio, wndowsi 1909 su bili gore, upgrade - zapelo doslovno satima na nekom djelu, restart pa ide ko krepana krava, tipkovnica reagira sa zakašnjenjem od 3-10 sekundi ali kad koristim onscreen keyboard ili vanjsku usb tipkovnicu onda radi ok, ok, rekoh ajde možda neki škerac s predinstaliranim winsima, napravim clean install 20H2 ali sve isto, sve je užasno sporo, updatei umiru, tipkovnica i dalje ima isti problem, a USB transfer je 5 MB/s i preko USB-A i preko USB-c utora. Dok isti stik radi prko 120 i preko 200 MB/s na drugom laptopu.

 

Uglavnom prvi susret sa vlastitim Chuwiem i nije neko iskustvo. 

 

Javim kako bude sa ova druga dva komada što sam uzeo, ta druga dva su oba AeroBook Plus, nadam se da s njima neć biti nikakvih problema, ali javim ovih dana što bude.

 

A CoreBook X se čeka, mislim da su rekli krajem ovog mjeseca da će mi doć.

 

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...

Mislim da ću saznati i kako funkcionira RMA od ovih španjolaca.

CoreBook Plus stigao - koma, upalio, wndowsi 1909 su bili gore, upgrade - zapelo doslovno satima na nekom djelu, restart pa ide ko krepana krava, tipkovnica reagira sa zakašnjenjem od 3-10 sekundi ali kad koristim onscreen keyboard ili vanjsku usb tipkovnicu onda radi ok, ok, rekoh ajde možda neki škerac s predinstaliranim winsima, napravim clean install 20H2 ali sve isto, sve je užasno sporo, updatei umiru, tipkovnica i dalje ima isti problem, a USB transfer je 5 MB/s i preko USB-A i preko USB-c utora. Dok isti stik radi prko 120 i preko 200 MB/s na drugom laptopu.

 

Uglavnom prvi susret sa vlastitim Chuwiem i nije neko iskustvo. 

 

Javim kako bude sa ova druga dva komada što sam uzeo, ta druga dva su oba AeroBook Plus, nadam se da s njima neć biti nikakvih problema, ali javim ovih dana što bude.

 

A CoreBook X se čeka, mislim da su rekli krajem ovog mjeseca da će mi doć.

 

Definitivno ga vrati, jer to nije normalno. Ja sam svoj Corebook X poslao u Španjolsku, imao sam problem s ekranom. Slike u prilogu. Javio sam im se na mail, poslao video i slike problema, rekli su mi neka pošaljem laptop u Španjolsku, da će garancija pokriti defekt, il će zamjeniti ekran ili skroz novi laptop, vidjeti ćemo.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
miki1981 kaže...

Mislim da ću saznati i kako funkcionira RMA od ovih španjolaca.

CoreBook Plus stigao - koma, upalio, wndowsi 1909 su bili gore, upgrade - zapelo doslovno satima na nekom djelu, restart pa ide ko krepana krava, tipkovnica reagira sa zakašnjenjem od 3-10 sekundi ali kad koristim onscreen keyboard ili vanjsku usb tipkovnicu onda radi ok, ok, rekoh ajde možda neki škerac s predinstaliranim winsima, napravim clean install 20H2 ali sve isto, sve je užasno sporo, updatei umiru, tipkovnica i dalje ima isti problem, a USB transfer je 5 MB/s i preko USB-A i preko USB-c utora. Dok isti stik radi prko 120 i preko 200 MB/s na drugom laptopu.

 

Uglavnom prvi susret sa vlastitim Chuwiem i nije neko iskustvo. 

 

Javim kako bude sa ova druga dva komada što sam uzeo, ta druga dva su oba AeroBook Plus, nadam se da s njima neć biti nikakvih problema, ali javim ovih dana što bude.

 

A CoreBook X se čeka, mislim da su rekli krajem ovog mjeseca da će mi doć.

 

Loša reklama za Chuwi, očito još trebaju poraditi na kontroli kvalitete. Osobno nisam imao nikakvih problema, a kupio sam preko 10 komada, što za sebe i obitelj što za frendove.

 

Ovo očito nešto nije ispravno i nema druge nego tražiti zamjenu.

Nadam se da će ti brzo zamjeniti i poslati novi primjerak koji će popraviti dojam.

Javi kako je prošlo.

 

Stolnik kaže...

Definitivno ga vrati, jer to nije normalno. Ja sam svoj Corebook X poslao u Španjolsku, imao sam problem s ekranom. Slike u prilogu. Javio sam im se na mail, poslao video i slike problema, rekli su mi neka pošaljem laptop u Španjolsku, da će garancija pokriti defekt, il će zamjeniti ekran ili skroz novi laptop, vidjeti ćemo.

 

Ajde baš me zanima kako će to proći, nadam se da su poboljšali support i servis i da to sada ide brže. Defekt s ekranom je od početka ili se naknadno pojavio?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

 

Loša reklama za Chuwi, očito još trebaju poraditi na kontroli kvalitete. Osobno nisam imao nikakvih problema, a kupio sam preko 10 komada, što za sebe i obitelj što za frendove.

 

Ovo očito nešto nije ispravno i nema druge nego tražiti zamjenu.

Nadam se da će ti brzo zamjeniti i poslati novi primjerak koji će popraviti dojam.

Javi kako je prošlo.

 

Stolnik kaže...

Definitivno ga vrati, jer to nije normalno. Ja sam svoj Corebook X poslao u Španjolsku, imao sam problem s ekranom. Slike u prilogu. Javio sam im se na mail, poslao video i slike problema, rekli su mi neka pošaljem laptop u Španjolsku, da će garancija pokriti defekt, il će zamjeniti ekran ili skroz novi laptop, vidjeti ćemo.

 

Ajde baš me zanima kako će to proći, nadam se da su poboljšali support i servis i da to sada ide brže. Defekt s ekranom je od početka ili se naknadno pojavio?

 Ma sve je to relativno, nisam do sada još vidio brand koji nije imao neki DOA ili uređaj sa problemom iz kutije, sve je to normalno i očekivano, koliko god postoci takvih uređaja bili mali svejedno dok god je i miljuntinka jednog promila nekoga mora i to zapasti, i sad je mene, niš posebno loše.

Jedan AeroBook Plus testiran, updatean - radi krasno. Sutra ću se uhvatit i drugog.

Inače španjolci se javili jutros, mislim da malo filozofiraju, ali ništa strašno, osim što mi odgovaraju na španjolski - to mi baš nije fora, ali ajde. Inače traže da fotografiram uređaj sa svih strana i iz svih kuteva i nek snimim video problema koje imam...nije neka frka, samo malo tlaka, ali opet...nije prvi a vjerojatno ni zadnji brand koji me takve stvari traži kad prijavim problem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...
miki1981 kaže...

Mislim da ću saznati i kako funkcionira RMA od ovih španjolaca.

CoreBook Plus stigao - koma, upalio, wndowsi 1909 su bili gore, upgrade - zapelo doslovno satima na nekom djelu, restart pa ide ko krepana krava, tipkovnica reagira sa zakašnjenjem od 3-10 sekundi ali kad koristim onscreen keyboard ili vanjsku usb tipkovnicu onda radi ok, ok, rekoh ajde možda neki škerac s predinstaliranim winsima, napravim clean install 20H2 ali sve isto, sve je užasno sporo, updatei umiru, tipkovnica i dalje ima isti problem, a USB transfer je 5 MB/s i preko USB-A i preko USB-c utora. Dok isti stik radi prko 120 i preko 200 MB/s na drugom laptopu.

 

Uglavnom prvi susret sa vlastitim Chuwiem i nije neko iskustvo. 

 

Javim kako bude sa ova druga dva komada što sam uzeo, ta druga dva su oba AeroBook Plus, nadam se da s njima neć biti nikakvih problema, ali javim ovih dana što bude.

 

A CoreBook X se čeka, mislim da su rekli krajem ovog mjeseca da će mi doć.

 

Definitivno ga vrati, jer to nije normalno. Ja sam svoj Corebook X poslao u Španjolsku, imao sam problem s ekranom. Slike u prilogu. Javio sam im se na mail, poslao video i slike problema, rekli su mi neka pošaljem laptop u Španjolsku, da će garancija pokriti defekt, il će zamjeniti ekran ili skroz novi laptop, vidjeti ćemo.

 

 A da li si slao mail chuwiu na neki support mail? Ili si slao na rma.mayoristas@powerplanetonline.com?

Ja sam poslao odmah na powerplanetonline.com, jer mi je taj prvi bio pod rukom, kasnije sam vidio negdje da ima chuwi svoj support mail za to. 

Na koju točno adresu si ti slao?

13 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Stigao mi danas pod ruke LapBook Pro model, N4100, 8GB rama, 256GB SSD M.2...

Utisci dobri, odličan radni putni prijenosnik za te novce u RH sa Win 10 x64, brz, odličan zvuk i tipkovnica s osvjetljenjem...

Mana, wifi modul...

Osjetno lošiji range nego u svega što sam dosada probao, s stalnim problemima...

Ruter mi je u stanu ispod i sve mi se što imam na njega spaja bez problema...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

Mislim da Herobook i Larkbook modeli imaju po 2 USB-a. Ovi noviji imaju po jedan, ali imaju full type-c.

Miš uzmeš sa bluetooth podrškom, pa ti ne treba USB.

 Da, gledao sam i na Aliexpressu, ima onih hubova koji imaju i HDMI utor, pa se može laptop spojiti na ekran. 

mali.ivica87 kaže...
mzopg kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

Mislim da Herobook i Larkbook modeli imaju po 2 USB-a. Ovi noviji imaju po jedan, ali imaju full type-c.

Miš uzmeš sa bluetooth podrškom, pa ti ne treba USB.

Moj Gemibook ima 2 usb porta. Jedan normalni i jedan mali.

Miš također koristim kao što je kolega napisao preko bouetootha, tako da su večinu vremena oba porta prazna.

Također, ulovio sam u Linksu na raprodaji usb 3 hub sa 3 dodatna porta i vga portom koji normalno rade za 100 kn, pa ni tu ne vidim problem.

 Da da, razumijem..

miki1981 kaže...
alen4430 kaže...

Pozdrav svima, vidim da je ova tema specijalizirana za Chuwi pa mislim da mi možete pomoći prilikom odabira.

Gledao sam na store-u od Chuwija laptope, i koliko sam primjetio, svi imaju samo jedan usb utor? Iskreno rijetko koristim bas puno dodatnih uređaja, ali mi je recimo jednostavnije spojiti miš i eventualno nekakav eksterni disk/ssd.
Po specifikacijama mi se najjača opcija od Chuweija čini Corebook X koji ima 7. generaciju Intelovog procesora.. Iskreno za tu cijenu mi se čini i više nego dobar deal, samo mi to što ima jedan usb utor stvara problem.. Eto, ako netko ima nekakav savjet više je nego dobrodošao. Cjenovno mi nije nikakav problem uzeti i nešto skuplje, ako se zaista dobije razlika u cijeni.. Hvala unaprijed

 Ovisi koju veličinu tražiš, ako ti je 15.6" ok onda Aerobook Plus ima 2 USB-A i 1 USB C full

 Ma generalno sam mislio manji laptop, čisto iz razloga što bi laptop cijelo vrijeme bio preklopljen i sve bih radio preko eksternog monitora. Baš sam u odgovoru iznad napisao da mi se najbolja opcija čini ta da uzmem neki 14 inčni mali laptop, eventualno Gemibook ili Herobook, i neki hub. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Edit: dupli post. Molim admina da obriše.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 22:52 (alen4430).
12 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Stolnik kaže...

Definitivno ga vrati, jer to nije normalno. Ja sam svoj Corebook X poslao u Španjolsku, imao sam problem s ekranom. Slike u prilogu. Javio sam im se na mail, poslao video i slike problema, rekli su mi neka pošaljem laptop u Španjolsku, da će garancija pokriti defekt, il će zamjeniti ekran ili skroz novi laptop, vidjeti ćemo.

 

Ajde baš me zanima kako će to proći, nadam se da su poboljšali support i servis i da to sada ide brže. Defekt s ekranom je od početka ili se naknadno pojavio?

 Od početka.

Definitivno ga vrati, jer to nije normalno. Ja sam svoj Corebook X poslao u Španjolsku, imao sam problem s ekranom. Slike u prilogu. Javio sam im se na mail, poslao video i slike problema, rekli su mi neka pošaljem laptop u Španjolsku, da će garancija pokriti defekt, il će zamjeniti ekran ili skroz novi laptop, vidjeti ćemo.

 

 A da li si slao mail chuwiu na neki support mail? Ili si slao na rma.mayoristas@powerplanetonline.com?

Ja sam poslao odmah na powerplanetonline.com, jer mi je taj prvi bio pod rukom, kasnije sam vidio negdje da ima chuwi svoj support mail za to. 

Na koju točno adresu si ti slao?

 service@chuwi.com

 

Poslao sam im slike i video problema i onda su mi napisali da će me kontaktirati iz Španjolske s uputama za slanje laptopa i sljedeći dan sam dobio mail iz Španjolske s adresom za slanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2021 23:56 (Stolnik).
12 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Dobio sam mail danas iz Španjolske. Nadam se da neće trajati dugo.

 

Dear Mr.
We inform you that your equipment has arrived at our facilities, it will be repaired as soon as possible.
We say goodbye with a cordial greeting.
Best regards.
CHUWI TECHNICAL SERVICE
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2021 16:45 (Stolnik).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Dizajn super, ekran super, materijali super, procesori užas. Razumijem, da bi opravdali cijenu koriste tamo neke žblj procesore 5-6 godina stare koje su kupili valjda kao višak. Ali isto tako mislim da bi kupci dali $100 više za neki procesor koji je noviji i bolji. To je jedino što me odbija od tih laptopa. Dakle ne zanimaju me priče, to su laptopi za office, multimediju itd, može se to i sa novijim komponentama. Ovako (osobno) mi je to veliki no no.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Entry Point kaže...

Dizajn super, ekran super, materijali super, procesori užas. Razumijem, da bi opravdali cijenu koriste tamo neke žblj procesore 5-6 godina stare koje su kupili valjda kao višak. Ali isto tako mislim da bi kupci dali $100 više za neki procesor koji je noviji i bolji. To je jedino što me odbija od tih laptopa. Dakle ne zanimaju me priče, to su laptopi za office, multimediju itd, može se to i sa novijim komponentama. Ovako (osobno) mi je to veliki no no.

Dobro nisu baš užas, ja svoj svakodnevni posao i zezanciju odradim bez velikih problema i to se prebacujem sa MBP na njega i nije mi nekakava strava u razlici brzine, a MBP je teoretski barem 5x jači.

100$ više na cijenu low budget uređaja je dosta, ne kažem da kupci ne bi platili, ali kad imaš laptop od 300-400$ onda je dodatnih 100$ osjetno poskupljenje.

 

Po meni trebaju ostati ovi low-budget kvalitetni i kompaktni uređaji, ali trebaju zagrabiti i na srednju klasu sa malo jačim procesorima.

 

Računaj i da se tek probijaju na tržište i po meni im sada fokus treba biti na kvalitetnoj podršci i servisnoj mreži, to im je još uvijek bolna točka, ali nažalost Kinezi su dosta fokusirani na štancanje bezbroj modela, a support obavljaju preko forumske zajednice. Opet kad se uzme u obzir cijena sve je to razumljivo.

 

Negdje sam pročitao da je u pripremi verzija za Ryzen CPU, a sada stiže i Corebook XE koji ima novi CPU, Intel i5-10210U + iRIS XE Max, što djeluje jako zanimljivo i dobar je odmak od celerona. Je li ti taj CPU zanimljiv?

https://promotion.chuwi.com/Chuwi-CoreBookXe/

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
mzopg kaže...

 ...

Negdje sam pročitao da je u pripremi verzija za Ryzen CPU, a sada stiže i Corebook XE koji ima novi CPU, Intel i5-10210U + iRIS XE Max, što djeluje jako zanimljivo i dobar je odmak od celerona. Je li ti taj CPU zanimljiv?

https://promotion.chuwi.com/Chuwi-CoreBookXe/

 

Evo objavljene su potpune specifikacije i izgleda da je sve spremno za sutrasnji pocetak prodaje ovog jako zanimljivog laptopa.


https://store.chuwi.com/products/corebook-xe?variant=39592377286822

13 godina
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Da, predstavljen je. Ja sam se pretplatio, ali nisam dobio nikakav kupon.

 

Mislim ga naručiti jer su mu specifikacije odlične, pogotovo za tu cijenu. Sa kuponom je cijena od 599$∼500€. Najviše mi se sviđa taj i5 procesor, kao i mogućnost dodavanja SSD-a (do 1TB podrške sa m.2 slotom). Nažalost, jedini nedostatak koji sam trenutno primjetio jest da RAM memoriju nije moguće nadograditi, ali opet za neki basic office, mislim da ni ne treba više. Napokon su predstavili laptop sa puno utora (što je meni osobno potrebno), tako da ću pričekati recenzije po pitanju kvalitete video kamere i mikrofona, te ću nakon toga odlučiti konačno.

Za sada mi je 70% vjerojatnosti da ću ga uzeti

Ima li još zainteresiranih?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
alen4430 kaže...

Da, predstavljen je. Ja sam se pretplatio, ali nisam dobio nikakav kupon.

 

Mislim ga naručiti jer su mu specifikacije odlične, pogotovo za tu cijenu. Sa kuponom je cijena od 599$∼500€. Najviše mi se sviđa taj i5 procesor, kao i mogućnost dodavanja SSD-a (do 1TB podrške sa m.2 slotom). Nažalost, jedini nedostatak koji sam trenutno primjetio jest da RAM memoriju nije moguće nadograditi, ali opet za neki basic office, mislim da ni ne treba više. Napokon su predstavili laptop sa puno utora (što je meni osobno potrebno), tako da ću pričekati recenzije po pitanju kvalitete video kamere i mikrofona, te ću nakon toga odlučiti konačno.

Za sada mi je 70% vjerojatnosti da ću ga uzeti

Ima li još zainteresiranih?

 Nemoj žuriti vjerojatno će izbaciti i verziju sa 12GB ili 16GB, tako su napravili i sa Gemibook Pro.

 

Inače laptop izgleda dosta dobro, vidljiv je i odmak od dosadašnjeg dizajna, ovaj mi je više gejmersko-poslovni. U biti bolje je reći da je ovo drugačiji tip laptopa od dosadašnjih koje su izbacili, po meni je ovo bliže klasičnom laptopu po pitanju dimenzija, debljine, trajanja baterije (vjerojatno oko 4h), broju konektora. Ovo sam pisao prema dojmu koji sam stekao gledajući slike, ali sad kad gledam specke ispada da nije glomazniji, malo mi je to čudno, valjda su stavili prave podatke jer definitivno mi djeluje deblje i gornji dio ekrana i donji sa konektorima, pa ima LAN konektor.

 

359.4 * 241.5 * 17.9

about 1780g

 

Ako je to točno onda im svaka čast jer su uspjeli zadržati kompaktnost. Težina je malo veća, ali ništa strašno 200-300g više od ovih macbook style verzija.

 

Baš me zanimaju prve recenzije.

15 godina
offline
Chuwi prijenosna računala (laptopi)

Kada bi mogli očekivati novi model na hrvatskom tržištu? Taman tražim nešto za oko 4000, pa mislim da bi ovo možda bio dobar izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
DommY kaže...

Kada bi mogli očekivati novi model na hrvatskom tržištu? Taman tražim nešto za oko 4000, pa mislim da bi ovo možda bio dobar izbor.

 Bojim se da kod nas neće još koji mjesec, ako i onda. Jedva se Gemibook Pro pronađe. Biti će ga sigurno kod Španjolaca, dvije god. garancije, unutar EU, kupovina od firme. To mi je ok opcija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Chuwi prijenosna računala (laptopi)
Kelam kaže...

 

Jos jedno pitanje imam nema baš veze sa Chuwi ali Xiaomi5je sad neke laptope izbacio pa znaš li možda di bi se mogli oni pred/narucit? 

Kolega evo recenzije:

link

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice