Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.600.319
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kakav pusch-pull???

I šta će ti 6 kimada?

Taj drekec kako kažeš je također MX-4

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 23:42 (nicky.sl).
3 godine
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
nicky.sl kaže...

Kakav pusch-pull???

I šta će ti 6 kimada?

Taj drekec kako kažeš je također MX-4

 Pa push pull, kad stavis ventove sa obje strane radijatora... 3 naprijed, 3 iza to je 6. Ove kaj sam dobio sa vodenim su pwm 4pin njid prodam za 90kn ako hoce netko a meni trebaju 3pinske verzije jer cu ih spajat na fan kontroler.

 

Za pastu znam da je mx-4 ali je ima jako malo i u onoj je vrecici sicusnoj koju kad otvoris je tesko sacuvat pastu da se ne zasuši(to malo sta bi ostalo...) zato sam uzeo ovu u tubi da mi traje za iduce aplikacije 

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Bonvivan kaže...
nicky.sl kaže...

Kakav pusch-pull???

I šta će ti 6 kimada?

Taj drekec kako kažeš je također MX-4

 Pa push pull, kad stavis ventove sa obje strane radijatora... 3 naprijed, 3 iza to je 6. Ove kaj sam dobio sa vodenim su pwm 4pin njid prodam za 90kn ako hoce netko a meni trebaju 3pinske verzije jer cu ih spajat na fan kontroler.

 

Za pastu znam da je mx-4 ali je ima jako malo i u onoj je vrecici sicusnoj koju kad otvoris je tesko sacuvat pastu da se ne zasuši(to malo sta bi ostalo...) zato sam uzeo ovu u tubi da mi traje za iduce aplikacije 

 Jesi li ti uopće pogledao u kutiju tog vodenog i vidio kako su ventovi montirani ?? Aj da vidim kako ćeš ih skinut a da ne izgubiš garanciju 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 3:29 (nicky.sl).
3 godine
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Jesam, al samo brzinski i jedan vent sam odsarafio i istekao, nisam skuzio zasto tako nebi i ostale ako se spajaju jedan na drugi.. 

 

Al hvala na podsjetniku, provjerit cu to dns

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Bonvivan kaže...

Me like. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Bonvivan

Kak ti veli kolega, prvo pogledaj sta je u kutijama pa onda kupuj dalje. Lako vratis nazad u kutiju. Sa tim vodenim dobijes 6 ventilatora, razlog zbog kojeg je izmedju ostaloga best buy 3 ventilatora (fala nicky). Pasta koju dobijes uz vodeno je vise nego dovoljna za 1 primjenu, ali uvijek je ok imati pastu viska. Je li to F4-3200C14D-16GVR  memorija? Di je nadje za ispod 900kn?? Koju maticnu si kupio? Ta kutija ti je izostala..

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 11:37 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...

Bonvivan

Kak ti veli kolega, prvo pogledaj sta je u kutijama pa onda kupuj dalje. Lako vratis nazad u kutiju. Sa tim vodenim dobijes 6 ventilatora, razlog zbog kojeg je izmedju ostaloga best buy. Pasta koju dobijes uz vodeno je vise nego dovoljna za 1 primjenu, ali uvijek je ok imati pastu viska. Je li to F4-3200C14D-16GVR  memorija? Di je nadje za ispod 900kn?? Koju maticnu si kupio? Ta kutija ti je izostala..

 Nisi u pravu kolega s ovim vodenim se dobiju 3 venta tvornički namontirana i spojena na glavnu elektroniku koja kontrolira i njih i pumpu. S prvom generacijom je dolazilo 6 komada ovo je druga generacija. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ja sad ne kužim, pa kaj gubiš garanciju ako skidaš ventitalore sa radijatora? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ups, znaci i Arctic vise nije sto je bio, ali ajd ok. Mozda su tolko dobre temp da 3 dodatna venta nisu potrebna. Fala na info.

3 godine
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

The_Fichek kaže...

Je li to F4-3200C14D-16GVR memorija? Di je nadje za ispod 900kn?? Koju maticnu si kupio? Ta kutija ti je izostala..

 

 Ja je kupio na onoj Linksovoj rasprodaji (garage sale) prije cca 20 dana za 879kn Model F4-3200C14D-16GVK. Imas jos uvijek i FlareX 2x8gb 3200mhz c14 za 980kn na stranici. 

 

 

Matična sam napisao se ceka, Z490 Tomahawk. 

 

nicky.sl kaže...

s ovim vodenim se dobiju 3 venta tvornički namontirana i spojena na glavnu elektroniku koja kontrolira i njih i pumpu. S prvom generacijom je dolazilo 6 komada ovo je druga generacija. 

 

Pogledam detaljno dok uhvatim vremena, al kazem jedan vent sam uspio skinut tako sta ga jednostavno odpojis od drugog venta jer su svi jedan preko drugog. Sudeci po tome sta kazes jedino je valjda zadnji vent onaj do crijeva spojen na tu elektroniku a ostala dva se samo odpoje jedan od drugog.

 

Ili je isti principi kao i mali ventic na bloku koji se lako odsteka sa elektronike... Javim se kasnije. 

 

Ja ga platio ispod 700kn, tocnije 687.55kn, dobio od Linksa 100kn poklon bon, puna šaka brade. 

 

Hladnjak je brutalica, glomazan, cvrst, bez šume kablovinja i radijator 1cm deblji od ostalih AIO, naspram starog Corsaira h110i je kao titanik, pogotovo sa boka kada se debljina radijatora usporedi. 

 

Valentin17 kaže...

Ja sad ne kužim, pa kaj gubiš garanciju ako skidaš ventitalore sa radijatora? 

 

 Ma kaj bi gubio, tko to moze znat jesi ti sta istekao ili nisi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 12:13 (Bonvivan).
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Bonvivan kaže...

The_Fichek kaže...

Je li to F4-3200C14D-16GVR memorija? Di je nadje za ispod 900kn?? Koju maticnu si kupio? Ta kutija ti je izostala..

 

 Ja je kupio na onoj Linksovoj rasprodaji (garage sale) prije cca 20 dana za 879kn Model F4-3200C14D-16GVK. Imas jos uvijek i FlareX 2x8gb 3200mhz c14 za 980kn na stranici. 

 

 

Matična sam napisao se ceka, Z490 Tomahawk. 

 

nicky.sl kaže...

s ovim vodenim se dobiju 3 venta tvornički namontirana i spojena na glavnu elektroniku koja kontrolira i njih i pumpu. S prvom generacijom je dolazilo 6 komada ovo je druga generacija. 

 

Pogledam detaljno dok uhvatim vremena, al kazem jedan vent sam uspio skinut tako sta ga jednostavno odpojis od drugog venta jer su svi jedan preko drugog. Sudeci po tome sta kazes jedino je valjda zadnji vent onaj do crijeva spojen na tu elektroniku a ostala dva se samo odpoje jedan od drugog.

 

Ili je isti principi kao i mali ventic na bloku koji se lako odsteka sa elektronike... Javim se kasnije. 

 

Ja ga platio ispod 700kn, tocnije 687.55kn, dobio od Linksa 100kn poklon bon, puna šaka brade. 

 

Hladnjak je brutalica, glomazan, cvrst, bez šume kablovinja i radijator 1cm deblji od ostalih AIO, naspram starog Corsaira h110i je kao titanik, pogotovo sa boka kada se debljina radijatora usporedi. 

 

Valentin17 kaže...

Ja sad ne kužim, pa kaj gubiš garanciju ako skidaš ventitalore sa radijatora? 

 

 Ma kaj bi gubio, tko to moze znat jesi ti sta istekao ili nisi.

 Nisam siguran jel zadnji spojen direkt na elektroniku (neda mi se raskopavat kućište da vidim). 

Moj je spojen kako je tvornički predviđeno i fiksirao sam brzinu na 70%, hladi osjetno bolje od svog prethodnika koji je bio sa svih 6 ventova.

Ovi novi ventovi su odlični tako da njih ne namjeravam skidat ali si mi sad uvalio crva u glavu da stavim 3 sa starog da malo pripomognu.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
JuXo kaže...

Nakon 10 godina nazad na ulagani PC gaming

Ovaj kabel od dodatnoga napajanja grafičke kartice ja doživljavam kao onako laganu provokaciju pošto si sve ostale savršeno odradio. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

HAHA, pa da, kad bolje pogledam, baš uznemiri. Nije optimizirano

 

Ta grafa nek radi bez konektora, a nek vuče iz slota koliko treba.

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
metallic kaže...

baš uznemiri.

Ja takve stvari delam namjerno jer inače ne bi bilo zanimljivo. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 12:18 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
JuXo kaže...

Nakon 10 godina nazad na ulagani PC gaming

Ovaj kabel od dodatnoga napajanja grafičke kartice ja doživljavam kao onako laganu provokaciju pošto si sve ostale savršeno odradio. 

 nisam nasao bolju ideju haha

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
JuXo kaže...

 nisam nasao bolju ideju haha

Ajme, pa ne mora imati tako blagi prijelaz, povuci ga prema natrag i višak spremi iza ploče.

Smije se kabel presavinuti, niš mu ne bude, pogle kakao je presavinut 24 pin pa radi bez problema.

ps. ja sam skiciral dva načina, mogao bi ga provući i iznad grafičke kartice, odnosno da ide po backplateu kartice i onda iza onoga

lima koji služi da sakrije kabele.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2020 14:36 (Valentin17).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
lmutak kaže...

Kad vam good guy Noctua posalje AM-4 kit besplatno za hladnjak star prek 13 godina (koji radi kao prvi dan).

 uh, a meni za be quiet uredno šalju link na kupovinu am4 kita 

7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

To ti je razlika izmedju svabe i austrijanca. Makar hej, Noctuu platis bar 2x vise nego BeQ.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Čitatelj kaže...

To ti je razlika izmedju svabe i austrijanca. Makar hej, Noctuu platis bar 2x vise nego BeQ.

 pa nije baš bio dvaput jeftiniji od konkurentne noctue, ali svejedno su se mogli isprsiti

14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

steve90 koje je to kuciste?

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Burazu složio novi pc, što mislite?

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Strm kaže...

Burazu složio novi pc, što mislite?

Brate mili kriva tema, Slike vašeg Hardvera.

Daj nam i napiši modele komponenata koje si ugradio u računalo, tako da znamo što točno gledamo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
izvone kaže...

steve90 koje je to kuciste?

 Louqe ghost S1

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

volegradele , jako lip setup, napokon izgleda kompletiran!

 

Moram priznat da ih se rijetko viđa, pogotovo bez onog kita za podizanje i kosinu prema gore.

 

 

Kakvi su u vezi BASS-a, manjka li ga kao što ide priča..?

 

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Hvala,zvuk je fantastican ali sve do..fali safta i to poprilicno..sljedi subwoofer uskoro..samo da bar malo pokrije donji spektar kojeg ovi zvucnici nikako ne mogu stvorit!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 8:52 (volegradele).
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
steve90 kaže...
izvone kaže...

steve90 koje je to kuciste?

 Louqe ghost S1

 Odkud, za koliko..?

Jako mi se sviđa :D

 

Btw, je boja stvarno ona zmazana bež ko na PC-ima prije 20tak godina? Ili tak samo izgleda na slici??

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Uzeo sa kleineanzeige.de (mali oglasnik) i iskreno, puno. :D Dugo si gledam neko sff kućište ali kad sam vidio taj oglas, rekao j*** ga i kupio.
Ispalo me 200 eura. Novo se prodaje za 280€ ako ga uopće uspiješ negdje kupiti jer sva ta mala kućišta koja nisu od velikih proizvođača je lutrija za nabaviti. Meni je ovo bila "prva ljubav", onda me FormD T1 oduševilo ali do njega je još teže doći jer mislim da nema na eu trgovinama nego ti ga šalju iz kine tako da na cijenu od 210USD bi išla još i carina. Sve u svemu, svaki puta kad ga pogledam na stolu, malo me ugrije oko srca 

A što se boje tiče, ona je nekakva maslinasto zelena. Službeni naziv kućišta te boje je Pangea. Na mojim slikama je boja možda ispala malo presvijetla dok su boje na netu pretamne. Najtočnija boje je možda na mojoj drugoj i trećoj slici, desna strana kućišta.

13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Puls3 kaže...

takav mi je gušt upalit ovu staru konfu i igrat na njoj ne bi vjerovali.

E ovako nešto me vraća u prošlost, vremena kad je tipka restart bila najvažniji dio računala, vremena kad sam XP SP0 instalirao barem jednom tjedno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

@MGloc

 

Traume od sastavljanja i prćkanja po tome.

Uvijek neke komplikacije ...

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Morat ces kad tad i po ovome dirat kada se skupi prasine i ako nesto pode po zlu novi je koliko 3-4 place otprilike a pc bilo sta da ode ima zamjenskih djelova raznih proizvodaca.No dobro...

Imao sam 3 gaming laptopa ( msi gp60 , alienware 13 r3 i Asus strix Gl702) meni je dopizdilo , ne bi vise laptop kao primarni gaming stroj , mozda samo za vikend ovako otic s njim do kolege i nabacit rundu Cod-a inace nekakvo visesatno gejmanje je katastrofa.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice