Preporuka solo interneta na tržištu

poruka: 10
|
čitano: 4.758
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Preporuka solo interneta na tržištu

Nadam se da je netko mijenjao providera i došao na ideju kao i ja da odjavi T-com, telefon i sve ostalo.

Dakle zanima me uži izbor opcija za isključivo solo flat internet (Bjelovarsko bilogorska županija, nema optike kao izbora).

Vidio sam da je Iskon i Optima za 159 kn
A1 ima opciju solo interneta preko parice i preko onoga mobilnog prijenosnog modema (4G) mreža za nekih 180 kn.

 

Pristao bih na tu cijenu 150-180 kuna, ali ne znam postoje li tu još neki skriveni elemetni kao najamnina za modem ili neka veća cijena kupnje istoga, skriveni troškovi, kvaliteta interneta.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka solo interneta na tržištu

Kod A1 imaš A1 - Super Homebox, pokućni 4G/4G+ internet za 179kn (+20Kn mjesečno ako od njih kupiš router). Flate Rate, ali 400GB prometa mjesečno ide po najvećoj dostupnoj brzini, a onda pada na 2 Mb/s. S time da imaš i noćnu tarifu (00-10h) po najvećoj brzini, koja se ne obračunava. Brzina ti ovisi o signalu i opterećenosti bazne stanice na koju se kačiš. Kod mene je download oko 60-80 Mb/s, sve OK i jedini minus je što, zbog nedostatka VoLTE-a, kod telefonskog razgovora cijeli sustav prijeđe u 3G, pa je tada brzina interneta dosta manja (kod mene ispod 10Mb/s).

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 11:50 (Ord Mantel).
16 godina
offline
Re: Preporuka solo interneta na tržištu
Misliš +20 ako ne kupim modem?
il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Preporuka solo interneta na tržištu

Ne, router moraš imati ili svoj ili kupiti od njih (u ratama od 20Kn mjesečno na dvije godine ili jednokratno).

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 17:16 (Ord Mantel).
16 godina
offline
Preporuka solo interneta na tržištu

Molio bih i druge da se uključe.  Iskon internet? Optima ? Ne znam što više i ima u istočnoj hrvatskoj.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Preporuka solo interneta na tržištu

Kakva ti je bila brzina na T-comu? Takva će ti bit i kod ostalih, osim ak nisi u centru Bjelovara tamo valjda imaju i drugi operateri svoju infrastrukturu. Koga god da izabereš (preko žice) to je sve manje više isto, idi na najjeftinijeg.

 

Iskon - max brzina koliko žica podržava - 159kn bez ugovora

Optima - 16 mbit - 149kn bez ugovora

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2021 22:34 (Lil Dice).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka solo interneta na tržištu

Da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se ovdje.

Hitno (do srijede) mi treba prijenosni Internet (valjda taj uređaj + sim koliko sam skužio)? Područje gdje bi ga koristio je ugl novalja na pagu.

Koji operater bi mi mogao do srijede dati uređaj? Jel to treba dugo čekati ili?

 

Hvala 

15 godina
offline
Re: Preporuka solo interneta na tržištu

Dobijes sve odmah u poslovnici, provjeri online koja je najbolja pokrivenost tamo gdje zelis, odi u poslovnicu sklopi ugovor i poneses odmah kuci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 2:28 (AmD).
10 godina
offline
Preporuka solo interneta na tržištu

Koja kolicina Gb ti treba?

Nista konkretno nisi napisao.

Ja imam Internet posvuda od HT-a, 60Gb za 49kn. To je pretplata (bez UO) i mozes uzeti uredjaj uz nju ali ja sam narucio internetom i ne mogu garantirati da ce ti u poslovnici moci odmah dati i sim karticu i uredjaj.

Eventualno ako imas mobitel sa dual SIM-om onda kao drugi ubacis taj internet sim i napravis hotspot (tada ti ne treba poseban uredjaj).

I naravno ako uzmes sad mozda neces imati punu kolicinu prometa za 6. mj. jer je vec 15-ti, mozda pola prometa (moras provjeriti).

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Preporuka solo interneta na tržištu

Ako ti treba za par dana na moru mozda da razmislis o SIMPA kartici koja daje flat dan za 10kn, tako da bi te recimo 10 dana kostalo 100kn.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice