Povecanje brzine za postojece korisnike bez naknad

poruka: 12
|
čitano: 3.098
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Povecanje brzine za postojece korisnike bez naknad

Pozdrav,

 

Čitao sam bio o ovome na nekoj temi, ali ne mogu je pronaći više.

 

Zna li netko kad teleoperater povećava default usluge, treba li onda postojećim korisnicima umanjiti naknadu ili povećati brzinu interneta automatski?

 

 

Imam konkretno slučaj da sam ugovorio optički internet po najvišoj brzini od 300/30 Mbps za 249,00 kn. U međuvremenu je operater promijenio ponudu i sad u ponudi ima:

  • - 300/100 za 199,00 kuna
  • - 500/250 za 249,00 kuna

 

Sad mene zanima postoji li zakonska osnova da se ili smanji cijena (iako je upload losiji od nove usluge 300/30 vs 300/100) ili da se automatski mora povećati brzina s obzirom na cijenu koja se plaća jer su postojeci korisnici stavljeni u nepovoljniji položaj u odnosu na nove?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 9:55 (icek_picek).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

operater ne mora ništa mijenjati, ti i dalje imas taj paket jer si taj paket i dogovorio u ovom slučaju gore...a šta da je bilo da je operater poskupio cijene za duplo, opet bi ti imao taj paket dokle god ga ne mijenjas, jer si dogovorio po starim uvjetima....ako te prisilno tera na novi paket onda imas pravo raskida ugovora i to je to....

 

ukratko ili ostani na cemu jesi ili promjeni na novi paket ako ti se taj sviđa...

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 9:57 (dado16).
6 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

cool, tnx a lot!

15 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na
icek_picek kaže...

.. ili da se automatski mora povećati brzina s obzirom na cijenu koja se plaća jer su postojeci korisnici stavljeni u nepovoljniji položaj u odnosu na nove?

 

 

 -to je stara (dobra-pozitivna) praksa, ali operater ne mora, tj imaš ugovoreno-ugovor na rok i to je to, to je ono što se mora ako je moguće odnosno ako nije to je temelj za raskid + naknadu ovisno koja strana je uzrok raskida itd.

-suprotno, da ti ne isporučuju ugovoreno, nakon žalbe itd imaš 10kn/sat, 240kn dan.. pa dok ne riješe zarađuješ.

-operater ne može (pravno) raskinuti ugovor, to može samo korisnik .. dok o opravdanosti i štetnosti ovisi naknada, obično korisnik plaća penale ali može i operater.. on mora isporučiti ugovoreno + ako je nacionalni koncesionar tad mora dati i minimum usluge svim korisnicma što je sad 4mbita za fixnu (ne odnosi se na mobilnu jer je na njoj nemoguće jamčiti zbog opterećenja koje ovisi o broju trenutnih korisnika na pojedinom odašiljaču..). Ako to nacionalni operater ne ispuni, gubi koncesiju (ne za istač.. bar ne kod nas). :) .. itd.

 

-pa ako ti sami ne podignu brzinu, jer zakon tad iznimno dozvoljava jednostranu izmjenu uvijeta ugovorene usluge (u korist korisnika, isklučivo viša brzina, dodatna usluga-free ili niža cijena tj isključivo oni razlozi koji su u korist korisnika) .. za sve ostalo operater mora sklopiti novi ugovor ili dodatak. tj ako ti ne ponude, možeš pitati-tražiti i možda dobiješ a možda će tad biti potreban novi ugovor, možda ćeš tad odustati ako je u paketu nešto što ne želiš kao npr viša cijena itd.. pa pitaš i tad znaš, traži, možda dobiješ.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

hvala za info!

 

Pitao sam već, ali su rekli da jedino ako sad odma potpišem produženje (a tek sam prije nekih 8 mjeseci sklopio ugovor na 24 mjeseca).

15 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na
icek_picek kaže...

hvala za info!

 

Pitao sam već, ali su rekli da jedino ako sad odma potpišem produženje (a tek sam prije nekih 8 mjeseci sklopio ugovor na 24 mjeseca).

 -pa? tj ti biraš.. a u čemu je problem s ugovorom? vidi ovo, dosadašnja pozitivna praksa je da ti povećanje brzine i sl. ipak daju, dok si miran za ugovoreno-cijenu, pa ne mogu poskupjeti ili smanjiti uslugu.. tj ti biraš, ali bojati se ugovora je besmisleno, to je dvosmjerno i ti trebaš samo plaćati ugovoreno a oni moraju isporučiti... ili penali. Ako ne misliš u skoro vrijeme raskinuti, promijeniti operatera i sl. tad nemaš razloga ne produžiti.. tj imaš samo 'benefite' + zaštitu zakona, imaš ugovor.. bez ugovorne mogu svaki dan podići cijenu i ne možeš ništa osim raskinuti ... tj želiš li raskid? tad ne sklapaš ugovor. .. realno, to je veća korist tebi jer ti poklone povećanje mada ne moraju dok nešto što ti nije u korist imaš pravo raskinuti bez penala pa kao da ugovora tad nema... obrnuto, operateri sad više idu na shemu 'bez ugovorne' jer je to njima interes, tj tad mogu proizvoljno mijenjati cijene-uvjete-pakete.. tj ugovorna je ono što korisnik želi + da radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

Podstanari smo, pa zato ne bi vise produzivao

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.8.2021 11:02 (icek_picek).
8 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

Još bolje, priključak se seli sa tobom na novu adresu a ako ista (identična!) usluga nije dostupna, ide raskid. Selio sam se do sada 4 puta skupa sa ugovorima i priključcima, kad usluga nije bila dostupna - raskid bez penala. Nema "ali imamo vam to i to" - ne može, pogotovo ako se radi o optici.

 

Još provjeri kod operatera ali 99% je tako, osim ako se u zadnjih godinu i pol nije promijenilo...

6 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

Ma daj?

 

Bas cu provjerit, nisam to znao. Hvala!

15 godina
offline
Povecanje brzine za postojece korisnike bez naknad

to ovisi o trenutnoj politici operatera.. ponekad samo s vlasnikom, u pravilu može bilo tko, tj podatci iz osobne-adresa moraju biti ažurirani... tj oni ne traže vlasnički list i podstanar je ekšli jednak vlasniku. To nije kao u slučaju uvođenja linije (optika-coax i sl.. kad trebaju suglasnost vlasnika-stanara +50%..).

-ugovor se može sklopiti kao što je i preseljenje jedan od opravdanih razloga prijevremenog raskida ako na novoj adresi nije dostupno ili ide prijenos itd..

-ugovor nije ništa 'strašno'...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

Uvođenje linije (bakar/optika/coax) nema veze sa ugovorom. HT recimo uvodi bez obzira želiš li ugovor ili ne, samo pitaju da li želiš da se uvede optika. Znam jer sam bio podstanar kad se uvodila optika, zgrada (suvlasnici) su dali suglasnost, od 16 stanova samo su 2 prešla na optiku + ja (a svim stanovima su uveli do iznad ulaznih vrata), kad sam se odselio uredno su raskinuli ugovor (moj) jer na novoj adresi nije bilo niti bakra a kamo optike. Kasnije (godinu dana) je doveden bakar i uzeo sam ugovor. Opet sam se selio, napravljeno je preseljenje priključka jer na novoj adresi je postojao bakar.

6 godina
offline
Re: Povecanje brzine za postojece korisnike bez na

Bio si u pravu, ako se preselim i na novoj lokaciji nema dostupne usluge, moze se raskinuti bez penala. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice