Losa wifi brzina 2.4g

poruka: 5
|
čitano: 3.450
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Losa wifi brzina 2.4g

Pozdrav, optima telekom cca 50 mbit na kabelu a na wifi stojim kraj rutera i nece preko 20-25.

Spojio sam na njega kao acces point xiaomi mi 4a ruter kablom i na 5g wifi mi daje 45 mbit sto je super. 

Probao sam mijenjati i kanale na 2.4 mrezi no uvijek ista prica, neda preko 25 mbit. Zivim u kuci pa ni ne znam di mu mogu smetat kanali a susjedi nisu bas tak blizu nas. 

Zna neko u cem bi jos bio problem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Losa wifi brzina 2.4g

Provjeri u postavkama da nije samo 802.11g uključen jer bi imao samo baš tu brzinu ?

Normalno osim 4a i tvoj wifi uređaj bi trebao imati veću brzinu podešenu (802.11n).

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2023 20:15 (AF139).
13 godina
offline
Losa wifi brzina 2.4g

Izgleda da je N ukljucen, brzina stavljeno na auto, kad se spojim na optimin wifi mobitel prikazuje u postavkama 144 mbps a kad je spojen na xiaomi 5g onda 780 mbps 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Losa wifi brzina 2.4g

Na optiminom ruteru sam ugasio wifi i kad testiram 2.4ghz wifi od xiaomija ista prica, ni 20 mbit ne daje. 

Na 5 ghz daje max brzinu moje veze. Ne znam sta ga smeta tolko na 2.4 ghz, glupo mi je kupovat posebni ruter koji ce bit spojen s optiminim da bi ja imao pristojnu brzinu wifija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Losa wifi brzina 2.4g

Mozda sirina kanala.

Iako bi i s 20 MHz trebao imati puno vece brzine, probaj povecati sirinu kanal na 2.4GHz na 40 Mhz.

 

 

h

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice