Kako dobiti dobru ponudu za produljenje ugovora?

poruka: 3
|
čitano: 1.796
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kako dobiti dobru ponudu za produljenje ugovora?

Da li moram pokrenuti postupak za prebacivanje na drugog operatera kako bi me postojeci operater nazvao s nekom dobrom ponudom za produljenje udgovora (npr., prva 6 mjeseca -50%), ili postoji neki jednostavniji nacin?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 6:59 (Šime).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako dobiti dobru ponudu za produljenje ugovor

Šime , telekomunikacijski operateri posluju sa ogromnim dobitima, što znači da im nije nužno da se bore za svakog korisnika koji im najavi otkaz usluge koju im plaća.

Kada pogledaš mrežne profile ht, a1, Telemach, tamo je na tisuće kritika, i npr ht je svjestan da će ga napustiti dio korisnika ali je isto tako svjestan da će dio nezadovoljnika iz a1 mreže prijeći u ht.... I to je nešto što se ciklički ponavlja, operateri znaju koliko im korisnika odlazi a koliko im dolazi, i očigledno im to nije neki problem obzirom da se ništa bitnoga ne mijenja osim kaj stalno svi polako dižu cijene usluga...

Pregovaraj direktno, no budi svjestan da njihova zainteresiranost za tebe je proporcionalna cifri koju im mjesečno plaćaš.

Pregovaraj pismeno ( email ) da bi izbjegao igru riječi i naknadno prebacivanje odgovornosti i sl. Npr telefon i net u ht se može dobiti za 149 kn, i manju cijenu je teško postići ali zato uz takav ugovor možeš iskamčiti poklon u vidu hardvera ( mi box, tv, romobil, ps4 ...za neku simboličnu cijenu ) ili neku digitalnu uslugu na poklon ( maxtv, hbo go, evo tv... ).
11 godina
online
Re: Kako dobiti dobru ponudu za produljenje ugovor
Šime kaže...

Da li moram pokrenuti postupak za prebacivanje na drugog operatera kako bi me postojeci operater nazvao s nekom dobrom ponudom za produljenje udgovora (npr., prva 6 mjeseca -50%), ili postoji neki jednostavniji nacin?

 još prije 7-8 godina htio sam dobiti novi mob u pretplati uz dobru ponudu u tscumu, gdje sam bio pretplatnik preko 10 godina

reklamirali su te dobre ponude samo za nove korisnike, računao sam da valjda i za nas 'vjerne' korisnike postoji način

 

prevario sam se, za stare korisnike nije bilo ništa, a što je najgore, kad sam se htio odjaviti (obavezni ugovor je prestao odavno) i ponovo prijaviti kao novi korisnik, rekli su mi da mora proći najmanje pola godine bez korištenja njihovih usluga da bi se mogao smatrati novim korisnikom

tad sam popizdio i raskinuo ugovor za stalno, prijavio se u tele2 i dobio samsung s5 mini za neku siću (i oni su imali dobre ponude za nove korisnike)

 

s druge strane za kućni internet su mi se sami javili iz h1 s dobrom ponudom ako pređem kod njih, ovlastio sam ih za sklapanje ugovora na daljinu i raskid ugovora kod tscuma

par dana kasnije nazvali me iz tscuma i dali protuponudu nešto bolju od h1 da ostanem, i to tarifu kakve nije bilo u službanoj ponudi

dakle, sve ovisi kakva im je trenutno politika

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice