Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.502
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Ima li ko friske informacije o gasenju analogije, kad ce poceti i od kuda ce poceti, kojeg grada.

 Zadnje informacije su da će ići grupe kanala postupno u cijeloj zemlji, pisalo se na PCE forumu, Diva, TV1000, Doku, Epic Drama i Fine Living.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Znaći, neće biti kompletnog gašenja pojedinih gradova ( kao prošle godine Šibenik) nego će se postupno gasiti pojedini kanal u cijeloj HR. 27.03. se gase: Diva, DokuTV, Epic Drama, Fine LIving i TV1000. Ostali će biti ugašeni do kraja godine.Po kojem rasporedu, to se još ne zna.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Ma sve je to jos samo rekla kazala, ne kuzim zasto A1 ne objavi neku suvislu informaciju na svojim stranicama, bilo bi zgodno znati kad ugase analogiju hoće li ostaviti ovih sad 9 digitalnih  TV programe koje sad mozemo gledati na drugom, trecem TV-u preko  DVB-C tunera ili ovih sadasnjih 4 TV kanala (HRT1, 2, Nova TV i RTL) koje mozemo  gledati preko DVB-T tunera.

 

Jel zna neko kako je sad u Šibeniku, sta oni sad bez te analogije vide na drugom, trecem TV-u ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

bilo bi zgodno znati kad ugase analogiju hoće li ostaviti ovih sad 9 digitalnih

 Velika je sansa da ni oni sami ne znaju. Naredbe vjerojatno dolaze iz Austrije i postoji uvijek mogucnost da se promjene (vjerojatno i jesu par puta do sada interno) pa onda bolje nista ne pisat :)

4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam prvi na ovom forumu objavio čim su u Šibeniku isključili analognu i sada sam provjerio isti programi prolaze bez dekodera (digitalnog kabelskog prijemnika). Ja za dva tv-a plaćam 3D paket+60 kn za drugi tv. Skenirao sam kao "kabelska tv (ostali)" 350 programa, a otvoreni su samo: htv1, htv2, htv3, htv4, rtl, rtl2 nova tv, doma i rtl kockica. To su tv programi sa nacionalnom koncesijom. Kad sam skenirao kao "tv antena" skeniralo je isto tih 9 nac. prog. i još: tv Šibenik, Diadora, Adriatic, CMC i Sportska tv. Davno - kad je vlasnik Kabelske tv Šibenik instalirao koaksijalni kabel u moju zgradu sa 13 stanova ubacio je kablove u sve stanove. Po 200DM platili smo ja i još jedan stan i plaćali smo mjesečnu naknadu 20kn za oko 35 programa, a ostali niti lipe i gledali su što i ja na tv. Bijesan sam pitao vlasnika kabelske zašto ne isključi signal onima koji ne plaćaju, da li sam ja budala što sam dao toliko novca rekao mi je da ne smije isključiti. Ja nadalje nisam plaćao, VIP je kupio tu kabelsku tv Šibenik i odmah su mi poslali prijetnju da ako ne platim dugovanje tužit će me. Iz ovoga ja mislim da A1 neće isključiti 9 nacionalnih programa.  

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

To prijatelju, to je prava iskustvena informacija , znaci za testiranje mojeg pitanja maknuo si drugi STB i pretrazio"kabelsko" podrucje ne TV-u (DVB-C) i nasao ti je prvih 9 TV programa (kao sto su poredani i na A1 popisu TV programa) sto si i napisao.

Malo mi je jedino nejasno kako ti je na pretrazivanju preko "antana" nasao jos par dodatnih lokalnih TV programa, ali OK, mozda je to A1 na neki nacin sredio-pustio da se na odredjenom podrucju mogu uz ovih 9 TV programa gledati i nekoliko lokalnih TV programa.

 

Nama u ZG mi koji stanujemo u betonskim zgradama na nizim katovima i nemamo mogucnost preko vanjskih ili sobnih antena loviti TV programe preko odasiljaca, ako ovako ostane sa tih 9 TV programa na drugom, trecem TV imamo barem nesto a ko zeli vise neka si uzme dodatni STB uz dodatno placanje koje mjesecno bas i nije malo.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

1993.god. tv sam platio 640DM, a vanjsku antenu 95DM a plaća mi bila 200DM. Sa tom antenom (oko mene su više zgrade) ljeti sam mogao uloviti 20-ak talijanskih programa s odličnom slikom, a naši programi - sačuvaj bože. Zato sam i platio za kabelsku tv. Ovih 14 programa idu na kanalima 25, 35, 37 i 48. Ne znam da li ispravno razmišljam, ali mislim da su to zemaljski kanali koje A1 ima u sustavu ponude (350 programa), ali - osim 9 s nacionalnom koncesijom neki od onih dodatnih 5 su u proširenom paketu koji ja dodatno plaćam, a prema regiji ( mislim na A1, Šibenik je u regiji Zadar) oni puštaju još nekoliko kanala. Nakon isključenja analogne u Šibeniku - da bih pomogao ljudima ovdje na forumu pitao sam 3 čovjeka u različitim zgradama koje programe gledaju, da li plaćaju, što plaćaju...? Smučio mi se život, t.j. ljudi koliko su glupi da mi odgovore na pitanje koje bi trebao znati i onaj čiji je iQ ispod 90. S obzirom na opisano iskustvo vjerujem da A1 neće - ne smije isključiti 9 nacionalnih programa.

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Budemo vidli, kao sto ljudi pisu po forumima to krece za 8 dana, a to je zacas.

 

Ako krecu onako kako se pise po forumima od visljih kanala - frekvencija prema nizim kanalima - frekvencijama po 5 TV programa oslobadjajuci prostor - frekvencije za neke druge namjene (mozda 5G), moguce je da ce stati na frekvenciji ovih 9 TV programa jer su oni i najnizi kanali - frekvencije, od kanala C8 do S4, a frekvencije od cca 200 MHz do cca125 MHz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 16:06 (Bugov moljac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ne bih rekao da je rakla kazala. Ja sam dobio taj info od njih službeno. Slažem se da bi trebalo biti na njihovom webau. I još cijelo vrijeme ide poruka na tim kanalima da se gase. To moraš reći da je službeno.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Budemo vidli, kao sto ljudi pisu po forumima to krece za 8 dana, a to je zacas.

 

Ako krecu onako kako se pise po forumima od visljih kanala - frekvencija prema nizim kanalima - frekvencijama po 5 TV programa oslobadjajuci prostor - frekvencije za neke druge namjene (mozda 5G), moguce je da ce stati na frekvenciji ovih 9 TV programa jer su oni i najnizi kanali - frekvencije, od kanala C8 do S4, a frekvencije od cca 200 MHz do cca125 MHz.

 Kakav 5G po koaksijalnim vodovima ispod zemlje i u zidovima? Pa oslobađaju frekvencije da imaju čim više mjesta za povećanje brzina interneta i migraciju televizije na IP protokol umjesto DVB-C.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže

 Kakav 5G po koaksijalnim vodovima ispod zemlje i u zidovima? Pa oslobađaju frekvencije da imaju čim više mjesta za povećanje brzina interneta i migraciju televizije na IP protokol umjesto DVB-C.

 Pa zar 5G ne koristi odredjenu frekvenciju po kojoj se salje, kad ju oslobode od analogije koristit ce ju za 5G, ne po kabelima vec po zraku.

 

Jadni mi ako sa DVB-C predju na IPTV, uf ode nam onda dobra slika koju sad imamo preko koaksijalca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2020 17:28 (Bugov moljac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Jadni mi ako sa DVB-C predju na IPTV, uf ode nam onda dobra slika koju sad imamo preko koaksijalca.

Pa ne utječe frekvencija mobilnih mreža na to koje se frekvencije koriste preko kabela. DVB-C nema aposlutno nikakve vete s kvalitetom slike, jedini faktor koji je bitan je bitrate. A što se tiče prelaska na IPTV i gašenja DVB-C, to je sigurno jer je to A1 grupa već počela raditi u drugim zemljama, a novi 4K TV box vjerojatno više neće ni imati ulaz za koaksijalni kabel već će biti samo preko interneta.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Kako nema veze, pa sad oni koji su na IPTV-u imaju losiju sliku od onih koji su na kabelu, ako svi predju na IPTV siguran sam da A1 nece nista tehnicki poboljsati taj signal (povecati bitrate) i svi ce imati tu istu IPTV losu sliku na TV-ima.

Pretpostavljam da si ti vec sad na toj IPTV liniji pa ti je ionako svejedno jer si se vec naviknuo na sliku kakvu imas.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Kako nema veze, pa sad oni koji su na IPTV-u imaju losiju sliku od onih koji su na kabelu, ako svi predju na IPTV siguran sam da A1 nece nista tehnicki poboljsati taj signal (povecati bitrate) i svi ce imati tu istu IPTV losu sliku na TV-ima.

Pretpostavljam da si ti vec sad na toj IPTV liniji pa ti je ionako svejedno jer si se vec naviknuo na sliku kakvu imas.

 Ali to nije stvar tehnologije, već njihove poslovne odluke. DVB-C i promjena na IP nema nikakve veze s kvalitetom slike kao takva, protokol za prijenos podataka je samo to, prenositelj, a kakvu oni sliku enkodiraju ovisi samo o njima. Kad će se raditi migracija možda naprave nove streamove za korisnike koje ne ograničava brzina bakrene parice. Vidio sam sliku na DVB-C i IPTV, ljudi preuveličavaju razliku.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Svakome kome je bitna kvaliteta slike, odmah primjeti razliku između kablovske i iptv-a, jer je razlika velika i lako uočljiva. I to je stara i poznata stvar, provjerena i testirana (govorim i iz osobnog iskustva). Ako te to zanima, imas dosta postova na forumu i van njega, gdje možeš puno toga saznati i vidjeti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 0:44 (Dan1234567890).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Vidio sam vlastitim očima. Doslovno u jednom stanu. I kažem. Preuveličava se. Isto kao kvaliteta Blu Ray ripova u odnosu na one smanjene veličine, ako ne tražiš razliku, vjerojatno ju nećeš ni primjetiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Danas sam razgovarao sa korisnickom sluzbom od A1 te sam im spomenio posebnu ponudu za postojeće B.net korisnike, napisali su u ponudi da nude popuste od 20% do 50% na ugovor ovisno o vremenu provedenom kod njih te redovitosti placanja racuna, kako sam kod njih od pocetka te racune uredno placam pitao sam ih koji su popust u mogucnosti dati.
U razgovoru su rekli da je puna cijena njihovog paktea 3D Bnet 280 kn te da mogu dati za 220kn uslugu s popustom na to sam ih pitao koji je to popust s obzirom da i novi korisnici koji tek dodu imaju istu tu ponudu tu sam dobio odg da je Posebna ponuda za postojeće B.net korisnike vrijedila do prije 3 mjeseca te da vise nisu u stanju ponuditi vise od 30% tako su mi ponudili za 3D uslugu + dodatni digitalni prijamnik te sportski paket za 250kn na to sam im se rekao javit jer mi se isto cini puno.
Dodatni digitalni prijamnik nisam mislio uzimat al kako su mi rekli nakon gasenja analognog signala da vise necu imat programe bez tog uređaja na drugim TV u kuci, dali postoji rjesenje s kojim bi se moglo gledat druge televizore u kuci bez uredaja?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...

Vidio sam vlastitim očima. Doslovno u jednom stanu. I kažem. Preuveličava se. Isto kao kvaliteta Blu Ray ripova u odnosu na one smanjene veličine, ako ne tražiš razliku, vjerojatno ju nećeš ni primjetiti.

 Ti vidio na svoje oci, mi vidjeli na svoje oci, nije istina da je ista kvaliteta slike preko kabela (DVB-C) i preko IPTV-a, ocito ces prelazak emitiranja TV programa sa koaksijalca na IPTV (ako ce biti) kod tebe proci nezapazeno za tvoje oci, a nama koji vidimo razliku to ce teze pasti, uzivajte dok traje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 13:18 (Bugov moljac).
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Ti vidio na svoje oci, mi vidjeli na svoje oci, nije istina da je ista kvaliteta slike preko kabela (DVB-C) i preko IPTV-a, ocito ces prelazak emitiranja TV programa sa koaksijalca na IPTV (ako ce biti) kod tebe proci nezapazeno za tvoje oci, a nama koji vidimo razliku to ce teze pasti, uzivajte dok traje.

 Jako mnogo vam to ovisi koji tv imate. Neki jako lose prikazuju SD signal. Imam kuci 2 tv-a. Razlika od tv-a koji je kostao 6k kuna i tva koji kosta 2k kuna je nemjerljiva. Potpuno isti signal. Prilicno sam siguran da gledam signal na ovom drugom tvu bio iptv/coax da ne bi vidio nikakvu razliku. Isto tako, svaki proizvodjac ima svoj "tip" slike (ista slika nije na samsungu od 6k kuna u odnosu na lg od 6k kuna s istim tehnologijama). Meni recimo slika na samsungu ne odgovara. Kako na onom od 2k kuna tako na onom od 10k kuna. Jako puno je u "oku gledaoca"

 

Sad kad sam to napisao, i ja mislim da je slika na coaxu bolja, ali puno je bitnije kako vam TV prikazuje SD sliku nego iptv/coax, a to je najveci problem jer vam u 90% slucajeva u trgovini vrte HD signal umjesto SD slike, posto cete to gledat 90% vremena.

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...

Vidio sam vlastitim očima. Doslovno u jednom stanu. I kažem. Preuveličava se. Isto kao kvaliteta Blu Ray ripova u odnosu na one smanjene veličine, ako ne tražiš razliku, vjerojatno ju nećeš ni primjetiti.

 

Bugov moljac kaže...
JozoBozo121 kaže...

Vidio sam vlastitim očima. Doslovno u jednom stanu. I kažem. Preuveličava se. Isto kao kvaliteta Blu Ray ripova u odnosu na one smanjene veličine, ako ne tražiš razliku, vjerojatno ju nećeš ni primjetiti.

 Ti vidio na svoje oci, mi vidjeli na svoje oci, nije istina da je ista kvaliteta slike preko kabela (DVB-C) i preko IPTV-a, ocito ces prelazak emitiranja TV programa sa koaksijalca na IPTV (ako ce biti) kod tebe proci nezapazeno za tvoje oci, a nama koji vidimo razliku to ce teze pasti, uzivajte dok traje.

 Ako gledaš na malom ekranu (npr. manje od 55") niske rezolucije (HD ready) sa velike udaljenosti - onda nećes vidjeti razlike. ako gledaš na većem ekranu veću rezoluciju sa preporučene daljine, razlike su vrlo primjetne i zamjetne, osim ako nemaš dioptriju, a ne nosiš naočale. :) no mislim da je tu sve jasno i ne mislim se više prepisivati... 

13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav, htio bih podijeliti svoje iskustvo s A1.

Preko 15 godina sam pretplatnik paketa usluga TV+internet+fiksni telefon, a od toga 10 kabelnet-bnet-a1.
Početkom ovog mjeseca mi je istekao posljednji dvogodišnji ugovor s A1 pa su poslali svoju novu ponudu.
Prvo sam bio iznenađen što mi nude pretplatu za 30kuna (tj. 320kn) više od onoga što sam dosad plaćao,
a kao drugo u toj ponudi nisu napisali
što sve uključuje istaknuta cijena. Nadalje, u ponudi su napisali da se ponuda može prihvatiti,
tj. ugovor produljiti na jedan od tri načina od kojih niti jedan nije telefonskim putem.

I tako su počele moje muke.
Zovem službu za korisnike da mi razjasne od kojih stavki se sastoji usluga i koja je njihova pojedinačna cijena.
Operater mi je za vrijeme razgovora, u kojem u niti jednom trenutku nisam rekao da prihvaćam ponudu,
samoinicijativno produljio ugovor.
To nisam saznao u tom razgovoru već u razgovoru s drugim operaterom isti dan.
Pitam tog drugog operatera kako je to moguće, (jer je prvi razgovor obavljen preko zvučnika u prisustvu još dvije osobe)
a on mi potvrđuje da je prethodni kolega pogriješio i da nije to smio napraviti.
Kažem u redu, što mogu napraviti da se to poništi.
Sugerira mi zahtjev za raskidom ugovora koji nisam ni ugovorio ili pritužbu službi za reklamacije.
Izabirem drugu opciju i od njih tražim da preslušaju snimku razgovora s prvim operaterom.
Jutros dobijem odgovor da je njihov zaposlenik ispravno postupio kad je produljio ugovor o mjesečnoj pretplati za 440 kn.
Dalje kaže da mogu pisanim ili telefonskim putem raskinuti ugovor ili se žaliti njihovom drugostupanjskom tijelu.

Zovem službu za korisnike da telefonski raskinem ugovor, cura kaže ne može.
Pitam kako ne može kad sam dobio odgovor odjela za reklamacije gdje je to eksplicitno navedeno. Opet isti odgovor...

Na kraju odem u poslovnicu i napravim raskid ugovora, sad moram čekati njihovu obavijest i
onda kada dođe računa za taj period kad su mi ugovorili produljenje, moram pisati žalbu na taj račun.

Nekoliko je tu događaja koji nisu poštena trgovačka praksa:
- ne možeš razgovarati sa odjelom za reklamacije ili pravnom službom,
- samoinicijativno su mi produžili ugovor,
- produljenje ugovora je izvedeno na način koji nije naveden u ponudi, tj. telefonski,
- mjesečna cijena ugovorene pretplate je veća od one u ponudi,
- raskid ugovora nije moguće izvršiti na način kako je i ugovoren.

Uglavnom, gadovi iz A1 su izgubili dugogodišnjeg pretplatnika,
a svoje zadovoljstvo njihovim odnosom ću iskazati besplatnom reklamom za njihove usluge gdje god stignem.

Bez obzira što prekidam ugovor kod njih, iskoristit ću mogućnost žalbe drugostupanjskom tijelu.
Namjeravam angažirati odvjetnika i kontaktirati Udrugu za zaštitu prava potrošača jer imam vlastite snimke razgovora s oeraterima i korespondenciju s odjelom za reklamacije.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Prijavi ih hakomu. 

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
sandokan111 kaže...
Bugov moljac kaže...

Ti vidio na svoje oci, mi vidjeli na svoje oci, nije istina da je ista kvaliteta slike preko kabela (DVB-C) i preko IPTV-a, ocito ces prelazak emitiranja TV programa sa koaksijalca na IPTV (ako ce biti) kod tebe proci nezapazeno za tvoje oci, a nama koji vidimo razliku to ce teze pasti, uzivajte dok traje.

 Jako mnogo vam to ovisi koji tv imate. Neki jako lose prikazuju SD signal. Imam kuci 2 tv-a. Razlika od tv-a koji je kostao 6k kuna i tva koji kosta 2k kuna je nemjerljiva. Potpuno isti signal. Prilicno sam siguran da gledam signal na ovom drugom tvu bio iptv/coax da ne bi vidio nikakvu razliku. Isto tako, svaki proizvodjac ima svoj "tip" slike (ista slika nije na samsungu od 6k kuna u odnosu na lg od 6k kuna s istim tehnologijama). Meni recimo slika na samsungu ne odgovara. Kako na onom od 2k kuna tako na onom od 10k kuna. Jako puno je u "oku gledaoca"

 

Sad kad sam to napisao, i ja mislim da je slika na coaxu bolja, ali puno je bitnije kako vam TV prikazuje SD sliku nego iptv/coax, a to je najveci problem jer vam u 90% slucajeva u trgovini vrte HD signal umjesto SD slike, posto cete to gledat 90% vremena.

 U mena Samsung 46" > 7k kuna, HD slika beton, ostra i izvrsne boje puno bolja od SD slike na TV programu koji jos idu u SD-u, razlika je vidljiva, IPTV slika je u rangu SD slike makar bila ona i u HD rezoluciji.

Tocno je da kad gledas sa 8 - 10 metara ne vidis neku veliku razliku ali sa normalne udaljenosti od cca 3 metra itekako vidljivo.

Na TV-u od 32" manji ekran pa je vjerojatno i razlika u kvaliteti slike koaks-IPTV manje vidljivija.

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ljudi, jel ima netko zadnjih dana problema s Netflixom preko Bneta, i to preko wirelessa? Preko žice mi sve radi kako treba, ali kad se spojim na wireless i preko Netflix mobilne aplikacije mjerim brzinu veze sa serverom u Austriji dobivam 15 mbps što je strašno malo. Ne mogu 4K gledati i imam buffering.

 

I nije stvar do wirelessa, jer kad mjerim speedtestom ide oko 50 mbps i samo veza s Netflixom ne štima. U isto vrijeme na istom Sony Android TV-u i preko iste wireless mreže Amazon Prime Video normalno pušta 4K HDR, YouTube isto tuče 4K bez frke. Čim otvorim Netflix - buffering i niska kvaliteta slike.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
sandokan111 kaže...
Bugov moljac kaže...

Ti vidio na svoje oci, mi vidjeli na svoje oci, nije istina da je ista kvaliteta slike preko kabela (DVB-C) i preko IPTV-a, ocito ces prelazak emitiranja TV programa sa koaksijalca na IPTV (ako ce biti) kod tebe proci nezapazeno za tvoje oci, a nama koji vidimo razliku to ce teze pasti, uzivajte dok traje.

 Jako mnogo vam to ovisi koji tv imate. Neki jako lose prikazuju SD signal. Imam kuci 2 tv-a. Razlika od tv-a koji je kostao 6k kuna i tva koji kosta 2k kuna je nemjerljiva. Potpuno isti signal. Prilicno sam siguran da gledam signal na ovom drugom tvu bio iptv/coax da ne bi vidio nikakvu razliku. Isto tako, svaki proizvodjac ima svoj "tip" slike (ista slika nije na samsungu od 6k kuna u odnosu na lg od 6k kuna s istim tehnologijama). Meni recimo slika na samsungu ne odgovara. Kako na onom od 2k kuna tako na onom od 10k kuna. Jako puno je u "oku gledaoca"

 

Sad kad sam to napisao, i ja mislim da je slika na coaxu bolja, ali puno je bitnije kako vam TV prikazuje SD sliku nego iptv/coax, a to je najveci problem jer vam u 90% slucajeva u trgovini vrte HD signal umjesto SD slike, posto cete to gledat 90% vremena.

 U mena Samsung 46" > 7k kuna, HD slika beton, ostra i izvrsne boje puno bolja od SD slike na TV programu koji jos idu u SD-u, razlika je vidljiva, IPTV slika je u rangu SD slike makar bila ona i u HD rezoluciji.

Tocno je da kad gledas sa 8 - 10 metara ne vidis neku veliku razliku ali sa normalne udaljenosti od cca 3 metra itekako vidljivo.

Na TV-u od 32" manji ekran pa je vjerojatno i razlika u kvaliteti slike koaks-IPTV manje vidljivija.

 

 

 

 

 

 

 

Samo da se nadovežem...nije isto niti koji operater (pa čak i oni koji su u ilegali) pruža uslugu IPTV-a....uglavnom ja imam listu koja slovi za sam vrh ileg. IPTV-a i slika je odlična na FHD i HD kanalima....Telka je 65" philips 7304/12 a kod klinca u sobi ista serija ali 55" 

Kad im popališ sve opcije da chip u tv-u radi na max svoj posao slika je odlična.

Ima još jedna odlična varijanta ako se IPTV gleda preko box-a stavi se 4k 60HZ rezolucija (iako naravno da to nije pravi 4k) ali moram reći da je slika koja je recimo u FHD još dosta primjetno ispeglana jedino je box vruć ko pegla 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 22:35 (Blackcastle).
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Pozdrav, razgovarao sam danas sa korisnickom sluzbom A1 te su mi ponudili cijenu 208kn za osnovni 3D paket jer su racunali 30% popusta na 289kn po njihovom jer je 289kn cijena tog paketa bez popusta..
Uz to su ponudili sportski paket sto nisam htio jer nije planet sport, te su ponudili prosireni paket gratis sto mi ne treba te sam to odbio, jucer u razgovoru sa drugim agentom su mi ponudili 15kn za dodatni STB bar mislim da jesu jer su mi izvozali pa vise neznam ni od koga sam sto cuo.. a sad mi nude STB danas po najnizoj cijeni 30kn znaci izaslo bi cijena 208kn+30kn 238kn za 3D paket.

Dali znate gdje bi mogao doci do informacije 15kn za STB uređaj jer sad ocito su mi danas podigli od jucer cijenu na 30kn a prave se blesavi da im 50% ne vrjedi vise za stare korisnike tj za postojece korisnike Bneta a ta ponuda je jos aktivna na njihovoj stranici a kazu da od sad mogu najvise ponuditi 30% dakle to je ta cijena pa bi bar pokusao smanjit cijenu STB ako je moguce..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav.

 

Zna li netko hoće li A1 odustati privremeno od ukidanja analognog signala zbog Corone?

U duhu državnog stopiranja prelaska na DVBT2...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Spiridon kaže...

Pozdrav.

 

Zna li netko hoće li A1 odustati privremeno od ukidanja analognog signala zbog Corone?

U duhu državnog stopiranja prelaska na DVBT2...

 Prenosim informaciju od prije par dana sa jednog drugog foruma, citiram:

 

Evo i službeni mail od A1:
''Kao što ste i sami naveli, gašenje programa na analognoj televiziji je odgođeno"

 

 

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pod ugovorom sam još godinu dana, bnet internet.
Međutim, u tom stanu nitko nije, radi nastale situacije, a kako se čini, neće nitko niti biti do kraja akademske godine (10 mjesec).
Dali je moguće nekako prekinuti ugovor bez penala ili nešto, pošto se net tamo pola godine neće koristiti?
Bojim se da znam odgovor, ali eto. Država reže plaće, otkazi se dijele, pozivamo se na solidarnost, ali veliki i dalje gledaju gdje da nas opletu.
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Imas mogucnost da se ugovor pauzira na neko vrijeme 3-6 mjesecj, treba poslati zahtjev za stavljanje usluga u mirovanje sa e-maila koji je zabiljezen kod njih i na koji se primaju racuni.
Može se tražiti ukljucenje bilo kada u tom periodu, a ugovor se produzuje za toliki period koliko je trajalo mirovanje usluge.

 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice