Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.656.674
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...
iMik kaže...

Iskreno nisam ništa očekivao od njih, ali bilo bi u redu da upozore ljude prije nego dođu. Pričao sam s podrškom dva dana ranije prije nego su došli i pitao jer trebaju doći njihovi "tehničari" jer mogu to sam prikopčati. Rečeno mi je da je takva politika da moraju izaći, drugim rječima lažu ljude.

Nisam baš bio oduševljen kada su došli i rekli da trebaju bušiti rupu i stavljati mi vodilice po stanu, ali da će bušiti kako se njima spuhne i gdje to neće ići. To što oni nemaju alat da obave posao kako spada nije moj problem.

Uopće ne vidim razlog da se nekog moli, ali mogli su doći drugi dan i to obaviti kako spada, ali njima se nije dalo.

Ne vidim razlog zašto bi bio zbunjen i zbog čega. Lakše je otkantati korisnika nego da netko obavi svoj posao kako spada, ništa novo.

 

Mislim da bi ti najbolje bilo da narucis T-COM optiku, oni sigurno imaju Hiltice sa pol metra stvrdlima, pa se javi kako je proslo.

 Neće optika kod mene uskoro i ADSL je kaskao.

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
iMik kaže...

 Neće optika kod mene uskoro i ADSL je kaskao.

Onda si sam probusi/predvidi gdje bi isli kabeli i zovi ih ponovno kad sve pripremis.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
13 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Chaky kaže...
iMik kaže...

 Neće optika kod mene uskoro i ADSL je kaskao.

Onda si sam probusi/predvidi gdje bi isli kabeli i zovi ih ponovno kad sve pripremis.

 Mislim da se krivo razumijemo, ne da je neću optiku nego neće biti dostupna tako skoro tu kod mene. Tako je bilo i s ADSL-om.

Ali ovo s A1 mi je definitivno bila dobra škola.

16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
iMik kaže...
Chaky kaže...
iMik kaže...

 Neće optika kod mene uskoro i ADSL je kaskao.

Onda si sam probusi/predvidi gdje bi isli kabeli i zovi ih ponovno kad sve pripremis.

 Mislim da se krivo razumijemo, ne da je neću optiku nego neće biti dostupna tako skoro tu kod mene. Tako je bilo i s ADSL-om.

Ali ovo s A1 mi je definitivno bila dobra škola.

Mislim da se dobro razumijemo.

Posto i sam ne ocekujes Tcom optiku tako skoro, A1 je dobra opcija.

Samo uzmi stvar u svoje ruke i pripremi kuda bi ti isli kabeli.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
13 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Chaky kaže...
iMik kaže...
Chaky kaže...
iMik kaže...

 Neće optika kod mene uskoro i ADSL je kaskao.

Onda si sam probusi/predvidi gdje bi isli kabeli i zovi ih ponovno kad sve pripremis.

 Mislim da se krivo razumijemo, ne da je neću optiku nego neće biti dostupna tako skoro tu kod mene. Tako je bilo i s ADSL-om.

Ali ovo s A1 mi je definitivno bila dobra škola.

Mislim da se dobro razumijemo.

Posto i sam ne ocekujes Tcom optiku tako skoro, A1 je dobra opcija.

Samo uzmi stvar u svoje ruke i pripremi kuda bi ti isli kabeli.

Sad je gotovo, a da sam znao pripremio bi se sigurno.

Kao što rekoh, sljedeći put ću sve dobro ispitati i pripremiti se.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Obavijest u računu za 01 mjesec:
''Digitalna televizija Uvođenjem digitalnih tehnologija poboljšavamo stabilnost interneta, omogućujemo veće brzine i novi atraktivni sadržaj. Stoga ćemo tijekom 2020. godine na kabelskoj mreži analognu TV tehnologiju u potpunosti zamijeniti digitalnom, čime će prednosti digitalne televizije biti omogućene svim korisnicima TV usluge. Promjenu tehnologije provodit ćemo postepeno, počevši od sredine ožujka 2020. pa do kraja 2020. godine kako bi svi korisnici analogne televizije što jednostavnije prešli na digitalnu televiziju. Pravodobno ćemo vas obavijestiti o dinamici zamjene i točnim uputama za zamjenu.''
 
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

gigabitne brzine stižu na kabel od koaksa.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nekako sumnjam da ce gigabit, mozda 500 prvo, pa onda...
Music for life!!
 
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
malij kaže...
Nekako sumnjam da ce gigabit, mozda 500 prvo, pa onda...

 Tako i ja mislim.

Al eto reko gigabitne reda radi jer docsis 3.1 može ponudit komercijalno i to.

Vidjet ćemo, možda kasnije u nekom skupljem paketu ponude i 1Gbps a pošto će ovi od 500 i 300Mbps bit povoljniji taj 1Gb neće bit nikom tad privlačan za uzet.

Nešto su slično i prije radili.

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Obavijest u računu za 01 mjesec:
''Digitalna televizija Uvođenjem digitalnih tehnologija poboljšavamo stabilnost interneta, omogućujemo veće brzine i novi atraktivni sadržaj. Stoga ćemo tijekom 2020. godine na kabelskoj mreži analognu TV tehnologiju u potpunosti zamijeniti digitalnom, čime će prednosti digitalne televizije biti omogućene svim korisnicima TV usluge. Promjenu tehnologije provodit ćemo postepeno, počevši od sredine ožujka 2020. pa do kraja 2020. godine kako bi svi korisnici analogne televizije što jednostavnije prešli na digitalnu televiziju. Pravodobno ćemo vas obavijestiti o dinamici zamjene i točnim uputama za zamjenu.''

 kaj sa nama koji imamo samo internet, pa preko te utičnice imamo samo 10 analognih programa

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ništa. Morati ćeš uzeti uslugu televizije ako ćeš htjeti gledati A1 TV. Ili dobra, stara antena. 

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Marko :D kaže...

Ništa. Morati ćeš uzeti uslugu televizije ako ćeš htjeti gledati A1 TV. Ili dobra, stara antena. 

 ah, znači k...... , a niš bum se nekak snašao valjda

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dalthor kaže...

 kaj sa nama koji imamo samo internet, pa preko te utičnice imamo samo 10 analognih programa

 A kaj znaci vi koji imate samo ugovoren internet kod A1 nemate svih cca 35 analognih TV programa, vec samo prvih 10 sa popisa analognih TV programa.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.2.2020 17:10 (Bugov moljac).
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
Dalthor kaže...

 kaj sa nama koji imamo samo internet, pa preko te utičnice imamo samo 10 analognih programa

 A kaj znaci vi koji imate samo ugovoren internet kod A1 nemate svih cca 35 analognih TV programa, vec samo prvih 10 sa popisa analognih TV programa.

 Zadnjih cca 2-3 mjeseca imam 10, a prije toga samo imao 19, nikad nisam imao 35 u ovih 5 godina koliko sam kod njih.

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dalthor kaže...
Bugov moljac kaže...
Dalthor kaže...

 kaj sa nama koji imamo samo internet, pa preko te utičnice imamo samo 10 analognih programa

 A kaj znaci vi koji imate samo ugovoren internet kod A1 nemate svih cca 35 analognih TV programa, vec samo prvih 10 sa popisa analognih TV programa.

 Zadnjih cca 2-3 mjeseca imam 10, a prije toga samo imao 19, nikad nisam imao 35 u ovih 5 godina koliko sam kod njih.

A onda su grdo isflitrirari tu liniju koja vodi prema tebi u njihovim ormaricima na stubisu, ocito je tako kod svih koji imaju ugovoren samo internet kod njih.

13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

 imam problema serverima na koje se spajaju, tj ako idem na amazon/fb/itd. ili bilo kaj drugo ide na servere koji 90% podataka zgube, kad ih zovem kazu nemreju oni nikaj na to jer su serveri van RH, dok isto i njihovi serveri gube kojih 30% svaki dok dode do tamo; kaj da radim ? mislim nije samo meni drugi neki su koristili tracert / mtr i isti drek i njima samo ih ne smeta kad im facebook treba 15s za loadanje iako imaju "100/10" i ostale te njihove fore

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pozdrav, zanima me ako je tko dobio mogućnost da se prebaci na optiku, jesu li vam tražili naknadu za priključenje? Svota je 4000kn ili više od 400kn mjesečno na 2 godine (ne znam kojom logikom).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

ne brini , naplatit ce ti kasnije i svotu za izgradnju optike drugima pa ce njima naplatit 4k xd

11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam postojeću B.net uslugu samo interneta, ugovor istekao, i vidim sad na stranicama za postojeće korisnike ove podatke sa slike za "Turbobrzi 150".

Zanima me da li to znači da uz produljenje ugovora na 12 ili 24 mjeseca je taj paket turbobrzi besplatan?



 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Tako izgleda po tvojoj slici. nazovi SZK, pa nam javi 

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jimb0 kaže...

Imam postojeću B.net uslugu samo interneta, ugovor istekao, i vidim sad na stranicama za postojeće korisnike ove podatke sa slike za "Turbobrzi 150".

Zanima me da li to znači da uz produljenje ugovora na 12 ili 24 mjeseca je taj paket turbobrzi besplatan?



 

ja sam to pitao prije pol godine i rekao mi je lik da je sigurno neka greška, ali na kraju mi nije naplaćeno izgleda, makar plaćam sad više zbog onog poskupljenja (plaćam sad znači internet 150Mbit, 159 kn mjesečno)

Steam: Dalthor85 Bnet: Dalthor#2799
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jimb0 kaže...

Imam postojeću B.net uslugu samo interneta, ugovor istekao, i vidim sad na stranicama za postojeće korisnike ove podatke sa slike za "Turbobrzi 150".

Zanima me da li to znači da uz produljenje ugovora na 12 ili 24 mjeseca je taj paket turbobrzi besplatan?



 

Ukratko - nije besplatno.

 

Ja sam to isto pomislio prije 2 godine, međutim ljubazna djelatnica iz SZK mi je objasnila da je to njihov (po meni jako nespretan) način da kažu kako se ta usluga uzima bez ikakve ugovorne obveze. Znači, opcije "ugovor na 12 mjeseci" i/ili "ugovor na 24 mjeseca" uopće ne postoje u ponudi. Zato ne piše 0 kn, nego samo crtica ili N/A (u nekim verzijama cjenika) .... Ali zašto onda uopće piše ....? Ne pitaj ništa, shvatiti kako oni razmišljaju je mission impossible. 

 

Uglavnom, nedavno sam opet produžio ugovor na još 2 godine (također imam tu Turbobrzi150 uslugu uključenu) i usluga se uredno i dalje naplaćuje 15 kn/mjesečno. 

 

Dalthor kaže... 

ja sam to pitao prije pol godine i rekao mi je lik da je sigurno neka greška, ali na kraju mi nije naplaćeno izgleda, makar plaćam sad više zbog onog poskupljenja (plaćam sad znači internet 150Mbit, 159 kn mjesečno)

 Provjeri specifikaciju računa i vidjet ćeš da ti uredno naplaćuju. Ukupna cijena ti je manja vjerojatno zato što imaš popust na Internet paket, a ne na Turbobrzi150.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 20:40 (Gokage).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Usluga je 15 kn, ali može se dobiti i da se ne naplačuje. Možda je to slučaj kod kolege Dalthora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.2.2020 21:37 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Usluga je 15 kn, ali može se dobiti i da se ne naplačuje. Možda je to slučaj kod kolege Dalthora.

 -da, + prije godinu kod promjene cjenika +20kn su time kompenzirali onima koji su tražili.. obično cjenkanje koje zato nema u cjeniku nego kako se tko dogovori + ovisi kad ističe ugovorna. Problem može biti što većina nije dobila neki novi ugovor, neki konkretan komad papira na kojem bi bilo vidljivo koji paket, koja cijena i sl. nego je sve na tom telefonskom razgovoru pa ako dođe do promjene npr ukidanja te poklon opcije bit će teže dokazivanje (žalba).

 

-kraže, tržište-cjenkanje, nema nekog jedinstvenog cjenika tj cjenik postoji ali se svatko dodatnim ugovorom veže i ovisi kako se ispregovarao u tom trenutku, tj koliko j eagent popustio. Nakon nekog vremena zbog intervencije hakoma, prekinuli su s pozivima korisnicima koji su zatražili raskid, pa tako nisu ni imali istu ponudi oni prvi ili drugi u tom periodu cjenkanja... dok jedan dio korisnika uopće ne zna ništa o toj ljetnoj priči i promjeni cijena osim iz medija jer su bili godišnji itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo da iznesem svoje iskustvo vezano za produženje ugovora sa Bnetom.

Koristim Turbo 2D paket(int+tv) sa dodatni prijamnikom, proširenim paketom.

Prije dvije godine za produženje ugovora sam dobio zbilja super popuste koje više nažalost ne daju.

Pošto mi je istjecao ugovor pred kraj drugog mjeseca, zvao sam SZK desetak dana prije isteka da pokušam dobiti popuste za produženje ugovora.

Pričao sam sa 3-4 agenata i nitko osim zadnjeg nije mogao/htio dati nikakav popust, dapače usluga bi poskupila za 100-tinjak kuna, što je meni bilo neprihvatljivo.

Taj zadnji agent mi je ponudio 50% popust na novi turbo prošireni paket i to je to, nisam prihvatio.

Nakon 2-3 dana me zvalo iz SZK za produženja, da mi mogu ponuditi 30% popusta na Turbo 2D paket(int+tv), 50% popusta na dodatni prijamnik tokom obe godine ugovorne obveze, 100% popust na novi turbo prošireni paket, sveskupa 217 kn/24mj.

Uglavnom ja prezadovoljan, te sam uvidio da uopće nema smisla zvat ikoga dok vas oni sami ne zovu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mkexx kaže...

..

.. te sam uvidio da uopće nema smisla zvat ikoga dok vas oni sami ne zovu.

 to pravilo vrijedi za svako cjenkanje, to je 'normalno' samo što to do sad nismo navikli s javnim pružateljima usluga kao telekom :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Hvala za info oko Turbobrzi opcije, tako je na kraju i ispalo, nazvao, kaže može se paliti ili gasiti opcija na mjesečnoj bazi za 15kn.

Samo eto od napisanih minimalno 105 Mbita, ja dobim max 60, krasno...mislio sam da mogu oni provjeriti uopće moguću brzinu na lokaciji, pa bi mi lijepo netko od njih i rekao "oprostite ali niste u mogućnosti imati tu opciju"

 

EDIT: Ja sam kreten, mrežna kartica je podržavala max 100Mbit/s, uzeo gigabitni usb to ethernet adapter i sad je sve ok

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 13:54 (Jimb0).
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kakva je prasksa sa Bnetom,  istice mi ugovor za 4 dana  zvali su me  prije mjesec ipo  i ponudili prosireni paket  i rekao sam da cu razmislit da zovnu za par dana nakon toga vise niko nije zvao sada  jedino  da zovnem njih ali tako nista od dobre ponude  ili da dam zahtjev T-comu  za 209kn za 3d paket  jer su uveli G-fast u zgradu  al su  se prije kada sam bio kod njih lose pokazali pa nebi ako ne moram.

Dali je ko  produzavao ugovor nedavno?  Savjet?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Sa fb A1:

''Kada se gasi analogni signal u Splitu? Hvala''

''Pozdrav , analogni signal se gasi 17.03.2020. godine. Anica''
 
1 0 hvala 2
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Sa fb A1:

''Kada se gasi analogni signal u Splitu? Hvala''

''Pozdrav , analogni signal se gasi 17.03.2020. godine. Anica''

 Uvode veće brzine preko coaxa 100%, ići će do 1000mbit/s

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice