Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.814
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ekipa, kakva je situacija sa tv signalom u zadnje vrijeme ?

Imam povremene smetnje.

 

Znači, slika uredna, a onda nakon 10-20 min gledanjam, kao da napravi nekakvo mini smetnjicu na sredini slike i nastavi radit uredno.

Kaže mi susjed da se i kod njega desi slično.

Dali se to može kako uredit ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Danas sam bio kod Bnet-a i kako nemogu provlačiti kabele svuda po stanu ponudili su mi Linksys Wireless-G USB Adapter za 180kn kojeg sam kupio. Nadam se da nisam pogriješio !?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel ima netko da koristi supercarnet od bneta, i kako je brzina i ping itd, te kako se spaja na net? Hvala.

Nothing is true, Everything is permitted!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pogledaj upute ovdje za spajanje na Carnet

http://portal.bnet.hr/

 

Moguće je složiti wireless router iza žičanog modema da se spaja na Carnet, pa svi uređaji imaju izlaz na internet.

Inače ima samo ono računalo na kojem složiš konekciju prema Carnetu.

 

Evo i speedtest rezultata u prilogu.

 

http://flyshare.info
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2013 20:38 (flyordie).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Danas su mi poslijepodne srušili brzinu sa 10 na 4 Mbit/s. To je zbog onog nekog "fair usage" sranja ili?

Skidao sam ovaj mjesec dosta više nego proteklih mjeseci jer imam više slobodnog vremena, ali nije u redu ovako bez nekakve konkretne najave. Bio je nekakav telefonski poziv prije par dana koji me upozoravao na povećanu potrošnju, ali ja sam mislio da se to odnosi na telefonske razgovore, a ne na internetsku potrošnju.

Hoće li mi to preksutra vratiti nazad na 10 Mbit/s ili ne? Zvao sam ih danas, ali kako je nedjelja nitko se ne javlja ili su svi non-stop zauzeti, ne znam.

 

EDIT: Našao sam u "Kodeksu ponašanja na internetu" da se to smanjenje provodi do kraja kalendarskog mjeseca što se odnosi još samo na ponedjeljak. Valjda će mi vratiti brzinu nazad u utorak - ako ne, zvat ću ih.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 21:51 (pr0n_addict).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

meni obicno posalju mail kad se priblizim limitu

mislim 320gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Uvodim B-net 1D paket za 96kn + 50 kn za veću brzinu + 29,72 kn za najam bežičnog modema =  175,72kn sveukupno! 

 

Isplati li se ovo? Ima li netko ovaj paket i kakva su iskustva?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bnet brzina u Splitu skoro centrar grada zgrada sa 4 kata 

Sami bug forum otvarao je ravno 7sec ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Za 50 kuna vise sa 6mbita na 20mbit, ja mislim da je to dobar deal....

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2013 8:27 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Duje00 kaže...

Bnet brzina u Splitu skoro centrar grada zgrada sa 4 kata 

Sami bug forum otvarao je ravno 7sec ;)

 

meni je internet veza u Splitu u zadnje vrijeme teža katastrofa.Da nemam više televizija po stanu otpilio bi Bnet odmah.Kad ih pitaš kad će dati nešto za stare korisnike,oni odgovaraju -uskoro,uskoro...

 

16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel ima netko problema s aplikacijama tipa Whatsapp i Viber na mobu? 

Problem je da malo malo postanem kao nedostupan u aplikacijama, poruke ne stižu, kasne. Treba kakvih 20-30 sekundi da bi postao online i da mi stignu poruke kad uđem u aplikaciju.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Prevaranti! Narode pazite što potpisujete! Zahtjev za promjenom pretplatničkog odnosa smo potpisali 7.10.2013. i potpisali smo Obavijest o pravu na raskid ugovora 7.10.2013. u kojem stoji da imamo pravo raskinuti ugovor u roku 7 dana od primitka navedene obavijesti bez potrebnog obrazloženja. Tehičar kod nas dolazi 13.11.2013. radi zamjenu SD prijemnika za HD prijamnik i ugovorna obaveza kreće od 13.11.2013. Dakle želimo raskinuti ugovor i šaljemo pisanu obavijest 19.11.2013.i bnet šalje odgovor da možemo raskinuti ugovor uz penale jer je istekao rok od 7 dana. Pa nemogu se žaliti na uslugu u roku od 7 dana kad mi je ista uključena 37 dana nakon potpisivanja zahtjeva. Kakva prevara! Nastup njihovih djelatnika, tehničara, službe za korisnike, agenata i sličnih likova je toliko iritantan da mi se gade. Bježite od njih što dalje.
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

boze koja katastrofalna mreza je Bnet---uvik neki problemi moracu mjenjati operatera.

Prvo nevaljaju nista puca internet, onda mi zna nestat internet po jedan dan, pa mi bude manja brzina,

lazu maslaju uzas najgori operater za mene. Recimo sinoc nisam imala internet jutros ga imam uzas je taj Bnet.

Otkad god imam tu mrezu uvik imap probleme sa njima --- neznam vise gdje da ih gadim , ali definitivno cu mjenjati mrezu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni i dalje radi vrhunski. 12+ mbit i 1.5Mbit ul. Nikakvih lagova, nikakvih prekida, nikakvih problema. Prezadovoljan.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Treba mi mala pomoć:

 

Prilikom startanja Windowsa (8.1) otvara mi se Internet Explorer koji bi htio konfigurirati Bnet Carnet, iako je već konfiguriran. Kako da ga podesim da se više ne otvara? Ovi u Bnetu nemaju pojma nego me upućuju na Microsoft.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nego, ako bih htio dodatni digitalni prijemnik, to moram placati?

Tlaka mi je imati jos jedan komad hw-a na regalu i jos jedan daljinksi, a TV mi podrzava DVB-C...

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2013 14:37 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Punti kaže...

Treba mi mala pomoć:

 

Prilikom startanja Windowsa (8.1) otvara mi se Internet Explorer koji bi htio konfigurirati Bnet Carnet, iako je već konfiguriran. Kako da ga podesim da se više ne otvara? Ovi u Bnetu nemaju pojma nego me upućuju na Microsoft.

 

 

Pronašao sam! Pa ako nekome zatreba:

 

You can disable it via setting following registry entry from 1 to 0:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet\EnableActiveProbing

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mikaboy270993 kaže...

ovako... uskoro mi istice ugovor sa t-comom... želio bi raskinuti ugovor sa njima jer su računi postali malo pre veliki... dvoumim se između b-neta i h1pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke!!!!??? hvala u naprjed

{#}

Bilo bi dobro da napises grad i kvart da ti mogu napisati korisnici iz susjedstva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ja  sam korisnik b-neta oko 10 godina 

 

kaj ja znam....... nisam previse zahtjevan tako da realno nemam zamjerke 

 

internet  funkcionira.. samo sam jednom u 12 godina imao problema  sa internetom ..

veza mi je 1,2 megabita u downloadu 

uzeo sam preko njih i bezicni router tako da isti  internet koristim i preko laptopa u 

cijelom stanu 

 

telefon od nedavno koristim i racun mi je nesto manji nego prije preko t-com ali 

neznatno..najveca usteda je u 3 mjeseca besplatnog cijelog paketa  jer sam uzeo sve tri usluge

 

najvece zamjerke imam na tv jer malo malo pa nesto promjene 

ukinu mi fox a stave fox crime ... pa nestanu serije koje sam gledao 

ponekad neki program nestane bez objasnjenja  ali i to je rijetko 

 

ukupno za cijelu pricu  internet, tv-bazni i telefon  dajem oko sve skup  260 kn  mjesecno

 

sve skup dajem prolaz.

 btw zagreb ......trešnjevka

eureka aukcije
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 0:19 (eureka).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo jedno friško iskustvo  {#}

Ja sam godinu dana bio korisnik onog XCARNeta, da bi se nakon isteka ugovora prebacio na "obični" Bnet.

Internet je iznenada prestao raditi, da bi pozivom službi saznao da su me prebacili nazad na XCARNet, ne znaju kako i zašto, ali eto. {#}

Agent je prebacio nazad na "obični" Bnet u par trenutaka i sada je sve ok. 

edit: Evo jutros sam opet na neku foru na XCARNetu. {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2014 10:46 (mind_challenge).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam jedno pitanje.

 

kakva je to fora sa njihovim routerima. naime, kada sam uzimao uslugu lik mi je rekao da wlan router mogu kupiti jednokratnom uplatom ok cca 500, ne sjecam se tocno, ili ga mogu otplatiti na rate.

 

e sad, to je bilo prije 2 godine, uredno sam placao svaki mjesec rate za taj router i danas mi padne na pamet da sam ga vec morao otplatiti.

 

zovem njih i zenska mi kaze da ga necu nikada otplatiti  i da nikada u biti taj router nije moj, nego da placam mjesecni najam.

 

i da sam platio odmah 500 kuna isto tako ne bi bio moj nego bi ga morao vratiti kada otkazem uslugu. pitam a dobro sta da si kupim svoj i otkazem taj njihov router pa da mi ne naplacuju taj najam, kaze ona da ne moze da onda ne pruzaju slugu.

 

mene zanima, na koju foru oni mogu to raditi, da nesto sto plati nije moje nego moram njima vratit, isto tako kak mi mogu naplacivati najam, mada je receno da cu ga otplatiti na rate, a ne da cu ga placati vjecno, sto znaci da cu nesto sto kosta 500 kuna platiti 5000 kuna ako koristim njigove usluge do smrti, karikiram.

 

da li netko to kuzi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jeli bnet dostupan u dubrovniku?

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ljudi, imam nekoliko jednostavnih pitanja.

Neki dan sam uveo B.net flat internet. Uveo sam ga primarno zbog jeftinije cijene i performansi koje obećavaju. Odmah pri instalaciji primjetio sam da je sasvim drugačiji princip rada od recimo iskona ili tcomovog interneta koji ide preko telefonskog kabela. Može li mi netko ukratko objasniti što je to VPN i na koji način B.net stvarno funkcionira. Googlao sam ali nisam se najbolje snašao među stručnim objašnjenjima.

PS Čitao sam proklamacije što sam dobio pri uvođenju interneta i na jednoj stranici je pisalo da za vrijeme intenzivnog korištenja interneta (18-23h) ukoliko budem drugim korisnicima narušavao vezu nekakvim abuseanjem prekomjernim, da me mogu kazniti na ine načine. Što je to zapravo virtual private network i po čemu se razlikuje od DSL interneta? Znači li to da ja s nekim još dijelim neki bandwidth ili što? Je li stvarno B.netova brzina kao što obećavaju ili je to neka virtualna brzina koju mi svi povezani korisnici dijelimo pa se raspoređuje?

 

I kako to da VPN mogu spojiti preko androida pa čak u isto vrijeme s istim carnet podacima pristupati internetu i s računala i s smartphonea? A kad sam imao iskon, nisam imao tu mogućnost.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ashala2202 kaže...

Ljudi, imam nekoliko jednostavnih pitanja.

Neki dan sam uveo B.net flat internet. Uveo sam ga primarno zbog jeftinije cijene i performansi koje obećavaju. Odmah pri instalaciji primjetio sam da je sasvim drugačiji princip rada od recimo iskona ili tcomovog interneta koji ide preko telefonskog kabela. Može li mi netko ukratko objasniti što je to VPN i na koji način B.net stvarno funkcionira. Googlao sam ali nisam se najbolje snašao među stručnim objašnjenjima.

PS Čitao sam proklamacije što sam dobio pri uvođenju interneta i na jednoj stranici je pisalo da za vrijeme intenzivnog korištenja interneta (18-23h) ukoliko budem drugim korisnicima narušavao vezu nekakvim abuseanjem prekomjernim, da me mogu kazniti na ine načine. Što je to zapravo virtual private network i po čemu se razlikuje od DSL interneta? Znači li to da ja s nekim još dijelim neki bandwidth ili što? Je li stvarno B.netova brzina kao što obećavaju ili je to neka virtualna brzina koju mi svi povezani korisnici dijelimo pa se raspoređuje?

 

I kako to da VPN mogu spojiti preko androida pa čak u isto vrijeme s istim carnet podacima pristupati internetu i s računala i s smartphonea? A kad sam imao iskon, nisam imao tu mogućnost.

Ja ću ti odgovoriti na ovo boldano, radi se o "Fair use" kodeksu ponašanja, a za ostalo će ti se nadam netko drugi odgovoriti.

OVDJE možeš u tablici vidjeti nakon koliko utrošenog GB prometa u mjesecu ti smanje brzinu svaki dan u tom vremenskom razdoblju.

Ja imam 3D paket i u prosjeku imam 11,5/1,0 Mbps brzinu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ashala2202 kaže...

Ljudi, imam nekoliko jednostavnih pitanja.

Neki dan sam uveo B.net flat internet. Uveo sam ga primarno zbog jeftinije cijene i performansi koje obećavaju. Odmah pri instalaciji primjetio sam da je sasvim drugačiji princip rada od recimo iskona ili tcomovog interneta koji ide preko telefonskog kabela. Može li mi netko ukratko objasniti što je to VPN i na koji način B.net stvarno funkcionira. Googlao sam ali nisam se najbolje snašao među stručnim objašnjenjima.

PS Čitao sam proklamacije što sam dobio pri uvođenju interneta i na jednoj stranici je pisalo da za vrijeme intenzivnog korištenja interneta (18-23h) ukoliko budem drugim korisnicima narušavao vezu nekakvim abuseanjem prekomjernim, da me mogu kazniti na ine načine. Što je to zapravo virtual private network i po čemu se razlikuje od DSL interneta? Znači li to da ja s nekim još dijelim neki bandwidth ili što? Je li stvarno B.netova brzina kao što obećavaju ili je to neka virtualna brzina koju mi svi povezani korisnici dijelimo pa se raspoređuje?

 

I kako to da VPN mogu spojiti preko androida pa čak u isto vrijeme s istim carnet podacima pristupati internetu i s računala i s smartphonea? A kad sam imao iskon, nisam imao tu mogućnost.

 

Odgovor na boldano - možeš, s više računala, tableta i mobitela, za razliku od Iskona. Isti username i isti password.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 15:39 (Punti).
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dobro vecer,

vidim da ima Bnet korisnika sa losim i dobrim iskustvima, citajuci to, sad sam u dilemi da li preci na Bnet!? Trenutno na Iskonu i dosta mi ih je vise, internet nema dovoljnu brzinu i veza stalno puca. Ima li tko iz Rijeke da podijeli dobra ili losa iskustva u vezi Bnet interneta. Htio sam jos ovaj tjedan naruciti Bnet ali cu ipak pricekati jos koji dan {#}. Kako nas prave ocajnim a mi im jos placamo za to :)))

pozdrav i unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ima li tko volje podijelit iskustva sa jačinom i kvalitetom tv signala preko kabelske usluge.

neka navede koji programi imaju najmanji parametar ,a koji najveci: signal jačina, signal kvaliteta.

 

kod mene šaroliko.  slika je svugdje odlična,ali jačine se kreću od 30% do 79%, kvaliteta od 58% do 100%.  e sad, koliko je tu u pitanju koaksijalac kroz zidove...neznam.

 

koji su vaši postoci?  puno hvala!

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam ljut na ovu bagru iz B-neta koja  višegodišnjim starim korisnicima (čak i 3d paketa) ne daje ništa,apsolutno ništa.

Na konstantne upite hoće li biti nešto konkretno ponuđeno starim,redovnim korisnicima,oni uvijek odgovaraju :uskoro,uskoro...

 

Ovo naravno nude novim budalama koji s njima potpišu ugovor:

http://www.bnet.hr/sprinternet

 

Da se razumijemo,Bnet ima svojih prednosti u odnosu na ostale operatere,ali za dugogodišnju vjernost ih boli neka stvar.

Da netko ponudi za ovu cijenu Bneta spajanje više TV-a,odmah bih ih otkačio,jer im je internet loš, a analogni signal TV-a katastrofalan.

Problem je što su drugi operateri još i gori,pa ćemo za bolje stanje u ovom isprdku od EU-članice morati pričekati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 18:03 (Godin).
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Žališ se na Bnet, a drugi su još gori?
tsk tsk tsk...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

U tome i je stvar ,i problem...

Naši operateri nisu odlični ili vrlo dobri,što bi trebao biti standard nakon godina poslovanja i iskustva,već stagniraju i kreću od ocjene dobar,pa prema lošijemu.

Ponašaju se kao HVIDRA koja  je na silu i reketarenjem dobila koncesiju nad garažama ,parkinzima i pauk-službom,a uslugu poboljšati ne znaju ili bolje rečeno-NEĆE,jer muzu  hrvatske ovce dokle god mogu uslugom koja je na istom nivou kao i prije 5-6 godina...Bnet se ponaša slično.Imaju uslugu koju sam imao i prije 10 godina,samo mi je malo veća brzina interneta,koji usput rečeno nikad nije ni valjao.Da nije kabelske TV,to bi bila propala firma,već odavno.

Jesam li u krivu možda?

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.2.2014 12:40 (Godin).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice