Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.878
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?
B.net--je katastrofa nevaljaju uopce uvik maslaju i nerade svoj posao jedno kazu drugo rade kod njih se nezna ko pije ko placa

najgori operater u hrvatskoj toliko losih iskustava imam da nepreporucujem nikome B.net KATASTROFA.

 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
karola kaže...
B.net--je katastrofa nevaljaju uopce uvik maslaju i nerade svoj posao jedno kazu drugo rade kod njih se nezna ko pije ko placa

najgori operater u hrvatskoj toliko losih iskustava imam da nepreporucujem nikome B.net KATASTROFA.

  Kod mene u Osijeku je XCARNet njihov godinu dana radio bez ijednog problema. U potpunosti sam zadovoljan, čak razmišljam da produžim ugovor još jednu godinu.

edit: a imam i free analogni TV, jer su ga nakon raskida ugovora zaboravili isključiti {#}

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 12:11 (mind_challenge).
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kod mene radi vec 8 mjeseci bez greske. Internet i TV.

Brzina konstantna, dobar ping i fps, nista nesteka.

 

Ali ja sam 500 metara od centrale {#}

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Taman sam jucer uveo internet, odnosno 2D paket (osnovni internet i TV). 

11.8Mbit/1.2Mbit po speedtestu.

Zadovoljan. I to sve za nekih 160 i sitno kn (odnosno, prva 3 mjeseca za 1kn plus demo 3 mjeseca svih neHD kanala).

Takodjer, svi moji poznanici su prezadovoljni sa njihovim uslugama.

Rvat katolik!
 
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam jedno pitanje u vezi Bneta zivim u Osijeku u kuci i uzeo bih Bnetov 3D paket...Sada me zanima kako se sve to spaja posto u kuci imam samo telefonski priključak a nemam kablovski u Bnetu su rekli kako oni to mogu uvesti bez problema sada mene zanima kako to izgleda kako se uvodi kuda i kako se spaja TV dali moram u svaku sobu gdje trebam imat Bnetov tv uvodit jos nekakve instalacije ili kako ??? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Update:

Evo sada bi kao trebao biti rush-hour i trebala bi mi past brzina jer su kao svi na netu.

 

Ping mi je 27ms, brzina 11.8DL/1.3UL Mbps.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 20:24 (tnakir).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav,

 

Planiram uvesti Bnet 1D ili 2D paket pa me zanima je li gledanje youtuba i pričanje preko skypea nabija promet tj. jel to utječe na onaj ograničeni limit?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Alan00 kaže...

Imam jedno pitanje u vezi Bneta zivim u Osijeku u kuci i uzeo bih Bnetov 3D paket...Sada me zanima kako se sve to spaja posto u kuci imam samo telefonski priključak a nemam kablovski u Bnetu su rekli kako oni to mogu uvesti bez problema sada mene zanima kako to izgleda kako se uvodi kuda i kako se spaja TV dali moram u svaku sobu gdje trebam imat Bnetov tv uvodit jos nekakve instalacije ili kako ??? 

Ja sam u uveo bnet prije par dana, doduse u Zagrebu u stanu, isto tako nije bio njihov "kabel" speljan. Dodje decko s bušilicom, zbuši rupu na zidu/zidovima, ovisno kak ti treba i tam di oces ti vodilicama prepelja kable. Ako imas svoje vodilice ili neke instalacije koje zelis iskoristiti moze i njima. Ovaj u zgb koji je meni bio je to ok napravio. Vodilice su uz sam rub stroap i zida i jedva se vide.

Dell Precision M6600
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ovako, imam jedan problem i mislim ce modem letit u zid uskoro. Krajem 5 mjeseca uzimam Bnetov internet, i par dana sve odlicno radi. I onda pocinju problemi. Npr. surfam netom i odjednom kao da sam osdpojio modem iz kompa. Svaka stranica dozivi timeout. Onda nakon par minuta sve proradi. I to se sve cesce dogadja. Neki dan sam zvao sluzbu za korisnike i prema njima je sve u redu. Probao sam iskljucit firewall i dalje isto. Provjerio sve kablove i nista. Kad nema neta na kompu u isto vrijeme ga nema niti na mobu. Medjutim ako skidam nesto i brzina mi je npr 700kbs, meni internet krepa (stranice dozive timeout) ali torrent i dalje radi i skida. Jer ima netko ideju sta bi to moglo bit (btw probao sam sam par pretrazivaca i dalje isto)?

Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ako ti pomaže to se i meni dogadjalo prije nego mi je riknuo njihov modem,probaj traziti da ga zamjene sa novim

12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
lopesz kaže...

Ako ti pomaže to se i meni dogadjalo prije nego mi je riknuo njihov modem,probaj traziti da ga zamjene sa novim

Hmmm, hoce bit problem sta sam modem platio uuu cashu?  

Ako sam ti pomogao opali TD!
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

DNS?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
plavi08 kaže...

DNS?

Ne  kuzim, mozes malo pojasniti?

Ako sam ti pomogao opali TD!
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Možda je problem u DNS serveru. Server koji npr. www.facebook.com pretvara u 173.252.110.27. Napravi test, kad se dešava timeout unsei ovaj IP koji sam naveo od facebooka. Pa ako prođe problem je DNS.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Neznam koliko znas o torentima, routeru itd., pa hajd' kao da neznas previse, pitanje: Jel sve radi kako spada kada udes u windowse (ili koji vec OS) i ne skidas torrente tj. niti ne pokrenes torrent klijent?

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
FuzzyBrain kaže...

Ovako, imam jedan problem i mislim ce modem letit u zid uskoro. Krajem 5 mjeseca uzimam Bnetov internet, i par dana sve odlicno radi. I onda pocinju problemi. Npr. surfam netom i odjednom kao da sam osdpojio modem iz kompa. Svaka stranica dozivi timeout. Onda nakon par minuta sve proradi. I to se sve cesce dogadja. Neki dan sam zvao sluzbu za korisnike i prema njima je sve u redu. Probao sam iskljucit firewall i dalje isto. Provjerio sve kablove i nista. Kad nema neta na kompu u isto vrijeme ga nema niti na mobu. Medjutim ako skidam nesto i brzina mi je npr 700kbs, meni internet krepa (stranice dozive timeout) ali torrent i dalje radi i skida. Jer ima netko ideju sta bi to moglo bit (btw probao sam sam par pretrazivaca i dalje isto)?

to me tvoje podsjeća na moj problem :http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/bnet-problem-brzinom/193374.aspx

 

lol
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ok svo detaljno da opisem. Znaci surfam mobom preko wifija, sve u redu. Upalim komp, treba neko vrijeme da internet proradi. Znaci nekad odma mogu koristit net a nekad moram privekat koju minutu(kad trebam cekat krepa i net na mobu). Mislim pun mi je k***c ovog smeca! Surfam (nista ne skidam preko torrenta) a malo otvara stranice malo ne... Doslovce svaki tab otvaram sa grcem u zelucu! A sad zadnjih par dana je katastrofa, bilo koje doba dana ili noci... A tehnicka podrska me uvjerava da je sve u redu a ja dok pricam sa likom nemam net... I onda dobim odgovore da je mozda do mene tj. do kompa(firewall, virus itd) ili do moba, pa drugog moba, tableta a na kraju me pita jer svjetle lampice i dal znam da ruter ima ogranicen domet(stoji mi u sobi na kompu, iznad kreveta)! Probat cu ovo sta je kolega gore rekao pa javim....
Ako sam ti pomogao opali TD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
FuzzyBrain kaže...
Ok svo detaljno da opisem. Znaci surfam mobom preko wifija, sve u redu. Upalim komp, treba neko vrijeme da internet proradi. Znaci nekad odma mogu koristit net a nekad moram privekat koju minutu(kad trebam cekat krepa i net na mobu). Mislim pun mi je k***c ovog smeca! Surfam (nista ne skidam preko torrenta) a malo otvara stranice malo ne... Doslovce svaki tab otvaram sa grcem u zelucu! A sad zadnjih par dana je katastrofa, bilo koje doba dana ili noci... A tehnicka podrska me uvjerava da je sve u redu a ja dok pricam sa likom nemam net... I onda dobim odgovore da je mozda do mene tj. do kompa(firewall, virus itd) ili do moba, pa drugog moba, tableta a na kraju me pita jer svjetle lampice i dal znam da ruter ima ogranicen domet(stoji mi u sobi na kompu, iznad kreveta)! Probat cu ovo sta je kolega gore rekao pa javim....

Moj savjet je, nazovi Bnet i potvrdi sam sebi i njima da tvoj router placen u cashu ima garanciju.

Kada ti potvrde da ima garanciju onda reci da ti router krepava svako malo, a da bi oni to vidjeli, ti ga moras na onom prekidacu ugasiti na kratko pa ga upaliti opet.

Prije nego ih nazoves napravi to 3-4 puta, i reci da ti je dosta placanja interneta koji neradi i da ces to smece bacit kroz prozor te da si poslao mail u HAKOM jer ti Bnet nezeli pomoci.

Sutra ce biti kod tebe u toku dana i zamjeniti ti router, nadam se da imas Thompson-ov jer ja sa njim nemam problema.

 

Ako ti je lakse, najbolje je otici u Bnet poslovnicu i uloziti pismeni prigovor, jer preko telefona te mogu muljati kako zele.

 

 

Što hladnije to bolje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Generalno sam zadovoljan BNET 3D uslugom osim sto je DVB uredjaj (sivi) dosta buggovit i rusi se.

Nasmijao me je njihov odgovor na upit "...zasto postojeci pretplatnici kojima je istekao ugovor ne mogu iskoristiti trenutne BNET pogodnosti"
Teta je pristojna, ali mi je nevjerovatna logika poslovanja prema postojecim "starim" pretplatnicima.


MAIL:
####################
zahvaljujemo na Vašem upitu.

Možete odjaviti uslugu i ponovno ju aktivirati, ali raskid usluge odrađuje se kroz 12 radnih dana.
Raskidom ugovora nećete više imati mogućnost iskorsititi trenutnu kampanju, jer je danas zadnji dan kada možete iskoristiti uvijete kampanje.
Za sva Vaša dodatna pitanja, slobodno nas kontaktirajte na broj Nazovi! Kupi! 0800 13 13 ili e-mailom na: prodaja@bnet.hr.

S poštovanjem,
Marinela Pandza
Referent telefonske prodaje
B.net Hrvatska d.o.o.
Vrtni put 1, Zagreb
E-mail: prodaja@bnet.hr
F: 01 6566 372
T: 0800 13 13
www.bnet.hr

------------------- Original Message -------------------
Pozdrav,
Znaci ja sada moram odjaviti trenutni 3d paket i za pola sata pokrenuti novu pretplatu 3d paketa da bi iskoristio trenutne pogodnosti.
Lp,
________________________________________
From: Telesales inbound [prodaja@bnet.hr]
Subject: B.net

Poštovani,
zahvaljujemo na Vašem upitu.
Trenutno nemamo pogodnosti koje bi dobili produljenjem ugovora.

####################
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Izgleda da je krenula nova akcija:

http://www.bnet.hr/sprinternet_iii

 

http://flyshare.info
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav ljudi!

 

Imam par pitanja u vezi Bneta. Mislim se prebaciti s amisa na bnet i najvjerojatnije bi uzeo 1D paket, samo internet. Gledam na njihovom pdf-u od cjenika i malo su mi nejasne cijene. Piše da je cijena superbrzog 1D interneta 96,00 kn mjesečno, dok zaturbo internet 20 (14-20 mbps dl, 1,25 ul) piše 50 kn, jel tih 50 kn se pridodaje ovih 96 ili je krivo napisano? Malo mi se čini preniska cijena za toliku brzinu...

 

Link pdf-a

Nothing is true, Everything is permitted!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2013 16:23 (Kuys).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Kuys kaže...

Pozdrav ljudi!

 

Imam par pitanja u vezi Bneta. Mislim se prebaciti s amisa na bnet i najvjerojatnije bi uzeo 1D paket, samo internet. Gledam na njihovom pdf-u od cjenika i malo su mi nejasne cijene. Piše da je cijena superbrzog 1D interneta 96,00 kn mjesečno, dok zaturbo internet 20 (14-20 mbps dl, 1,25 ul) piše 50 kn, jel tih 50 kn se pridodaje ovih 96 ili je krivo napisano? Malo mi se čini preniska cijena za toliku brzinu...

 

Link pdf-a

 

Ja mislim da se dodaje 50kn na ovih 96kn za brzinu 14-20mbps. Neka me netko ispravi ako sam u krivu. Pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel to cijena bez ugovorne obveze?

Nothing is true, Everything is permitted!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Kuys kaže...

Jel to cijena bez ugovorne obveze?

Piše ovdje da je uz ugovor, minimalno 12mj!

http://www.bnet.hr/internet/superbrzi_1d#?of=tab1&p1=bh-item-2

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2013 16:57 (mira88).
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozz.

Imam Bnetov Scientific Atlanta modem s kojim naravno nemam pristup WiFI-u. Sutradan sam mislio otići kod njih i pitati ih da zamjene ovaj stari modem s WLAN modemom ali me zanima kolika je cijena odnosno nadoplata i kakva su vam iskustva s njihovim WLAN-om?

Isto tako imam još par pitanja. Imam osnovni i prošireni paket te dvije televizije u kući. Na jednoj televiziji imam preko 150 programa a na drugoj koja nije priključena na prijemnik imam 45. Kako je moguće da imam toliko programa na televiziji koja nije spojena na bnetov prijemnik i što bi to značilo ako bi kompletno ukinuo TV paket? Bili imao samo osnovne programe tipa HTV1,2,3,RTL,Nova TV itd. ili bi imao i dalje tih 45 programa koje imam na TV koji nije priključen na prijemnik?

Unaprijed zahvaljujem.

EDIT: Ako nabavim od njih WLAN modem,znači li to da ću se moći povezati na internet preko PCa ali bez onih žica kao što ima žični modem već bežično? To mi je bitno jer bi modem stajao u dnevnom boravku a PC u sobi a produžni kabeli ne dolaze u obzir jer nije izvedivo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 1:26 (ReaperXx).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

bump!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ekipa  u St-u kakva su vam iskustva sa bnet.om? kvaliteta usluge, stabilnost veze?

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Cijenu najma modema si sam mogao saznati na portalu (brosure i cjenici) -.-

Najam wlan modema je oko 30 kn (zicani oko 15kn) mjesecno. wlan k'o wlan..radi. Neznam koje sada wlan routere koriste u najmu, ali rade za ono sto su namijenjeni. No vecina koja zna namjestiti router su kupili (ne od bneta) svoj bezicni router i spojili ga na taj osnovni zicani.

Ovo za tv, ukratko, digitalne kanale nemozes gledati bez digitalnog prijemnika sto si i sam shvatio spajanjem tva bez istog. Ovaj drugi dio, da li ti ostaje signal nakon odjave tv paketa, nacelno i legalno - ne (tj. ne daju sluzbeno besplatno paket {#})

 

Bezicni router omogucuje naravno..spajanje klijenata bez zice.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...

ekipa  u St-u kakva su vam iskustva sa bnet.om? kvaliteta usluge, stabilnost veze?

Ja sam zadovoljan. Brzina mi je uvijek izmedju 11 i 12Mbps, UL je redovito nesto sitno povise 1Mbps. Nije bilo nikakvih prekida, usporavanja i slicno. Imam 2D paket (televizija i net).

Rvat katolik!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...

ekipa  u St-u kakva su vam iskustva sa bnet.om? kvaliteta usluge, stabilnost veze?

isto kao kolega, brzina stabilna

veza pukne par puta godisnje, cesto kad je lose vrijeme

jedina primjedba je na servis, zezao modem, bili par puta dok nisu skuzili

iako sam im odmah napomenuo da hocu novi modem...

i na 350gb prometa u mjesecu salju upozorenje

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice