Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Vaš audio kutak
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

...hm...samo treba izabrati boju :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 8:30 (john142).
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
Zoki B kaže...

Dobio kablove koji su radili 100 sati, tako sam dogovorio da ih usvira da mogu direktno usporediti.

Interconnect je fantastičan, sada imam potpuno otvoren sustav bez da je imalo harsh, dobio visokih i transparentnosti ukratko ono čemu sam se nadao sam dobio.

Bas je jednako dubok ali sa puno boljom definicijom što je dovelo i do toga da je više punchy, savršena kontrola.

Sada neka tako radi neko vrijeme, onda vrtim jednu te istu stvar i ubacim usb kabal da vidim razliku.

 da imaš zvučnike od milijon dolara nebi osjetio da se tobož KABEL USVIRAO,kako se to može usvirati vodič koji se sastoji od bakrenih ili srebrnih vodiča,ne razumijem to usviravanje kabela

Valjda su si nakon 100 sati usviravanja oprali uši, pa im sve zvuči bolje, otvorenije.:)

Znam da sam rekao da neću više, ali... ignorirajte me.:)

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Naravno da me zanima, donesi mi kable pa da i moj sustav jednom prosvira kak treba.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Uran 11 kaže...

Naravno da me zanima, donesi mi kable pa da i moj sustav jednom prosvira kak treba.

Trebaš Zokiju reći da ti donese svoje, on je usviravao, a ja imam jad jadeni od kabela   

Zokijevo vrijeme je pre skupo za takve, Zoki ne ide okolo po forumima i trola nego radi, stoga si Zoki i može uzeti kabele ako treba i od 20 000kn, nije mu problem.

Očiti pokušaji i to vrlo neuspješni za trolanjem i uvlačenjem ljudi u raspravu, zbog tko zna kakvih mentalnih problema, ovdje nebi više trebalo prolaziti, mislim da smo se već svega načitali "konstruktivnog".

Neka kolega ode prvo kod psihijatra, možda će tako usvirati sustav, i slobodno neka ostane zatvoren kao konzerva, na taj način će steći brdo životnog iskustva.

Zoki sada ide raditi da može kupiti još skuplje kabele jer ga to veseli, Zoki je već izgubio dvije minute vremena potpuno nepotrebno.

 

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
tajo1960 kaže...
Uran 11 kaže...

Naravno da me zanima, donesi mi kable pa da i moj sustav jednom prosvira kak treba.

Trebaš Zokiju reći da ti donese svoje, on je usviravao, a ja imam jad jadeni od kabela   

Zokijevo vrijeme je pre skupo za takve, Zoki ne ide okolo po forumima i trola nego radi, stoga si Zoki i može uzeti kabele ako treba i od 20 000kn, nije mu problem.

Očiti pokušaji i to vrlo neuspješni za trolanjem i uvlačenjem ljudi u raspravu, zbog tko zna kakvih mentalnih problema, ovdje nebi više trebalo prolaziti, mislim da smo se već svega načitali "konstruktivnog".

Neka kolega ode prvo kod psihijatra, možda će tako usvirati sustav, i slobodno neka ostane zatvoren kao konzerva, na taj način će steći brdo životnog iskustva.

Zoki sada ide raditi da može kupiti još skuplje kabele jer ga to veseli, Zoki je već izgubio dvije minute vremena potpuno nepotrebno.

 

 Zašto uvlačiš financijsku ili kreditnu sposobnost u priču?  Mislim da ti nitko nije spominjao da griješiš što uzimaš nešto skuplje kabele. Uzmi ono što si možeš priuštiti i neka te veseli. A ako se do sad nisi navikao na kabel-ateiste onda ne znam što reći više. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa da, nek mi proda one svoje, dam mu 8500 kuna, ja budem dobro prošel a i on si bu zaslužil neke.

Je, ali onda budem propustil otvaranje nakon cca.100 sati.

Rađe dam 12000 za nove, pa da i ja to čujem!!!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

@Zoki

Psihijatra već posjećujem par godina, i pijem terapiju, jednu obavezno a drugu po potrebi.

Ja je svejedno uzmem i drugu za svaki slučaj.

Zato i jesam dobre volje i to već ujutro.

I ja sam ti nekada radio i po 10 sati dnevno (dva puta mjesečno i po 20 sati), 6 mjeseci bez slobodnog dana (zato sada i idem psihijatru).

 

A ti Zoki samo uživaj, i nedaj se uvlačiti u trolanje.

Sorry ako sam te uvrijedio na bilo koji način, ali stvarno ne vjerujem u usviravanje već usviranih kablova.

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

@Zoki

Psihijatra već posjećujem par godina, i pijem terapiju, jednu obavezno a drugu po potrebi.

Ja je svejedno uzmem i drugu za svaki slučaj.

Zato i jesam dobre volje i to već ujutro.

I ja sam ti nekada radio i po 10 sati dnevno (dva puta mjesečno i po 20 sati), 6 mjeseci bez slobodnog dana (zato sada i idem psihijatru).

 

A ti Zoki samo uživaj, i nedaj se uvlačiti u trolanje.

Sorry ako sam te uvrijedio na bilo koji način, ali stvarno ne vjerujem u usviravanje već usviranih kablova.

 

Jedna stvar je ne vjerovati druga je pristup s kojim se iznosi navedeno, samo par postova gore si opet pokušao trolati.

Nisi me uvrijedio jer je ovo forum u kojima se raspravlja sa fiktivnim osobama.

Nadam se da ćeš brzo ozdraviti i da neće više biti potrebe za terapijom :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Uran 11 kaže...

Naravno da me zanima, donesi mi kable pa da i moj sustav jednom prosvira kak treba.

Trebaš Zokiju reći da ti donese svoje, on je usviravao, a ja imam jad jadeni od kabela   

 @Tajo1960

 

Eto vidiš kaj si sad napravil, a sad se izvlačiš.

Jel sam ja spomenul Zokija ili ti, čovjek mora delati a ti ga trolaš.:)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Zoki B kaže...
tajo1960 kaže...
Uran 11 kaže...

Naravno da me zanima, donesi mi kable pa da i moj sustav jednom prosvira kak treba.

Trebaš Zokiju reći da ti donese svoje, on je usviravao, a ja imam jad jadeni od kabela   

Zokijevo vrijeme je pre skupo za takve, Zoki ne ide okolo po forumima i trola nego radi, stoga si Zoki i može uzeti kabele ako treba i od 20 000kn, nije mu problem.

Očiti pokušaji i to vrlo neuspješni za trolanjem i uvlačenjem ljudi u raspravu, zbog tko zna kakvih mentalnih problema, ovdje nebi više trebalo prolaziti, mislim da smo se već svega načitali "konstruktivnog".

Neka kolega ode prvo kod psihijatra, možda će tako usvirati sustav, i slobodno neka ostane zatvoren kao konzerva, na taj način će steći brdo životnog iskustva.

Zoki sada ide raditi da može kupiti još skuplje kabele jer ga to veseli, Zoki je već izgubio dvije minute vremena potpuno nepotrebno.

 

 Zašto uvlačiš financijsku ili kreditnu sposobnost u priču?  Mislim da ti nitko nije spominjao da griješiš što uzimaš nešto skuplje kabele. Uzmi ono što si možeš priuštiti i neka te veseli. A ako se do sad nisi navikao na kabel-ateiste onda ne znam što reći više. 

Zašto ne?

Pa non stop se i spominje da su precjenjeni i da je to sve isto od osoba koje namju s tim nikakvih iskustva.

Da ekipa ima ok sustav i da ima dileme oko kablova, nebi mi bio problem niti posuditi kabel na probu, neka vidi da li čuje ili ne.

No ovakvi pristupi s namjerom trolanja ne prolaze.

Stoga, zašto ne?

Ako drugi mogu trolati zašto ja nebi trolao?

Ako to nisi zaključio iz mog posta onda ti nemrem pomoći.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja sam za, vidiš ja svoje teško stečene novce trošim na stare i nove Lp ploče, a mogao sam kup....

Ja bi išel delat ali sam na bolovanju.

Hvala na željama Zoki.

Idem si pustiti ploču, za one koji neznaju što je to, nek googlaju "LP record".

 

btw. svira "Santana" Abraxas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 10:39 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Čisto slučajno, čisto slučajno.:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Pitanje za ekipu koja je informirana za music streaming servise.

Koliko sam pročitao Tidal je najbolji za flacove, ako griješim ispravite me.

No, u tom slučaju se koristi windows driver, može li se konfati da se koristi asio da se izbjegne win driver?

Ako netko koristi i ima neku opciju pliz neka se raspiše.

Foobar mi je odličan kao bit perfect no nisam siguran kakvi su gubitci ako se koristi win driver sa npr Tidalom.

Našao sam da se može staviti exclusive use za DAC u samom Tidalu, no i dalje će ako sam shvatio koristiti Win driver.

Nemam iskustva s tim pa zato pitam iskusniju ekipu :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Pitanje za ekipu koja je informirana za music streaming servise.

Koliko sam pročitao Tidal je najbolji za flacove, ako griješim ispravite me.

No, u tom slučaju se koristi windows driver, može li se konfati da se koristi asio da se izbjegne win driver?

Ako netko koristi i ima neku opciju pliz neka se raspiše.

Foobar mi je odličan kao bit perfect no nisam siguran kakvi su gubitci ako se koristi win driver sa npr Tidalom.

Našao sam da se može staviti exclusive use za DAC u samom Tidalu, no i dalje će ako sam shvatio koristiti Win driver.

Nemam iskustva s tim pa zato pitam iskusniju ekipu :)

 Ove godine sam isprobao sve premium streaming servise osim Amazona. Što se kvalitete tiče, malu prednost bih dao Qobuzu zato što ne koristi MQA za koji je potrebno imati hardversku podršku. Ali Tidal se ipak pokazao kao najbolji kompromis kvalitete i komfora korištenja. Ima više mogućnosti od Qobuza. U usporedbi s nama dostupnim Deezerom, Tidal ipak ima malo zreliju platformu za moj scenario korištenja (HEOS, Chromecast).

 

Za drugi dio pitanja će ti netko drugi vjerojatno odgovoriti jer ja ne idem na Hi-Res već mi je 44.1 kHz/16-bit dovoljan tako da ne koristim USB vezu i računalo već sam se orijentirao na ugrađeni HEOS u Marantzu i ponekad Chromecast koji mi dozvoljava korištenje nativnih aplikacija. U svakom slučaju, moj prvi odabir je casting umjesto streaminga. Komfor i zadovoljavajuća razina kvalitete. Kad sam koristio foobar svojevremeno, sjećam se da sam koristio ASIO drivere. Ne znam kakva je sad situacija.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kod mene je SMSL SU-8 koji ima i drivere za Windows pa sve ide preko njih u DAC tako da nemam brige...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 9:06 (djigibao).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Kod mene je SMSL SU-8 koji ima i drivere za Windows pa sve ide preko njih u DAC tako da nemam brige...

 Ok ,to mogu složiti  i sa svojim dacom, znači to je ok.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Zoki B kaže...

Pitanje za ekipu koja je informirana za music streaming servise.

Koliko sam pročitao Tidal je najbolji za flacove, ako griješim ispravite me.

No, u tom slučaju se koristi windows driver, može li se konfati da se koristi asio da se izbjegne win driver?

Ako netko koristi i ima neku opciju pliz neka se raspiše.

Foobar mi je odličan kao bit perfect no nisam siguran kakvi su gubitci ako se koristi win driver sa npr Tidalom.

Našao sam da se može staviti exclusive use za DAC u samom Tidalu, no i dalje će ako sam shvatio koristiti Win driver.

Nemam iskustva s tim pa zato pitam iskusniju ekipu :)

 Ove godine sam isprobao sve premium streaming servise osim Amazona. Što se kvalitete tiče, malu prednost bih dao Qobuzu zato što ne koristi MQA za koji je potrebno imati hardversku podršku. Ali Tidal se ipak pokazao kao najbolji kompromis kvalitete i komfora korištenja. Ima više mogućnosti od Qobuza. U usporedbi s nama dostupnim Deezerom, Tidal ipak ima malo zreliju platformu za moj scenario korištenja (HEOS, Chromecast).

 

Za drugi dio pitanja će ti netko drugi vjerojatno odgovoriti jer ja ne idem na Hi-Res već mi je 44.1 kHz/16-bit dovoljan tako da ne koristim USB vezu i računalo već sam se orijentirao na ugrađeni HEOS u Marantzu i ponekad Chromecast koji mi dozvoljava korištenje nativnih aplikacija. U svakom slučaju, moj prvi odabir je casting umjesto streaminga. Komfor i zadovoljavajuća razina kvalitete. Kad sam koristio foobar svojevremeno, sjećam se da sam koristio ASIO drivere. Ne znam kakva je sad situacija.

 Vidim da baš Tidal hvale za hi rez, morat ću probati da vidim šta i kako.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tidal jos nema legalno kod nas, znaci da treba preko VPN-a ili nekako drugacije?

Steta je da nemaju FREE opciju kao Deezer i Spotify...barem sa slusat on-line preko browser-a
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Pozdrav, tidal se instalira bez nekih problema, qoubuz be baš. Što se samog tidala tiče; odličan je izbor, ima manje više sve, sučelje lagano za koristit. E sad mqa je druga priča, auralic ga ne podržava ali ga otvora preko nekog svog načina. Malo sam uspoređivao i razlika se možda malo čuje. Dac koji podržava mqa to vjerojatno bolje odradi.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Pitanje za ekipu koja je informirana za music streaming servise.

Koliko sam pročitao Tidal je najbolji za flacove, ako griješim ispravite me.

No, u tom slučaju se koristi windows driver, može li se konfati da se koristi asio da se izbjegne win driver?

Ako netko koristi i ima neku opciju pliz neka se raspiše.

Foobar mi je odličan kao bit perfect no nisam siguran kakvi su gubitci ako se koristi win driver sa npr Tidalom.

Našao sam da se može staviti exclusive use za DAC u samom Tidalu, no i dalje će ako sam shvatio koristiti Win driver.

Nemam iskustva s tim pa zato pitam iskusniju ekipu :)

 

Tidal windows app podrzava bit perfect playback preko WASAPI drivera, ne ASIO. Ali radi, exclusive mode i bit perfect, isti efekt kao i ASIO.

Jos bolja opacija je koristiti Audirvana ili Roon, jer se oni kace na Tidal API i streamaju preko svojeg playera, opet putem ASIO ili WASAPI jer je to jedini bit perfect nacin playbacka na windowsima (Foobar to koristi). Neki kazu da Tidal preko Roona zvuci bolje od playanja iz Tidala direktno, al ja to nisam primjetio.

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
Zoki B kaže...

Pitanje za ekipu koja je informirana za music streaming servise.

Koliko sam pročitao Tidal je najbolji za flacove, ako griješim ispravite me.

No, u tom slučaju se koristi windows driver, može li se konfati da se koristi asio da se izbjegne win driver?

Ako netko koristi i ima neku opciju pliz neka se raspiše.

Foobar mi je odličan kao bit perfect no nisam siguran kakvi su gubitci ako se koristi win driver sa npr Tidalom.

Našao sam da se može staviti exclusive use za DAC u samom Tidalu, no i dalje će ako sam shvatio koristiti Win driver.

Nemam iskustva s tim pa zato pitam iskusniju ekipu :)

 

Tidal windows app podrzava bit perfect playback preko WASAPI drivera, ne ASIO. Ali radi, exclusive mode i bit perfect, isti efekt kao i ASIO.

Jos bolja opacija je koristiti Audirvana ili Roon, jer se oni kace na Tidal API i streamaju preko svojeg playera, opet putem ASIO ili WASAPI jer je to jedini bit perfect nacin playbacka na windowsima (Foobar to koristi). Neki kazu da Tidal preko Roona zvuci bolje od playanja iz Tidala direktno, al ja to nisam primjetio.

 Thx na infu, budem pričekao do nove godine ako bude na Audirvanu neki popust sad je 110 eura, Roon je pre skup, lifetime, 700$, vjerujem da je top ali previše je to para.

14 godina
offline
Vaš audio kutak
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

....ma šta ovaj zvučnik AUDIOVECTOR R 3 SIGNATURE ide od 6Hz-28kHz?!

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Tajo, jel mozes to prevesti nazad na eng? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...micite TV, police, ormare, komode...između zvucnika...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

 

Btw kolega Filox čestitam na matorim Sonusima, sad sam tek skužio da si ih kupio, zavidim na kupnji ali ne na loš način 

 

Btw mk2, brat stvarno ima šmekerski parket, podsjeća me na finiš mojih Quadova, samo je još bolji

 

 

 

Hvala, hvala, baš uživam u zvuku i plačem nad novčanikom...  

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Meni đava ne da mira, a vi me nervirate s vašim kablovima za vodu i kiša lije ko iz kabla, vragu vi i vaš hrvatski, jesmo se za ovo borili?  

 

U svakom slučaju, ja sam se uhvatio bit grammar nazi, pa pišem svima sljedeći email:

 

"https://sjedi5.com/kako-se-pise-pravilno-hrvatski/rijec/kabal-ili-kabel-ili-kabl-ili-kabao/


Poštovani, s obzirom da prodajete audio opremu, pretpostavljam da prodajete KABELE, a ne KABLOVE. Molim Vas da posude za vodu ostavite nekome tko prodaje kućne potrepštine. Hrvatska riječ za žice koje provode struju je KABELI, a KABLOVI bi bile posude za vodu, množina.

Hvala na razumijevanju.

:)

Lijep pozdrav"

 


Ovo šaljem na sve adrese gdje vidim krivo napisano, a krivo pišu SVI odreda. Molim vas da bar vi ovdje postanete malo pismeniji i da počnete korisit pravu riječ za pravu stvar. Hvala.

 


P.S.
Do sad sam obavijestio AudioDream, Ronis, Instar, Muziker, Microteam, PCshop, Mall.hr. HAMA nema email... Javio se samo AudioDream, ali još nisu ispravili na stranici. Vidit ćemo hoće li drugi ispraviti i koliko će im trebat. A vas molim da mi javite link, gdje god vidite ovu grešku. Hvala.

 

 

edit:

Javio se i Mall.hr...

 

Ja sam skroz razočaran. Nitko se više nije javio, nitko ništa nije ispravio na stranicama... Tragedija i čisti amaterizam.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nikad nisam zalio ni lipe sto sam potrosio na hifi..puno bolje od cuga odi 20kn,pa gluposti kad odes u spizu,odes po jednu vratis se sa 10 nepotrebnih stvari!!Nakupi se toga kroz godinu ohoho..a kad lapnes odjednom ili na rate(kako ko moze) na komad hife i svaki dan ga gledas i uzivas..to je posal..jos ako godinama ili desetljecima sluzi..👐😏
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Free sampler, ja sam WAV skinuo:

 

https://cheskyrecords.bandcamp.com/album/2020-audiophiliac-sampler

 

tko želi neka roka :)

 
5 0 hvala 4
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice