Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.177.570
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

napisem post swipenem slucajno i mob mi izade iz odgovora jei. idemo iz nova na pcu.
gle ja necu sad osporavati cinjenicu da osoba da ne kazem ti oni nije "agilnija" sa laksim glodavcem.

i ja osobno smatram da nema misa koji ce tebi nakon vise satnog igranja biti udoban za ruku odnosno prste.
to je neko moje misljenje isto tako cu reci da ja mozda nisam mjeoradavan za komentiranje istog
jer moj aspekt igara na pcu je bilo raznolik od fps igara do a. creeda, splinter cella, nfs-a itd.
odnosno bitna stavka je da ja vec godinama ne gejmam apsolutno nista na pcu neki dan sam iz zajebancije onako vise nostalgije upalio cod4
za koji se jos i cudim da uopce imam na pcu. odnosno buraz si je to instalirao mada jednom tjedno igra lol.

meni je taj komfor vise satnog sjedenja zamijenila plejka za koju odvojim mozda 2h tjedno ak i toliko. vise nit imam vremena, niti mi se da.

medtuim nazad na miseve ovako kao moji neki minusevi vezani za g502 opet nebi bili povezani sa misem toliko koliko sa mojim dugackim prstima.
ono sto ti mogu reci da mi je najudobniji mis koji sam posjedovao bio mx revolution iza njega g400, zasto pa primjerice sama ergonomija miseva mi je pasala.
vrhovi prstiju mi nisu "visjeli" na rubovima lijevog i desnog klika odnosno kraja kao sto je to primjer sa g502 isto tako side buttons, bocne tipke
kako vec zelis to nazvati su mi bile bolje rasporedene na dva navedena odnosno nisam morao uopce micati pigati palac da dosegnem nizu bocnu tipku.
dok sa g502 to nije primjer cak se nerijetko desi da stisnem i tipku za dpi umjesto donje.

ali jbg opet kazem to je vise zbog mojih prstiju negoli do samog misa. uz ova 3 od "boljih" imao sam i tu famoznu nagu ( odnosno moj buraz ju je kupio )
ja osobno nebih nikad kupio razerovu periferiju a dolje na slici vidis koliko je dugo i bila kod mene kad uzmes u obzir za koliko sam je para utopio.
zamjena za nju kasnije je bila g600 mmo to je bio mis vise za buraza nego moj, ja ga nisam ni koristio ali ne mogu reci nesto lose za njega. okej mis.
da uz floop nage moj buraz je davno nadobudno bio i kupio razerovu orcu koja je vrisnula 10tak dana nakon isteka jamstva koje je bilo smijesnih 12mj.

suma sumarum kad bih ti rangirao svoje bolje miseve onda bih g502 smijestio na 3 mjesto po pitanju udobnosti, ali i dalje medu najbolje miseve u mojem posjedu.
ono sto ti jos mogu reci da mi je bilo bolje gejmati na qck+ od ss podlozi naspram roccatove sense adrenalin blue. primjetio sam da mi je na qck+ bilo bolje,
jer mis je nekako klizio po njoj dok je sens blue vise imala nekakvu strukturu, sad opet imam roccatovu medutim vise ne gejmam na pcu kao sto sam rekao
pa mi trenutno nije niti toliko bitno kako se mis ponasa na njoj.

ali da danas kupujem mis sa ovim saznanjem o g502 i da mi se ponudi novi za 300kn kupio bi ga bez razmisljanja. manje je vise i ne treba se bas toliko
oko tih nekih stvari kao gramazi i sl previse opterecivat.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
bloodborne kaže...

i ja osobno smatram da nema misa koji ce tebi nakon vise satnog igranja biti udoban za ruku odnosno prste.
to je neko moje misljenje isto tako cu reci da ja mozda nisam mjeoradavan za komentiranje istog

Podebljano je poanta misa :) S dobrim misem ce ti bit udobno i nakon 8h igranja ili bilocega. Za sve koji imaju probleme sa zglobom, a nisu neki gameri, preporuka valjda najergonomicnijeg oblika, a to je vertical mouse, obicno Logitechov.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3dfx kaže...

decki, ajmo prestat spamat temu glupostima

 

na ovoj listi mozemo vidjeti da je apsolutno nebitno koliko je mis tezak

 

a svi vi sto mislite da cete biti pro shit skill killer ako kupite sto laksi mis, svakako to trebate napraviti i zelim vam srecu 

 I onda linkaš na popis gdje valjda pola ljudi koristi Zowie FK i slične lagane miševe 

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3dfx kaže...

decki, ajmo prestat spamat temu glupostima

 

na ovoj listi mozemo vidjeti da je apsolutno nebitno koliko je mis tezak

 

a svi vi sto mislite da cete biti pro shit skill killer ako kupite sto laksi mis, svakako to trebate napraviti i zelim vam srecu 

 Kako je kolega iznad vec napisao ovim popisom si potvrdio upravo ono o cemu mi pricamo i u pokusaju da nekoga isprdas ispao smijesan... Ako malo bolje pogledamo ovo je popis iz rujna 2018., a primjerice jedan Logitech G pro wireless (80g) je izasao mjeseca dana kasnije i u tom kratkom roku ga je vec masa igraca odabrala sto se moze vidjeti sa liste. Ako je vec tad bio prihvacen u tom broju kako bi lista tek danas izgledala...

191x7 kaže...

Istina ovo za skill. Samo je kontra ovo za dpi; težim mišem je lakše upravljati na manjem dpi (jer s velikim dpi s teškim mišem ne možeš biti precizan), a za veći dpi je bolji lakši miš; razlika mesar ili kirurg - nož je teži nego skalpel.

 

 Ovo je u potpunosti krivo. Osnovna stvar zasto su laksi misevi bolji za shootere je prvenstveno zbog manjeg dpija posto radis puno vece pokrete koje je brze i lakse izvesti sa laksim misem, takoder brze ces i lakse flickati sa laksim misem. Prema toj logici ako igras veci dpi moze proci i tezi mis posto radis manje pokrete, a posto ne govorimo o misevima od pol kile opet u takvim situacijama mozes biti dovoljno precizan.

 

Mislim da je po pitanju ove teme vec dovoljno receno i samo cu za kraj reci da laksi misevi nisu svar preseravanja i pracenja nekakvih trendova vec su to osnove fizike.

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav ekipi uz izvinjenje ako fulam temu (ova je najživlja od svih o mišonjama, pa odlučih postati ovdje). Zadnji moj gamerski miš je bio logijev g9. Već odavno ne igram nego PC koristim za rad i multimediju. Spojen je, između ostalog, na TV, te u tu svrhu imam neki jeftini logijev wireless combo mouse+keyboard na unifying receiveru. Tastatura još dobro radi, no lijevi klik na mišu crkava već neko vrijeme.

Tražeći zamjenu, pronašao sam dva kandidata koja bi mi, po svoj prilici bili pogodni za "rad" iz fotelje.

 

Logitech MX Anywhere 2s

Logitech M705 Marathon

 

Ovaj boldani me više vuče zbog ergonomije, trajanja baterije, a nešto je i jeftiniji.

 

Ostaje mi nedoumica, koju se nadam riješiti ovdje na forumu, a to je DOMET.

 

Naime, na logijevoj stranici, prema specifikacijama MX Anywhere ima domet od oko 10 metara, što je više nego dovoljno za dnevnu sobu. S druge strane, za Marathon piše operating distance about 10m^3 (kubnih metara) (??!!??) Ako je tako, ispada da je domet u dužnim metrima oko 2,15 metara.

 

Ono što meene zanima je da neka dobra duša koja ima navedeni M705 Marathon kaže koliki stvarni doomet za ugono korištenje ima taj miš.

 

Hvala!

morrisoN
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...
3dfx kaže...

decki, ajmo prestat spamat temu glupostima

 

na ovoj listi mozemo vidjeti da je apsolutno nebitno koliko je mis tezak

 

a svi vi sto mislite da cete biti pro shit skill killer ako kupite sto laksi mis, svakako to trebate napraviti i zelim vam srecu 

 Kako je kolega iznad vec napisao ovim popisom si potvrdio upravo ono o cemu mi pricamo i u pokusaju da nekoga isprdas ispao smijesan... Ako malo bolje pogledamo ovo je popis iz rujna 2018., a primjerice jedan Logitech G pro wireless (80g) je izasao mjeseca dana kasnije i u tom kratkom roku ga je vec masa igraca odabrala sto se moze vidjeti sa liste. Ako je vec tad bio prihvacen u tom broju kako bi lista tek danas izgledala...

191x7 kaže...

Istina ovo za skill. Samo je kontra ovo za dpi; težim mišem je lakše upravljati na manjem dpi (jer s velikim dpi s teškim mišem ne možeš biti precizan), a za veći dpi je bolji lakši miš; razlika mesar ili kirurg - nož je teži nego skalpel.

 

 Ovo je u potpunosti krivo. Osnovna stvar zasto su laksi misevi bolji za shootere je prvenstveno zbog manjeg dpija posto radis puno vece pokrete koje je brze i lakse izvesti sa laksim misem, takoder brze ces i lakse flickati sa laksim misem. Prema toj logici ako igras veci dpi moze proci i tezi mis posto radis manje pokrete, a posto ne govorimo o misevima od pol kile opet u takvim situacijama mozes biti dovoljno precizan.

 

Mislim da je po pitanju ove teme vec dovoljno receno i samo cu za kraj reci da laksi misevi nisu svar preseravanja i pracenja nekakvih trendova vec su to osnove fizike.

 daj ne seri covjece, tu ljudima pricate kao da ce im ruka otpast, da nece moci igrat niti jednu igru, da ce ih mis ogranicavat, i slicne gluposti

 

pogledaj listu, ako mogu ljudi koji zive od igranja igrati sa teskim misevima, a na listi ih ima podosta, onda mozes i ti i mi i svi ovakvi isprdci sto doma igraju igre i briju da ce ih promjena misa uciniti pro shit elite igracem

 

mis se kupuje, prvo po budzetu, onda po ergonomiji, pa zatim po tehnologiji i na kraju zadnja rupa na svirali koliko je tezak jer je to najnebitija stavka na misu

 

ova lista samo potvrduje cinjenicu da nije presudna tezina, a vi sto pricate drugacije ne iznosite cinjenice i vec izvlacite zakljucke iz guzice i na temelju vase osobne preferencije

 

 

vi ste ko onaj lik sto ide po mobitel temama i brije kak je razlika u 10g izmedu mobitela najbitnija stavka kod kupovine

 

daj prestanite spamapt temu sa glupostima i pustite ljude da si kupe mis koji hoce, zele, mogu i zbog kojeg im se nece pokocit prsti i zglobovi, ako ne biraju po ergonomiji svoje ruke

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3dfx kaže...

 daj ne seri covjece, tu ljudima pricate kao da ce im ruka otpast, da nece moci igrat niti jednu igru, da ce ih mis ogranicavat, i slicne gluposti

 

pogledaj listu, ako mogu ljudi koji zive od igranja igrati sa teskim misevima, a na listi ih ima podosta, onda mozes i ti i mi i svi ovakvi isprdci sto doma igraju igre i briju da ce ih promjena misa uciniti pro shit elite igracem

 

mis se kupuje, prvo po budzetu, onda po ergonomiji, pa zatim po tehnologiji i na kraju zadnja rupa na svirali koliko je tezak jer je to najnebitija stavka na misu

 

ova lista samo potvrduje cinjenicu da nije presudna tezina, a vi sto pricate drugacije ne iznosite cinjenice i vec izvlacite zakljucke iz guzice i na temelju vase osobne preferencije

 

 

vi ste ko onaj lik sto ide po mobitel temama i brije kak je razlika u 10g izmedu mobitela najbitnija stavka kod kupovine

 

daj prestanite spamapt temu sa glupostima i pustite ljude da si kupe mis koji hoce, zele, mogu i zbog kojeg im se nece pokocit prsti i zglobovi, ako ne biraju po ergonomiji svoje ruke

1. Tak se doma razgovaraj.

2. Nitko nije rekao da ce im otpast ruka od tezeg misa, a osobno nisam nista rekao protiv g502, cak sam rekao da je to dobar mis. Dotaknuo sam se prvenstveno teme o misevima i shooterima.

3. Na listi koju si stavio je velika vecina laganih miseva do 90g. Naravno kao i u svemu postoje iznimke posto uvijek postoje pojedinci kojima pase nesto vanserijski, ali lista upravo potvrduje da laksi misevi sa razlogom dominiraju u shooterima.

4. Time sto tvrdis da je tezina najnebitnija stavka na misu si rekao i vise nego dovoljno.

5. Jedini koji spama temu, ne zna se normalno razgovarati i ima izljeve frustracija si ti. lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 21:33 (DonOscar).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ja fakat mislim da on nije otvorio tu listu i pogledao koji su miševi najzastupljeniji.

 

Al nema veze, ne možeš ti takvome dokazati jer će svaku riječ izvrnuti i preuveličati. Jadni oni koji s njim moraju diskutirati IRL

16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Kao što rekoh, kombinacija neinformiranosti (namjerne) i zadrtosti (također namjerne).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Bok ekipa, imam neki prastari sharkoon fireglider koji jos uvijek dobro radi, ali bi ga upgradeao.

 

Budget je do 300,00 kn, valja li ovaj mišonja za 200,00 kn ili da se strpim i uzmem G502 u linksu za 299,00 kn ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 19:46 (nanek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Za te novce si svakako uzmi G502 ako ti paše u ruci ;) Jako dobar deal.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Trenutno najbolji miševi prema RocketJumpNinja (zy, napomena: trenutno najbolji reviewer miševa):

 

Što kaže randomfrankp (napomena: nije stručnjak):

 

Badseedtech:

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

napomenuti da je to lista najboljih FPS miseva 

 

isto tako 99% tih miseva na listi su "ambidextrous", sto je hell za sve koji koriste full palm grip, to jest nije ugodno igrati s takvim misevima vise sati, kao sto je to sa misevima koji su samo za desnjake, recimo kao G703 i steelseries misevi na listi

 

dobar guideline, gdje vidimo da svi misevi imaju zajednicku crticu u vidu omron switcha i pixart optike, s izuzetkom razera koji koristi opto-mehanicki switch

 

morate probati mis u koristenju vise od 25 sekundi drzanja u ducanu, jer je mis najidividualnija komponenta od svih koje koristite na racunala, jer svi imamo razlicite sake i razlicite nacine drzanja

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Razer back on throne sa ovim Viperom, vrhunski senzor samo 69g težine. Što se tiče wireless miševa tu je G PRO na tronu, no cijena je paprena pa tko voli nek izvoli :D

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Kak je G Pro Wireless na tronu ak je Viper Ultimate iznad njega na popisu?

 

Realno svi miševi u top 20 su vrhunski i pozicija nema veze, to je stvar preferencije.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Moze preporuka za ljevake? Radi se o mom bratu, nije gamer, ali opet da ne kupim bas najeftiniji, nego da mu bude fino udoban.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
RedHill kaže...

Moze preporuka za ljevake? Radi se o mom bratu, nije gamer, ali opet da ne kupim bas najeftiniji, nego da mu bude fino udoban.

 https://www.pcgamer.com/the-best-left-handed-mouse-for-gaming-for-2019/

4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

razer mamba, logitech g603 ili g305 (sva 3 su bežični)

mamba je na popustu na 499kn

1 mamba
13 g603
4 g305
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 18:38 (birdman2412).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Hej,

Samo kratko - ima gdje u zg za probati miševe a da nije links na trešnjevci? Prije se znalo naći po elipsu i instaru neke setupirane konfe što je bilo super ako želiš uživo osjetit tikovnicu/miša. Gledam nešto veće za palm grip, što sličnije g700. Mislio sam ironclaw ili roccat leadr, g604 sam nekak isključio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
3dfx kaže...

 

 

vi ste ko onaj lik sto ide po mobitel temama i brije kak je razlika u 10g izmedu mobitela najbitnija stavka kod kupovine

 

 

 Ako se odnosi na mene, vidim da si zapamtio moje uvaženo mišljenje, što znači da ga cijeniš, ali na žalost, slabo ga shvaćaš.

Prvo, ne radi se tu samo o 10g., drugo, ključna stvar je način upotrebe, te korištenje isključivo đžepova, a ne pedruše. Da ga koristim na drugi način ne bi mi smetali ni najteži, i najveći mobiteli na tržištu. Potrudi se, nije tako teško za shvatiti, iako vidim i na miševima zagovaraš težinu, očito ti je ona glavni subjektivni pokazatelj kvalitete. 

 

Stvar je navike pojedinca, i za težinu i za dpi, prvenstveno. Tu je neko pisao da je stvar osnova fizike da je lakše baratati lakšim mišem, i s tim bi se dalo složiti. Ja ću navesti još jedan sitan detalj, s kojim ćeš se i ti ljubitelj tereta morati složiti, teži miševi brže troše nožice. To je sitnica, ali ako ćemo se hvatati detalja, sa zadovoljstvom ću ti i ovo nabiti u facu

 

Što se tiče miševa, i tu imam svoje ''zakone'' . Zamisli čuda neviđenog, meni mora biti isključivo poveći miš, jer imam veće šake, duže prste. Za težinu mi je sporedno, ali su u prednosti oni koji su ergonomski oblikovani za dešnjake. Dpi mi mora imati između 1500 i 2000, jer koliko god profi gameri bili precizniji na 400 ili 800 DPI ne pada mi na pamet mahati pol metra lijevo i desno po stolu, već sam se navikao na gospodske, kratke pokrete. Ne volim više od 6 tipki, jer mi smetaju a ne koristim ih, i također ne dajem više od 200 kn za miša.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 10:03 (ALVIN).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ima li tko iskustva s ergonomskim misevima?

 

Upao mi je u oko Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic, ima li ga tko ili neki drugi ergonomski/vertikalni?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Tražim bežični miš za ured, iako je ovo tema za gaming, ali nisam pronašao nikakvu drugu temu za odabir miševa, a vjerujem da ovdje ima onih koji se razumiju i u non-gaming miševe.

 

Dakle, volio bih neki best buy, nemam određen limit, ali ne bih htio potrošiti previše novaca, tj. htio bih što bolje proći, a nemam pojma o tržištu pa su sve opcije otvorene. Jeidni uvjet je da je nešto što je udobno za dugotrajno korištenje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DzigiBau kaže...

Tražim bežični miš za ured, iako je ovo tema za gaming, ali nisam pronašao nikakvu drugu temu za odabir miševa, a vjerujem da ovdje ima onih koji se razumiju i u non-gaming miševe.

 

Dakle, volio bih neki best buy, nemam određen limit, ali ne bih htio potrošiti previše novaca, tj. htio bih što bolje proći, a nemam pojma o tržištu pa su sve opcije otvorene. Jeidni uvjet je da je nešto što je udobno za dugotrajno korištenje.

 Pogledaj g603.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

G303 i g603 ovisno kakav oblik želiš

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Hvala na savjetima. Logitech g303 nisam uspio pronaci kod nas, vidio sam samo g305 ja mislim i djeluje mi slican slican oblik kao g603, ako se ne varam

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sa g305 nećeš pogrješit.
Vrh od miška.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Na g305 sam i mislio, ispričavam se pomijesao mi se za zicnom verzijom tog misa (g203)

G305 je dosta manji i laksi mis, simetričnog oblika a g603 je veci, građen je za desnjake i tezi je. Imam i zicni g203 (g305 je bezicni njegov model) i g603 i s oba sam prezadoboljan

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

treba mi najtiši miš...kojem se klikovi ne čuju skoro uopće ako takvo što postoji. Ako netko ima to pa zna da se ne čuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
gamer88 kaže...

treba mi najtiši miš...kojem se klikovi ne čuju skoro uopće ako takvo što postoji. Ako netko ima to pa zna da se ne čuje.

 https://www.amazon.com/slp/quiet-click-mouse/ghzfvbe4gypy7j6

14 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Rocketjumpnninja (Zy) je konačno dovršio stranicu za odabir miša:

 

 

 

 

https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice