Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.182.270
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Kad cujem su shooteri i mis od 120g super kombinacija tj neka mainstream preporuka dobijem lagani facijalni grc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 12:28 (DonOscar).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Slažem se s kolegama iznad. Brat je kupio G502 prije par mjeseci, miš ima dobar oblik, ali je stvarno težak i bez utega u usporedbi s G403 koji imam već par godina. Nikako ga ne bih preporučio za fps gaming.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

+ slažem se. ~100g je po meni granica za fps i ustvari bilokakav brzi kompetitivni gaming i to samo, ako je bežični miš u pitanju kao npr. G603 s laganim AAA baterijama. U suprotnom je 70-90g idealno za većinu. Doduše ima kompetitivnih gamera koji bez problema igraju s G502, vjerojatno radi velike šape.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...
DonOscar kaže...
Nakon onog popisa miseva sto si koristio imao sam sumnje dal ce ti pasati 305, al bas mi je drago da si na kraju zadovoljan :)

Jel osjetis razliku u senzoru naspram starog? Nemoj si zaboraviti u windowsima iskljuciti akceleraciju.

Ne mogu ti to jos reci.

Trebalo mi je par sati same navike.. To cu ti reci sa sigurnoscu ovih dana.. Rival 310 ima dobar senzor isto...

 

Sad kad ja njega jos sredim da bude lakši :) bit cu odmah 100% bolji u Apexu haha

 evo dva mjeseca nakon..

 

najbolja kupnja ikad.. nemam sta reci.. hebes one sve miseve koje sam do sad imao i koristio a neki su bili po 100 i vise eura.. ovo je za mene bio real deal.. kupio sam onu litijsku malu bateriju i jos uvijek sljaka a igram fest sve i svasta.

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

 evo dva mjeseca nakon..

 

najbolja kupnja ikad.. nemam sta reci.. hebes one sve miseve koje sam do sad imao i koristio a neki su bili po 100 i vise eura.. ovo je za mene bio real deal.. kupio sam onu litijsku malu bateriju i jos uvijek sljaka a igram fest sve i svasta.

Meni je nedavno počeo nešto loše hvatati. Baterija pokazuje puna (ali koristim stari LGS zbog tipkovnice koja ne bude prepoznata u G-Hub), a miš šteka. Stavio novu bateriju i miš leti.

Koristim ga u performance modu i uopće ne prebacujem niti gasim. Malo je skup sport po 1 litijska AAA svakih 2 do 3 mjeseca. Budem stavljao Eneloop Pro i punio, ne vjeruejm da će par grama više smetati.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
toxic kaže...

 evo dva mjeseca nakon..

 

najbolja kupnja ikad.. nemam sta reci.. hebes one sve miseve koje sam do sad imao i koristio a neki su bili po 100 i vise eura.. ovo je za mene bio real deal.. kupio sam onu litijsku malu bateriju i jos uvijek sljaka a igram fest sve i svasta.

Meni je nedavno počeo nešto loše hvatati. Baterija pokazuje puna (ali koristim stari LGS zbog tipkovnice koja ne bude prepoznata u G-Hub), a miš šteka. Stavio novu bateriju i miš leti.

Koristim ga u performance modu i uopće ne prebacujem niti gasim. Malo je skup sport po 1 litijska AAA svakih 2 do 3 mjeseca. Budem stavljao Eneloop Pro i punio, ne vjeruejm da će par grama više smetati.

 ma baš me briga :)

dok ja promjenim 2-4 baterije već će doći još bolje riješenje u vidu ovog miša :)

btw kolko ti placas baterije? nisu mi nesto preskupe tipa 2 komada cca 30 kn.

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

 ma baš me briga :)

dok ja promjenim 2-4 baterije već će doći još bolje riješenje u vidu ovog miša :)

btw kolko ti placas baterije? nisu mi nesto preskupe tipa 2 komada cca 30 kn.

Morao sam naručiti s eBaya, ne postoje u nijednoj lokalnoj trgovini Litijske od nijednog proizvođača.

Mogao bih naručiti iz neke trgovine iz ZG, no izađe još više nego s eBaya jer je sama dostava 35-45 Kn.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imam Eneloop Lite, baterije od 10g, 550mAh, 3000 punjenja, kupio prije pol god u Mall.hr: https://www.mall.hr/punjive-baterije/panasonic-baterije-eneloop-lite-aaa-2-kom + neki Ni-MH punjač s ebaya. Naravno da su radi kraćeg punjenja bolje litijske, ali u HR nisam našao neke tako lagane i jeftine. Uostalom radi Hero senzora ove nije bed napunit svakih mjesec dana. Eneloop Pro je teži za 2,4g što je meni ustvario bio dealbreaker jer je sam miš, G603 u mom slučaju s jednom AAA baterijom i AA->AAA converterom težak 103g. Ovdje moš vidit specs, datasheet za novije Eneloop baterije: https://www.panasonic-eneloop.eu/sites/default/files/Catalogue_eneloop_ENG_2017_DEF_LR.pdf Ima i novih kataloga.. Što se tiče litijskih baterija mislim da su najhvaljenije po redditu za Logitech miševe Energizer Lithium AAA (ebay). Od Eneloopa ili bilokojeg branda u HR ja nisam našao nešt slično, ali nisam dugo ni gledao. Naravno pričam samo o punjivim baterijama.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
toxic kaže...

 ma baš me briga :)

dok ja promjenim 2-4 baterije već će doći još bolje riješenje u vidu ovog miša :)

btw kolko ti placas baterije? nisu mi nesto preskupe tipa 2 komada cca 30 kn.

Morao sam naručiti s eBaya, ne postoje u nijednoj lokalnoj trgovini Litijske od nijednog proizvođača.

Mogao bih naručiti iz neke trgovine iz ZG, no izađe još više nego s eBaya jer je sama dostava 35-45 Kn.

 What ? 

 

imas u konzumu i to ove : https://www.argos.co.uk/product/9800304

 

Bnet: mNik987#2148
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ako ti ne mozes podici mis ne znaci da svi ne mogu. Ja na codu nikakvih problema nisam imao sa g502 sa svim utezima.

1000 dpi bez akceleracija i ing sens 0.45.

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
bloodborne kaže...

Ako ti ne mozes podici mis ne znaci da svi ne mogu. Ja na codu nikakvih problema nisam imao sa g502 sa svim utezima.

1000 dpi bez akceleracija i ing sens 0.45.

 Mislim u pravu si to je sve stvar navike.

Ja sam na codu 4 imao g9 s maksimalnim utezima i tako sam imao oko 4k sati u codu 4 i nikada nisam imao problema s icim.. kasnije je dosao mx518 koji mi je bio overall najbolji mis i to sve do ovog g305

Bnet: mNik987#2148
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Takoder godinama surio cod4, prije g502 sam imao g400 prije njega mx revolution koji je zbog baterije bio dosta tezak.

G400 takoder medu boljim misevima koje sam imao, ali ta njegova lakoća mi je uvijek isla ma zivce.

Ja kad primim taj mis hocu da odaje dojam kvalitete, da je cvrst a ne da imam osjecaj kao da olovku drzim.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
bloodborne kaže...

Ako ti ne mozes podici mis ne znaci da svi ne mogu. Ja na codu nikakvih problema nisam imao sa g502 sa svim utezima.

1000 dpi bez akceleracija i ing sens 0.45.

 Nije uopce stvar u podizanju misa, nekakvom umoru ruke i sl. U fps naslovima ekipa obicno igra na manjem dpiju radi bolje preciznosti sto znaci da radi vece pokrete, laksi mis u takvim situacijama znaci brza i laksa kontrola, pogotovo kod flickanja.

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Već kad se priča o G502 da i ja dam svoja 2 centa.

 

To je bez sumnje među najgorim optičkim gaming miševima koje sam ikad koristio i fascinantno mi je koliko ga ljudi ovdje na forumu hvale. Čim netko linka isti na akciji u hardver ponude temi odmah pobere 20 thumbs upova, WTF?? Oblik je koma, raspored tipki također, scroll wheel je neprecizan (zbog intinite scrolla koji je također krajnje nepotreban na gaming mišu) i povrh svega čak i bez utega miš je pretežak. Ljudi se valjda koriste onom logikom "alo je težak onda je kvalitetan" pa misle da je G502 zbog toga dobar miš.

 

G403 je među najboljim velikim gaming miševima i još je povoljniji, ne razumijem zašto bi kraj njega itko kupovao G502.

 

Edit: sad sam se sjetio drugog kandidata za titulu, Alienware AW958. Isto cigletina za ekipu koja misli da su teški miševi kvalitetniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 16:40 (TibzzX).
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Kad kazes optickij referiras se na senzor ili? Pitam jer 502 ima isti 3366 senzor ko i 403, a hero je nista drugo nego taj isti senzor sa puno boljom "ekonomijom" pa su ga zato poceli prvo koristiti u bezicnim modelima, a sad ga ubacuju i u ostale.

Ja se ne bi slozio da je g502 los mis, koristio sam ga neko vrijeme i kome treba dodatnih tipki je jako dobar izbor, a takoder je dobar i za mobe i sve ostale igre gdje se koristi visoki dpi.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Mislim na to da nije laserski, jer laserske miševe otpisujem u startu (miševi se obično dijele na laserske i optičke). I 3366 je među najboljim senzorima, o tome nema potrebe diskutirati. Ali kad se dobar senzor stavi u loše tijelo onda ti je svejedno jer ionako nećeš koristiti njegov potencijal.

 

G502 je loš gaming miš, za uredski rad je ok ali za gaming je loš izbor. Ako ti treba miš za moba ili mmo rpg Naga Trinity je daleko bolji izbor.

4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Zasto bi se gaming automatski trebao referirati na iskljucivo fps igre ? 

Meni osobno pase tezi mis, a posto vidim da ti sugeriras razer tu mi sve postaje jasno.

Necu komentirati da pretvorimo temu u razer vs logitech. Ali mi je sad jasno zasto tebi g502 ne pase. :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
bloodborne kaže...

Zasto bi se gaming automatski trebao referirati na iskljucivo fps igre ? 

Meni osobno pase tezi mis, a posto vidim da ti sugeriras razer tu mi sve postaje jasno.

Necu komentirati da pretvorimo temu u razer vs logitech. Ali mi je sad jasno zasto tebi g502 ne pase. :/

 U poruci prije preporučam G403, da si se potrudio pročitati kaj mi piše pod "Moj PC" vidio bi da i sam koristim Logitech miš. Al ok, bolje ovako nabadati bez prokrića.

 

I nema igre u kojoj lakši miš nije superiorniji. To kaj tebi "paše" težak miš ne znači da ne bi imao bolje performanse s lakšim.

11 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pitao sam za preporuku tog G502 jer je na akciji 300 kn, a toliki mi je i budžet. Po reviewima čini mi se čist OK i idem ga isprobati sutra. A što se tipkovnice tiče, uzet ću G413 u Elipsu za 525 kuna jer koliko vidim dosta je tiša od G512.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ako imaš priliku probaj G203. Cijene kreću od 200kn, i miš je fakat super. Jedini problem je što je malen, ja imam prosječno velik dlan (19x10cm) i meni je ok no nekima bi mogao biti premalen.

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Vidio sam tvoju periferiju prije komentara. Ali samo kazem naga je bio mis koji kak je dosao kod mene tak je samo i otisao.

Ja sam napisao da sam koristio g400 prije g502 koji je znatno laksi i koji mi iz tog razloga nikada nije niti sjeo.

G502 ima svoje minuse slazem se, ali za mene ti minusi su vrzani ponajvise za moje duge prste je samu ergonomiju miša.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Nema to veze s tim jel' ti miša lakše ili teže podignuti.

Ovi što veličaju teže miševe očito nisu informirani, što po sebi nije strašno. Što je strašno je kad je netko neinfirmiran pa to još potkrijepi s zadrtošću i podupre potpunim ignoriranjem činjenica.

To da se s lakšim mišem postiže bolje rezultate je univerzalna činjenica.

Da, može djelovati da je suprotno kad se s teškog prijeđe na lagani, ali to potraje samo kratki vremenski period privikavanja.

I da, većina udobnih oblika uzima u obzir samo držanje miša, a u potpunosti ignorira učinak igrača, tako da su često oni najudobniji miševi upravo i najgori tj ograničavaju igrača previše.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...

Nema to veze s tim jel' ti miša lakše ili teže podignuti.

Ovi što veličaju teže miševe očito nisu informirani, što po sebi nije strašno. Što je strašno je kad je netko neinfirmiran pa to još potkrijepi s zadrtošću i podupre potpunim ignoriranjem činjenica.

To da se s lakšim mišem postiže bolje rezultate je univerzalna činjenica.

Da, može djelovati da je suprotno kad se s teškog prijeđe na lagani, ali to potraje samo kratki vremenski period privikavanja.

I da, većina udobnih oblika uzima u obzir samo držanje miša, a u potpunosti ignorira učinak igrača, tako da su često oni najudobniji miševi upravo i najgori tj ograničavaju igrača previše.

 Da samo bih htio nadodati da ovo ne vrijedi za nas ovdje...

Ti neces biti bolji ili losiji s tezim misem.. ovo je za publiku kojoj je ovo zivot dakle profesionalce bitno.. za nas casual igrace je razlika neprimjetna tako da bih rekao da se svakako opterecujemo se nepotrebnim stavkama. Da je laksi mis u odredenim situacijama bolji je ali da je tezi mis po 20g losiji izbor pa bas i nije... ne u nasem svijetu...

 

Nekako mi se cini da je nama najvaznija stavka kako taj mis kome pase u ruku a dalje sve ide svojim tokom...

 

g502 je odlican izbor za 300kn ako covjeku lezi u ruci.

Bnet: mNik987#2148
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

 Da samo bih htio nadodati da ovo ne vrijedi za nas ovdje...

Ti neces biti bolji ili losiji s tezim misem.. ovo je za publiku kojoj je ovo zivot dakle profesionalce bitno.. za nas casual igrace je razlika neprimjetna tako da bih rekao da se svakako opterecujemo se nepotrebnim stavkama. Da je laksi mis u odredenim situacijama bolji je ali da je tezi mis po 20g losiji izbor pa bas i nije... ne u nasem svijetu...

 

Nekako mi se cini da je nama najvaznija stavka kako taj mis kome pase u ruku a dalje sve ide svojim tokom...

 

g502 je odlican izbor za 300kn ako covjeku lezi u ruci.

 Odakle ti da ne vrijedi za nas? Možda ne vrijedi za tebe, ja sam učinkovitiji s lakšim mišem i razliku osjetim u igrama koje igram.

I opet ponavljam, dobro pasanje u ruku ne znači ni da je dobro za uporabu niti da je zdravo za ruku.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
toxic kaže...

 Da samo bih htio nadodati da ovo ne vrijedi za nas ovdje...

Ti neces biti bolji ili losiji s tezim misem.. ovo je za publiku kojoj je ovo zivot dakle profesionalce bitno.. za nas casual igrace je razlika neprimjetna tako da bih rekao da se svakako opterecujemo se nepotrebnim stavkama. Da je laksi mis u odredenim situacijama bolji je ali da je tezi mis po 20g losiji izbor pa bas i nije... ne u nasem svijetu...

 

Nekako mi se cini da je nama najvaznija stavka kako taj mis kome pase u ruku a dalje sve ide svojim tokom...

 

g502 je odlican izbor za 300kn ako covjeku lezi u ruci.

 Odakle ti da ne vrijedi za nas? Možda ne vrijedi za tebe, ja sam učinkovitiji s lakšim mišem i razliku osjetim u igrama koje igram.

I opet ponavljam, dobro pasanje u ruku ne znači ni da je dobro za uporabu niti da je zdravo za ruku.

 ma je odmah ti je kdr 2 puta bolji... kako da ne... tjesi se s cinjenicom koja za tebe kao casual igraca nije ispravna..

mogu reci sigurno da igram gotovo vise nego ti na dnevnoj bazi i meni je to onako vrlo tanko podrucje.. nadalje vise nemamo 20 godina da ikako i mozemo skuziti razliku refleksi nam vise nisu super bajni...

 

Nadalje kako to da prije 10 i vise godina se ljudi nisu zamarali s cinjenicom kakav netko mis netko ima i slicno?

ovo sve tu nam je nametnuto totalno bezveze i bez razloga da bi mi naravno to popusili i kupovali...

 

sjecam se nekadasnjih lanova na koje sam isao i nije ti pomogao bolji mis ili bolje slusalice ili bilo sto trece ako nemas ono najbitnije a to je vrijeme da budes dobar...

ako imas vrijeme da budes dobar onda ti mozda moze pomoci laksi mis...

 

imaš li vrijeme? kako si zakljucio da si bolji s laksim misem a da to nije doslo s iskustvom (vremenom prevedenim za XY igrom) ?

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Prijatelju kopacke bile nike, adidas. Gumeni, zeljezni cepovi, sve je to đabe ak ti ne znas igrati nogomet.

Meni su to oko tezine misa isto pizdarije, ili kada su mi u codu znali pricati uu bolje lakse igrati s 250 fpsa.

Pa sam ih znso drapati sa 70. Sve je to đabe ak ti jednostavno ne znas/nemas osjecaj za igru.

Onda je jednostavnije kriviti sve ostalo joooj da mi je mis bio 15g laksi ubio bi te jer bi se uspio okrenuti za 360 stupnjeva.

Yeah right

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

 ma je odmah ti je kdr 2 puta bolji... kako da ne... tjesi se s cinjenicom koja za tebe kao casual igraca nije ispravna..

mogu reci sigurno da igram gotovo vise nego ti na dnevnoj bazi i meni je to onako vrlo tanko podrucje.. nadalje vise nemamo 20 godina da ikako i mozemo skuziti razliku refleksi nam vise nisu super bajni...

 

Nadalje kako to da prije 10 i vise godina se ljudi nisu zamarali s cinjenicom kakav netko mis netko ima i slicno?

ovo sve tu nam je nametnuto totalno bezveze i bez razloga da bi mi naravno to popusili i kupovali...

 

sjecam se nekadasnjih lanova na koje sam isao i nije ti pomogao bolji mis ili bolje slusalice ili bilo sto trece ako nemas ono najbitnije a to je vrijeme da budes dobar...

ako imas vrijeme da budes dobar onda ti mozda moze pomoci laksi mis...

 

imaš li vrijeme? kako si zakljucio da si bolji s laksim misem a da to nije doslo s iskustvom (vremenom prevedenim za XY igrom) ?

 

 

 

 

bloodborne kaže...

Prijatelju kopacke bile nike, adidas. Gumeni, zeljezni cepovi, sve je to đabe ak ti ne znas igrati nogomet.

Meni su to oko tezine misa isto pizdarije, ili kada su mi u codu znali pricati uu bolje lakse igrati s 250 fpsa.

Pa sam ih znso drapati sa 70. Sve je to đabe ak ti jednostavno ne znas/nemas osjecaj za igru.

Onda je jednostavnije kriviti sve ostalo joooj da mi je mis bio 15g laksi ubio bi te jer bi se uspio okrenuti za 360 stupnjeva.

Yeah right

 Cinjenica je da je skill najbitniji u cijeloj prici, ali to uopce nije bila poanta... Poanta je ta da ce ti laksi mis u shooterima pomoci da odes na iducu razinu, kakva je necija razina u usporedbi sa drugim igracima je potpuno nebitno u ovoj raspravi. Druga stvar je da dpi ovdje takder ima dosta veliku ulogu, ako si na nekom visokom dpiju i radis male pokrete sa misom teze ces osjetiti razliku, ali ako primjerice igras na 400 dpi nemres mi reci da ti nije brze i preciznije igrati sa laksim misem...

15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
DonOscar kaže...

 ja ti mogu reci za sebe nekada i sada...

jebeno ne kuzim razliku...

okey sada kada imam g305 i uzmem tezi mis.. ali prije mi to nije bilo vazno niti bitno niti sam to gledao a bio sam jako dobar igrac natjecateljskog rezima u Hrvatskoj...

sate i sate sam provodio dnevno i to s full utezima i to je bilo meni super... niti sam imao problema s kretanjem niti sam imao problema s bolovima ruci niti ih nemam sada.

 

da ne vidim ta razna napuhavanja preko raznih casopisa\medija pro gamera niti bi se danas zamarao tom cinjenicom...

 

kako da sad meni netko kaze uzmi si mis od 80g jer je laksi a meni se vise svida ovaj od 120g... no kako kome... 

znas sto mi ovo sranje napravilo isao sam modat g305 da mi bude jos laksi a uopce ne znam zasto...

ne mogu napraviti komparaciju lakseg i tezeg i reci siguran sam da mi je ovaj laksi bolji, kako ?

 

velim nemam problema s time da imam tezi mis u ruci a pri tome da mi lezi i da se ugodno osjecam s njime i da imam osjecaj da je to to...

eto ja sam sebi nasao super mali g305 i on mi je odlican to ne znaci da to nece biti za godinu \ dvije neki drugi..

inace mi je opet zelja novi mx518...

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

decki, ajmo prestat spamat temu glupostima

 

na ovoj listi mozemo vidjeti da je apsolutno nebitno koliko je mis tezak

 

a svi vi sto mislite da cete biti pro shit skill killer ako kupite sto laksi mis, svakako to trebate napraviti i zelim vam srecu 

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toxic kaže...

 ma je odmah ti je kdr 2 puta bolji... kako da ne... tjesi se s cinjenicom koja za tebe kao casual igraca nije ispravna..

mogu reci sigurno da igram gotovo vise nego ti na dnevnoj bazi i meni je to onako vrlo tanko podrucje.. nadalje vise nemamo 20 godina da ikako i mozemo skuziti razliku refleksi nam vise nisu super bajni...

 

Nadalje kako to da prije 10 i vise godina se ljudi nisu zamarali s cinjenicom kakav netko mis netko ima i slicno?

ovo sve tu nam je nametnuto totalno bezveze i bez razloga da bi mi naravno to popusili i kupovali...

 

sjecam se nekadasnjih lanova na koje sam isao i nije ti pomogao bolji mis ili bolje slusalice ili bilo sto trece ako nemas ono najbitnije a to je vrijeme da budes dobar...

ako imas vrijeme da budes dobar onda ti mozda moze pomoci laksi mis...

 

imaš li vrijeme? kako si zakljucio da si bolji s laksim misem a da to nije doslo s iskustvom (vremenom prevedenim za XY igrom) ?

Lako moguće da igraš više, ja nekako igram sve manje a sve više želim igrati sve više.

 

Prešao sam s relativno teškog SpeedLink Kudos na Kone Pure Military u doba kada sam još aktivno igrao Battlefield 3 i Battlefield 4.

Itekako sam osjetio razliku i bolju učinkovitost. A Kudos baš i nije bio loš, u ono vrijeme je imao među najboljim senzorima što su postojali (A9500).

 

Prije 10 godina sam (možda ne baš točno 10, ali tako negdje), sam cijeli CoD4 klan natjerao da si srede kompove i periferiju, drastično se poboljšalo igranje igrača koji su i onda bili dobri samo što su ih kočili žnj miševi i kompovi hlađeni bocama vode.

 

Bolja oprema neće od lošeg igrača načiniti dobrog, ali loša oprema svakako može ograničiti dobrog igrača.

 

bloodborne kaže...

Prijatelju kopacke bile nike, adidas. Gumeni, zeljezni cepovi, sve je to đabe ak ti ne znas igrati nogomet.

Meni su to oko tezine misa isto pizdarije, ili kada su mi u codu znali pricati uu bolje lakse igrati s 250 fpsa.

Pa sam ih znso drapati sa 70. Sve je to đabe ak ti jednostavno ne znas/nemas osjecaj za igru.

Onda je jednostavnije kriviti sve ostalo joooj da mi je mis bio 15g laksi ubio bi te jer bi se uspio okrenuti za 360 stupnjeva.

Yeah right

Ne kriviti čovjeće, obratno je. Dobra oprema neće od lošega napraviti dobrog igrača, ali eć loša oprema svakako spuštati učinak dobrog igrača.

Da Usain Bolt trči u opancima i dalje bi bio brz, ali svjetske rekorde ne bi obarao.

Zaključak: trebaš imati periferiju koja ne ograničava, nevezano uz to bio ti loš ili dobar.

 

DonOscar kaže...

 Cinjenica je da je skill najbitniji u cijeloj prici, ali to uopce nije bila poanta... Poanta je ta da ce ti laksi mis u shooterima pomoci da odes na iducu razinu, kakva je necija razina u usporedbi sa drugim igracima je potpuno nebitno u ovoj raspravi. Druga stvar je da dpi ovdje takder ima dosta veliku ulogu, ako si na nekom visokom dpiju i radis male pokrete sa misom teze ces osjetiti razliku, ali ako primjerice igras na 400 dpi nemres mi reci da ti nije brze i preciznije igrati sa laksim misem...

Istina ovo za skill. Samo je kontra ovo za dpi; težim mišem je lakše upravljati na manjem dpi (jer s velikim dpi s teškim mišem ne možeš biti precizan), a za veći dpi je bolji lakši miš; razlika mesar ili kirurg - nož je teži nego skalpel.

 

toxic kaže...
DonOscar kaže...

 ja ti mogu reci za sebe nekada i sada...

jebeno ne kuzim razliku...

okey sada kada imam g305 i uzmem tezi mis.. ali prije mi to nije bilo vazno niti bitno niti sam to gledao a bio sam jako dobar igrac natjecateljskog rezima u Hrvatskoj...

sate i sate sam provodio dnevno i to s full utezima i to je bilo meni super... niti sam imao problema s kretanjem niti sam imao problema s bolovima ruci niti ih nemam sada.

 

da ne vidim ta razna napuhavanja preko raznih casopisa\medija pro gamera niti bi se danas zamarao tom cinjenicom...

 

kako da sad meni netko kaze uzmi si mis od 80g jer je laksi a meni se vise svida ovaj od 120g... no kako kome... 

znas sto mi ovo sranje napravilo isao sam modat g305 da mi bude jos laksi a uopce ne znam zasto...

ne mogu napraviti komparaciju lakseg i tezeg i reci siguran sam da mi je ovaj laksi bolji, kako ?

 

velim nemam problema s time da imam tezi mis u ruci a pri tome da mi lezi i da se ugodno osjecam s njime i da imam osjecaj da je to to...

eto ja sam sebi nasao super mali g305 i on mi je odlican to ne znaci da to nece biti za godinu \ dvije neki drugi..

inace mi je opet zelja novi mx518...

 Probaj vratiti tešku bateriju u G305, osjetiti ćeš kako centar mase ode nazad i biti će ti totalno čudno koristiti miš.

 

A za kako isprobati - znam ti jedan trik. Igraj UT na 150% brzine (li barem 120%) nekih 20ak minuta pa odi u pucačinu koju igraš i prati rezultate.

Ponovi isto s težim ili lakšim mišem. Javi dojmove. Zašto UT na 150%? Da uđeš u zonu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice