Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.385
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
vrinho kaže...

Prije 2 tjedna sam uzeo u Linksu G512 SE. Ima sve ono kaj tražiš osim switcha koji nisu brown već blue ali osobno nisu mi preglasni.

Uglavnom, ako ćeš tipkovnicu uzeti u obzir ako imaš priliku isprobaj ju prije pa da vidiš da li ti paše.

 

 Hvala na odgovoru, izgleda sasvim OK pogotovo za te novce. Koja je razlika u Carbon verziji, carbon dezen? Iako ni ova tvoja nije srebrna, a zove se SE

 

Da li su Romer-g switchevi bojama ekvivalentni Cherryju ili se tu nesto promijenilo? Vidim da ima low-profile verzija, ali to me ne zanima...

 

Moja idealna bi bila slicna tvojoj sa Browns, podlogom za dlan i par multimedijalnih tipaka mozda. Vec sam pikirao G513 dok nisam primjetio da je podloga za dlan odvojena od tipkovnice... nije frka dati i 1000kn ako dobijem sve to, a gledajuci skuplje koje uglavnom dođu sa US layoutom, imam osjecaj da mi ne gine Logitech neki.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 10:03 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

SE koliko sam skužio znači Special Edition, ne Silver. Ova ti uopće ne dolazi s podlogom za dlan.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
vrinho kaže...

SE koliko sam skužio znači Special Edition, ne Silver. Ova ti uopće ne dolazi s podlogom za dlan.

 Valjda, iako dućani vidim pišu "silver" ;-)

 

Da, rado bih sa podlogom za dlan, koja se "drži" bar donekle za tijelo tipkovnice. Često ju pomičem par centimetara po stolu i odvojeno bi bila samo iritacija na moj OCD.

 

Ima li direktno kakav izbor poput toga - Brown, RGB, HR prozirni znakovi, spojiva podloga? Kažem, cijena nije previše bitna.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kad sam kupovao prioritet su mi bili osvjetljeni hr znakovi i veliki enter. Najgore je da dućani napišu da ima hr slova a kad otvoriš samo su naljepljeni ili slika s velikim enterom a stigne s malim. Zato sam uzeo u Linksu i kad sam išao po nju rekao sam prodavaču da ju otvori da vidim prije kupnje.

Evo ova mi se čini da ima sve kaj tražiš, ima i u protisu ali tamo na slici je s malim enterom.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 14:09 (vrinho).
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kakve su Reddragon tipkovnice? Zanime me da li npr. logitech g512 SE vrijedi 150-200kn više od Redragon K557 Kala ili K580 VATA?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nadam se da netko ima neku preporuku što da kupim jer ja više nemam snage tražiti. Dakle, treba mi neka tipkovnica da je što sličnija Apple Magic Keyboard 2. Nije mi bitno ima li numpad, može imati, ali i ne mora. Dakle, bitno da je mala, kompaktna, bežična i da je low profile. Ukratko, savršeno bi bilo kad bi postojala magic keyboard windows edition. 

Toliko sam se naviknuo na tu tipkovnicu da mi druga niti jedna više ne odgovara, a od kad sam prešao na windows jednostavno je previše nepraktična za korištenje na windowsima. 

Ove surface tipkovnica mi se čine najbliže tome što tražim, ali su teško (ili nikako?) dobavljive u hr.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima li ikoja mehanička tipkovnica s našim (HR) layoutom i znakovima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 0:05 (ministar).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ima, ali uskoro (nadam se) će doći i prvi GMK keycapsi sa HR znakovima, GMK Yugo. Ako ne znate što su GMK keycapsi, to su najkvalitetniji keycapsi danas.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
ministar kaže...

Ima li ikoja mehanička tipkovnica s našim (HR) layoutom i znakovima?

 Ne postoji HR layout, postoje najčešći ISO, ANSI, Dworak, ... uglavnom, ako hoćeš veliku Return tipku (Enter) i mali lijevi Shift biraš ISO, ako hoćeš "američki tip" s malim Returnom i velikim Shiftom, onda biraš ANSI. Dvorak ima totalno drugačiji raspored slova.

A naši "znakovi" su znakovi s dijakritičkim simbolima. Večina tipkovnica na našem tržištu ima i "naše simbole". Ako su tipke osvijetljene, na nekima su keycapsi izrezani i naši simboli pa svijetle dok su na nekima naši simboli smao nalijepljeni.

 

Tako da, da, na tvoja pitanja su odgovori - ne i da. Jer HR layout ne postoji.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

TKL mehanika sa bijelim/rgb osvjetljenjem? US layout, i po mogucnosti brown switchevi, ima sto dostupno u HR?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Poz tipkovnica mi crknul do sada sam imao func kb-460 pa bi zelio opet mehanicku ova moja je ima MX-Red switcheve pa zelim nesto slino tome do 800kn.

Bdw gledao sam ovu i nekako mi se cini prmalo za mehanickku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Iwan7SeVeN kaže...

Poz tipkovnica mi crknul do sada sam imao func kb-460 pa bi zelio opet mehanicku ova moja je ima MX-Red switcheve pa zelim nesto slino tome do 800kn.

Bdw gledao sam ovu i nekako mi se cini prmalo za mehanickku?

 To su optički switchevi. Ako si navikao na Cherry MX, bježi od toga.

Kako ti je tipkovnica crknula, što se događa?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim si neki upgrade sa k120 basic tipkovnice na mehaničku.

Bila je pouzdana ali je vrijeme da ju zamjenim za nešto bolje.

Cijena 400kn+/-50kn, da ima veliki enter i hrvatsko znakovlje.

Koji bi best buy bio u tom cjenovnom okviru?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 21:13 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba mi preporuka za tipkovnicu za produktivnost(programiranje vecinom) ma da planiram i gameat nekad pa po mogucnosti da je žična

Ne preko 300 kn

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav uzeo bih si REDRAGON KUMARA K552,no layout je US zanima me je li moguće nekako zamjeniti y i z tipke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mozes ih zamjenit softwerski bez problema sa autohotkey programom.

 

E sad problem je jedino ako bi zamjenio z i y keycapove, profil keycapova bi ti bio drugaciji (pogledaj sliku)

Ta tipkovnica ti koristi OEM keycapove, vidis na slici da ovaj row gdje je y keycap je ravan, dok ovaj gdje je z je nakrivljen.

Tako da kad bi ih zamjenio bilo bi cudno za tipkat.

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
J(CRO) kaže...

Pozdrav uzeo bih si REDRAGON KUMARA K552,no layout je US zanima me je li moguće nekako zamjeniti y i z tipke?

Alt + lijevi shift najbrze, shortcut za mijenjanje eng i hr tipkovnice. Lako se naviknut na US layout bez brige i sve bolje meh. tipkovnice imaju US layout. Ako bas oces HR onda potrazi Logitech i sl., makar oni imaju svoje Romero-G switcheve koji ne odgovaraju svima. Od jeftinijih je po meni najbolje uzet polovnu skuplju meh. tipkovnicu, ako bas oces kvalitetu i da si bez brige. U suprotnom mozes malo riskirati. Ja npr. na tu ne bih nikad bacio oko, cim procitam naziv branda, ali to sam samo ja. Btw. razlika u kvaliteti se vidi izmedju jeftinijih Razer i novih Razer tipkovnica, kamoli ne izmedju tako nekog kineza i brand tipkovnice.. Stedi se gdje got to ne mozes vidjeti, npr. na kontaktevima switcheva, springovima koji drze switcheve i na kraju materijalu kojeg ne mozes vidjet na slici. Ako mozes, svakako isprobaj prije kupnje. Doduse i ovako neka tipkovnica moze biti veliki upgrade naspram neke genericke od 50-100kn. Sve zavisi na sto ciljas i koliko dugo zelis da potraje.

9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam naručio kumaru 552 kad mi dođe u utorak napravit ću kratki osvrt.

10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma za 250 kuna nisam ni mislio da cu bolje proć.Jel imate kakvih preporuka boljih polovnih tipkovnica do ne znam 200-300 kuna...Ne znam ni koliko se isplati davat na tipkovnice.Koristim ih za pisanje i gejmanje,cesto po mraku pa mora imat ledice.S obzirom na ovo šta ste mi rekli za layout onda nije problem ni neku sa US layoutom.

Hvala na odgovorima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ma sve ti je to isto za te novce, iznad 700 kn vec mozes dobit nesto bolje, sto nece zvucat ko mg42 kada tipkas po njoj :)

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Prvo vidi koje bi switcheve ili koju grupu switcheva htio. Najosnovnija podijela je ona prastara, MX blue, brown i red. Danas ih ima previse, ima istrazivanja kolko hoces, ali malo pomalo, ako ti nije hitno. Btw. ja sam picajzla i nemoj se vodit prema mojim savjetima kao da su ne znam sto. Sasvim legit je uzet i tipkovnicu od 200 i nest kuna pa ako ikad bude problema (mozda ne bude) lako kupis novu ili nesto. Jako popularne su inace i kineske tipkovnice, tipa one s Gateron switchevima i tako. Moguce da neki od ovih "jeftinjaka" u HR koriste bas njih pa nije lose to malo prouciti. Od ovih brand jeftinijih pazi jer za neke u nasim ducanima pisu da su mehanicke, a ustvari su hibridne, npr. CM MK110..

 

EDIT, J(CRO) evo par polovnih sa fejzbuk Marketplace-a:

Rampage Raptor RGB TKL KB-R17 za 200kn, ne znam koji switchevi, HR layout, ZG: https://www.facebook.com/marketplace/item/675793629874636/

Hyperx alloy fps pro Cherry MX Blue za 350kn, Vinkovci: https://www.facebook.com/marketplace/item/1091313081219085

Corsair k65 rapidfire RGB silver speed, 500kn, ZG: https://www.njuskalo.hr/tipkovnica-mis/corsair-k65-rapidfire-rgb-silver-speed-oglas-30680829

Ustvari gledam i tu Kumaru K552, mislim da ima kopiju MX Green, ne izgleda tako lose kako zvuci.. Potrazi jos sam.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 9:07 (The_Fichek).
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

moja Logitech G510 polagano otkazuje poslušnost. Ne radi minus, plus i ALTGR pa je vrijeme za novu.

 

Tražim nešto povremeno za Igre (Večinom PUBG) 

 

Za oko mi zapela ROCCAT HORDE AIMO. https://www.instar-informatika.hr/tipkovnica-roccat-horde-aimo-rgb-osvjetljenje-hr-layout-mem-chanical-crna-promo/150.300.155/product/

 

Pa može koja preporuka ako nešto ne štima sa ovim Roccat-om

 

Raspon je do nekih 500-600 kuna. Nebi mehaniku jer nemogu igrat niš dok djete spava a to je jedino vrijeme kad mogu igrat.

 

Naviko sam na fizički roller volume gumb kao na mojoj trenutnoj ili tak nešto

I u svom tom osvjetljenju da mogu sam namjestiti boju pojedinih gumba. 

 

thx.

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav svima, može neka preporuka RGB tipkovnice do cca. tristotinjak kuna.

HR layout plus, ali nije nužan. Solidno osvjetljenje poželjno.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kumara 552RGB stigla danas! :)

Prvi puta koristim mehaničku tipkovnicu pa ću ovaj osvrt bazirat prema dosadašnjem iskustvu.

 

Kvaliteta izrade u ovom cijenovnom rangu je više nego dobra, tipkovnica je teška i čvrsta, ima stabline noge na izvlačenje i debeli kabl sa solidanim (zlatnim) konektorom. Osvjetljenje ima 4 razine - sve je vidljivo bez problema te ima hrpa raznih postavki ako vam je bitno s koje strane svijetlo dolazi/odlazi te želite neku određenu boju (mogu se i samo određene tipke postaviti da svijetle i to u različitim bojama npr.wasd crveno). Tipke su Cherry Blue equivalent (kineska izvedba) - ugodne i brze za pisanje, imaju dobar hod - vjerujem da su super za gaming (audio i tactical feedback) - dok odradim par sati na njoj pa ću više o tome napisati.

 

Tipkovnica je glasna, i ako imate nekog oko sebe vjerojatno će mu ići na živce! - meni osobno ne smeta jer sam sam u sobi i koristim slušalice.

                - naručio sam gumice na ebayu koje ću testirati navodno smanje buku i do 60% a koštaju samo 1-2$

Isto tako moram napomenuti da tipkovnica nema HR layout i numpad, te ima mali enter - opet napominjem kako meni to osobno ništa ne znači ali čisto da znaju oni kojima to smeta.

 

Kupovinom sam više nego zadovoljan obzirom da sam ju platio 250kn na Instaru za vrijeme akcije - ima i 30/40kn jeftnija verzija koja je samo u crvenoj boji.

Smatram da je ovo best buy u cijenovnom rangu do 400kn i velik pomak sa moje k120 basic tipkovnice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 19:11 (Baldric).
 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
General_Woo kaže...

moja Logitech G510 polagano otkazuje poslušnost. Ne radi minus, plus i ALTGR pa je vrijeme za novu.

 

Tražim nešto povremeno za Igre (Večinom PUBG) 

 

 

thx.

 Ja bih ipak preporučio mehaniku, neku tišu, samo dodaš o-ringove / o-prstenje ilitiga "gumice" za ublažavanje zvuka udarca kapica o ploču tipkovnice.

Npr Logitech G513. O-rings na eBayu dođu par dolara za 105-120 komada.

Za membransku tipkovnicu nema smisla davati preko 300 Kn jer večina ne vrijedi ni 200.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 12:45 (191x7).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

 Ja bih ipak preporučio mehaniku, neku tišu, samo dodaš o-ringove / o-prstenje ilitiga "gumice" za ublažavanje zvuka udarca kapica o ploču tipkovnice.

Npr Logitech G513. O-rings na eBayu dođu par dolara za 105-120 komada.

Za membransku tipkovnicu nema smisla davati preko 300 Kn jer večina ne vrijedi ni 200.

 Jel pasu ti o ringovi na ms thundera ? Imam osjecaj da budim susjede kolko je glasna 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
hahhaajaads kaže...

 Jel pasu ti o ringovi na ms thundera ? Imam osjecaj da budim susjede kolko je glasna 

 Naravno. Na sve s standardnim "keycapsima" za Cherry MX switcheve i njihove klonove. Stavlja se na keycap.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ok. Al soma kuna nemam za tipkovnicu. Dao sam za 510 preko soma i jest da radi 8 godina. Al sad nemam. Imam 600 max na neke rate.
095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
General_Woo kaže...
Ok. Al soma kuna nemam za tipkovnicu. Dao sam za 510 preko soma i jest da radi 8 godina. Al sad nemam. Imam 600 max na neke rate.

 P ne trebaš ni 600 za dobru mehaničku, prije 6-7 godina je trebalo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Super. Imaš kakvu preporuku u HR ducanima jer je ova riknula i nemam vremena cekat. Medu bitnijem je da ima volume keys ili kotacic. Ko na G510 ili roccat horde aimo ili gumbice ko na G213. I da mogu custom postavit osvjetljenje tipki. Ko na vec spomenutim horde ili G213?
095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice