Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.218.013
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Poz ljudi,

 

Trazim neki savjet za mehanicku tipkovnicu.

Treba mi tipkovnica bez numpada. I htio bi da nije previse glasna, ali prioritiziram kvalitetu. RGB mi nije bitan, ali moze biti gejmerska, po kvaliteti switcheva.
Neki best buy.


Svrha je igranje igara + rad (3D graficka, ali i nesto programiranja, dosta tipkam).

Ne zelim HR layout.

 

Kad bi znao par dobrih tipkovnica, onda bi ih mogao pratiti i cekao neki popust.

Takoder mi je savjetovano da ne gledam ispod 500kn jer su te manje kvalitetne (al ako mia dobrih, necu se bunit :) ).

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 17:28 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Leopold sa Cherry Silent Red ili malo skuplja verzija sa silent Topre switchevima. Sve ovisi koju verziju hoces, TKL ili 65%..

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ma netko iskustva sa UVI Pride Mini?

Izgleda mi zanimljivo, a koliko vidim mogu i tipke promijeniti ako mi ne odgovara blue...

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koja bi bila najjeftinija mehanička tipkovnica s hr/uk/de layoutom? Nebitno pišu li hr slova gore ili ne, samo da je veliki enter i lijevo mali shift i <>.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa. Naime trazim "gaming tipkovnicu za kojih 500-600kn. Najvise sam zainteresiran za HyperX Alloy FPS RGB zbog bojica i zato sto imam skoro svu HyperX periferiju. Koliko su dobri Kailh Silver switchevi sta koriste na njoj i da li ima koja bolja preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kolega Avet Petar me pitao kakvo je nase znakovlje na g213, pa ako netko razmatra da ju uzme.
slike nisu savrsene, ali ono bitno se vidi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 10:11 (bloodborne).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Koliko bi došla najjeftinija bežična mehanička tipkovnica? Može i izvana nabava.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Swaglord kaže...
Koliko bi došla najjeftinija bežična mehanička tipkovnica? Može i izvana nabava.

Ja koristim >ovu< vec nekih 7-8 mjeseci.

Uzeo sam je iz zezancije da je isprobam, ispostavilo se da je odlicna. (prije te mi je za svakodnevni rad sluzila Corsair K70, cherry red, sad je ova postala svakodnevna :)

Kvalitetno urađena, bez flexa, uzeo sam red switheve, koji su kopija cherry-a, ali razlika je jako mala.

Ne gubi signal i ja ne primjecujem nikakav lag, a igram dotu2, cod etc..

Moze biti wireless a moze se spojiti na kabel koji je ujedno i puni.

Ima jednobojni backlight sa više modova, koji doduše ne koristim jer mi baterija bez backlighta traje po 3 mjeseca.

Jedine zamjerke koje imam je to sto nema wrist resta nikakvog, i sto su keycapsi (tipke) niskog profila, al to mozda nece smetati svakome. Ja sam na svoju na kraju stavio custom set keycapsa.

Za te novce, apsolutno vrhunska wireless tipkovnica, a moze se naci i full verzija.

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba mi savjet za odabir između:

Logitech G613

Logitech G513

 

Budući da su cijenom tu negdje, molim za savjet. Inače preferiram bežičnu tipkovnicu, ali ovdje dajem prednost kvaliteti izrade. Ukoliko su jednake po svemu osim po wired ili wireless, onda biram 613.

 

I zanima me razlika prilikom odabira switcheva, koja je razlika između Tactile i GX Brown Tactile? 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 8:24 (snake44).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Itko??

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
snake44 kaže...

Treba mi savjet za odabir između:

Logitech G613

Logitech G513

 

Budući da su cijenom tu negdje, molim za savjet. Inače preferiram bežičnu tipkovnicu, ali ovdje dajem prednost kvaliteti izrade. Ukoliko su jednake po svemu osim po wired ili wireless, onda biram 613.

 

I zanima me razlika prilikom odabira switcheva, koja je razlika između Tactile i GX Brown Tactile? 

 

Imaš dvije G513, staru s romero g switch-evima i novu s gx. Pretpostavljam da je to razlika.

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Hvala ti na preporuci, jedino me zanima jel moguće na takvu tipkovnicu staviti veliki enter?
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Swaglord kaže...
Hvala ti na preporuci, jedino me zanima jel moguće na takvu tipkovnicu staviti veliki enter?

 Nije moguce staviti veliki enter, ako te smeta mali, morat ces traziti drugi layout

11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Može preporuka za  mehaničku tipkovnicu do 400/450 kn?
Bila bi korištena za sve pomalo, ali uglavnom gaming.
Po mogućnosti da je full (numpad) i da nije glasna. 
Bilo bi dobro da ima osvjetljenje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mehaničku tipkovnicu mogu slobodno ispuhati kompresorom? To mi se čini najlakši način za očititi ju?

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
VladimirLem kaže...

Mehaničku tipkovnicu mogu slobodno ispuhati kompresorom? To mi se čini najlakši način za očititi ju?

 Link

4 godine
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Zašto bi plaćao to ako imam kompresor? Ima li ikakvih prednosti?
Have no fear, Vlad is here
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mozes sa kompresorom zasto ne.

 

Ali ja bi ti preporucio da prvo skines keycapove i stavis ih u vodu sa par kapi deterdzenta.

 

Bolje ce se keycapovi oprat a i bolje ces ispuhat bez keycapova na tipkovnici

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
4 godine
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Ma to mi sekundarna tipkovnica, nije prljava, već ima nešto prašine i koja dlaka. Ide to pod kompresor. Hvala.
Have no fear, Vlad is here
12 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bok

Moze preporuka neke mehanicke tipkovnice s amazon.co.uk. Budzet bi bio nekih 35-40 gbp, bitno je da ima numericki dio, a bilo bi pozeljno i neko osvjetljenje tipki. 

 

A u vezi dostave, frend je u engleskoj pa budem narucio na njegovu adresu pa donese u hr.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Nisi rekao koji switch, ove su sve blue switch(clicky)

 

Za tu cjenu koju god da uzmes dobit ces istu stvar. 

Outemu blue switcheve, 'gamerski' font na keycapovima ...

Ako ti to ne smeta uzmi bilo koju 

 

1

2

3

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
14 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

moze preporuka tipkovnice za pisanje, znaci ne igram igrice na kompu uopće, već bi bila za word, programiranje itd... najefitniju moguću preporuku bi molio

 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

treba mi dobra tipkovnica koja se ne čuje kad tipkate po njoj. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
gamer88 kaže...

treba mi dobra tipkovnica koja se ne čuje kad tipkate po njoj. Hvala.

 

bilo koji custom sa MX Zilentima. Nemoguce je cuti ikakav klik. Najbolji i najtisi switchevi.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ni dobre membranske se ne cuju..?!

 

P.s. gamer88 vidi: tipkovnica-cherry-mx-board-1-0

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.2.2020 21:46 (metallic).
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba mi savjet za mehaničku tipkovnicu do 1000kn, 60% layout, switchevi Cherry MX Red, Silver, Speed i sl, RGB nije prioritet. Htio sam Ducky One 2 Mini ali nema ga nigdje za kupiti?

Hvala unaprijed.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jesi je mozda probao?!

 

Kakav je ugodjaj koristenja, kvalitete izrade?

Odakle je salju, ima li postarine, carine..?

Hvala

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa,

 

Tražim mehaničku tipkovnicu sa MX Brown (ili ekvivalent), velikim enterom i HR znakovima kroz koje ide osvjetljenje, RGB-om. Cijena nije previše bitna koliko veliki enter i osvjetljeni HR znakovi.

 

 

Pogledao sam po netu par komada, ali naravno spojiti text, model i sliku je skoro nemoguće da provjerim gore navedene stvari. Da li netko definitivno zna da li su npr. ovi modeli takovi, ili ima boljih opcija:

 

Logitech Gaming G513

 

Fnatic Gear Streak

 

Logitech Gaming G910 Orion Spectrum

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Prije 2 tjedna sam uzeo u Linksu G512 SE. Ima sve ono kaj tražiš osim switcha koji nisu brown već blue ali osobno nisu mi preglasni.

Uglavnom, ako ćeš tipkovnicu uzeti u obzir ako imaš priliku isprobaj ju prije pa da vidiš da li ti paše.

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
1 1 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice