Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.182.980
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Ako paziš da je to Kone Pure Military (najčešće ne piše military nego da ima 5000 DPI i tak nešto, npr. ovo je KPM, a ovo nije), onda je jedan od boljih izbora. Miš je malen pa bi bilo dobro da ga isprobaš, pogotovo ako imaš veću ruku.

 

@war3_tft Još uvijek ne postoji u potpunosti "flawless" senzor, 3360/3366 je najbliži tome što trenutno postoji. KPM inače ima isti senzor kao Rival 300, tako da tu senzor definitvno nije problem.

Ozbiljno mi treba novi status.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 12:31 (Raykip).
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

I jedan i drugi će biti ok. Kolko ja vidim nitko se do sada nije žalio na bilo koju verziju, a dosta ljudi ih je kupilo prema preporuci u ovoj temi ili na PP.

Brain.exe has stopped working!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Vjeruj mi da nisam od onih koji se pali na neznam kakve prefikse, sufikse i slicne navlakuse, ali kad sam nedavno saznao za taj famozni "flawless senzor" i malo proucavao imalo mi je smisla ono sto pise. Koliko sam ja uspio shvatiti, sto je i nekako logicno, da takve finese najvise dolaze do izrazaja kod FPS igara gdje je ta preciznost najbitnija i svako ometanje prijenosa pokreta 1:1 je minus pa sam zato kolegu i pitao koje igre namjerava igrati.

 

Isto tako mozda me se krivo shvatilo, ali nisam htio reci da je taj Roccat mis los, na kraju krajeva ako skicnes pod "moj PC" i onaj popis vidjet ces da moj trenutni mis nema flawless senzor, a za MOBE i RTS mi je odlican . Sto se tice FPS-a bas sam poceo igrati Overwatch pa ne mogu ocijenit koliko je moj mis i njegov senzor los ili dobar posto sam jos tezi nub, ali kad nabavim novi koji ce biti Rival 300 cu ostaviti neki mali osvrt .

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Treba mi savijet. Do sad sam imao nekoliko optičkih miševa i nisu se baš iskazali na poršinama koje reflektiraju svjetlost pa sam prešao na laserske i super sam zadovoljan. Gledam ovu akciju za G502 i mislim se bi li ga uzeo ili ne baš zbog tog razloga. S druge stranje za malo manje pare imam MX780 koji ima laserski senzor. Da li netko ima neki od ta dva miša i kako je zadovoljan? Da li su stvari još iste kao i prije 5+ godina ili su optički senzori napredovali u pogledu glatkih površina?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Nadovezujem se i na prijašnje postove usput.

Sve je to ok, ali to ovisi od osobe do osobe. Nekome to odgovara, nekome pak ne. Evo ti konkretan primjer: ja koristim max 2200 DPI, sensitivity mi je u windowsima na default i u softweru isto tako, sve đinđe su pogašene dok moj buraz (iako više ne igra) ima DPI na 4000, sens na default ali ima upaljen liftoff i akceleraciju. Igrali smo CrossFire (nešto ala CS) i frajer ubija sve živo (doslovno je svako malo dobio kick navodno zbog aimbota), sniper valjda 95% hit rate. Mogu ti samo reći da nakon prvog pokušaja igranja na njegovim postavkama dobio sam suicidalne misli. Njemu to jednostavno odgovara, meni je to ravno mukama u paklu. Senzor za koji smatram da je "flawless" je ionaj koji radi na više-manje svim površinama (ne smeta mu niti glossy), ne zahebava kad se makne sa podloge za miša na stol (problem sa kalibracijom površine) i ostale pekmez stvari sa kojima jednostavno ne smije biti problema.

Nisam siguran da li sam već napisao ranije, ako jesam sad ću opet. Kad sam kupio Tyona, prva 3 dana sam mu vadio mast. Prošao je doslovno sve mugće eksperimente. Jedan od njih je uključivao šnitu kruha i pekmeza (namjerno); radi!  E to je za mene flawless senzor.

Brain.exe has stopped working!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
axos kaže...

 

 Šta se tiče tehnologija sve je ostalo isto. Laserski miš je i dalje laserski, optički je optički. Kolko se sjećam, Logitech je svojedobno izmišljao toplu vodu sa optičkim senzorima (ispravite me ako griješim), mislim da je tehnologija nosila naziv Darkfield no nisam to ništa pretjerano pratio. Proguglaj pa vidi. Zašto jednostavno ne kupiš podlogu za miša i riješiš se problema za 50kn?

 

Kod kolege sam isprobao G502 i mogu ti reći da mi se svidio. Osobno mi njegov oblik baš ne odgovara ali u globalu odličan miš. 

O MX780 nemam blage veze. Nikad nisam imao prilike isprobati G.skill periferiju. Evo ti 

 pa gledaj.  i za 
. Pogledaj još malo po tom kanalu, ne znam da li su plačeni da reklamiraju ili ne ali čine mi se dosta objektivni.

Brain.exe has stopped working!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2016 15:32 (ZeroC00l).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imam mx780, koristim ga na swift-rx (xxl) podlozi i izvrstan je, izuzetno precizan. Možeš ga podešavat kako ti odgovara, što fizički što softverski i s obzirom da je sada ~100kn jeftiniji nego je bio do nedavno smatram (subjektivno naravno) da je vrlo dobra kupnja.

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

zanimaju me vasa misljenja, da li je ovo original :

http://www.ebay.com/itm/CF-Logitech-G602-Gaming-Mouse-/222262953936?hash=item33bfe787d0:g:-QUAAOSwLF1X6koI

 

cijene na ebay su od 60-80 dolara, ili da ipak kupim kod nas jer nije neka razlika u cijeni?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Jel ovo CF na početku znači counterfeit?  Mislim da bi trebao biti oriđiđi ako piše tako u opisu, budući da ebay garantira povrat u slučajevima gdje roba nije kao as described. Jedino kaj ne dostavljaju u Hrvatsku, ako nisi primijetio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sto se dostave tice, zaboravio sam napomenuti da sam iz BiH a vidim dostavljaju ovamo. Kod nas ovaj mis kosta nekih 90eura, pa mi je ova cijena od 60 dolara dosta prihvatljivija
Nadam se da nije krivotvoreno :D
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Obzirom da ne mogu nigdje naći toliko hvaljeni Kone Pure Military (jel može ko vidjejt jel ga ima u EU za naručit), koji bi bio dobar miš u tom cjenovnom rangu, ali za fingertip grip ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Može preporuka miša za veću ruku.Trenutno imam logitech g502 ali mi ne odgovara oblik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imao sam i ja g502 isto mi je bio loš oblik.Nakon prelaska na razer deathadder chroma ne bih ga mijenjao za niti jedan drugi.A isto imam vecu,

šapu.Igram najviše online fps ige i senzor je odličan.I plus mu je tezina barem meni jer g502 je pretežak.A neki  kažu da nije neka kvaliteta.

A ja tu gospodu pitam šta rade s njim.Na stranu s šalom.Ja ga imam godinu dana i nakon dosta upotrebe isti je kao od prvog dana.Lp

7 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

ponukan BUG recenzijom iz aktualnog broja, a i moj mis polako se pocinje raspadati, odlucio sam se na kupnju Modecom MC-GMX4 (Pixart PMW3330)

 

imam Steelseries Rival 300 optical (Pixart PMW3310), koji ce sada klinci koristiti jer sam apsolutno odusevljen ovim GMX4

 

kako miseve drzim sa punom sakom (palm grip) samo takve kupujem i limit mi je oko 500kn, GMX4 je, meni osobno, savrsenstvo ergonomije

 

mis sam platio 270kn i evo jos se cudim i ne mogu vjerovat da je ovo vrhunsko glodalo tako jeftino

 

moj osobni dojam je u potpunosti u skladu sa recenzijom, i vidno se osjeti da je bolji od Rival u onome za sto ga koristim, svakodnevni rad i igranje (sve ukupno 12 sati dnevno manje vise)

 

ruka mi se puno manje umara, vjerovatno zato sto je malo nizi i uzi od Rival

 

puno precizniji u desktop okruzenju, obrada fotki recimo

 

kod igranja (igram na 1600 dpi, GMX4 ide do 7200dpi) samo pohvale, precizan, postojan i lag free (Overwatch, BF1, WoW, Dota, HOTS, Division)

 

jos jednom ponavljam, samo 270kn

 

kao sto je i u recenziji napomenuto, softver radi savrseno, samo nema puno opcija, recimo podesavanje distance kada se mis podigne, sto mi je osobno super imati, ali eto za 270kn mogu i bez toga, mozda uvrste to u buducnosti

 

isto tako sam primjetio da mi se ne upali svaki puta, svjetlo na misu kod restartanja/ukljucivanja racunala, sad ne znam da li je to do necega kod mene na stroju, jer nije spomenut taj problem u recenziji

 

u svakom slucaju, ako trazite vrhunski palm grip mis ovo je mis za vas 8.5/10 ocjena recimo  

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 11:48 (X3M).
Moj PC  
6 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Trenutno se razmišljam između deathadder chroma,roccat kone xtd i steelseries rival 300. Ako može neko iskustva da napiše.

7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
polymer1234 kaže...

Trenutno se razmišljam između deathadder chroma,roccat kone xtd i steelseries rival 300. Ako može neko iskustva da napiše.

 iznad tvog posta imas usporedbu sa mojim Rival 300, odlican mis, mogu ga preporuciti, mada mi je ovaj Modecom za nijansu bolji 

 

razer sam imao mambu i nikad vise necu kupiti razer periferiju, ne ergonomicni za moju ruku, softver totalni hell, i znao mi je "preskakati"

 

ove ostale nisam koristio

 

15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Došao mi danas ovaj G402 Hyperion Fury kojeg sam uzeo za Black Friday. Ovak na prvu kad ga usporedim sa svojim Firegliderom (starim 6 godina), mnogo je glasniji i ima nekakav plastičan osjećaj. Uz njega nisam dobio dodatne podloške, niti neko prijenosno sredstvo (krpenu vrećicu) koju sam dobio uz Fireglider. Budemo vidli kako će se pokazat nakon malo više sati korištenja.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 19:24 (AmonZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
polymer1234 kaže...

Trenutno se razmišljam između deathadder chroma,roccat kone xtd i steelseries rival 300. Ako može neko iskustva da napiše.

 Ja sam ima deathaddera i sad iman rival 300 koji mi više paše i bolje leži u ruci jer je veći. Šta se tiće kvalitete izrade i senzora ja san pre zadovoljan.

Kanter PROO
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Hvala na malom reviewu X3M, mis se cini dobar i kako sad kupujem novi mislio sam g.skill ripjaws mx780 uzet, ali ovaj modecom se cini super za te novce ali jedino sto me vuce prema g.skillu odmah je samo ime jer nisam cuo pretjerano puno o modecom proizvodima(naravno puno manja tvrtka su i bazirani u poljskoj naspram giganta poput g.skilla). Takoder na manje vise svakom videu imaju vecinom rijeci hvale za ovaj g.skill ... ehhh najbolje uuet oboje pa sam na miru ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
toninho kaže...

Hvala na malom reviewu X3M, mis se cini dobar i kako sad kupujem novi mislio sam g.skill ripjaws mx780 uzet, ali ovaj modecom se cini super za te novce ali jedino sto me vuce prema g.skillu odmah je samo ime jer nisam cuo pretjerano puno o modecom proizvodima(naravno puno manja tvrtka su i bazirani u poljskoj naspram giganta poput g.skilla). Takoder na manje vise svakom videu imaju vecinom rijeci hvale za ovaj g.skill ... ehhh najbolje uuet oboje pa sam na miru ;)

MX780 meni nije odgovarao jer nije za "palm grip"

 

inace odlican mis, kvalitetan, robusan, softver sa masu opcija, neces fulat ako ga uzmes

 

od palm grip miseva koje sam imao najbolji su mi bili:

 

Rival 300

Logitech G502

Roccat Kone 

Corsair Vengeance M95

CM Storm Sentinel Advance II

 

i sad ovaj Modecom

 

svi su mi bili odlicni, Rival i Modecom, mojoj ruci, za nijansu bolji od ostalih

 

Modecom mis me podsjeca, na ono sto je kod nas LC Power LCC-120 kod coolera, za tu cjenu nenadmasiv proizvod

 

imena ti bas ne znaci previse, osim ako nije Logitech 

 

gledaj senzore koje stavljaju, ergonomiju i naravno izgled koji je osobna stvar

 

recimo Razer je "brand name" a meni su zivi ocaj njihovi proizvodi 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 11:01 (X3M).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Slazem se u potpunosti, ma meni je oblikom i tezinom sa svim uezima logitech g500 bio fenomenalan. Prvi izbor je bio roccat kone pure naval ili desert/como ali ga nema nigdje kod nas, a i to sto kazes ime ko ime ako je kvalitetan i ne daje osjet jeftinog zasto ne uzet. 

Citao sam za taj senzor u medecomu odlican je. Moram u links skocit kad malo vremena uhvatim pa da iz prve ruke vidim malo sto uzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

150g težak taj Modecom? Super za sve osim pucačina onda, a i za kompetitivne igre se čovjek treba razmislit tko nema žilave ruke. Ima sve skupa 3-4 dodatne tipke koje su korisne prilikom gejmanja. Ovaj materijal sa strane mi izgleda slično gumiran kao kod Rival 300, ali sretno ti bilo da se ne zguli u roku 12mj. Ostalo se čini solidno i taj senzor nije jeftin, ali šta će ti nabrijan senzor, ako je miš nezgrapan za brzo pomicanje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 11:49 (The_Fichek).
7 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
The_Fichek kaže...

150g težak taj Modecom? Super za sve osim pucačina onda, a i za kompetitivne igre se čovjek treba razmislit tko nema žilave ruke. Ima sve skupa 3-4 dodatne tipke koje su korisne prilikom gejmanja. Ovaj materijal sa strane mi izgleda slično gumiran kao kod Rival 300, ali sretno ti bilo da se ne zguli u roku 12mj. Ostalo se čini solidno i taj senzor nije jeftin, ali šta će ti nabrijan senzor, ako je miš nezgrapan za brzo pomicanje.

 nema gumu sa strane, plastika je "naborana"

 

ovo ostalo stoji

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ima tko logitech performance mx mis ovdje? Da podjelimo iskustva...

Naime moj kad ga move-am mi zuji i u tisi se cuje, te je iritantno dosta... Valda neka zavojnica nutra zuji ili koji bog.

To nebi smjelo biti normalno?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
HrcHC kaže...

Ima tko logitech performance mx mis ovdje? Da podjelimo iskustva...

Naime moj kad ga move-am mi zuji i u tisi se cuje, te je iritantno dosta... Valda neka zavojnica nutra zuji ili koji bog.

To nebi smjelo biti normalno?

Ja sam se jednog rijesio, jer mi je prestalo puniti bateriju nakon nekoliko godina od garancije. Malo je znao napuniti s udarcem, ali i to prestalo.

Naravno isao sam ga malo sredjivati, pa sam ostao bez sitnih oprugica (odletile) i...., a mogao sam ga ostaviti na kabelu i vjerojatno bi i dan danas radio. Kupio sam opet istoga. Meni niti jedan nije zujao, niti zuji...  Odnosno cuje se kada ga prislonim uz usi nesto malo, inace nista...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 2:28 (Mrgud Veliki).
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Zdravo ekipa, trebam malu pomoc. U potrazi sam za zamjenom moje roccat kove+, cijena do nekih 400kn max, nista preko toga.

Za oko su mi zapeli rival 100, g300s i razer abyssus. E sad tu nastaje problem.

Znam da je abyssus 2014 imao gadnih problema sa senzorom u fpsovima a nasao sam u linksu za 300tinjak kuna abyssus 1800 dpi + podloga, ali ne znam koji je to model, prva generacija ili koja, i zna li netko kako se taj mis ponasa u fpsovima posto igram csgo, u pitanju je mali dpi. A ima i za 350kn abyssus v2, zanima me jel taj bolji od 2014 modela, ima li s njim takvih problema ili ima pristojne performanse? Također, ako imate nekih drugih prijedloga do 400kn otvoren sam i za to, samo je bitno da je lagan mis, dodatne tipke nisu must. Nisam baš za kupnju preko njuškala pošto je lako podvaliti neispravan miš a u mojoj okolici nije baš neka ponuda miševa koje bih mogao isprobati. 

All that is...or was...began with a dream...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
pacijent007 kaže...

Zdravo ekipa, trebam malu pomoc. U potrazi sam za zamjenom moje roccat kove+, cijena do nekih 400kn max, nista preko toga.

Za oko su mi zapeli rival 100, g300s i razer abyssus. E sad tu nastaje problem.

Znam da je abyssus 2014 imao gadnih problema sa senzorom u fpsovima a nasao sam u linksu za 300tinjak kuna abyssus 1800 dpi + podloga, ali ne znam koji je to model, prva generacija ili koja, i zna li netko kako se taj mis ponasa u fpsovima posto igram csgo, u pitanju je mali dpi. A ima i za 350kn abyssus v2, zanima me jel taj bolji od 2014 modela, ima li s njim takvih problema ili ima pristojne performanse? Također, ako imate nekih drugih prijedloga do 400kn otvoren sam i za to, samo je bitno da je lagan mis, dodatne tipke nisu must. Nisam baš za kupnju preko njuškala pošto je lako podvaliti neispravan miš a u mojoj okolici nije baš neka ponuda miševa koje bih mogao isprobati. 

Roccat (kova, kone... sve mi ruklo i pocelo dvoklikati) ? Najgori misevi koji sam ikad imao. Bilo sto od logitecha je moj savjet, ako imas novca... Ako nemas, onda neka netko drugi preporuci nesto.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Od logitecha jedino bi si mogao g300s priuštiti. A što ih se općenito tiče, jedino g403 mi nekako izgleda kao nešto što bi meni odgovaralo pošto je g402 relativno težak i velik,  a on je daleko iznad mojih cjenovnih mogućnosti :/ Otvoren sam za druge prijedloge

All that is...or was...began with a dream...
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Best buy miš do 250 kuna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Sharkoon fireglider po mom mišljenju
All that is...or was...began with a dream...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice