Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.652.097
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Takodjer cloud 2, link please.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zabranjeniples kaže...
191x7 kaže...

 Postoje ti na AliExpressu, eBayu i sličnima jeftini "headband sleevee" s patentnim zatvaračem (rajflšlusom) koji čuvaju headband i malo popravljaju udobnost jer su neopren, spužva i slično, i mogu se prati u perilici. Ja sam to koristio baš kada mi se na Cloudu počela ljuskati ta fejk koža, a koristim i sada na Sennheiser HD 560s.

Ako su ti ispravne slušalice, samo si to nabavi za par € i riješio si problem.

Za ostatak novca bolje kupi brainwavz padove i neke ok IEM-ove.

Može kakvi linkovi za te stvari ?

Ako je problem, može i na PM.

 Evo jedan primjer

€ 1,62 30%OFF | Zipper Headphone Protector Sleeve Cushion Pad Headband For Audio Technica ATH MSR7 M20 M30 M40 M40X M50X SX1 Gaming Game Headset
https://a.aliexpress.com/_mr5zmV0

Imaš toga raznih boja, čak i materijala. Rastezljivo pa paše na jako puno različitih slušalica.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

 Evo jedan primjer

€ 1,62 30%OFF | Zipper Headphone Protector Sleeve Cushion Pad Headband For Audio Technica ATH MSR7 M20 M30 M40 M40X M50X SX1 Gaming Game Headset
https://a.aliexpress.com/_mr5zmV0

Imaš toga raznih boja, čak i materijala. Rastezljivo pa paše na jako puno različitih slušalica.

Naručio dva komada, a za ove padove preko Brainwavz nisam uopće znao, iako mi za sada to ne treba (imam još uvijek one rezervne ako zatrebaju).

Koja bi bila preporuka tih padova, ako budem uzimao ?

 

Inače, hvala još jednom, uštedio si mi koji euro u novčaniku ovim.

Inače sam zadovoljan Cloudicama, tako da za sada odustajem od kupovine novih, barem dok se ove ne razmrdaju.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zabranjeniples kaže...
191x7 kaže...

 Evo jedan primjer

€ 1,62 30%OFF | Zipper Headphone Protector Sleeve Cushion Pad Headband For Audio Technica ATH MSR7 M20 M30 M40 M40X M50X SX1 Gaming Game Headset
https://a.aliexpress.com/_mr5zmV0

Imaš toga raznih boja, čak i materijala. Rastezljivo pa paše na jako puno različitih slušalica.

Naručio dva komada, a za ove padove preko Brainwavz nisam uopće znao, iako mi za sada to ne treba (imam još uvijek one rezervne ako zatrebaju).

Koja bi bila preporuka tih padova, ako budem uzimao ?

 

Inače, hvala još jednom, uštedio si mi koji euro u novčaniku ovim.

Inače sam zadovoljan Cloudicama, tako da za sada odustajem od kupovine novih, barem dok se ove ne razmrdaju.

Imaš Clouda nemaš na njem Brainwavz? Pa ti padovi su uvjerljivo najbolji upgrade koji na jednom Cloudu možeš napraviti. Podiže udobnost s 6 na 9, dobiješ ušni 69. XD

Znatno je udobniji materijal, deblji, trajniji i kvalitetniji (meni se nakon godina korištenja nisu niti spljoštili nitipočeli ljuštiti). Stock padovi su smiješni u usporedbi.

E sad, koji vanjski materijal hoćeš - to biraš - platno ili pliš/velur ako želiš malo otvoreniji zvuk (preporučam!) ili pleather (umjetna koža) ili ovčja koža ako želiš bolju izolaciju.

Hibridne ako hoćeš probati kombinaciju. Gaming s pjenom za hlađenje ako ti se troši više za ništa. Angled ako želiš malo usmjeriti zvuk pa ga time malo promjeniti (ali bude manji headset!).

Trenutno ti je jako dobro kupiti jel na cijelom sajtu imaju 30% popusta. Inače je to najveći popust koji daju, za blagdane bude 10-15%, rijetko kada 20-30%.

https://www.brainwavzaudio.com/collections/oval-memory-foam-earpds

https://www.brainwavzaudio.com/collections/oval-memory-foam-earpds/products/ath-m50x-velour-earpads

Za 14€ bez razmišljanja. Vrijede svakog centa.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Poštarina nije mukte, to ispadne oko 20€ ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2023 23:47 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zabranjeniples kaže...

Poštarina nije mukte, to ispadne oko 20€ ?

 Moguće, da. Ali vrijedi.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
online
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imam sennheiser momentum naglavne sluske, medjutim ona umjetna koza se vec sva rascufala i izgleda koma, a i postanu neudobne nakon par sati nosenja.

 

Posto bih se htio "modernizirat" gledam neke naglavne slusalice a da kvalitetom zvuka kolko tolko pariraju momentumu koje imam.

Pitanje, da li postoje koje slusalice da su udobne i kvalitetne zvukom?  Naravno da su bezicne, do cca 150€ a moze i manje.

Sluzile bi za gejmanje, yt, povremeno slusanje mjuze prek kompa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

https://www.audio-technica.com/en-eu/headphones/type/wireless/ath-m50xbt2

 

Malo skuplje, ali kada ih staviš na uši odmah znaš da vrijede svakog centa.

 

Sreća je put, a ne odredište.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zvonac kaže...

Imam sennheiser momentum naglavne sluske, medjutim ona umjetna koza se vec sva rascufala i izgleda koma, a i postanu neudobne nakon par sati nosenja.

 

Posto bih se htio "modernizirat" gledam neke naglavne slusalice a da kvalitetom zvuka kolko tolko pariraju momentumu koje imam.

Pitanje, da li postoje koje slusalice da su udobne i kvalitetne zvukom?  Naravno da su bezicne, do cca 150€ a moze i manje.

Sluzile bi za gejmanje, yt, povremeno slusanje mjuze prek kompa.

 Jel se ne može koža i neudobnost jednostavno riješiti zamjenom padova nekim npr Brainwavz?

 

Bežične do 150€?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
goodie kaže...

https://www.audio-technica.com/en-eu/headphones/type/wireless/ath-m50xbt2

 

Malo skuplje, ali kada ih staviš na uši odmah znaš da vrijede svakog centa.

 

 Budem bas pogledao.. 

191x7 kaže...
zvonac kaže...

Imam sennheiser momentum naglavne sluske, medjutim ona umjetna koza se vec sva rascufala i izgleda koma, a i postanu neudobne nakon par sati nosenja.

 

Posto bih se htio "modernizirat" gledam neke naglavne slusalice a da kvalitetom zvuka kolko tolko pariraju momentumu koje imam.

Pitanje, da li postoje koje slusalice da su udobne i kvalitetne zvukom?  Naravno da su bezicne, do cca 150€ a moze i manje.

Sluzile bi za gejmanje, yt, povremeno slusanje mjuze prek kompa.

 Jel se ne može koža i neudobnost jednostavno riješiti zamjenom padova nekim npr Brainwavz?

 

Bežične do 150€?

 Nisam siguran, mislim da ne.

 

Gledao sam sennheiser momentum 4 bezicne, skuplje su, baterija je odlicna a izgleda i da kasnjenje signala je smanjeno (50-60ms) dok su bezicne i kod gejmanja, sad ne znam kak ostale sluske stoje po tom pitanju,. Zvuk im je naravno odlican kao i udobnost.

8 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
zabranjeniples kaže...
Mr.Natural kaže...

 ako ti se svida cloud 2 postoji i cloud 2 wireless isto , 30 sati baterija ili tako nesto, isto postoji i cloud alpha sa 300 sati baterije

Cloud II mi je odličan po pitanju zvuka i udobnosti, ali ni sam nisam siguran dal sam nešto pretjerano zadovoljan kvalitetom izrade.

Kad kažem ''kvalitetom izrade'', nije da se nešto rasklapalo, rasklimalo, puklo i sl., ali onaj kožni dio što sjeda na glavu, počeo se gulit na par mjesta.

Ništa strašno ni pretjerano puno, ali počelo je u sitno.

 

 Postoje ti na AliExpressu, eBayu i sličnima jeftini "headband sleevee" s patentnim zatvaračem (rajflšlusom) koji čuvaju headband i malo popravljaju udobnost jer su neopren, spužva i slično, i mogu se prati u perilici. Ja sam to koristio baš kada mi se na Cloudu počela ljuskati ta fejk koža, a koristim i sada na Sennheiser HD 560s.

Ako su ti ispravne slušalice, samo si to nabavi za par € i riješio si problem.

Za ostatak novca bolje kupi brainwavz padove i neke ok IEM-ove.

 I ja imam hd 560s, znas li mozda ako su neki brainwavz jastucici bolji od stock jastucica, meni su stock super?
Vec sam si bio narucio bio zamjenske jastucice sa sennheiser stranice(https://global.sennheiser-hearing.com/products/ear-pads-hd-559) jer mi se odlijepio bio jastucic dosta nakon godinu dana, valjda sam ga krivo uhvatio, pa sam odcupao do kraja i otisao onaj kolutic unutra.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Mr.Natural kaže...

 I ja imam hd 560s, znas li mozda ako su neki brainwavz jastucici bolji od stock jastucica, meni su stock super?
Vec sam si bio narucio bio zamjenske jastucice sa sennheiser stranice(https://global.sennheiser-hearing.com/products/ear-pads-hd-559) jer mi se odlijepio bio jastucic dosta nakon godinu dana, valjda sam ga krivo uhvatio, pa sam odcupao do kraja i otisao onaj kolutic unutra.

Iskreno, nisam pronašao kompatibilne earpade za 560s osim od Sennheisera, a stock nisu loši. I mislim da će mi dugo potrajati jer ih sve manje koristim (prešao na IEM-ove).

No, ono što sam napravio za HD 560S (i IEM-ove), naručio sam Akliam PD4 Pro AMP/DAC s balansiranim 4.4 izlazom i 4.4 kabel za HD 560S kako bi mi slušalice radile "balanced".

Mislim, taj AMP&DAC sam prvenstveno naručio jer mi nijedno postojeće audio rješenje koje imam nema dovoljno snage za Truthear Zero.

Truthear Zero su 10Ω dual driver velike osjetljivosti, a sva mi rješenja imaju veliku izlaznu impedanciju, npr Asus Xonar U5, na kojoj god postavki - zvuk je tih i fali dinamičkog raspona.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
online
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ljudi, da li gejmerske slusalice mogu ponudit dobar zvuk sto se tice slusanja muzike? Recimo, ak bi usporedjivali s sluskama kojima je glavna namjena muzika a ne gejming.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

imam dilemu oko gaming headseta, zicni g335 ili bezicni g733 dali se isplati platit 500kn razliku u cijeni

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zvonac kaže...

Ljudi, da li gejmerske slusalice mogu ponudit dobar zvuk sto se tice slusanja muzike? Recimo, ak bi usporedjivali s sluskama kojima je glavna namjena muzika a ne gejming.

Ako kupiš neke od respektabilnog audio branda (npr Sennheiser, Audio Technica, Shure, AKG, Beyerdynamic, ...) solidne cijene ili pak neke što su rebrandirane audio/monitoring slušalice (tipa HyperX Cloud Pro, 2, Alpha, Cooler Master MH752, ...) onda da.

Ako kupiš Logitech, Razer, Steelseries, Roccat, Corsair, Astro, Sharkoon, Trust, Genius i slične, od toga ne možeš očekivati dobar zvuk.

 

SiNkE.Zgb kaže...

imam dilemu oko gaming headseta, zicni g335 ili bezicni g733 dali se isplati platit 500kn razliku u cijeni

Oba su smeće, tako da ne. 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
8 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zvonac kaže...

Ljudi, da li gejmerske slusalice mogu ponudit dobar zvuk sto se tice slusanja muzike? Recimo, ak bi usporedjivali s sluskama kojima je glavna namjena muzika a ne gejming.

imam/imao sam Hyperx cloud 2, hyperx cloud alpha, sennheiser hd 560s koje su sve dobre za gaming i muziku.

16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Ako kupiš neke od respektabilnog audio branda (npr Sennheiser, Audio Technica, Shure, AKG, Beyerdynamic, ...) solidne cijene ili pak neke što su rebrandirane audio/monitoring slušalice (tipa HyperX Cloud Pro, 2, Alpha, Cooler Master MH752, ...) onda da.

Ako kupiš Logitech, Razer, Steelseries, Roccat, Corsair, Astro, Sharkoon, Trust, Genius i slične, od toga ne možeš očekivati dobar zvuk.

 

 Konkretno, gledal sam ove sluške, cijena je ok..

A i imaju low latency mode, tak da kašnjenje zvuka kod gejmanja ne bi trebalo bit prisutno, što mi je veliki plus kod ovih slušalica..

https://www.links.hr/hr/slusalice-sennheiser-hd-458bt-bezicne-bt-anc-mikrofon-crne-1005061466

 

Koje konkretno preporučaš gejming slušalice?

Inače, više mi je za igranje, a slušanje mjuze bi bilo povremeno, a i kolko gledam, većina bežičnih gejming slušalica nema problema s kašnjenjem zvuka kao slušalice koje nisu namjenjene za gejming nego za muziku..

U biti, htio bih da su sluške za opću namjenu i da se dobro snalaze kako u gejmingu tako i u slušanju muzike, naravno uz prioritet da su udobne..

 

Kolko sam pratio, dost njih pati na nekom području, bilo da je u pitanju gejming ili slušanje muzike, pa je i odabir znantno teži, tak da ispada da su jedne napravljene isključivo za gejming a druge isključivo za mjuzu..

Gledal sam čak i skuplje sluške (Senn Momentum 4, na akciji su, 2tkn) pitanje je, dal opravdavaju većom cijenom, npr. neke sluške koštaju 800kn a neke koštaju 2tkn, dal vrijede 1200kn u odnosu na jeftinije.. 

 

Uglavnom, bežične obavezno, kod gejming sluški mi je onaj vanjski mikrofon nebitan, jer ga ne bih koristio, samo je pitanje, kak se snalaze na području muzike..

 

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Na temelju čega tvrdiš da je G335 smeće?

 

Ja sam izeo G335 za siću i ugodno sam iznenađen. Odličan balans zvučne slike obzirom da je riječ o gaming headsetu, vrlo lagane i udobne i imaju ok mikrofon.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Na temelju čega tvrdiš da je G335 smeće?

 

Ja sam izeo G335 za siću i ugodno sam iznenađen. Odličan balans zvučne slike obzirom da je riječ o gaming headsetu, vrlo lagane i udobne i imaju ok mikrofon.

 Po jako lošem zvuku (kvalitetan zvuk bi kod slusalica morao biti prioritet!) I kvaliteti izrade.

Ako si uzeo za 10€, za to su super.

15€ već moze kupiti donekle dobar zvuk.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 10:51 (191x7).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kvaliteta zvuka je čisto solidna, usporediva s HyperX Cloud koje se smatraju među najboljim headsetima po kvaliteti zvuka.

Imam Cloud cca. 7 godina i tražio sam im dostojnu zamjenu i definitivno sam ju dobio.

 

Zvučna slika ima sasvim solidan balans, čak bi za gaming možda volio mrvicu više niskih tonova ali ovako su generalno bolje. Soundstage ima ok širinu, ništa posebno ali većina zatvorenih headseta ima isti problem.

 

Kvaliteta itzrade je super. To što je headset lagan je golemi plus jer se jedva osjeti da ga nosiš. Nekom je možda minus što su u potpunosti plastične ali su zato fleksibilnije i udobnije za nošenje. Plus headband i earcupovi se lako mijenjaju što je veliki plus za dugotrajnosti jer headband je ono što se prvo krene raspadat na mnogim headsetima.

 

Tko misli da serem kvake nek baci oko na rtings recenziju G335.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zvonac kaže...
191x7 kaže...

Ako kupiš neke od respektabilnog audio branda (npr Sennheiser, Audio Technica, Shure, AKG, Beyerdynamic, ...) solidne cijene ili pak neke što su rebrandirane audio/monitoring slušalice (tipa HyperX Cloud Pro, 2, Alpha, Cooler Master MH752, ...) onda da.

Ako kupiš Logitech, Razer, Steelseries, Roccat, Corsair, Astro, Sharkoon, Trust, Genius i slične, od toga ne možeš očekivati dobar zvuk.

 

 Konkretno, gledal sam ove sluške, cijena je ok..

A i imaju low latency mode, tak da kašnjenje zvuka kod gejmanja ne bi trebalo bit prisutno, što mi je veliki plus kod ovih slušalica..

https://www.links.hr/hr/slusalice-sennheiser-hd-458bt-bezicne-bt-anc-mikrofon-crne-1005061466

 

Koje konkretno preporučaš gejming slušalice?

Inače, više mi je za igranje, a slušanje mjuze bi bilo povremeno, a i kolko gledam, većina bežičnih gejming slušalica nema problema s kašnjenjem zvuka kao slušalice koje nisu namjenjene za gejming nego za muziku..

U biti, htio bih da su sluške za opću namjenu i da se dobro snalaze kako u gejmingu tako i u slušanju muzike, naravno uz prioritet da su udobne..

 

Kolko sam pratio, dost njih pati na nekom području, bilo da je u pitanju gejming ili slušanje muzike, pa je i odabir znantno teži, tak da ispada da su jedne napravljene isključivo za gejming a druge isključivo za mjuzu..

Gledal sam čak i skuplje sluške (Senn Momentum 4, na akciji su, 2tkn) pitanje je, dal opravdavaju većom cijenom, npr. neke sluške koštaju 800kn a neke koštaju 2tkn, dal vrijede 1200kn u odnosu na jeftinije.. 

 

Uglavnom, bežične obavezno, kod gejming sluški mi je onaj vanjski mikrofon nebitan, jer ga ne bih koristio, samo je pitanje, kak se snalaze na području muzike..

 

 Bluetooth ima puno veće kašnjenje nego 2.4GHz na gaming slušalicama.

Bluetooth smanjenog kašnjenja je ok za mobilni gaming i gledanje TV/videa, za ništa kompetitivno nije jer kasni.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže..

 Probao si G335 ili ?

14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Kvaliteta zvuka je čisto solidna, usporediva s HyperX Cloud koje se smatraju među najboljim headsetima po kvaliteti zvuka.

Imam Cloud cca. 7 godina i tražio sam im dostojnu zamjenu i definitivno sam ju dobio.

 

Zvučna slika ima sasvim solidan balans, čak bi za gaming možda volio mrvicu više niskih tonova ali ovako su generalno bolje. Soundstage ima ok širinu, ništa posebno ali većina zatvorenih headseta ima isti problem.

 

Kvaliteta itzrade je super. To što je headset lagan je golemi plus jer se jedva osjeti da ga nosiš. Nekom je možda minus što su u potpunosti plastične ali su zato fleksibilnije i udobnije za nošenje. Plus headband i earcupovi se lako mijenjaju što je veliki plus za dugotrajnosti jer headband je ono što se prvo krene raspadat na mnogim headsetima.

 

Tko misli da serem kvake nek baci oko na rtings recenziju G335.

 Ako recenzije slušalica gledaš na rtings onda možda prvo trebaš promjenit stranicu na kojoj tražiš recenzije slušalica.

 

Rtings, whathifi.. nema se tu sta raspravljat. Kad bi samo njih gledao, ispada da je 90% slusalica 7.5/10 ili bolje.

 

Evo čisto da si vizualiziraš: ovo smeće od logitecha (od logitecha je sve smeće, ne samo g335) ima ocjenu 7.4. Sennheiser hd600 ima 8.1.

 

Prosječan korisnik će reć - "za 5 puta jeftinije slušalice, a 0.5 razlike u ocjeni - pa nemam šta mislit". A ako ćemo realno, kada je hd600 8.1, sve od logitecha je ispod 3. E al nešto moraju i jest pa razumijem da neće nikome davat ocjene 2, 3, 4.. Ali to je tako kod svih stranica za recenzije svega, od auta do vesmasina. Tako da izbjegavajte sve stranice koje recenzije temelje na brojčanim ocjenama od 1 do 10, a 90% proizvoda iznad 6 ili 7.

 

Neznam kakav soundstage ti osjetiš ali hyperx cloud spadaju u ispodprosječne sluške, eventualno hyperx cloud 2. Ali kad za 15€ imas Koss ksc75 (ili x verzija od massdropa) uz bilo kakav stolni mikrofon - sve do 200€ nema smisla kupovat osim za šminku. Mada je i šminka razuman razlog za kupovinu pa protiv toga nemam nista, al onda ajmo raspravljat o tome koje je ljepse vidit, a ne koje je ljepse cut.

 

Imam tu prijatelje koji dadnu 350€ pa hvale kvalitetu zvuka jer ih drma bas (1000xm4 npr). Jer eto vole sony ili neku drugu marku. Ok, tvoja lova, kupi sta zelis, al da ti je do kvalitete, za te novce ima bar 50 slusalica sa kvalitetnijim zvukom. Al od kad je beats izasao nekako svi misle da je kvaliteta zvuka u basu. 

 

Mada, cijela ova tema je "čudna" jer headsetovi u pravilu imaju losiju kvalitetu zvuka u odnosu na slusalice + stolni mikrofon kombo (ako je cijena u pitanju) pa jedino o cemu i mozemo diskutirati je izgled i eventualno prakticnost.

 

Stoga, ako su tebi lijepe - guštaj i svaka čast. Ako su ti udobne i praktične - odlično, nije lako pogodit svačiji oblik ušiju i glave. Nekome je bitna bežičnost, nekome duljina kabla, nekome boja..

 

I razmislite o ekvilajzeru. Na mob si instalirajte Wavelet (android) i nakon jednog klika uživate u bar 20% kvalitetnijem zvuku.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Rtings je čisto ok medija za casual recenzije. Imaju jasno podijeljene kriterije i vidi se jasno gdje su neke slušalice bolje o drugih ovisno o namjeni. Npr. vido se da su HD600 daleko superiornije za kritičko slušanje od G335, i tako dalje.

 

Čim netko sere po Cloudu a hvali Clouda 2 znam da lupeta jer je riječ o gotovo identičnim slišalicama.

16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

 Bluetooth ima puno veće kašnjenje nego 2.4GHz na gaming slušalicama.

Bluetooth smanjenog kašnjenja je ok za mobilni gaming i gledanje TV/videa, za ništa kompetitivno nije jer kasni.

 To mi je jasno..

Ma igram SP, tak da pretpostavljam da je i ok BT sa low latency modom.. Najbolja kupnja je i dalje, žične sluške, pogotovo dok je gejming u pitanju..

U moru slušalica, ne znam ni sam što točno uzet, a pošto sluške ne kupujem na kraći vremenski rok, onda budem platil koju stotku (kn) više, za kak se spada slušalice.. 

Bežične su mi više radi komocije, a i spojio bih ih povremeno i na mob..

 

One sennheiser koje sam (https://www.links.hr/hr/slusalice-sennheiser-hd-458bt-bezicne-bt-anc-mikrofon-crne-1005061466) okačio, cijena je ok, jedino što je diskutabilno a to je komfor kod nošenja, pošto neki recenzeti navode da su kod kraće vremena korištenja neudobne, dok neki vele da su slušalice općenito udobne te da nema problema i kod dužeg korištenja..

 

 Izgleda da ću morat kompromis radit, ili uzet slušalice koje briljiraju u zvuku a za gejming su ok i obrnuto, pošto nisam baš našao da se određene slušalice nose na oba područja odlično (gejming-muzika) ili nisam dovoljno tražio

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 13:38 (zvonac).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

sad mi tek nista nije jasno, ovi koji imaju G335 ih hvale , ovi koji nemaju ih pljuju

 

pa se ti (tj ja) odluči

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Gle, nisu niš posebno ali isto tako nisu loše. Ljudi koji ih pljuju pljuvat će gptovo svaki gaming headset. Naravno da ima istine u izjavi da su klasične slušalice plus mikrofon superiornije rješenje ali isto tako je nekima od nas praktičnost jako bitna.

 

Ako želiš lagani, udobni headset sa solidno izbalansirano zvučnom slikom sasvim su dobar izbor. Još ako ih uloviš na akciji ili malo rabljene fakat se nemaš kaj žalit.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Gle, nisu niš posebno ali isto tako nisu loše. Ljudi koji ih pljuju pljuvat će gptovo svaki gaming headset. Naravno da ima istine u izjavi da su klasične slušalice plus mikrofon superiornije rješenje ali isto tako je nekima od nas praktičnost jako bitna.

 

Ako želiš lagani, udobni headset sa solidno izbalansirano zvučnom slikom sasvim su dobar izbor. Još ako ih uloviš na akciji ili malo rabljene fakat se nemaš kaj žalit.

 trenutno su 50 eura 

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zvonac kaže...
191x7 kaže...

 Bluetooth ima puno veće kašnjenje nego 2.4GHz na gaming slušalicama.

Bluetooth smanjenog kašnjenja je ok za mobilni gaming i gledanje TV/videa, za ništa kompetitivno nije jer kasni.

 To mi je jasno..

Ma igram SP, tak da pretpostavljam da je i ok BT sa low latency modom.. Najbolja kupnja je i dalje, žične sluške, pogotovo dok je gejming u pitanju..

U moru slušalica, ne znam ni sam što točno uzet, a pošto sluške ne kupujem na kraći vremenski rok, onda budem platil koju stotku (kn) više, za kak se spada slušalice.. 

Bežične su mi više radi komocije, a i spojio bih ih povremeno i na mob..

 

One sennheiser koje sam (https://www.links.hr/hr/slusalice-sennheiser-hd-458bt-bezicne-bt-anc-mikrofon-crne-1005061466) okačio, cijena je ok, jedino što je diskutabilno a to je komfor kod nošenja, pošto neki recenzeti navode da su kod kraće vremena korištenja neudobne, dok neki vele da su slušalice općenito udobne te da nema problema i kod dužeg korištenja..

 

 Izgleda da ću morat kompromis radit, ili uzet slušalice koje briljiraju u zvuku a za gejming su ok i obrnuto, pošto nisam baš našao da se određene slušalice nose na oba područja odlično (gejming-muzika) ili nisam dovoljno tražio

 Pa uzmi bolan Sennheiser HD 560s. Tjera ih bilo šta, profitiraju od boljeg izvora, spadaju među najbolje za gaming i vrhunske su za glazbu u kategoriji do 500€ a dođu 150-200 ovisi gdje i kada gledaš.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
TibzzX kaže...

Kvaliteta zvuka je čisto solidna, usporediva s HyperX Cloud koje se smatraju među najboljim headsetima po kvaliteti zvuka.

Imam Cloud cca. 7 godina i tražio sam im dostojnu zamjenu i definitivno sam ju dobio.

 

Zvučna slika ima sasvim solidan balans, čak bi za gaming možda volio mrvicu više niskih tonova ali ovako su generalno bolje. Soundstage ima ok širinu, ništa posebno ali većina zatvorenih headseta ima isti problem.

 

Kvaliteta itzrade je super. To što je headset lagan je golemi plus jer se jedva osjeti da ga nosiš. Nekom je možda minus što su u potpunosti plastične ali su zato fleksibilnije i udobnije za nošenje. Plus headband i earcupovi se lako mijenjaju što je veliki plus za dugotrajnosti jer headband je ono što se prvo krene raspadat na mnogim headsetima.

 

Tko misli da serem kvake nek baci oko na rtings recenziju G335.

Na čemu si koristio HyperX Cloud, što je bio izvor zvuka?

Ne primijetiš razliku Clouda i G335 u separaciji zvukova, ne miješaju ti se zvuci na G335 u stilu da ne čuješ šuljanje lijevo iza ako lijevo ispred puca rafal a desno eksplodira ručna?

Baš to da neke zvukove ne čuješ jer ih drugi maskiraju ili izgubiš direkcionalnost kada se javlja više glasnih izvora je odlika svih Logitech i Razer slušalica.

A o tome da im frekvencijski odaziv ne šljaka ne vrijedi ni pisati. Ako pada kiša ne čuješ vjetar, ako udaraju bunjevi ne čuješ ženski glas...

 

zabranjeniples kaže...
191x7 kaže..

 Probao si G335 ili ?

Nema potrebe za takvim nečime. 

 

ivan dragi kaže...

 Ako recenzije slušalica gledaš na rtings onda možda prvo trebaš promjenit stranicu na kojoj tražiš recenzije slušalica.

 

Rtings, whathifi.. nema se tu sta raspravljat. Kad bi samo njih gledao, ispada da je 90% slusalica 7.5/10 ili bolje.

 

Evo čisto da si vizualiziraš: ovo smeće od logitecha (od logitecha je sve smeće, ne samo g335) ima ocjenu 7.4. Sennheiser hd600 ima 8.1.

 

Prosječan korisnik će reć - "za 5 puta jeftinije slušalice, a 0.5 razlike u ocjeni - pa nemam šta mislit". A ako ćemo realno, kada je hd600 8.1, sve od logitecha je ispod 3. E al nešto moraju i jest pa razumijem da neće nikome davat ocjene 2, 3, 4.. Ali to je tako kod svih stranica za recenzije svega, od auta do vesmasina. Tako da izbjegavajte sve stranice koje recenzije temelje na brojčanim ocjenama od 1 do 10, a 90% proizvoda iznad 6 ili 7.

 

Neznam kakav soundstage ti osjetiš ali hyperx cloud spadaju u ispodprosječne sluške, eventualno hyperx cloud 2. Ali kad za 15€ imas Koss ksc75 (ili x verzija od massdropa) uz bilo kakav stolni mikrofon - sve do 200€ nema smisla kupovat osim za šminku. Mada je i šminka razuman razlog za kupovinu pa protiv toga nemam nista, al onda ajmo raspravljat o tome koje je ljepse vidit, a ne koje je ljepse cut.

 

Imam tu prijatelje koji dadnu 350€ pa hvale kvalitetu zvuka jer ih drma bas (1000xm4 npr). Jer eto vole sony ili neku drugu marku. Ok, tvoja lova, kupi sta zelis, al da ti je do kvalitete, za te novce ima bar 50 slusalica sa kvalitetnijim zvukom. Al od kad je beats izasao nekako svi misle da je kvaliteta zvuka u basu. 

 

Mada, cijela ova tema je "čudna" jer headsetovi u pravilu imaju losiju kvalitetu zvuka u odnosu na slusalice + stolni mikrofon kombo (ako je cijena u pitanju) pa jedino o cemu i mozemo diskutirati je izgled i eventualno prakticnost.

 

Stoga, ako su tebi lijepe - guštaj i svaka čast. Ako su ti udobne i praktične - odlično, nije lako pogodit svačiji oblik ušiju i glave. Nekome je bitna bežičnost, nekome duljina kabla, nekome boja..

 

I razmislite o ekvilajzeru. Na mob si instalirajte Wavelet (android) i nakon jednog klika uživate u bar 20% kvalitetnijem zvuku.

Slažem se za rtings i hrpu drugih sajtova kao i one "recenzente" tipa The Techne koji hvale sve a u biti su ili nagluhi iližive od toga da sve hvale...

 

HyperX Cloud (Pro), Cloud Core, Cloud II i Cloud Alpha su više-manje identične slušalice (estetske razlike + na Alpha je drugačiji shell) s skoro identičnom zvučnom slikom. Obični Takstar Pro 80.

Za gaming slušalice, one su, pogotovo za tu cijenu, odlične. Ali traže dobar (ne nužno jak) izvor zvuka.

No treba napomenuti da je to kategorija 40-80€, generacija od prije 10ak godina i da današnje moderne slušalice te klase (ili čak i IEM-ovi) zvuče bolje čak i za igre.

No, s Cloudom ćeš ipak moći odrediti i smjer i udaljenost i elevaciju u večini ingame situacija. To se ne može reči za većinu gaming headseta. I nije se moglo prije 10 godina.

 

Slažem se i za bass. Valjda utjecaj turbo folka (bljuv).

 

SiNkE.Zgb kaže...

sad mi tek nista nije jasno, ovi koji imaju G335 ih hvale , ovi koji nemaju ih pljuju

 

pa se ti (tj ja) odluči

Nisam dovoljno bogat da kupujem otpad.

 

E pa da, tu Logitech i sličnu žnj audio opremu uglavnom kupuju neinformirani, ignorantni ili "oni koji puše marketinške fore".

Netko tko pređe na bolje ne vraća se više na takve proizvode ni u ludilu.

A na bolje ej lako preći jer je čak i puno jeftinije!

 

TibzzX kaže...

Gle, nisu niš posebno ali isto tako nisu loše. Ljudi koji ih pljuju pljuvat će gptovo svaki gaming headset. Naravno da ima istine u izjavi da su klasične slušalice plus mikrofon superiornije rješenje ali isto tako je nekima od nas praktičnost jako bitna.

 

Ako želiš lagani, udobni headset sa solidno izbalansirano zvučnom slikom sasvim su dobar izbor. Još ako ih uloviš na akciji ili malo rabljene fakat se nemaš kaj žalit.

Nisu loše ako imaš 10 godina pa ih dobiješ od tate i mame za fortnajt. To stoji. Ako si sam kupuješ novcem za koji se naradiš priča je drugačija.

 

Solidno izbalansirana zvučna slika? Solidan pokušaj modernističkog humora?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice