Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.651.795
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav trebala bi mi preporuka slusalica za Playstation gaming, zasad ps4, uskoro nadam se ps5. Gledam do 600injak kn cca. Nadao sam se nešto wireless ubost ako ima za tu cijenu izbora?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pozdrav,

 

imam doma Cloud Alpha već par godina i trebale bi mi još jedne i naletio sam na ovo na akciji

 

cloud alpha mall.hr

 

Na slici vidim da ima 3.5mm jack ali na opisu dole im piše USB

 

Jel netko mozda narucivao ove pa zna koji je na kraju prikljucak jer meni definitivno treba 3.5mm

 

Gledao sam i pod ovom oznakom iz naslova sliušalica 4P5L1AM#ABB ali na hyperx stranici mogu naći samo 4P5L1AA#ABL

 

pa nemam pojma jel to isto

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Vjerojatno imaju samo 3.5mm. Cloud 2 ima usb sound card, pa se to moze iskljuciti i koristiti samo 3.5mm jack. Tako da i ako ima usb (sto sumnjam), moci ces koristiti 3.5mm jack. Ja se dvoumim izmedu tih 2. Kazu cloud 2 malo udobnije, alpha malo bolji zvuk, a za fps gaming bolje cloud 2.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Alpha je 3.5mm only, nema verzije s USB zvučnom koliko je meni poznato ali moguće je da je HP nešto napravio.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

dvoumim se izmedu jbl quantum 350, logitech g435 i hyperx cloud alpha,ali zicane. wireless su mi preskupe. preporuke? volio bi ih i na mob moc spojiti, a preferiram wireless. da li onda recimo dongle usbA moze ic preko adaptera na usbC na mob? https://www.aliexpress.com/i/1005003610362939.html ovako nesto

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Trazim neke sluske za gaming, do 50€ gledam na amazonu njemackom i naletio na 6 komada hyperx-ica u toj cijeni, jedne cak i wireless.

Sto vrijedi te cijene, kvaliteta zvuka, za gaming koliko koje imaju prednosti/mane, prilikom razgovora kako se cujete s drugima, mozda slusanje glazbe (znaci bass, niski tonovi itd.), ima li netko nekih iskustava s navedenim slusalicama? Svaka pomoc je dobro dosla!

 

GAMING ZA PC!

 

Poredane cijenom od najmanje do najvise cijene:

 

Cloud Stinger Core - 24,95€

Cloud X - 43,99€

Cloud Stinger S - 46,00€

Cloud II - 49,99€

Cloud Stinger Core Wireless - 49,99€

Cloud Revolver - 59,00€

 

Nekako mi se cini Hyperx jako dobar izbor ulozeno/dobivno, no ima jos nekih dealova na koje sam naisao za black friday:

Corsair HS70 Pro Wireless - 49,00€

Razer Black Shark V2 - 45,00€

Razer Kraken V3 X - 33,00€

Anker Soundcore Life Q30 - 55,90€

 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Za Cloud X trebaš adapter koji razdvaja TRRS (4-polni) na dva TRS (3-polni, odvojen mic i slušalice). Ili pak USB DAC koji prima 4-polni.

Cloud II je Cloud X s USB zvučnom. Lošom USB zvučnom. Cloud X s jeftinim DAC-om je bolje riješene.

Stinger Core ako si baš budžetom ograničen.

 

Ostalo ništa s te liste nije vrijedno spomena, bar što se kvalitete zvuka tiče.

 

A da jednostavno naručiš Truthear Crinacle Zero IEM? Imaju bolji zvuk nego išta od navedenih.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nikad cuo za te, neki link, komentar na njih mozda? Takodjer su u tom budzetu?

 

Edit: pogledao sam sad, to su in-ear. Nisam bas fan takvih za gaming, to mi je nekako vise za sport... Naviko sam na old school preko glave i usiju nesto.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 1:02 (acmilan2).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da, to su In-Ear Monitori, wallhack tier za gaming. Igram s njima već 2 dana PUBG i mogu reći da su jako blizu Sennheisera HD 560s, vjerojatno su druge najbolje slušalice što sam u PUBG koristio.

https://forum.bug.hr/forum/topic/periferija/savjetnik-izbor-in-ear-monitora-iem-a/290245.aspx

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imam ovo negdje kod kuce, jel si mogu sta s njime pomoci?

https://www.testberichte.de/p/oehlbach-tests/usb-bridge-testbericht.html

Kovačić
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ako trazis jak bass, jbl mozda vidi?

ja se dovumim izmedu quantum 350, logy g435 (mada me najmanje interesiraju) i mozda isprsit se za cloud alpha wireless...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
RuskeGTT kaže...

da li onda recimo dongle usbA moze ic preko adaptera na usbC na mob? https://www.aliexpress.com/i/1005003610362939.html ovako nesto

 i da li netko zna ovo iz prve ruke ili neka informacija s neta, da li bi to radilo?

10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

https://www.hgspot.hr/slusalice-plus-mikrofon-hyperx-cloud-core-7-1-zicane-crne-4p4f2aa - 269kn

 

Ima USB zvucnu, sa 5 minutnim podesavanjem zvuka preko EqualizerAPO-a su odlicne sluske za muziku, za gaming da ne pricam...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 11:24 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

na kraju sam uzeo cloud core wireless, nisam htio propustiti dobar popust u hg spotu, a po reviewovima su ok. jos sam instalirao equalizer APO, pa malo podesio i odlicne su. sad sam ih napunio, navecer ide koristenje par sati :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
RuskeGTT kaže...

na kraju sam uzeo cloud core wireless, nisam htio propustiti dobar popust u hg spotu, a po reviewovima su ok. jos sam instalirao equalizer APO, pa malo podesio i odlicne su. sad sam ih napunio, navecer ide koristenje par sati :)

 Kako si ih podesio, imam HyperX Cloud Alpha ali imam osjećaj da nisam "otključao" puni potencijal, bass kao da i ne osjetim,pa me zanima šta si čačko i primjeti li se razlika prije i poslije.

13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pa na eqalizer apo sam si podesio frekvencije, a vidim da i sam program ima BRDO postavka, oko kojih cu se pozabaviti kad budem imao vise vremena (i znanja), a za sad bome razlika se osjeti...mada cesto ponovno ulazim u program da si podesim, ovisno o pjesmi, pa si trazim jos idealnu postavku, na nekima mi ima previse bassa, pa smanjim i ugl igram se sa frekvencijama...a vjerujem da kad budem isao sve opcije stelat, da ce biti jos bolje...mogu rec odokativno da se zvuk za 20-30% poboljsao u odn na stock

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hahhaajaads kaže...

https://www.hgspot.hr/slusalice-plus-mikrofon-hyperx-cloud-core-7-1-zicane-crne-4p4f2aa - 269kn

 

Ima USB zvucnu, sa 5 minutnim podesavanjem zvuka preko EqualizerAPO-a su odlicne sluske za muziku, za gaming da ne pricam...

 Evo narucio ih i ja doma, u Njemackoj iste takve trenutno na 63€, tako da iskreno se nadam da ce bit dobre...

Kad dođem doma, tko god bude mogao i stigao, molio bih za pomoc oko slaganja postavki, igrao bih se na CoD Warzone 2.0 i tako malo glazba u slobodno vrijeme.

Kovačić
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

63 eur? si siguran da nisu wireless? preskupo mi djeluje za zicane...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
nixonstyle kaže...

 Kako si ih podesio, imam HyperX Cloud Alpha ali imam osjećaj da nisam "otključao" puni potencijal, bass kao da i ne osjetim,pa me zanima šta si čačko i primjeti li se razlika prije i poslije.

 Na šta su ti spojene?

 

Nego, softverski equalizeri vam dodaju dodatno kašnjenje jer se vrši dodatna obrada zvuka.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imao sam sa njima problema na početku jer mi je pozadinski zvuk (znaci youtube itd) prebacivao na mikrofon,znači slušam muziku na youtube i ovi na discordu čuju sve,isto tako i na igricama,pa sam nekako to jedva naštimao i priključio sam ih nazad na matičnu valjda,sad se bojim ako ih vratim opet na početak ona 2 utora kod buttona za paljenje da će mi se opet čuti,probam večeras kada dodjem s posla.

10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Od jednog clana sa foruma... 

 

2. Odaberite HyperX Cloud 2 tijekom instalacije

 

3. Nakon instalacije, napravite reboot kompa

 

4. Nađite installation folder - pokrenite config.exe

 

5. Ovo će startati aplikaciju "config", nakon toga samo obrišite 3 preseta koja su ponuđena klikom na crveni X

 

6. Kliknite na mali notepad gumb i upišite slijedeće: "GraphicEQ: 25 1.8; 40 1.4; 63 1.4; 100 0.6; 160 0; 250 -3; 400 -4.6; 630 -4.6; 1000 -4.6; 1600 -4.6; 2500 -4.2; 4000 -4.6; 6300 -5.8; 10000 -7.8; 16000 -9"  (ofc bez navodnika)

 

7. Kliknite na gumb za gašenje preseta, te nakon toga na paljenje

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
nixonstyle kaže...

 Kako si ih podesio, imam HyperX Cloud Alpha ali imam osjećaj da nisam "otključao" puni potencijal, bass kao da i ne osjetim,pa me zanima šta si čačko i primjeti li se razlika prije i poslije.

 Na šta su ti spojene?

 

Nego, softverski equalizeri vam dodaju dodatno kašnjenje jer se vrši dodatna obrada zvuka.

 nisam primjetio neku razliku, ali i ne igram fps i slicno, barem ne jos...za sim utrke su skroz dobre i za muziku

13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ima netko Steelseries Arctis Nova sluške? 1,3,5 ili 7? Naime Steelseries ima svoj GG sonar soft za tjunanje. Ali taj soft mi ne kuži mic uopće. On prikaže onaj realtek a ne svoj ali i dalje ne radi. S druge strane kad sam maknuo GG soft onda sve radi. I mic. Ali onda tjunam u realtek softu koji je ipak s puno manje mogućnosti. Iako ima i neki EQ itd...Sluške su Nova 1 i spojene su preko produžnog koji se splita na dva 3.5mm (jedan audio zeleni i jedan mic rozi) direkt u zvučnu na ploči (Asus prime B560MK). Zvuk je za te pare vrh, i to čak i out of the box a udobnost top, na razini Siberia V2 koja je tu king bila uvijek. Imam referencu profi studijske AKG sluške pa mogu usporediti. 230g su Nova1 i onaj sistem sa trakom iznad je jebenica. Zaboraviš da ih imaš na glavi a i na ušima je pritisak taman. Imao sam i HyperX Cloud Alpha ali zvuk je bio neznatno bolji (u biti bolje rečeno bas jači ali to se sve da tjunat) a udobnost puno lošija, iako ja sam picajzla po tom pitanju a nisam baš "nježan". Glava prosječne veličine haha. Ehh da, onaj mic na izvlačenje je super zgodno jel ono na ištekavanje ili "piganje"  je totalna debilana od "rješenja" a čujem i da to ištekavanje s vremenom sjebe konekciju. Jedino što alpha ima osjetno bolji mic. To jedino bi naveo kao veću razliku. Ali to kad se ne koristi Sonar software koji ima dosta tjunanja za mic.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.11.2022 12:29 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
hahhaajaads kaže...

 

6. Kliknite na mali notepad gumb i upišite slijedeće: "GraphicEQ: 25 1.8; 40 1.4; 63 1.4; 100 0.6; 160 0; 250 -3; 400 -4.6; 630 -4.6; 1000 -4.6; 1600 -4.6; 2500 -4.2; 4000 -4.6; 6300 -5.8; 10000 -7.8; 16000 -9"  (ofc bez navodnika)

 zasto se ovdje toliko rezu visoki??? nema mi nikakvog smisla, ja sam si povecao sve pomalo, u razlicitom omjeru i zvuk mi barem 20-30% bolji i kompletniji nego stock...

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav,

Sto kupiti u linksu do 450-500 kuna?
Danas moram ici to uzeti a nisam pametan sto uzeti.

Treba mi za gaming za PS5.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

https://www.sancta-domenica.hr/slusalice-bezicne-sony-mdr-rf895rk.html

 

Ima netko navedene slušalice? Uzeo bih slušalice za gledanje filmova i serija navečer. Pa me zanima jel ima tko navedene slušalice i kako je zadovoljan s njima? Ako netko ima preporuku za neke druge, bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Može brisanje posta.
Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2022 18:36 (acmilan2).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pa mislim da si dobre slušalice dobio. One imaju virtualni surround preko DTS X.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
dejo6 kaže...

Pa mislim da si dobre slušalice dobio. One imaju virtualni surround preko DTS X.

 7.1 dođu s otpadnom usb zvučnom, ove njegove ne.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

Imam jednu dilemu pa trebam pomoc i savjet.

Trenutno imam standardnu integriranu zvucnu  na maticnoj

ALC892 i vidio sam Asus Xonar se 5.1 za 250kn pa sam razmišljao uzet je ako bi imalo utjecaja na kvalitetu zvuka.

 

Na drugom kompu imam Fiio e10k Type c i razlika u kvaliteti zvuka je ogromna.

Na tom drugom kompu slušam muziku.

 

 

E sad s obzirom da me Fiio dosta razmazio dal je Asus zvucna bar priblizno toj kvaliteti ili bar bolja od integrirane da bi se isplatila?

Na kompu s integriranom zvucnom igram igrice i eventualno nekad nešto pustim na Logitech Z623.

 

Slušalice su Hyperx cloud alpha i Sennheiser hd599.

 

Nije toliko velika investicija tih 250kn ali dali uopce ima ikakvog smisla?

 

Thx

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice