Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.648.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Treba ti mikrofon?
Orbit je inače po pitanju zvuka drugi svijet, ali i po pitanju cijene. Ako je više sati dnevno za posao mislim da se ne isplati davati extra $.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Mikrofon mi treba povremeno, ali ne mora biti ništa posebno. Ovaj od clouda mi je više nego dobar, iako znam da su ga po reviewovima često pljuvali. Mogao bih uzeti i slušalice bez mikrofona ako postoji neka dobra alternativa.

 

Nije samo za posao, i za gejmanje je, ali kao što kažeš, mislim da nije vrijedno tih 1000 kn više. Zato i provjeravam ima li nešto što je cjenovno između, a da je bolje od Alphica.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 12:21 (Domdom32).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Moj savjet ti je da prvo provjeriš amazon po mišljenju korisnika pa onda dalje.Nije mi jasno ovo u zadnje vrijeme,odlaze mi HX ali sam jako zadovoljan,pa koliko je to staro?

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Preporučam ti Cloud Flight.

 

Jesi za Clouda nabavljao jastučiće, zaštitu i ostalu opremu?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pozdrav! moze prijedlog nekoliko wireless headset-ova, dar su pa da izaberem neke koje ne sklizu sa celave glave. cijena do 150 eura.. gledao sam ovaj hyperx nesto stinger, ali djeluju plasticno i skripavo.. dali je sve u tom price rangu takvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZGamer kaže...

Moj savjet ti je da prvo provjeriš amazon po mišljenju korisnika pa onda dalje.Nije mi jasno ovo u zadnje vrijeme,odlaze mi HX ali sam jako zadovoljan,pa koliko je to staro?

 

Ma sve ću ja to još dobro prostudirat, ali volim uvijek pitati ljude koji imaju više iskustva od mene. Što se mog Cloud II tiče, tek mi je sad počeo krčiti malo desni zvučnik nakon pet godina svakodnevnog korištenja. Još moram provjerit žice i eventualno ih zalemiti, ali sumnjam da je problem u žicama.

 

191x7 kaže...

Preporučam ti Cloud Flight.

 

Jesi za Clouda nabavljao jastučiće, zaštitu i ostalu opremu?

 

Imam opremu koja je dio paketa Cloud II, znači dongle i rezervne jastučiće. Ako imaš iskustva s Flightom, možeš mi reći kakve su kaj se čvrstoće tiče? Sviđa mi se što su wireless, ali vidim da ljudi zamjeraju što su dosta plastične u usporedbi s Cloud II/Alpha pa se bojim da ne bi pukle. Iako realno ja jako čuvam svoje stvari.

 

 

EDIT: Upravo sam otvorio slušalice da vidim mogu li riješiti problem, uklonio sam sve dlake koje sam mogao s drivera i dobro ih ispuhao i krčenje je nestalo :D Sva sreća da sam prije pogledao negdje 20 reviewova slušalica... Uglavnom, hvala na pomoći, čini se da će mi ove Cloudice držati još neko vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 19:41 (Domdom32).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
phnx kaže...

pozdrav! moze prijedlog nekoliko wireless headset-ova, dar su pa da izaberem neke koje ne sklizu sa celave glave. cijena do 150 eura.. gledao sam ovaj hyperx nesto stinger, ali djeluju plasticno i skripavo.. dali je sve u tom price rangu takvo?

Doslovno post iznad tvoga. Cloud Flight. Nemaš bolje za tu cijenu.

 

Domdom32 kaže...

 

Imam opremu koja je dio paketa Cloud II, znači dongle i rezervne jastučiće. 

EDIT: Upravo sam otvorio slušalice da vidim mogu li riješiti problem, uklonio sam sve dlake koje sam mogao s drivera i dobro ih ispuhao i krčenje je nestalo :D Sva sreća da sam prije pogledao negdje 20 reviewova slušalica... Uglavnom, hvala na pomoći, čini se da će mi ove Cloudice držati još neko vrijeme.

Ako ostaješ na tim Cloudicama, vrijeme je da ih digneš na slijedeći nivo.

 

Brainwavz HM5 earpadovi. Biraj velur ako hoćeš da čuješ vanjske zvukove i sebe kako pričaš, kožu (ili umjetnu kožu, pleather) ako hoćeš bolju izolaciju zvuka. Znatno bolja udobnost nego s tvorničkim jastučićima. Možeš probati i angled, dobri su, samo odluči dali želiš takvo što.

 

I nabavi si ovakvo nešto za headband: https://www.ebay.com/itm/Headband-Cushion-For-ATH-M50X-M30X-M40X-Protection-Headphone-Pads-Cover/323746936941?hash=item4b60d2386d:m:mYLJG0_bslcFs1ZhakWvN7g

 

I definitivno bolju zvučnu, najbolje neki USB AMP/DAC.

 

To ti je način za izvuči najviše iz Clouda.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Super, hvala na info! Imaš neku preporuku što se pojačala/DAC-a tiče? Koliko bih otprilike trebao iskašljati za nešto OK?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Domdom32 kaže...

Super, hvala na info! Imaš neku preporuku što se pojačala/DAC-a tiče? Koliko bih otprilike trebao iskašljati za nešto OK?

Ja koristim Asus Xonar U5 eksterni USB AMP/DAC s mogućnostima zvučne kartice. Relativno sam zadovoljan.

Prije sam s Cloudom koristio Asus Xonar DG zvučnu, no kako sam prešao na Ryzen ploče mi nemaju PCI pa sam prešao na eksternu zvučnu.

 

Uglavnom, ovo su dobra rješenja: https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/9v45wr/zguides_dac_amp_combos/

Od zvučnih kartica pak Asus PCI-E, Asus USB, Creative proizvodi itd.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Prodaje kolega na forumu CM MH752, nadalje polovne ili nove Hyperx Cloud, Cloud II, Alpha itd.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
The_Fichek kaže...

Prodaje kolega na forumu CM MH752, nadalje polovne ili nove Hyperx Cloud, Cloud II, Alpha itd.

 imam HyperX Cloud Flight i nisam nesto ocaran. sigurno ne vrijede te novce.

ovih dana kupio (danas dobio) logitech g430 i ok je 7.1 zvuk ALI cu ih ipak dati malom za xbox.

a u linksu imam neku reklamaciju pa reko da nesto uzmem.

btw sta preporucas iz linksa do nekih 350-400kn?

gdje na forumu kolega prodaje (na ovom)?

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Prodaja-ostalo, za 400 ih prodaje, super cijena. Ja sam ih mislio uzet, ali posto sam uzeo nedavno DT 770 i imam Cloud Alpha, reko bolje da uzme neko kome su potrebnije. Meni je jedina mana tih CM MH751/752 malo losiji build od Cloudica (vise plastike, ali i dalje jako dobar build, no preporucuje se bit oprezan s njima) te sto su jastucici nekako zalijepljeni, teze se vade, ali stock su skroz u redu (pleather, umj. koza). Pola ih veli da su bolje od Alpha, pola da su losije, zajebano za odlucit. Navodno su neutralnije te zbog toga nisu kao exciting kao Alpha koje su super, no imaju malo prenaglasen bass koji se doduse moze ubiti velur/microsuede/tkanina jastucicima kao i kod svakih sluski.

 

Nejasno mi je kako nisi ocaran Cloud Flightom, u sto si ih spojio, koji source? Svaka konzola daje nešto drugačiji zvuk kao i PC. Imaju li mogućnost spajanja kablom i je li onda zvuk bolji, nego u wireless modu?

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
The_Fichek kaže...

Prodaja-ostalo, za 400 ih prodaje, super cijena. Ja sam ih mislio uzet, ali posto sam uzeo nedavno DT 770 i imam Cloud Alpha, reko bolje da uzme neko kome su potrebnije. Meni je jedina mana tih CM MH751/752 malo losiji build od Cloudica (vise plastike, ali i dalje jako dobar build, no preporucuje se bit oprezan s njima) te sto su jastucici nekako zalijepljeni, teze se vade, ali stock su skroz u redu (pleather, umj. koza). Pola ih veli da su bolje od Alpha, pola da su losije, zajebano za odlucit. Navodno su neutralnije te zbog toga nisu kao exciting kao Alpha koje su super, no imaju malo prenaglasen bass koji se doduse moze ubiti velur/microsuede/tkanina jastucicima kao i kod svakih sluski.

 

Nejasno mi je kako nisi ocaran Cloud Flightom, u sto si ih spojio, koji source? Svaka konzola daje nešto drugačiji zvuk kao i PC. Imaju li mogućnost spajanja kablom i je li onda zvuk bolji, nego u wireless modu?

 na xbox ih nisam mogao (nisu kontabilne) a na PC...a ono.. mislim ne vrijede te novce.

baterija je ok,itd al nisam ocaran zvukom.

imam u turtle beach px3 isto kostale kao suho zlato ali kazem nije to TO

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Sad vidim da imaju drugaciji frequency response od Alpha, zanimljivo, moguce da je zvuk losiji, ali u dosta segmenata bi trebao biti vrlo slican.. Bome imaju pun k modela, pogubi se covjek lako. Svejedno, nebi trebale uopce bit lose za 900-1000kn s obzirom da u cijenu ulazi to sto su wireless. Jbg, subjektivan je zvuk. Vidi onda, istrazi odgovaraju li ti MH752 da ne bi bilo, ako se odlucis za nesto takvog, inace ne vidim nist pametnijeg u HR. Eventualno Logitech Gaming X Pro kak se vec zovu, ali to je opet slicna stvar.

15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kupio sam Hyperx cloud flight i zadovoljan sam zvukom. Slušalice su spojene na matičnu koja ima Realtek ALC892. Razmišljam da li da kupim https://www.mall.hr/zvucne-kartice/kingston-zvucna-kartica-hyperx-amp-za-slusalice-usb-2-0-71surround

Zanima me da li bi dobio na kvaliteti zvuka. Slušalice su mi i ovako jako glasne tako da taj dio me ne zanima.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nemoj.

Imam ja to g*vno, ne služi ničemu.

Zvuk mi je bolji bio na matičnij, u smislu bio je glasniji, čišći, a 7.1 na tome je ... meh... u najboljem slučaju.

 

Iskreno ne razumijem u potpunosti smisao te kartice, a zato ju nisam uspio ni prodat sa niti tjedan dana korištenja za 20% ispod cijene u trgovini.

 

Na forumu neću zeznut ljude sa nečim što sam ne bih koristio, pa kratko i jasno - ne kupuj to, izdvoji više para za kvalitetan amd/dac

 

Zapamti, ko kupuje jeftino, kupuje dvaput.

Nije uvijek pravilo, ali u ovo slučaju vrijedi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 10:42 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Rhodin kaže...

Nemoj.

Imam ja to g*vno, ne služi ničemu.

Zvuk mi je bolji bio na matičnij, u smislu bio je glasniji, čišći, a 7.1 na tome je ... meh... u najboljem slučaju.

 

Iskreno ne razumijem u potpunosti smisao te kartice, a zato ju nisam uspio ni prodat sa niti tjedan dana korištenja za 20% ispod cijene u trgovini.

 

Na forumu neću zeznut ljude sa nečim što sam ne bih koristio, pa kratko i jasno - ne kupuj to, izdvoji više para za kvalitetan amd/dac

 

Zapamti, ko kupuje jeftino, kupuje dvaput.

Nije uvijek pravilo, ali u ovo slučaju vrijedi.

 Ne gledam jeftino, već sam mislio njihov je proizvod pa onda je vjerovatno na razini slušalica pošto je njima dodatak. Ništa onda ću uzeti neki 3.5mm kabel sa regulacijom zvuka jer mi to fali kada su spojene preko žice. Za tu cijenu mogli su staviti kabel sa regulacijom zvuka a ne obični 3,5mm jer pošto kada su spojene preko žice regulator zvuka na slušalicama ne radi. To je po meni zaista veliki minus.

Sad sam se sjetio, čitao sam da kada instaliraš tu zvučnu da moraš selektirati pod opcija zvuka zvuk sa igru pa da onda radi kako treba. Si probao?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako ti treba samo za poglasnit i stišat zvuk, to rade OK, ali ga i mijenjaju jer imaju DAC.

Kako želiš, samo velim, ja nisam ni malo impresioniran.

 

Nakon njih sam uzeo SybaSonic AMP/DAC i njime sam oduševljen

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 15:09 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

dali je bolje slusalice ustekati preko usb ili direkt na maticnu? pitam za moju maticnu i slusalice logitech g430

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
lange kaže...

dali je bolje slusalice ustekati preko usb ili direkt na maticnu? pitam za moju maticnu i slusalice logitech g430

Probas oboje pa vidis kaj ti bolje zvuci, no direkt u maticnu bi vjerujem trebao imati bolji zvuk. Obicno su skuplji zvucnici ti koji zajebavaju preko maticne. Npr. ja sam trebao kupiti DI box da se rjesim suma na studijskim zvucnicima, a imam CH6 plocu. Uglavnom, ako ces jednog dana htjeti bolji zvuk kao DAC za ulazak u audiofilski svijet se barem na ovom forumu vec dugo najvise preporucuje FiiO E10K ili FiiO K3. Od mobilnih USB C rjesenja popularna je HD Sonata II s Aliexpressa.

 

Btw. jesi oprao Trpijeve, ovaj mislim Ivanove jastucice od G430 :D Trebali bi se lako oprat :)

12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

tnx na savijetu.

ma dobro sam naspricao sa dezificijansom i oribao spuzvom. sad cu vidjeti hoce se fleke povuci i mirisi.

btw evo danas narucio RAZER Kraken X iz linksa pa da i njih probamo. 

evo,ako ima ovdje koji elektricar da si popravi slusalice dobi ih besplatno.

kcer mi strgala gumb za paljenje slusalica na turtle beach px3. imam sve od njih. placene 160e u svabiji prije 4god. dajem ih besplatno.primopredaja karlovac ili saljem tiskom (uplatite mi 25kn za tisak).

mozda si ih netko popravi pa ih ima ili ih bacam.

vizualno stanje 6/7 od 10. i sto je najbitnije NE SMRDE 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Rhodin kaže...

Ako ti treba samo za poglasnit i stišat zvuk, to rade OK, ali ga i mijenjaju jer imaju DAC.

Kako želiš, samo velim, ja nisam ni malo impresioniran.

 

Nakon njih sam uzeo SybaSonic AMP/DAC i njime sam oduševljen

Zadovoljan sam onboard zvučnom.

 

No ako se odlučim za kupnju Hyperx zvučno, koliko je cijeniš?

 

Stavio sam EqualiterEqualizerAPO i preset 20 4; 25 4.7; 31.5 5; 40 6.9; 50 7.9; 63 9.7; 80 11.4; 100 5.7; 125 1.53; 160 -0.99; 200 -1.2; 250 -1.41; 315 -1.85; 400 -2.3; 500 -2.85; 630 -3.41; 800 -3.62; 1000 -3.81; 1250 -3.95; 1600 -4.1; 2000 -3.4; 2500 -2.7; 3150 -2.07; 4000 -1.41; 5000 -0.82; 6300 -0.2; 8000 0.06; 10000 0.3; 12500 -1.46; 16000 -3.4; 20000 -3.4

 

Zvuči odlično, samo bi malo smanjio bas. Zna netko koji od ovih parametara smanjit?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 17:24 (Alfredo nr.2).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Riješeno.

Ako netko ima dobre presete za EqualizerAPO može podijeliti.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 18:34 (Alfredo nr.2).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Alfredo nr.2 kaže...

Riješeno.

Ako netko ima dobre presete za EqualizerAPO može podijeliti.

DSP u Cloud Flight je navodno bolje tuniran nego ijedan audio source kojeg je Zeos testirao s tim slušalicama spojenim žično.

Dakle, valja ih koristiti bežično.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ima netko prijedlog zasebnog mikrofona, po mogucnosti nesto bolje od klasicnog headseta (Cloud 2/Alpha/itd., MH751/752, Logitech Pro X), a da nije glomazno, tj. da se moze zakačit za majcu ili za slušalice. Cijena do nekih 150kn s dostavom..

 

Ovo mi se cini dosta solidno za 70kn hmm: https://www.aliexpress.com/item/33061907994.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.10d337a3a7M8GY&algo_pvid=36d97512-c0a3-4dff-a3ca-05b175e7e02c&algo_expid=36d97512-c0a3-4dff-a3ca-05b175e7e02c-10&btsid=0ab50f6215912092900282908ec0e9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

ili bolji bundle: https://www.aliexpress.com/item/32776957667.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.10d337a3a7M8GY&algo_pvid=36d97512-c0a3-4dff-a3ca-05b175e7e02c&algo_expid=36d97512-c0a3-4dff-a3ca-05b175e7e02c-19&btsid=0ab50f6215912092900282908ec0e9&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Skuplje su mikrofoni sa USB zvučnom, a preko toga stolni mikrofoni od kojih je najhvaljeni Fifine, ali to mi preglomazno, nemam di stavit.. Sorry za offtopic (?), no cini mi se da nema tema za kupovinu mica..

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 21:00 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Alfredo nr.2 kaže...

Kupio sam Hyperx cloud flight i zadovoljan sam zvukom. Slušalice su spojene na matičnu koja ima Realtek ALC892. Razmišljam da li da kupim https://www.mall.hr/zvucne-kartice/kingston-zvucna-kartica-hyperx-amp-za-slusalice-usb-2-0-71surround

Zanima me da li bi dobio na kvaliteti zvuka. Slušalice su mi i ovako jako glasne tako da taj dio me ne zanima.

 https://www.microsoft.com/en-us/p/dts-sound-unbound/9pj0nkl8mcsj?activetab=pivot:reviewstab

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Kako ti radi taj mali program? Vidim da su recenzije svakakve.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imao ga na starim logi sluškama,pokazao se čisto solidnim...imaš i opciju dolby atmos mislim da je free trail isto

 

...pod tim mislim na Dts Headphone X koji se u tom bandlu nažalost odmah naplaćuje...mislim da je dolby atmos za slušalice moguće besplatno isprobati

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2020 22:36 (ZGamer).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
The_Fichek kaže...

Ima netko prijedlog zasebnog mikrofona, po mogucnosti nesto bolje od klasicnog headseta (Cloud 2/Alpha/itd., MH751/752, Logitech Pro X), a da nije glomazno, tj. da se moze zakačit za majcu ili za slušalice. Cijena do nekih 150kn s dostavom..

 

 Znaš koji je naj? Onaj najjeftiniji s eBaya što ima 3 pola na konektoru a ne četiri. Imam i šije sve headset mikrofone što sam testirao. Puno glasniji i čišći nego onaj na HyperX Cloud. Obični jeftini lavalier lapel mikrofon.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice